Rubin – Molde 3:0 (koniec) | Spartak Mos. – St. Gallen 2:4 (koniec) | Nordsjælland – IF Elfsborg 0:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Aktobe 5:1 (koniec) | Stuttgart – Rijeka 2:2 (koniec) | Dila – Rapid 0:3 (koniec)
Astra – Maccabi H. 1:1 (koniec) | Trabzonspor – Kukësi 3:1 (koniec) | APOEL – Waregem 1:2 (koniec)
Sheriff – Vojvodina 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Esbjerg 0:1 (koniec) | Slovan – Udinese 1:1 (koniec)
Petrolul – Swansea 2:1 (koniec) | Besiktas – Tromsø 2:0 (koniec) | Nice – Apollon 1:0 (koniec)
Korcza – Czernomorec 1:0 (6:7 po rz. karnych) | Genk – Hafnarfjörður 5:2 (koniec) | Thun – Partizan 3:0 (koniec)
Żalgiris – FC Salzburg 0:2 (koniec) | Eintracht – Karabach 2:1 (koniec) | Standard – FK Mińsk 3:1 (koniec)
Pasching – Estoril 1:2 (koniec) | Dnipro – Kalju 2:0 (koniec) | Śląsk – Sevilla 0:5 (koniec)
Feyenoord – Kubań 1:2 (koniec) | Fiorentina – Grasshoppers 0:1 (koniec) | Tottenham – Dinamo Tb. 3:0 (koniec)
Real Betis – Jablonec 6:0 (koniec) | Braga – Pandurii 0:2 (po dogrywce)
VfB Stuttgart
2:2 (1:1)
HNK Rijeka
Czwartek 29.08.2013, 18:00 • Mercedes-Benz-Arena (Stuttgart) • Liga Europy UEFA

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne transmisje z boisk piłkarskiej Ligi Europy UEFA! Dobranoc! (20:01:12)

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania, a przede wszystkim bohaterem zostaje wybrany, według redakcji lajfy.com Goran Mujanović. Piłkarz pojawił się na placu gry w 69 minucie spotkania, a już w doliczonym czasie gry zdobył bramkę dającą awans swojemu zespołowi do fazy grupowej Ligi Europy!

A więc jednak to zespół HNK Rijeka może świętować awans do fazy grupowej Ligi Europy! Za nami bardzo emocjonująca druga część spotkania, obfitująca w ciekawe zagrania, groźne akcje i bramki! VfB zdołał strzelić drugą bramkę w 75 minucie i zespół gospodarzy był bardzo bliski doprowadzenia do dogrywki. Wszystko zapowiadało, że spotkanie potrwa 120 minut, ale fatalny błąd Traore w ostatnich minutach spotkania spowodował, że Mujanović wybiegł na czystą pozycję i zdołał strzelić bramkę wyrównującą, a w konsekwencji dającą awans. Przypomnijmy jeszcze raz! HNK Rijeka w fazie grupowej Ligi Europy UEFA!

90+5
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Kvržić, na boisku pojawia się Krstanović.

90+4
    Mujanović ukarany jeszcze żółtym kartonikiem za ściągnięcie koszulki podczas radości po strzeleniu bramki.

90+3
    Gol dla Rijeki!
    GORAN MUJANOVIĆ zdobywa bramkę w doliczonym czasie gry! Fatalny błąd po stałym fragmencie gry popełnia Traore, a Mujanović samotnie wybiega na sytuację sam na sam z Ulreichem! Piłkarz bezbłędnie uderza z 14 metra!

90+2
    Boka wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

90+1
    Werner w pole karne, a tam dójka piłkarzy VfB mija się z piłką! To była świetna okazja dla Sutgarttu!

Sędzia dolicza 4 dodatkowe minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Długa piłka w kierunku Benko, ale Ulreich po raz kolejny na posterunku.

88
    Benko w indywidualnej akcji. Piłkarz przegrywa jednak pojedynek biegowy z rywalem i tarci piłkę.

87
    Pokrivač fauluje Traore i za to zagranie otrzymuje żółty kartonik.

86
    Abdellaoue popełnia przewinienie. Od rzutu wolnego rozpoczną piłkarze HNK.

85
    Pokrivač próbuje szczęścia zza pola karnego, ale strzał zbyt słaby i niecelny, aby mógł zaskoczyć Ulreicha.

84
    Groźnie zapowiadający się kontratak w wykonaniu HNK przerwany jednak przez defensywę gospodarzy już na 25 metrze.

83
    Boka ze stałego fragmentu gry dośrodkowuje w pole karne, ale obrońcy HNK wybijają piłkę i oddalają zagrożenie.

82
    Mujanović fauluje przeciwnika. Będzie dobra okazja dla VfB. Do bramki około 25 metrów.