Maccabi T.A. – Basel 3:3 (koniec) | FCSB – Dinamo Tb. 1:1 (koniec) | Maribor – APOEL 0:0 (koniec)
Korcza – Szachtior K. 3:2 (koniec) | Fenerbahce – FC Salzburg 3:1 (koniec) | Partizan – Łudogorec 0:1 (koniec)
Grasshoppers – Lyon 0:1 (koniec)
Skënderbeu Korcza
3:2 (3:1)
Szachtior Karaganda
Wtorek 06.08.2013, 20:00 • Stadiumi Kombëtar Qemal Stafa • Liga Mistrzów UEFA

Drużyna Skënderbeu Korçë zwycięża 3:2 jednak jest to bardzo gorzki tryumf, ponieważ w ostatecznym rozrachunku jest 3:5 dla Szachtior Karaganda i to właśnie oni awansują do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Jest to nie tylko ważne pod względem prestiżowym, ale i finansowym. Dla zespołów z zaplecza piłkarskiej europy jest to naprawdę spory zastrzyk pieniędzy. Najistotniejszym zdarzeniem w meczu była czerwona kartka dla Pejića, która pozbawiła jednego zawodnika gospodarzy i nie mieli oni już tyle sił i atutów w ofensywie co w pierwszej połowie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje live. (21:53:24)

90+2
    Teraz mamy chwilę przerwy, ponieważ jedne z zawodników gospodarzy potrzebował pomocy medycznej.

90+1
    To powinien być gol!!! W sporym zamieszaniu do piłki dopada Lilaj, jednak myli się nieznacznie i piłka mija słupek.

90
    Do drugiej połowy sędzia techniczny doliczył 3 minuty.

88
    Ejupi strzelał z ok 13 metrów, jednak kąt był naprawdę spory.

87
    Rzut wolny dla Skënderbeu.

85
    Fagu jeszcze wchodzi w końcówce za Ademira.

85
    Rzut wolny dla Skënderbeu Korçë.

83
    Wspaniała szansa dla Skënderbeu Korçë. Lilaj uderzył mocno z woleja z ok szesnastu metrów, ale doskonale w bramce ustawiony Mokin.

81
    Rzut wolny dla gości.

79
    Abazi dostaje piłkę z lewej flanki, lecz fatalnie pudłuje.

79
    Skënderbeu Korçë zakłada wysoko pressing, ale jak na razie goście idealnie sobie z tym radzą.

78
    Już od kilku minut żadna ekipa nie pochwaliła się ciekawą akcją.

76
    Teraz Skënderbeu Korçë próbuje skonstruować jakąś groźną akcję, ale w zasadzie wszystkie kończą się na ok 25 -30 metrze.

74
    Szachtior często wycofuje piłkę i rozgrywa przez szeregi obronne.

72
    Ostatnia zmiana wśród gości. Zenkovich zastępuje Khizhnichenko.

71
    Szachtior Karaganda w ciągłym natarciu.

68
    Asysta Finonchenko, który wypatrzył niekrytego Bayzhanova.

67
    Gol dla Szachtiora!
    MAKSAT BAYZHANOV wykańcza zespołową akcję z kontrataku. Ten zawodnik pojawił się na początku drugiej połowy. I po raz kolejny potwierdziło się porzekadło: " Jeśli sam nie strzelasz to strzelają tobie".

66
    Co za okazja dla gospodarzy!!! Do piłki niespodziewanie dopada nie pilnowany w polu karnym Ejupi i bombowym strzałem próbował pokonać golkipera Szachtiora, ale nie trafił w bramkę.

64
    Ejupi w miejsce Morina.

63
    Ghazaryan strzela zza szesnastki, jedna bardzo niecelnie.

61
    Tarasov zastępuje zmęczonego Poryvaeva.

61
    Abazi pojawia się na boisku w miejsce Tomića.

60
    Mimo braku jednego zawodnika ekipa Skënderbeu Korçë dalej wierzy w zwycięstwo i próbuje konstruować akcje zaczepne.

59
    Tomić dostaje kartkę za ostry faul przy linii. Sędzia początkowo puściła akcję,ale miał w pamięci to zdarzenie.

58
    Drużyna Szachtiora Karaganda rozsądnie szanuje piłkę i długo ją wymienia.

56
    Teraz Szachtior zapewne rzuci się na osłabionego przeciwnika.

54
    Pejić dostaje kartkę za brutalny faul i tym samym chyba grzebie nadzieje swojej drużyny na awans.

54
    Skënderbeu Korçë w ataku pozycyjnym.

53
    Co za okazja dla gości na zdobycie kontaktowej bramki. Ładna akcja prawą stroną i z pierwszej piłki strzelał Khizhnichenko. Świetna interwencja golkipera Korc.

51
    Bramkarz Szachtiora rozpocznie od bramki po nie udanej akcji gospodarzy.

50
    Centra gości w pole karne, ale dobra interwencja defensora i będzie kontratak.

47
    Korner dla gospodarzy.

46
    Bayzhanov zastępuje Mail'ego, który miał żółtą kartkę na koncie.

46

Pierwsza połowa już za nami. Większość z nas pewnie przecierała oczy ze zdumienia po dwóch kwadransach, bo tylko tyle potrzebował Skënderbeu Korçë żeby odrobić 3 bramkową stratę. Później gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem i teraz to oni są jedną nogą w kolejnej rundzie. Ta połowa była świetnym widowiskiem i miejmy nadzieję, że druga będzie co najmniej taka sama.

45+2
    Džidić trafia do notesu po przekroczeniu przepisów.

45
    2 minuty doliczone do pierwszej odsłony.

44
    Gospodarze jeszcze w końcówce próbują zdobyć kolejnego gol.

42
    Rzut rożny dla gospodarzy.

38
    SERGEI KHIZHNICHENKO przechyla szalę awansu na korzyść swojej drużyny. W końcu kontratak gości był skuteczny. I napastnik z najbliższej odległości pokonuje bramkarza. Wspaniała asysta Simčevića.

38
    Gospodarze atakują ze skrzydła, ale tym razem defensywa gości bezbłędna.

36
    Tym razem Cañas próbował strzelić bramkę z dystansu, ale tak samo jak jego kolega przed momentem mocno spudłował.

34
    Drużyna z Korc zepchnęła do głębokiej defensywy Szachtior, który jest wyraźnie oszołomiony tą golleadą.

32
    Ghazaryan strzela z ok 20 metrów, jednak piłka mija poprzeczkę.

30
    Kolejna okazja dla gospodarzy, ale strzał Finonchenko zablokowany.

29
    Gol dla Skënderbeu!
    BLEDI SHKEMBI po raz drugi z rzutu karnego pewnie umieszcza piłkę w siatce! To oznacza, że w tym momencie gospodarze zniwelowali sporą zaliczkę Szachtiora z pierwszego meczu.

28
    Maliy dostaje kartkę za nieczysty wślizg w polu karnym.

28
    Co za niespotykany przebieg wydarzeń!!!! Kolejny karny dla gospodarzy!!!

26
    Szachtior Karaganda jest ciągle przy piłce,ale kompletnie nic z tego nie wynika, a na domiar złego dwie kontry gospodarzy skończyły się bardzo źle dla gości.

24
    Rzut wolny dla gospodarzy. Jednak do bramki Mokina jest dość daleko.

21
    To co wydawało się być niemożliwe przed spotkaniem. Po 20 minutach jest już na wyciągnięcie ręki. Zespół Skënderbeu Korçë odrabia straty jak szalony.

20
    BLEDI SHKEMBI nie daje szans bramkarzowi Szachtioru i mocnym strzałem po ziemi umieszcza piłkę w siatce.

20
    Vasiljević dostaje kartkę za faul w polu karnym.

19

18
    Gospodarze po zdobyciu bramki całkowicie oddali inicjatywę gościom i nie potrafią nawet wyjść z własnej połowy.

16
    Zawodnik gości pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

14
    Faul na zawodniku Szachtioru i to będzie dobra okazja na wyrównanie.

13
    Goście w ataku pozycyjnym. Wymieniają sporo podań.

12
    Sporo walki i strat w środku pola.

9
    ŻELJIKO TOMIĆ !!!!Pomocnik gospodarzy zdobywa bramkę strzałem z okolic pola karnego i Skënderbeu Korçë obejmuje prowadzenie w tym meczu. Asystował Orelesi.

6
    Tomić stanął przed doskonałą okazją na zdobycie bramki, ale świetną interwencją popisał się Mokin! Piłkarz stanął oko w oko z golkiperem.

5
    Rzut wolny dla gospodarzy.

4
    Tym razem swojego szczęścia próbowali zawodnicy z Korç, ale ich atak został powstrzymany.

2
    No i mamy pierwszy strzał a jego autorem jest zawodnik Szachtiora – Simcevic. Jednak jego pozycja była dość ciężka, a bramkarz dobrze ustawiony.

1
    Pierwsze podanie należy do gości.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze znajdują się już w tunelu prowadzącym na murawę.

Skënderbeu Korçë: Shehi- Arapi, Ademir, Radas, Govozdenović, Orelesi, Tomić, Lilaj, Morina, Shkembi, Pejić

Szachtior Karaganda: Mokin- Simčević, Poryvaev, Vasiljević, Maliy, Džidić, Ghazaryan, Vicius, Cañas, Khizhnichenko, Finonchenko

Sędziowie: Kružliak- Balko, Somolani- Trutz.

Wszystko wskazuje na to, że ten mecz będzie tylko formalnością. Wysoka zaliczka na swoim stadionie powoduje, że Szachtior Karaganda stawiany jest w roli murowanego faworyta do awansu. Jednak ekipa Skënderbeu Korçë będzie grała o honor przed swoją publicznością. Jeszcze raz zapraszamy.

Szachtior Karaganda natomiast miał cięższą przeprawę, ponieważ dwukrotnie pokonali 1:0 BATE Borysów. Ponadto po 22 już kolejkach ligowych w swoim kraju zajmują wysokie 3 miejsce.

Skënderbeu Korçë w II rundzie pokonał zespół Neftçi. Pokonał to może zbyt wielkie słowo w tym wypadku, gdyż w obu spotkaniach był bezbramkowy remis i musiało dojść do dogrywki, w której lepsi okazali się Albańczycy.

Szachtior Karaganda natomiast to zespół pochodzący z Kazachstanu i oczywiście w zeszłym sezonie ligowym został mistrzem swojego kraju. Obie ekipy rozpoczęły zmagania pucharowe od II rundy kwalifikacyjnej.

Skënderbeu Korçë to ekipa z Albanii, która w zeszły sezonie została mistrzem tego kraju. Jest to drugie spotkanie tych drużyn, a w pierwszym z nich górą była ekipa z Szachtior Karaganda, która rozgromiła Korçë aż 3 do 0!!!

Zapraszamy na III rundę kwalifikacji do Ligi Mistrzów pomiędzy Skënderbeu Korçë a Szachtior Karaganda.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Kamil Zarzycki

Gole: 9. Tomić, 20. Shkembi (kar.), 29. Shkembi (kar.) – 38. Khizhnichenko, 67. Bayzhanov

Kartki:   59. Tomić (SKE) – 20. Vasiljević (STI), 28. Maliy (STI), 45+2. Džidić (STI)   54. Pejić (SKE)

Skënderbeu Korcza: Shehi- Arapi, Ademir (85' Fagu), Radas, Govozdenović, Orelesi, Tomić (61' Abazi), Lilaj, Morina (64' Ejupi), Shkembi, Pejić
    Szachtior Karaganda: Mokin- Simčević, Poryvaev (61' Tarasov), Vasiljević, Maliy (46' Bayzhanov), Džidić, Ghazaryan, Vicius, Cañas, Khizhnichenko (72' Zenkovich), Finonchenko

Sędziowie: Kružliak- Balko, Somolani- Trutz