Inter – Genoa 2:0 (koniec) | Cagliari – Atalanta 2:1 (koniec) | Lazio – Udinese 2:1 (koniec)
Livorno – AS Roma 0:2 (koniec) | Napoli – Bologna 3:0 (koniec) | Parma – Chievo 0:0 (koniec)
Torino – Sassuolo 2:0 (koniec)
Cagliari Calcio
2:1 (1:1)
Atalanta BC
Niedziela 25.08.2013, 20:45 • Stadio Nereo Rocco (Trieste) • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Rozgrywki Serie A czas rozpocząć! W dzisiejszym spotkaniu Cagliari Calcio podejmie na własnym boisku Atalantę!

Poprzedni sezon Cagliari zakończyło na miejscu jedenastym. Atalanta uplasowała się cztery pozycje niżej.

Cagliari podobnie, jak Atalanta formalnie zaczęło sezon. Gospodarze dość niespodziewanie ulegli w Pucharze Włoch Frosinone 1:2 tracąc bramkę w ostatniej minucie dogrywki!

Atalanta z kolei bez problemów przebrnęła przez zaporę Bari, pokonując Włochów 3:0. Dwie bramki w tamtym spotkaniu strzelił Livaja, a jedną De Luca.

Warto spojrzeć również na ostatnie spotkania bezpośrednie. Dwa ostatnie mecze to remisy 1:1, a wcześniej dwa zwycięstwa odniosła Atalanta i raz wygrało Cagliari.

Dzisiejsze spotkanie rozegranie zostanie na Stadio Nereo Rocco w Trieste. Mecz poprowadzi Massimiliano Irrati, na liniach pomagać mu będą Giorgio Schenone i Andrea Stefani, a sędzią technicznym będzie Andrea Padovan.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, a na bezpośrednią relację LIVE zapraszamy od 20:15, bo wówczas powinniśmy poznać oficjalne składy obu drużyn!

Cagliari Calcio: Agazzi – Ariaudo, Rossettini, Cabrera, Murru – Dessena, Conti, Nainggolan – Ekdal – Pinilla, Sau

Atalanta BC: Consigli – Raimondi, Stendardo, Yepes, Del Grosso – Koné, Cigarini, Carmona – Bonaventura, Denis, Livaja

Sędziowie: Massimiliano Irrati – Giorgio Schenone, Andrea Stefani – Andrea Padovan.

Piłkarze wychodzą już na murawę.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

4
    Consigli świetnie broni bardzo dobre uderzenie Nainggolana! Korner!

11
    Conti po chwili również ukarany żółtym kartonikiem. Brzydki faul Włocha.

13
    Marco Sau! Świetna akcja! Włoch minął dwóch zawodników Atalanty i strzelił z okolic 20. metra minimalnie niecelnie!

15
    Conti z rzutu wolnego! Broni Consigli!

16
    Denis! Argentyńczyk po błędzie obrońców mógł zdobyć bramkę każdym uderzeniem, zdecydował się na lob i piłka osiadła na górnej siatce!

18
    Bonaventura ukarany żółtym kartonikiem.

19
    Kolejny faul obrońców gości kilkanaście metrów przed bramką Consigli'ego.

20
    Conti! W mur i będziemy mieli korner.

22
    I jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

25
    25. minut gry za nami. Jak na razie zdecydowanie lepsi gospodarze, brakuje im tylko wykończenia.

27
    Gol dla Atalanty!
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na 11. metr, tam odnalazł się STENDARDO i strzałem głową Włoch wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

28
    Gol dla Cagliari!
    Kapitalna akcja gospodarzy! Dośrodkowanie z prawej strony do Marco Sau, ten z pierwszej piłki zgrywa na 16. metr do NAINGGOLANA i Belg strzałem pod poprzeczkę doprowadza do remisu! Podanie Sau kapitalne!

31
    Próba lobu Pinilli z bardzo ostrego kąta prawie udana! Zdołał jednak Consigli musnąć i zmienić tor lotu piłki!

34
    Bardzo mocny strzał Koné sprzed pola karnego. Bardziej na wiwat, niż do bramki.

36
    Sau z rzutu wolnego wprost w głowę obrońcy stojącego w murze. To mogło boleć.

38
    Stendardo ogląda teraz żółty kartonik za nieprzepisowe zagranie.

39
    Świetny strzał Pinilli sprzed pola karnego na korner sparuje Consigli! Interwencja kolejki, kapitalnie to zrobił Włoch!

41
    Centra Koné zablokowana przez Murru.

42
    Ależ się Sau zabawił w polu karnym Atalanty! Aż szkoda, że Włoch stracił piłkę, bo okiwać na tak małej przestrzeni dwóch zawodników gości! Imponujące! To samo zdaje się mówić mina trenera gości.

44
    Pinilla złapany na spalonym.

45
    Minuta doliczona.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy remis 1:1 i drugie 45. minut zapowiada się bardzo ciekawie, bo ani Cagliari, ani Atalanty remis nie zadowoli! Na Stadio Nereo Rocco wrócimy za niecały kwadrans!

47
    Świetny strzał Carmony kapitalnie broni Agazzi! Korner!

51
    Bardzo brzydki faul Del Grosso i żółta kartka.

53
    Strzał Denisa bardzo niecelny.

55
    Indywidualna akcja Sau, Włoch kapitalnie minął obrońcę i lobował bramkarza, piłka nie wpadła do siatki, ale i tak wielkie brawa dla Marco!

58
    Druga połowa znacznie mniej ciekawa. Jakby opadli z sił piłkarze obu zespołów...

60
    Stendardo ucierpiał w starciu we własnym polu karnym. Włoch jest opatrywany.

61
    Moralez zmienia Bonaventure. Pierwsza zmiana w tym spotkaniu.

63
    Zagranie na prawą stronę do Murru, Włoch zgrywa na 11. metr do CABRERY, a ten strzałem po ziemi wyprowadza Cagliari na prowadzenie!

65
    Livaja przewracany w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy!

68
    Żółtą kartką ukarany Cabrera.

69
    Koné schodzi, zmienia go De Luca.

72
    Kolumbijczyk Ibarbo pojawia się na boisku. Schodzi z niego Sau.

75
    Co zrobił Livaja? Chorwat dostał podanie w pole karne za obrońców, przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie przeniósł piłkę nad poprzeczką!

76
    Eriksson zmienia Ekdala.

78
    Livaja! Chorwat dostał piłkę na 7. metrze od bramki po błędzie Agazzi'ego i strzelił... w słupek! To powinna być bramka!

80
    Moralez na spalonym.

83
    Nica zmienia kontuzjowanego Del Grosso.

85
    Poza boiskiem opatrywany jest Del Grosso. Starcie z obrońcą gospodarzy nie wyszło Włochowi na dobre, bo jego noga nie wygląda najlepiej.

86
    Kontra gospodarzy! Podanie do Ibarbo, Kolumbijczyk zwodzi dwóch obrońców i gdy znajduje się na 11. metrze oddaje strzał, uderzenie to z pomocą słupka wybrania jednak Consigli! Goście są cały czas w grze o remis!

88
    Eriksson! Strzał Szweda z okolic 16. metra przed siebie odbija Consigli! Gospodarze groźni w ostatnich minutach!

89
    Nenê zmienia Pinille. Ostatnia roszada w tym spotkaniu.

90
    Pięć minut dolicza arbiter.

90+1
    Dessena cierpi i krwawi na boisku. Włoch ma rozcięty łuk brwiowy.

90+2
    Dessena z opatrunkiem nad okiem wraca na boisko.

Koniec meczu! Trzy punkty zostają w Trieste! Cagliari po ciekawym spotkaniu pokonuje Atalantę 2:1! MVP spotkania wybieram Marco Sau, który mimo, że bramki nie zdobył siał bardzo duży zamęt w defensywie gości i gdyby nie dobrze spisujący się na linii bramkowej Consigli miałby co najmniej jedną bramkę na koncie!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Komentował Paweł Szymański. (22:37:26)