Juventus FC
4:0 (1:0)
S.S. Lazio
Niedziela 18.08.2013, 21:00 • Stadio Olimpico, Rzym • Superpuchar Włoch

Bardzo ciężko jest wybrać zawodnika meczu, ponieważ dziś kilku piłkarzy zaprezentowało naprawdę wysoką formę. Nasz wybór MVP pada na STEPHANA LICHTSTEINERA, który dziś był motorem napędowy Juventusu i pomimo tego, iż jest obrońcą zanotował asystę i gola, a ponad to jego gra w defensywie była bez zarzutu. (23:00:40)

Sędzia spotkania oszczędził zawodników Lazio i nie doliczył nawet minuty. Po wyrównanej pierwszej części meczu nastała druga odsłona kompletnie zdominowana przez Juventus, którego piłkarze byli zabójczo skuteczni pod bramką rywali. Stara Dama na początku drugiej połowy zadała szybkie 3 ciosy po których Lazio nie dało rady się podnieść. Warto pochwalić wspaniałą grę bloku obronnego Juventusu, który był ich wizytówką w poprzednim sezonie. Dziękujemy i zapraszamy na inne relacje live.

90
    Bardzo spacerowe tempo w końcówce spotkania. Zawodnicy Lazio zrezygnowani.

89
    Rzut wolny dla Juventusu.

86
    Stara Dama w pełni kontroluje poczynania boiskowe. Piłkarze wymieniają futbolówkę głównie w 3 linii.

84
    Akcja Juve powstrzymana i może być z tego groźna kontra.

82
    Lichtsteiner siada na ławce a zastępuje go debiutujący Ogbonna.

82
    Rzut wolny dla Lazio.

81
    Juventus skupiony jest na długich wymianach piłki i szanowaniu czasu.

79
    Juventus oddał inicjatywę Lazio.

77
    Ederson strzelił przy słupku, ale wyśmienicie na lini spisuje się Buffon.

76
    Barzagli siada na ławce a zastępuje go Cáceres.

75
    To powinien być gol!!! Klose minął z dziecinną łatwością dwóch obrońców i stanął ko w oko z Buffonem. Tym razem górą bramkarz Juventusu.

74
    Rzut wolny dla Starej Damy.

73
    Juventus Turyn już wyraźnie spuścił z tonu po zdobyciu 4 bramki.

71
    Hernanes siada na ławce, to nie były wielkie zawody Brazylijczyka, a zastępuje go Onazi.

70
    W końcu Klose doszedł do głosu. To była wymarzona okazja dla napastnika Niemiec, ale myli się nieznacznie strzałem głową.

68
    Candreva po raz kolejny próbował szczęścia z dystansu. Buffon wypuszcza piłkę z rąk, ale świetnie asystują go defensorzy.

67

65
    Candreva uderzył mocno z 30 metrów. Piłka leciała kilkanaście centymetrów nad ziemią. Dobrze w bramce ustawiony Buffon.

64
    Zawodnicy Lazio chcieliby żeby ten meczu już się skończył, a Juventus teraz bardzo pewnie rozgrywa piłkę.

62
    Obrona Lazio jest w totalnej rozsypce. Potężna bomba Teveza z woleja mija poprzeczkę. Wspaniała centra Lichtsteinera!

59
    Dias trafia do notesu za ostry faul.

57
    Ledesma zostaje zmieniony a zastępuje go Floccari.
    Od razu trener przeprowadza kolejną roszadę. Za Radu wchodzi Ederson.

56
    Gol dla Juventusu!
    Mamy istny knockout !!! CARLOS TEVEZ. Olbrzymi napór Juventusu, spore zamieszanie w polu karnym i Tevez strzela bramkę z ok 10 metrów.

54
    Współautorem bramki Tevez.

54
    STEPHAN LICHTSTEINER wspaniale wykańcza akcję strzałem przy słupku. Przed momentem asystował a teraz sam zdobywa bramkę.

52
    GIORGIO CHIELLINI zdobywa bramkę po kontrataku. To była dość niecodzienna akcja, wzorowo wyprowadzona przez.... dwóch obrońców!

51
    Korner dla Lazio.

50
    Bianconeri naciskają coraz mocniej.

49
    Początek drugiej połowy dość spokojny w wykonaniu obu drużyn.

48
    Dobra okazja dla Juventusu z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego.

47
    Lazio wysoko zawiesiło pressing od początku 2 połowy.

46

Pierwsza połowa już za nami. Jak na razie Juventus prowadzi z Lazio 1:0 po trafieniu Paula Pogby, który chwilę przed tym zameldował się na boisku za kontuzjowanego Marchisio. Jednak należy przyznać, że najsprawiedliwszym wynikiem po 45 minutach byłby remis. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka ciekawych akcji, ale to Juve potrafiło wykończyć jedną z nich. Zapraszamy na drugą odsłonę po przerwie.

45+2
    Kolejna zła centra Candrevy.

45
    2 minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

43
    Barzagli dostaje kartkę za protesty, jednak wydaje się, że obrońca Starej Damy miał rację.

42
    Kombinacyjna akcja Juve rozbita i będzie kontra Lazio.

40
    Juventus w kontrataku, jednak Tevez zatrzymany.

38
    Lazio w natarciu, ale dziś blok obronny Bianconerich wygląda naprawdę nieźle.

36
    Lazio w ataku pozycyjnym.

34
    Potężne uderzenie Radu z dystansu. Piłka jeszcze nabrała dziwnej trajektorii i z najwyższym trudem Buffon!

33
    Lazio ma inicjatywę od kilku minut. Juventus czeka na wyprowadzenie kontrataku.

31
    Hernanes dostaje całkowicie zasłużoną żółtą kartkę za brutalny faul od tyłu.

30
    Kolejny stały fragment gry dla Lazio. Tym razem rzut wolny.

29
    Korner dla Biancocelesti.

29
    Co za akcja skrzydłowych Lazio. Candreva centruje i bardzo minął się z piłką Lulić. To mógł być gol.

27
    Lazio w końcu trochę dłużej utrzymuje się przy footbolówce.

25
    Lazio rzuca się na rywala.

23
    PAUL POGBA zalicza wejście smoka! Pierwsze dotknięcie piłki i już zalicza gola. Pirlo niekonwencjonalnie rozgrywa rzut wolny i w wielki zamieszaniu pod bramką do piłki dopada Pogba i strzela po ziemi z półobrotu, tuż przy samym słupku.

23
    Rzut wolny dla Juve.

21
    Marchisio nabawił się jakiegoś urazu a zastępuje go Pogba.

20
    Lazio swoje ataki opiera na szybkich skrzydłowych, ale na razie nie przynosi to oczekiwanych efektów.

18
    Dotychczas żadna z ekip nie uzyskała wyraźnej przewagi.

16
    Faul na Tevezie i będzie rzut wolny dla Juventusu. Do bramki nieco ponad 30 metrów.

14
    Stara Dama w ataku pozycyjnym.

12
    Korner dla Juventusu.

12
    Biglia strzela mocno z ponad 25 metrów, jednak piłka powędrowała daleko w trybuny.

11

10
    Rzut wolny dla SS Lazio Rzym. Faulowany Hernanes.

9
    Bardzo dynamiczny jest na skrzydle Candreva i będzie "tylko" rzut rożny dla Lazio.

8

7
    Jak na razie Juve dłużej utrzymuje się przy piłce, ale świetnie w obronie poukładani są zawodnicy z Rzymu.

5
    Stara Dama długo inicjuje swoją akcję.

3
    Juventus odpowiada, jednak Vucinić nie przymierzył zbyt precyzyjnie.

3
    Ledesma uderza zza szesnastki, piłka jeszcze odbija się od nóg defensorów, ale przytomny w bramce Buffon.

2
    Lulić zapędził się za mocno lewą flanką i piłka uciekła mu na aut bramkowy.

1
    Rozpoczęło Lazio!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Na trybunach widnieje piękna oprawa a piłkarze są już przygotowani do wyjścia w tunelu. Juve już 5-krotnie sięgał po Superpuchar Włoch, natomiast Lazio ostatni raz sięgnęło po to trofeum w 2004 roku.

Juventus Turyn: Buffon –Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichsteiner- Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah- Tevez, Vucinic

S.S. Lazio: Marchetti – Konko, Biava, Dias, Radu- Ledesma, Biglia, Candreva, Hernanes, Lulic- Klose

Sędziowie: Rocchi- Liberatore, Cariolato- Mazzoleni.

Zapraszam serdecznie do śledzenia tego meczu na portalu lajfy.com.

"- Mam dla Lazio i dla Vladimira Petkovica wielki szacunek. Myślę, że nie ma w tym meczu faworyta. Mam nadzieję, że wygra lepszy i że o losach potyczki nie zadecyduje szczęście. Rozgrywamy ten mecz po reprezentacyjnej przerwie. Nie jest to łatwa sytuacja – mówił Conte."
    źródło : seriea.pl

Przewidywane składy na to spotkanie:

Juventus: Buffon – Ogbonna, Bonucci, Chiellini, Lichsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Tevez, Vucinic

Lazio: Marchetti – Konko, Biava, Cana, Radu, Ledesma, Biglia; Candreva, Hernanes, Lulic, Klose.

Juventus to drużyna, która będzie bronić trofeum, ponieważ w ubiegłym roku zwyciężyła w zmaganiach o Superpuchar pokonując po dogrywce Napoli 4 do 2.

Upatrując faworyta na podstawie ubiegłosezonowych spotkań obu drużyn ciężko jednoznacznie wskazać drużynę o większych szansach, ponieważ dwukrotnie padał wynik remisowy oraz raz zwyciężył Juventus i raz wygrało Lazio. Dotychczas rozegrano 162 mecze pomiędzy bohaterami dzisiejszego finału, 78 razy zwyciężał Juventus, 42 razy Lazio i 42 spotkania kończyły się bez rozstrzygnięcia.

Dzisiejszy pojedynek odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie, co będzie stanowiło dodatkowy smaczek tego meczu, ponieważ miejsce poprzedniego spotkania i tego dzisiaj dają symboliczny wymiar dwumeczu. W niedzielny wieczór niepisanymi gospodarzami będą zawodnicy Lazio.

Juventus Turyn ośmiokrotnie grał w meczu o Superpuchar i aż pięciokrotnie wychodził z tych spotkań zwycięsko. Natomiast Lazio Rzym czterokrotnie spotykało z możliwości gry o to trofeum i tą szansę wykorzystało trzy razy. W 1998 roku również doszło do spotkania pomiędzy dzisiejszymi finalistami, wtedy górą okazali się piłkarze ze stolicy Włoch, mimo iż mecz rozegrano w Turynie na Stadio delle Alpi.

Supercoppa Italia to trofeum, o które rywalizują dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu we Włoszech. Superpuchar Włoch rozgrywany jest od 1988 roku, kiedy zmierzyły się o niego ekipy AC Milan i Sampdorii Genua, wtedy górą byli piłkarze ze stolicy Lombardii. Dziś o tą prestiżową nagrodę walczyć będą piłkarze Juventusu Turyn i Lazio Rzym.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.