Puszcza – Radomiak 1:1 (koniec) | Stal M. – Lech P. 0:0 (koniec) | Widzew – Korona 3:1 (koniec)
Górnik Z. – Legia 1:3 (koniec)
Górnik Zabrze
1:3 (0:1)
Legia Warszawa
Poniedziałek 01.04.2024, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 26. kolejka

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (22:01:03)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.

Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 14:3.

Rzuty rożne: 13:14. Spalone: 0:4.

Foule: 12:10.

Kończy się spotkanie w Zabrzu. Do momentu wyrównania przez zabrzan wydawało się, że spotkanie będzie wyrównane do samego końca. Jednakże dwie strzelone bramki przez Legię w ciągu 7 minut zamknęły to spotkanie, dając ekipie ze stolicy Polski istotne trzy punkty w kontekście dalszej walki o ścisłą czołówkę.

90+5

90+4
    Jeszcze na prawej flance ciekawym zagraniem popisał się Kun. Chciał zgrać prostopadle do swojego kompana, jednak w odpowiednim miejscu znalazł się Bielica, piła w jego rękach.

90+3
    Żółtą kartką upomniany Steve Kapuadi (Legia Warszawa).

90+2
    Legia Warszawa dokonuje zmiany:
    Radovan Pankov opuszcza boisko a pojawia się na nim Artur Jędrzejczyk.

90+2
    Ryōya Morishita opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Kun.

90+1
    W ostatnich minutach obserwujemy znacznie powolniejszą i spokojniejszą grę. Nadal chęciami wykazują się zabrzanie, ale równie dobrze pracuje defensywa warszawian, którzy nie pozwalają na "więcej" gospodarzom.

90
    Sędzia doliczył co najmniej 5 minut do zakończenia tego meczu.

87
    Podanie Rasaka zostało przecięte przez jednego z Legionistów.

86
    Górnik Zabrze dokonuje zmiany:
    Adrian Kapralik opuszcza boisko a pojawia się na nim Sebastian Musiolik.

84
    Marc Gual opuszcza boisko a pojawia się na nim Maciej Rosołek.

84
    Jurgen Çelhaka opuszcza boisko a pojawia się na nim Qëndrim Zyba.

81
    Lawrence Ennali opuszcza boisko a pojawia się na nim Kamil Lukoszek.

80
    Efektowny rajd Guala przez połowę Górnika zakończony przekroczeniem linii bramkowej.

79
    Budują teraz swoją akcję zabrzanie, którzy szybko przesunęli się na połowę Legii.

79
    Na krótszy słupek zagrał Josue, ale piłka od razu wybita główką przez gospodarzy.

Krzysztof Sarna

Gole: 61. Ennali (kar.) – 42. Pekhart, 68. Kapustka, 75. Josue

Kartki:   77. Ennali (GOR), 77. Ennali (GOR) – 53. Augustyniak (LEG), 61. Pankov (LEG), 90+3. Kapuadi (LEG)

Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 14:3. Rzuty rożne: 13:14. Spalone: 0:4. Foule: 12:10.
    Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Szcześniak, Janicki, Janża – Pacheco (46. Czyż), Rasak – Kapralik (86. Musiolik), Ennali (81. Lukoszek), Podolski (72. Olkowski) – Kozuki (46. Krawczyk).
    Zmiany: Szromnik – Sekulić, Siplak, Kostas.

Trener: Jan Urban

Legia Warszawa: Hładun – Augustyniak, Kapuadi, Pankov (90+2. Jędrzejczyk) – Ribeiro, Elitim, Josue, Çelhaka (84. Zyba), Morishita (90+2. P. Kun) – Gual (84. Rosołek), Pekhart (67. Kapustka).
    Zmiany: Tobiasz – Burch, G. Dias, Rejczyk, Pich.

Trener: Kosta Runjaić

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)
    Asystenci: Sebastian Mucha, Krzysztof Myrmus