Stomil – Arka 0:0 (koniec) | Olimpia G. – Dolcan 0:5 (koniec)
Arka Gdynia
Sobota 27.07.2013, 16:00 • Stadion w Ostródzie • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przed nami drugie sobotnie spotkanie 1. kolejki I ligi sezonu 2013/14! Stomil Olsztyn zmierzy się przed własną publicznością z Arką Gdynia!

W minionym sezonie w dwumeczu Stomil – Arka padł remis. W Olsztynie górą byli piłkarze z Trójmiasta (0:2), w Gdyni ze zwycięstwa cieszyli się stomilowcy (0:1).

W Gdyni wszyscy zapowiadają, że Arka w tym sezonie włączy się do walki o awans do Ekstraklasy. Te bardzo odważne zapowiedzi mają jednak odzwierciedlenie w transferach jakich dokonał klub. Do drużyny Pawła Sikory dołączyli Arkadiusz Aleksander, Łukasza Jamroza, czy Michała Szuberta. Z królem strzelców I ligi poprzedniego sezonu Marcusem Viniciusem (zdobył 15 bramek) Arka przedłużyła kontrakt o dwa lata.

Stomil przed rozpoczynającym się sezonem odeszło kilku kluczowych graczy, którzy w poprzednim sezonie zapewnili utrzymanie klubowi z Olsztyna. Nowych pracodawców znaleźli sobie m.in. Paweł Kaczmarek, Łukasz Suchocki, Paweł Piceluk, Paweł Baranowski, Michał Glanowski, czy Andrzej Niewulis. W ich miejsce klub pozyskał młodych, niedoświadczonych graczy. W przyszłym sezonie barwy Stomilu reprezentował będzie Tomasz Bzdęga, Bartosz Papkę oraz Kamil Hempel, który został na kolejny rok wypożyczony do Stomilu, a także kilku innych dobrze zapowiadających się graczy.

Wydaję się, że faworytem dzisiejszego spotkania jest Arka, ale obie drużyny na pewno będą chciały zdobyć dzisiaj trzy punkty i dobrze rozpocząć sezon od zwycięstwa.

Spotkanie poprowadzi sędzia Marek Karkut z Warszawy. Zapraszamy na relacje na żywo z tego spotkania w portalu lajfy.com!

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Remisz, Hempel, Kucharski – Papka, Głowacki, Jegliński, Lech, Bzdęga – Kaźmierowski

Arka Gdynia: Szromnik – Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik – Marcus da Silva, Szwoch, Rzuchowski, Radzewicz – Jamróz, Aleksander

Sędziowie: Marek Karkut (Warszawa).

Spotkania rozpocznie się już za 10 minut!

Marek Karkut wyprowadza obie jedenastki na murawę!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Bardzo wyrównany początek spotkania, dużo walki w środku boiska.

2
    Arka stara się uspokoić sytuacją, dłużej utrzymać się przy piłce.

2
    Stracił piłkę w środku boiska Grzegorz Lech.

3
    Zamieszanie przed polem karnym gospodarzy, ale wybijają piłkę stoperzy Stomilu.

3
    Jarzębowski uprzedził Kazimierowskiego! Rzut rożny dla gospodarzy dzisiejszego spotkania.

4
    Lech dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego, ale pewnie piąstkuje Szromnik.

5
    Zawodnicy Arki dwukrotnie dośrodkowywali piłkę w pole karne, ale jak na razie w walce powietrznej lepsi są obrońcy Stomilu.

7
    Szwoch zszedł do boku boiska, wrzucił piłkę w pole karne, ale bardzo dobrze piłkę łapie wychodzący z bramki Skiba.

8
    Mecz jest toczony w przeciętnym tempie, lepiej od początku spotkania prezentują się piłkarze Arki.

9
    Grzegorz Lech zachował się bardzo egoistycznie, wdał się w drybling z Tomasikiem i stracił piłkę!

11
    Arka stara się prowadzić grę, ale wysokim pressingiem wychodzą piłkarze Stomilu i starają się przeszkadzać gościom w rozgrywaniu piłki.

12
    Jak na razie obie drużyny nie stworzyły sobie bramkowych akcji do zdobycia bramki.

14
    Świetnie w polu karnym odnalazł się Radzewicz, który trafił tylko w słupek! To była doskonała sytuacja do zdobycia bramki!

15
    Rzut rożny dla Stomilu.

16
    Ależ sytuacja Stomilu! Kapitalnie dośrodkował Lech, w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Bzdęga, ale instynktownie obronił Michał Szromnik!

17
    Szromnik uprzedził Kazimierowskiego, który bardzo dobrze urwał się obrońcom.

18
    Bardzo odważnie do przodu ruszył Stomil, goście są zmuszeni bronić się całym zespołem na własnej połowie.

19
    Lech zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zamykał tej akcji.

20
    Bardzo dobry fragment gry w wykonaniu Stomilu, niecelnie główkował Hempel.

21
    Żółtą kartką został ukarany Pruchnik, który nie był awizowany w wyjściowym składzie, w przerwie meczu postaramy się dowiedzieć kogo zastąpił.

22
    Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

24
    Obaj trenerzy wykorzystali przerwę w grze na przekazanie wskazówek swoim zawodnikom.

25
    Marcus da Silva oddał słaby strzał głową, piłka w rękach Skiby.

27
    Optyczną przewagą od paru minut osiągnęli goście, gra toczy się na połowie Stomilu.

28
    Łukasz Jamróz został kopnięty przez obrońcę, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

29
    Dośrodkowanie Tomasika zostało zablokowane, rzut rożny dla gdynian.

30
    Doszło do małego zamieszania w polu karnym Stomilu, ale Kucharski wybija piłkę.

32
    Krótko rozegrali rzut rożny goście, piłka trafiła do Tomasika, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny!

33
    Kubowicz świetnie włączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował na głowę Jamróza, ale napastnik Arki oddał słaby strzał.

35
    Zawodnicy Arki osiągnęli zdecydowaną przewagę na boisku, lecz brakuje im skuteczności.

37
    Kucharski został ukarany żółtą kartką za faul na szarżującym Pruchniku.

38
    Pruchnik dośrodkował piłkę w pole karne, świetny strzał oddał Marcus da Silva, ale futbolówka minęła minimalnie słupek bramki Skiby!

40
    Ostanie pięć minut spotkania, oba zespoły grają bardzo statycznie, brakuje przyspieszenia akcji.

41
    Żółta kartką ukarany został Papka za faul na wychodzącym z kontrą Szwochu.

42
    Rzut wolny 30 metrów od bramki gdynian dla Stomilu.

43
    Hempel zamiast dośrodkować piłkę w pole karne.. wycofał ją do tyłu.

44
    Senna końcówka pierwszej części spotkania, dużo więcej dzieje się na trybunach, na których zasiedli dzisiaj bardzo licznie kibice obu drużyn.

45
    Sędzia główny dolicza dwie minuty do pierwszej połowy spotkania.

45+1
    Bucholc bardzo ładnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale Sobieraj oddala zagrożenie.

45+2
    Lech zagrał za mocno do swojego partnera, od bramki grę wznowi Szromnik.

Po pierwszej części spotkania w Ostródzie mamy wynik remisowy. Mecz jest toczony w przeciętnym tempie, z kilkoma dobrymi okazjami do zdobycia bramki. Na drugą odsłonę spotkania zapraszamy za 15 minut.

Radosław Pruchnik gra w wyjściowym składzie w miejsce awizowanego Michała Rzuchowskiego.

46

46
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie jakiś zmian w wyjściowych jedenastkach.

47
    Trzecia żółtka kartka dla zawodnika Stomilu, tym razem napomniany nią został Hempel.

48
    Genialnie rzut wolny rozegrali Arkwocy, Marcus da Silva dośrodkował z prawej strony do Jarzębowskiego, ale strzał kapitana gości broni Skiba!

50
    Bardzo dobry początek drugiej części w wykonaniu Arki, która cały czas aatakuje!

51
    Kubowicz szybko zagrał klepką z Jamrózem, ale prawemu obrońcy Arki uciekła piłka!

52
    Świetnie przełożył sobie piłkę w polu karnym, ale oddał słaby strzał po ziemi w miejsce, gdzie ustawiony był Skiba!

53
    Szwoch świetnie rozciągnął piłkę do Jamróza, ale dośrodkowanie tego drugiego bardzo dobrze wyłapuje Skiba.

54
    Papka faulował Tomasika przy linii końcowej boiska, ale sędzia nie odgwizdał faulu gracza gospodarzy.

55
    Dziesięć minut gry po przerwie za nami, zdecydowanie lepsi są goście, którzy niepodzielnie panują nad boiskowymi wydarzeniami.

56

56
    Lech bardzo mocno dośrodkowuje na pierwszy słupek , świetny strzał oddał Bucholc, ale znakomicie broni Szromnik!

58
    Mocno z dystansu uderzył Szwoch, ale dobrze ustawiony w bramce interweniuje Skiba!

59
    Jegliński zatrzymał wślizgiem przedzierającego się prawą stroną Szwocha.

60
    Fatalnie z dystansu strzelił Tomasik!

61
    Papka zachował się bardzo mądrze obijając nogi Tomasika, od bramki grę wznowi Skiba.

62
    Arka rozgrywa spokojnie piłkę w środkowej części boiska, piłkarze Stomilu zdecydowanie się cofnęli.

63
    Rzut wolny dla Arki z około 30 metrów.

64
    Obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

65
    Źle w pole karne piłkę dośrodkował Pruchnik, zacznie Stomil od bramki.

66
    Marcus da Silva bardzo dobrze zwiódł obrońcę Stomilu, oddał strzał z lewej nogi z ostrego kąta, ale pewnie broni Skiba!

67
    Bzdęga huknął z dystansu, ale nie trafił w bramkę!

68
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

70
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Radzewicz, na boisku pojawia się Glauber.

71
    Gra się wyrównała, Stomil stara się atakować, ale nie potrafi przedrzeć się przez bardzo dobrze ustawioną gdyńską obronę.

72
    Po zejściu Radzewicza, na lewą stronę obrony przeniósł się Kubowicz, natomiast Glauber gra na prawej stronie defensywy.

73
    Stomil ma duży problem z przeniesieniem ciężaru gry na połowę Arki.

74
    Słaby strzał sprzed pola karnego oddał Jarzębowski.

75
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Marcus da Silva, na boisku pojawia się Szubert.

76
    Bardzo groźnie było w polu karnym Stomilu, ale źle w piłkę trafił Aleksander. Od bramki grę wznowi Skiba.

77
    Kucharskiego łapią skurcze, stoperowi gospodarzy jest udzielana pomoc medyczna poza boiskiem.

78
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Kucharski, na boisku pojawia się Koprucki.

80
    Druga zmiana w Stomilu, Łukasik zmienia Kazimierowskiego.

81
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Jamróz, na boisku pojawia się Rzuchowski.

82
    Bardzo dobrze na przedpolu interweniuje Skiba!

83
    Bardzo nudna końcówka tego spotkania.. zanosi się na bezbramkowy remis.

83
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Papka, na boisku pojawia się Kun.

84
    Obaj trenerzy wykorzystali już komplet zmian.

84
    Bardzo ładnie w polu karnym Bzdęga zagrał do Łukasika, ale przytomnie zachował się Jarzębowski, który zablokował napastnika Stomilu!

85
    Znakomicie z piłką zabrał się Mateusz Szwoch, ale został przyblokowany przez obrońców gospodarzy.

86
    Rzut rożny wykonywali Arkowcy, ale piłkę piąstkuje Skiba.

87
    Świetnie Szubert uprzedził Kopruckiego, popędził na bramkę Skiby, ale źle dośrodkował.

88
    Sobieraj został ukarany żółtą kartką.

89
    Łukasik w bardzo brzydki sposób faulował Glaubera, za co ujrzał żółtą kartkę.

90
    Niezły strzał z linii pola karnego oddał Szwoch, ale nie dał się zaskoczyć Skiba!

90+1
    Arbiter główny dolicza cztery minuty do regulaminowych 90.

90+1
    Łukasik faulował Sobieraja, ale sędzia nie przerwał gry gwizdkiem.

90+2
    Dobrą okazję do strzelania bramki miał Aleksander, ale uderzył nad bramką z woleja!

90+3
    Łukasik pomagał sobie ręką, rzut wolny dla Arki.

Po bardzo słabym spotkaniu Arka remisuje 0:0 ze Stomilem Olsztyn. Mecz był toczony w przeciętnym tempie, bliżej zdobycia bramki byli goście, ale piłka po uderzeniu przez Radzewicza zatrzymała się na słupku! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com!

Najlepszym graczem tego spotkania według lajfy.com był Marcus da Silva, zawodnik Arki był bardzo aktywny, starał się, ale nie zdołał zdobyć w dzisiejszym spotkaniu bramki, która zapewniłaby gościom komplet punktów. (23:14:54)
    Gole:

Kartki:   37. Kucharski (OLS), 41. Papka (OLS), 47. Hempel (OLS), 89. Łukasik (OLS) – 21. Pruchnik (ARK), 88. Sobieraj (ARK)

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Remisz, Hempel, Kucharski (78. Koprucki)– Papka (83. Kun), Głowacki, Jegliński, Lech, Bzdęga – Kaźmierowski (80. Łukasik)
    Arka Gdynia: Szromnik – Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik – Marcus da Silva (75. Szubert), Szwoch, Pruchnik, Radzewicz (70. Glauber) – Jamróz (81. Rzuchowski), Aleksander

Sędziowie: Marek Karkut (Warszawa)