Ostrów Wlkp. – Bytovia 1:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Rozwój 5:0 (koniec) | Raków – Kalisz 2:1 (koniec)
Polkowice – Gryf 0:0 (koniec)
MKS Kluczbork
5:0 (4:0)
Rozwój Katowice
Sobota 27.07.2013, 17:00 • Stadion Miejski w Kluczborku • 2 Liga Zachodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Witam serdecznie i zapraszam na relację ze spotkania pomiędzy MKS-em Kluczbork a Rozwojem Katowice w ramach 1 kolejki II ligi grupy zachodniej.

Będzie to pojedynek zespołów, które w poprzednim sezonie uplasowały się odpowiednio na 5 i 7 pozycji, a dzieliła je różnica pięciu punktów. W jutrzejszym spotkaniu goście na pewno będą chcieli zrehabilitować się gospodarzom za porażkę 1:0 w Kluczborku oraz bezbramkowy remis w Katowicach.

Dla MKS-u będzie to pierwszy mecz do zrealizowania ambitnego celu jakim jest występ na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2014/2015. Goście dążą do utrzymania przed reformą rozgrywek, która polega na połączeniu dwóch grup II ligi w jedną.

Zapowiada się ciekawe i emocjonujące spotkanie, na które już teraz zapraszam prosto ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku. Startujemy jutro przed godziną 17. Bezpośrednia relacja minuta po minucie tylko w serwisie lajfy.com!

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku! Za niespełna 30 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy MKS-em Kluczbork a Rozwojem Katowice.

MKS Kluczbork: Skrzyniarz – Orłowicz, Ganowicz (C), Gierak, Bzdęga – Niziołek, Arian – Hober, Wolkiewicz, Stępień – Kojder

Rozwój Katowice: Faber – Kapias, Szymiński, Gałecki (C), Winiarczyk – Gacki, Mandrysz, Żak, Tkocz, Wolny – Gielza

Sędziowie: Maciej Mikołajewski – Krystian Urbański, Marek Michalewsi (Lubuski ZPN).

Zawodnicy MKS-u zagrają dziś w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Goście z Katowic na zielono-czarno. Obie drużyny już rozgrzewają się na murawie.

Rezerwowi MKS:
    Grzegorz Czarnecki (GK), Michał Bienias, Przemysław Kwaśniewski, Bartłomiej Rewucki, Mateusz Skrobol, Mateusz Śliwa.

Rezerwowi Rozwój:
    Karol Płonka (GK), Marek Herrmann, Dawid Domański, Adrian Świerczyński, Daniel Paszek, Rafał Wawrzyńczok, Tadeusz Tyc.

Za niespełna kwadrans początek spotkania. Pogoda w sam raz do rozgrywania meczu, choć wysoka temperatura z pewnością nie ułatwi gry zawodnikom,

Zawodnicy obu zespołów udali się już do szatni. Za chwilę powinniśmy zobaczyć oba zespoły na boisku!

Trójka sędziowska wyprowadza zespoły na murawę stadionu w Kluczborku. Za chwilę początek spotkania!

Przywitanie kapitanów obu drużyn. Pierwszą połowę rozpoczną zawodnicy gości.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Pierwsza akcja gości. Podanie na prawą stronę i próba dośrodkowania zablokowana przez Hobera. Rzut rożny.

1
    Dośrodkowanie wyjaśniają obrońcy MKS-u.

2
    Przejęcie piłki przez Kojdera lecz jego dośrodkowanie zablokowane. Aut dla MKS-u na wysokości pola karnego. Piłkę przejęli goście.

2
    MKS rozgrywa piłkę na własnej połowie. Próba uruchomienia Kojdera zła. Przejęli piłkę goście i rozgrywają ją na swojej połowie.

3
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy przejęli obrońcy MKS-u.

5
    Błąd popełnił teraz Gierak i przed szansą Rozwój lecz strzał Gielzy za słaby.

5
    Za mocne podanie Wolkiewicza do wybiegającego na czystą pozycję Kojdera i piłkę przejęli goście.

6
    Faulowany jeden z zawodników MKS-u. Będzie rzut wolny dla Kluczborka,

7
    Gol dla MKS-u Kluczbork!

Kapitalne uderzenie BZDĘGI z rzutu wolnego! Bramkarz Rozwoju nie miał kompletnie szans. Nawet nie ruszył się z miejsca!

8
    Ależ bliski teraz Rozwój wyrównania. Dośrodkowanie piłki na 6 metr i minimalnie z piłką minął się Gielza!

9
    Kolejna próba dośrodkowania MKS-u wybita przez obrońców Rozwoju.

11
    Dobrze utrzymał się przy piłce Niziołek, lecz dośrodkowanie Bzdęgi fatalne.

11
    Przy piłce Rozwój na własnej połowie. MKS utrudnia gościom rozegranie i zyskuje dzięki temu wrzut z autu.

12
    Groźnie wyszli z kontrą Katowiczanie, lecz kapitalny powrót obrońców MKS-u. Po chwili to MKS miał groźną kontrę, lecz strzał Stępnia za słaby by pokonać Fabera.

13
    Wstrzelona piłka w pole karne MKS-u lecz ponownie świetnie interweniują obrońcy MKS-u. Rzut rożny dla gości.

14
    Wysokie dośrodkowanie wyjaśniają obrońcy MKS-u, lecz Rozwój nadal przy piłce.

15

NIZIOŁEK!! Wszystko zaczęło się od przechwytu Gieraka, który podał piłkę do Hobera. Ten dostrzegł świetnie wbiegającego NIZIOŁKA w pole karne a ten strzałem w krótki róg pokonał bezradnego Fabera!

16
    Żółta kartka dla Stępnia za brzydki faul na jednym z zawodników Katowic.

18
    Bardzo dobre dośrodkowanie gości w pole karne a tam strzałem głową próbował Gielza lecz bardzo dobrze broni Skrzyniarz! To była pierwsza tak dobra akcja gości na zdobycie gola!

19
    Na spalonym Gielza po dośrodkowaniu Wolnego.

20
    Kapitlana akcja Wolkiewicz,który minął Kapiasa niczym juniora lecz jego dośrodkowanie wybili obrońcy gości!

21
    Kolejny rzut wolny dla gości. Faulowany Gacki.

22
    Za głębokie dośrodkowanie Winiarczyka i od bramki wznowi Skrzyniarz.

23
    Próba uruchomienia Kojdera przez Stępnia, ale podanie było za mocne. Piłkę przejeli goście.

24
    Chwila przerwy dla zawodników na uzupełnienie płynów. Temperatura jest bardzo wysoka i utrudnia to zdecydowanie grę w takich warunkach.

25
    Grę wznowili zawodnicy gości.

26
    Wycofanie Niziołka na lewą stronę nieudane i przejęli piłkę goście ruszając z groźną kontrą. Dośrodkowanie w pole karne MKS-u ponownie za wysokie i od autu MKS.

27
    Walka toczy się po prawej stronie. Obie drużyny raz po raz wznawiają grę z autu.

28
    Dośrodkowanie w pole karne MKS-u łapie Skrzyniarz.

29

Kapitalna akcja MKS-u!! Wszystko zaczęło się od dobrego rozegrania Orłowicza z Niziołkiem na prawej stronie. Kapitalne wycofanie do HOBERA a ten przełożył sobie piłkę na lewą nogę i strzałem w lewy róg bramkarza gości nie daje mu szans na obronę!

30
    Tego chyba się nikt nie spodziewał. Jeśli MKS nadal tak będzie grał to możemy być pewni wyższego wyniku na koniec spotkania.

31
    Przejął teraz piłkę Kapias w walce z Hoberem lecz był faulowany. Katowiczanie próbowali przedrżeć się w pole karne MKS-u, ale obrońcy Kluczborka przejęli piłkę.

32
    Za mocne podanie Niziołka do Hobera! Gdyby Hober doszedł do piłki mogłaby być dobra akcja dla gospodarzy!

34

Ależ konkurs strzelecki w Kluczborku!! WOLKIEWICZ!! Dośrodkowanie w pole karne Hobera mija obrońców Rozwoju! Piłka pada pod nogi WOLKIEWICZA, który ładnym strzałem pokonuje Fabera! Ależ mecz w Kluczborku szkoda tylko, że w wykonaniu jednego zespołu.

35
    Kolejna akcja MKS-u prawą stroną lecz Kojder źle trafił w piłkę.

36
    MKS bawi się teraz piłką. Faulowany Niziołek.

37
    Aż dwie zmiany w drużynie gości. Za Wolnego wchodzi Wawrzyńczok i za Mandrysza wchodzi Paszek. Czy to pomoże drużynie Rozwoju w wyrównaniu tego spotkania?

38
    Potężny strzał Ganowicza z rzutu wolnego niewiele obok bramki!

39
    Rozwój próbuje zdobyć bramkę na 4:1, lecz dobrze bronią się obrońcy gości.

40
    Ależ kontra MKS-u! Wyszli 2 na 1 ! Hober podał do Wolkiewicza zbyt mocno, zdążył dogonić go obrońca i zablokował strzał skrzydłowego MKS-u!

41
    Chwilę później groźna akcja gości. Dośrodkowanie jednak wybił Ganowicz. Przy piłce Rozwój.

42
    Zapędził się teraz w drybling z trzema zawodnikami Rozwoju Wolkiewicz i stracił piłkę.

43
    Wstrzelenie piłki w pole karne MKS-u zbyt mocne. Od bramki wznowi grę Skrzyniarz.

44
    Ładna akcja MKS-u! Po prawej stronie rozgrywał piłkę Hober z Orłowiczem. Orłowicz przerzucił piłkę na lewą stronę tam Wolkiewicz dobrze opanował piłkę i wycofał ją na środek a tam Niziołek oddał bardzo niecelny strzał.

45
    Żółta kartka dla Tkocza za faul faktyczny na Ganowiczu.

45
    Sędzia doliczył 2 minuty,

45+1
    Próba uruchomienia Gielzy po prawej stronie, ale piłka zbyt mocna i od bramki Skrzyniarz.

45+2
    Długo rozgrywają piłkę goście i bliski przechwytu Hober. Goście ostatecznie utrzymali się przy piłce i groźny strzał oddał Gielza niewiele ponad bramką.

Kapitalne zawody rozgrywają gospodarze. Akcje są dynamiczne i aż miło patrzeć na grę MKS-u. Goście starają się równie efektownie rozgrywać swoje akcje, lecz zbyt mocno się odkrywają. Efektem tego były 4 gole, które zaaplikowali gościom gospodarze. Za kwadrans zapraszamy na drugą połowę!

Drużyna Rozwoju już na murawie. Czekamy na zawodników MKS-u.

Zawodnicy MKS-u również pojawili się na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

46

46
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Tkocz, na boisku pojawia się Domański.

46
    Kolejna kapitalna akcja MKS-u. Lewą stroną przedarł się Niziołek, lecz jego dośrodkowanie wybite przez obrońców!

47
    Złe rozegranie gości i od bramki Skrzyniarz.

48
    MKS wyraźnie szanuje teraz piłkę rozgrywając grę na własnej połowie.

48
    Żółta kartka za brzydki faul na jednym z zawodników MKS-u.

49
    Groźnie powinno być pod bramką Rozwoju. Rzut wolny dla MKS-u z bliskiej odległości.

50
    Groźne dośrodkowanie Bzdęgi wybijają obrońcy Rozwoju.

51
    Rozwój rozgrywał piłkę niedaleko pola karnego gospodarzy. Z kontrą ruszył MKS lecz strzał Kojdera niecelny.

52
    Ostatania zmiana w Rozwoju. Boisko opuścił Żak a w jego miejsce Herrmann.

53
    Kolejny rzut wolny dla MKS-u, lecz obrońcy gości wybijają piłkę na rzut rożny.

54
    Z groźną kontrą ruszał Rozwój, ale bardzo dobra interwencja Ganowicza dała MKS-owi rzut z autu.

55
    Kapitalne zagranie do Stępnia, który wyszedł sam na sam z Faberem, lecz bramkarz gości wyłuskał czysto piłkę napastnikowi gospodarzy spod nóg!

56
    MKS rozgrywa piłkę na własnej połowie zmuszając gości do ciągłego biegania. Faulowany Arian.

57
    Po wznowieniu gry faulowany był Paszek. Rozwój wznowił grę z własnej połowy.

58
    MKS wyraźnie gra na dużym luzie. Kolejna ładna akcja gospodarzy przechwycona tym razem przez obrońców gości.

59
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne MKS-u przez Paszka wybite przez Bzdęgę. Było groźnie.

60
    Rzut karny dla MKS-u!!

61
    Gałecki ukarany czerwoną kartką za faul na Kojderze, który wpadł w pole karne i wykorzystał błąd pomiędzy obrońcami a bramkarzem!

62
    Karny wykona kapitan MKS-u Łukasz Ganowicz. Czy będzie 5:0?!

62
    Nie!! Ganowicz posłał piłkę nad bramką ! Ależ pudło!

62
    Zmiana w MKS-ie. Za Stępnia wszedł Bienias. Kapitalne zawody rozegrał dziś ten młody pomocnik MKS-u!

63
    Żółta kartka dla Domanskiego za brzydki faul na Niziołku.

64

Kolejna kapitalna akcja MKS-u zakończona bramką! Dośrodkowanie z prawej strony Orłowicza a z lewej strony boiska WOLKIEWICZ kapitalnie pakuje piłkę do siatki!

65
    Kolejna akcja MKS-u lecz broni strzał Hobera Faber. Od bramki wznowili goście.

66
    Słaby strzał Gielzy broni Skrzyniarz.

67
    MKS przejął piłkę i spokojnie rozgrywa swoją kolejną akcję,

69
    Faulowany Niziołek około 25 metrów od bramki strzeżonej przez Fabera. Sędzia ponownie zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

71
    Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Ganowicz podał piłkę na prawą stronę do Hobera a jego dośrodkowanie zablokowane przez obrońców. Rożny dla Kluczborka.

71
    Żółta kartka dla Gieraka za taktyczny faul na Paszku.

72
    Chwilę wcześniej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dla MKS-u piłkę wybili obrońcy z Katowic.

74
    Klepka graczy MKS-u zakończona niecelnym podaniem Ariana. Aut dla gości.

75
    Po akcji Hobera prawą stroną rzut rożny dla MKS-u.

76
    Dośrodkowanie w pole karne za niskie i wybili obrońcy Rozwoju.

76
    Obecnie przy piłce Rozwój rozgrywając piłkę na własnej połowie. Piłkę przejęli gospodarze, Niziołek podał prostopadłą piłkę do Kojdera a ten strzałem w około 20 metrów minimalnie chybił.

77
    Rzut rożny dla Katowic po nieporozumieniu obrońców MKS-u.

78
    Obrońcy MKS-u wybili piłkę, lecz Rozwój nadal przy piłce.

79
    Dośrodkowanie Paszka w pole karne a tam wydawało się, że Gielza był faulowany. Gwizdek sędziego milczy. Od bramki wznowił MKS.

80
    Zmiana w MKS-ie: Za zmęczonego już Hobera wchodzi Kwaśniewski.

81
    Ponownie piłkę przejął MKS i ciągle rozgrywa ją w okolicach linii środkowej boiska.

81
    Dośrodkowanie w pole karne Rozwoju wybili obrońcy gości. Rożny dla MKS-u.

82
    Zmiana w MKS-ie: Za Wolkiewicz wchodzi Skrobol.

82
    Groźny strzał Ganowicza niewiele obok bramki!

83
    Obie drużyny wyraźnie oczekują końcowego gwizdka. Rozwój przy piłce.

83
    Dośrodkowanie Orłowicza w pole karne, lecz Kojder nieczysto uderzył w piłkę!

85
    MKS przy piłce, próba prostopadłej piłki do wbiegającego po lewej stronie Skrobola za mocna.

86
    Aut dla MKS-u po niecelnym podaniu Szymińskiego.

87
    Przejął teraz piłkę Rozwój i ładnie starał się wyjść z własnej połowy lecz ostatnie podanie było niecelne i przejął piłkę MKS.

89
    Kolejna akcja MKS-u. Wstrzelenie piłki w pole karne, Skrobol wycofał piłkę na szesnasty metr a tam Kwaśniewski oddał bardzo niecelny strzał wysoko nad bramką.

90
    Sędzia doliczył 3 minuty.

90+1
    Przy piłce ciągle MKS, ale rozegranie akcji bardzo złe.

90+2
    Skrobol oddał mocny i zaskakujący strzał, lecz tylko w boczną siatkę.

90+3
    Jeszcze rzut wolny dla Katowic na własnej połowie.

Koniec spotkania! MKS miażdży swojego rywala aż 5:0!! Kapitalne spotkanie oglądaliśmy dzisiaj w Kluczborku. Zdecydowanie cały zespół Kluczborka zasłużył dziś na wyróżnienie. Drużyna Rozwoju sporadycznie zagrażała bramce strzeżonej przez Skrzyniarza, lecz ich ataki nie były tak dynamiczne jak drużyny gospodarzy.
    Za wspólnie spędzony czas dziękuje i zapraszam za dwa tygodnie na kolejną relację na lajfy.com ze Stadionu Miejskiego, gdzie MKS Kluczbork podejmie drużynę KS-u Polkowice. (18:53:51)