Rubin – Levante 2:0 (po dogrywce) | Zenit – Basel 1:0 (koniec) | Inter – Tottenham 4:1 (po dogrywce)
Fenerbahce – Vik. Pilzno 1:1 (koniec) | Bordeaux – Benfica 2:3 (koniec) | Newcastle – Anży 1:0 (koniec)
Lazio – Stuttgart 3:1 (koniec) | Chelsea – FCSB 3:1 (koniec)
Newcastle United
1:0 (0:0)
Anży Machaczkała
Czwartek 14.03.2013, 21:05 • St. James’ Park • Liga Europy UEFA

Newcastle wygrywa drugi mecz z rzędu po bramce Cisse w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Papiss jest dzisiaj bohaterem całego Newcastle!
    Sroki grają dalej ! Już jutro poznają swojego rywala w ćwierćfinale. (22:58:42)

90+3
    Gol dla Newcastle!
    Bramkę zdobył CISSE.

Niesamowite! Bramka w ostatniej minucie doliczonego czasu gry! Senegalczyk jest w niesamowitej formie!
    Marveaux kapitalnie dośrodkował piłkę lewą nogę, a CISSE strzałem głową pokonał Gabulova.

90+3
    Ostatnia szansa przed Newcastle w drugiej połowie, ale obrońcy gości radzą sobie z dośrodkowaniem

90+1
    3 minuty doliczone do drugiej części meczu.

90+1
    Rzut rożny dla gospodarzy. Marveaux dośrodkował w pole karne, ale Gabulov dobrze piąstkuje poza szesnastkę.

90
    Shatov zagrywa w pole karne, ale Eto'o minął się z piłką.

88
    Boussoufa trafia w poprzeczkę! Kapitalnie wykonany rzut wolny i olbrzymie szczęście gospodarzy.

88
    Boussoufa ustawia piłkę 20 metrów od bramki Elliota.

87
    Anży przed znakomitą szansą na zmianę rezultatu z rzutu wolnego po zagraniu ręką Tiote na 20 metrze przed bramką strzeżoną przez Elliota.

86
    Zhirkov ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Marveaux.

85
    Boussoufa próbował płaskiego dośrodkowania z prawej strony pola karnego, ale Elliot znów bez zarzutu.

85
    Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony, w polu karnym był Taylor, ale nie zdołał pokonać Gabulova.

84
    Piłka wybita przez któregoś z obrońców gości na rzut rożny.

83
    Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Newcastle!

82
    Anży w jednym z nielicznych ataków w drugiej połowie, Eto'o spróbował strzału z niemal zerowego kąta, ale Elliot sparował piłkę.

80
    Tiote próbuje po raz kolejny jednak jego strzał ze znacznej odległości bez problemu blokują obrońcy gości.

79
    Tiote szukał prostopadłym podaniem Papissa Cisse, ale po raz kolejny bez zarzutu Joao Carlos.

78
    Samuel Eto'o jest dzisiaj w znakomitym humorze i właśnie uciął sobie kolejną sympatyczną pogawędkę z niemieckim arbitrem tego spotkania.

78
    Kolejne dośrodkowanie Santona, z którym radzą sobie obrońcy Anży.

Gole: 90+3. Cisse

Kartki:   57. Anita (NEW) – 48. Carcela-Gonzalez (ANZ), 86. Zhirkov (ANZ)   55. Carcela - Gonzalez (ANZ)

Newcastle United: Elliot - Santon, S.Taylor, Yanga-Mbiwa, Haïdara - Anita (71' Campbell), Tioté, Cabaye (37' Gutierrez), Marveaux, Sissoko - Cissé
    Anży Machaczkała: Gabulov - Eschenko, Ewerton, Joao Carlos, Zhirkov - Jucilei, Ahmedov, Diarra (75' Shatov) - Boussoufa, Eto'o, Carcela-Gonzalez.

Sędziowie: Deniz Aytekin (gł.), Guido Kleve, Stefan Lupp (as.), Marco Fritz, Robert Hartmann(br.)

Widownia: 45,487

1. mecz: Anży - Newcastle 0:0