AS Nancy – Bastia 1:2 (koniec) | Saint-Étienne – Olympique 2:0 (koniec) | Évian TG – Valenciennes 2:0 (koniec)
Sochaux – Toulouse 1:2 (koniec) | Montpellier – Lille 0:0 (koniec) | PSG – Brest 3:1 (koniec)
Reims – Lorient 1:0 (koniec) | Rennes – Ajaccio 1:1 (koniec) | Troyes – Bordeaux 1:0 (koniec)
Stade de Reims
1:0 (1:0)
FC Lorient
Sobota 18.05.2013, 21:00 • Stade Auguste-Delaune II (Reims) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Zapraszam na mecz 37. kolejkę Ligue 1, w której swoje siły zmierzą Stade de Reims z FC Lorient.

Gospodarze dzisiejszego meczu zajmują 16. pozycję z 39 punktami na koncie. Stade de Reims musi wygrać mecz, jeśli chce mieć już zapewnione pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich we Francji.

FC Lorient bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie i obecnie znajduję się na 7. pozycji z 53 punktami i ma dwupunktową przewagę nad Mistrzem Francji HSC Montpellier.

Trener gospodarzy Hubert Fournier ma pełną swobodę co do wyboru podstawowej jedenastki. Każdy z jego piłkarzy jest gotów do występu w tym meczu.

Szkoleniowiec przyjezdnych Christian Gourcuff nie będzie mógł skorzystać z bramkarza Benjamina Lecomte, który zmaga się z kontuzją pięty.

Składy obu drużyn:

Stade de Reims: Agassa - Signorino, Tacalfred, Weber, Mandi – Ramaré, Devaux, Krychowiak – Diego, de Préville, Courtet

FC Lorient: Audard – Manga, Le Lan, Baca, Gassama – Jouffre, Barthelme, Corgnet – Abu, Lemina, Monnet-Paquet.

Piłkarze są już w tunelu.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze.

2
    Akcję gości zakończył przy linii bocznej Krychowiak.

3
    Oba zespoły zaczęły spokojnie.

4
    Złe podanie Diego do wychodzącego na pozycję Courteta i od bramki rozpoczną goście.

6
    Dośrodkowanie Diego wprost na głowie Courteta, ale jego strzał z problemami broni Audard i wybija piłkę na rzut rożny.

7
    Krychowiak faulowany na 30. metrze! Będzie dobra okazja do oddania strzału.

8
    Diego wykonał rzut rożny, ale jego strzał kolejny raz broni bramkarz gości.

9
    Mamy dużo walki w środku pola.

10
    Ale okazja Courteta! Centra Diego, pięknie do strzału złożył się Courteta, ale kolejna parada Audarda i mamy tylko rzut rożny.

14
    Gospodarze rozpoczynają atak.

15
    Rzut rożny dla gości.

16
    Dobra centra Le Lana, ale Krychowiak uprzedził napastnika gości.

17
    Teraz szarża Diego lewą flanką, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć i zabrał mu piłkę.

18
    Posiadanie piłki: Reims 53% : 47$ Lorient.

18
    Monnet-Paquet źle przyjął piłkę i Weber wykorzystał to zabierając mu piłkę.

19
    Centra Abu zablokowana przez Signorino.

19
    Weber został ograny przez Abu i w ostateczności musiał go faulować przed polem karnym.

20
    De Préville nabił obrońcę gości i zdobył kolejny korner dla Reims.

20
    Diego fauluję bramkarza gości.

22
    Ostry faul Krychowiaka, ale arbiter dał mu jedynie ostrzeżenie.

24
    Za mocne podanie Devauxa do napastnika gospodarzy i od bramki rozpocznie Lorient.

25
    Abu zabrał piłkę dla Devauxa, ale nie zdążył do niej dobiec i Reims ma rzut z autu.

26
    Niepokojące zachowanie obrońców gości. Złe ustawienie w defensywie daje większe możliwości dla szybkich skrzydłowych Reims.

29
    Teraz Devaux fauluję Lemine na połowie przeciwników.

30
    Ostry faul rozgrywającego Lorient i sędzie bez wahania daje mu żółtą kartkę.

31
    Rzut karny dla Reims!

33
    Gol dla Reims!
    Do piłki podchodzi GRZEGORZ KRYCHOWIAK i mocnym strzałem w lewy róg bramki pokonuję Audarda.

34
    Goście rozpoczęli od środka.

36
    Krychowiak uderzył z 25. metra, ale piłka ląduję na trybunach.

37
    Od bramki rozpocznie Agassa.

39
    Kapitan drużyny gości Manga, zostaje ukarany żółtą kartką.

41
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

42
    Piłkarz Reims leży na boisku, potrzebna jest pomoc medyczna.

45+1
    Sędzia doliczył 5. minut do pierwszej połowy.

45+3
    Zmiana w Reims. Za kontuzjowanego Diego, którego zniesiono na noszach wchodzi Ayite.

45+5
    Rzut rożny dla Reims.

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach Reims prowadzi 1:0 po bramce z rzutu karnego Grzegorza Krychowiaka! Ponadto boisko z powodu groźnej kontuzji kolana opuścił Diego.

46

46
    Zmiana w Lorient. Za Barthelmé wchodzi Robert.

48
    Akcję rozpoczyna Reims.

50
    Centra Roberta, ale bramkarz gospodarzy pewnie łapię piłkę.

51
    Z kontrą wychodzą gospodarze.

52
    Dośrodkowanie Ayite wybija na rzut rożny obrońca Lorient.

53
    Lorient przy piłce.

54

55
    Uderzenie ze "szczupaka" Courteta odbija się od słupka bramki gości.

57
    Gwiazda francuskiej piłki pojawia się na boisku. Za Abu wchodzi Giuly.

58
    Rzut rożny dla gospodarzy.

59
    Dobra centra Ayite, ale Krychowiak minimalnie przestrzelił.