Rubin – Molde 3:0 (koniec) | Spartak Mos. – St. Gallen 2:4 (koniec) | Nordsjælland – IF Elfsborg 0:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Aktobe 5:1 (koniec) | Stuttgart – Rijeka 2:2 (koniec) | Dila – Rapid 0:3 (koniec)
Astra – Maccabi H. 1:1 (koniec) | Trabzonspor – Kukësi 3:1 (koniec) | APOEL – Waregem 1:2 (koniec)
Sheriff – Vojvodina 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Esbjerg 0:1 (koniec) | Slovan – Udinese 1:1 (koniec)
Petrolul – Swansea 2:1 (koniec) | Besiktas – Tromsø 2:0 (koniec) | Nice – Apollon 1:0 (koniec)
Korcza – Czernomorec 1:0 (6:7 po rz. karnych) | Genk – Hafnarfjörður 5:2 (koniec) | Thun – Partizan 3:0 (koniec)
Żalgiris – FC Salzburg 0:2 (koniec) | Eintracht – Karabach 2:1 (koniec) | Standard – FK Mińsk 3:1 (koniec)
Pasching – Estoril 1:2 (koniec) | Dnipro – Kalju 2:0 (koniec) | Śląsk – Sevilla 0:5 (koniec)
Feyenoord – Kubań 1:2 (koniec) | Fiorentina – Grasshoppers 0:1 (koniec) | Tottenham – Dinamo Tb. 3:0 (koniec)
Real Betis – Jablonec 6:0 (koniec) | Braga – Pandurii 0:2 (po dogrywce)
Dynamo Kijów
5:1 (3:1)
FK Aktobe
Czwartek 29.08.2013, 18:00 • NSK Olimpijs'kyj (Kijów) • Liga Europy UEFA

Tak jak przewidywałem po piętnastu minutach spotkanie w Kijowie kończy się pogromem Kazachów. Dynamo od pierwszej do ostatniej minuty miało zdecydowaną przewagę, rozgrywało piłkę na połowie gości i co rusz stwarzało groźne okazje, czego efektem było aż pięc trafień. Kazachowie byli kompletnie bezradni i parokrotnie udało im się jedynie przedrzeć na połowę gospodarzy. Po jednej z takich szybkich akcji zdołali jednak wywalczyć rzut karny i zamienić go honorowe trafienie. Dynamo w pełni zasłużenie awansuje do fazy grupowej, wygrywając oba spotkania dwumeczu. Każdy gracz gospodarzy zasługuje w dzisiejszym meczu na pochwałę, ale najbardziej wyróżnili się Yarmolenko, Mbokani i Lens. Jako, że ten ostatni jako jedyny przebywał na boisku przez 90 minut to zostaje wybrany graczem meczu. Skrzydłowy zaliczył gola i asystę i przez cały mecz nękał obronę Aktobe na lewym skrzydle. To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (19:56:22)

90
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

89
    Ładna długa piłka na lewe skrzydło do Lensa, ten przyjmuje piłkę i wychodzi na czystą pozycje. Jednak skrzydłowy Dynama pomagał sobie ręką co nie umyka uwadze arbitorwi, który odgwizduje przewinienie.

88
    Do piłki podchodzi Veloso i uderza nad murem, ale zbyt słabo dodatkowo w sam środek bramki i bez problemu broni Sidelnikov.

87
    Lens faulowany na 30 metrze przez Aruzmanyana. Wolny dla gospodarzy.

84
    Świetna okazja Dynama. Po prostopadły zagraniu Dudu, sam na sam z Sidelnikovem wyszedł Ideye, ale napastnik gospodarzy przegrywa ten pojedynek, uderzając wprost w bramkarza Aktobe.

82
    Centra w pole karne Veloso, ale tu górą są obrońcy gości.

81
    Badlo brzydko fauluje na prawym skrzydle Ideye i zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką. Rzut wolny dla gospodarzy.

77
    Ostatnia zmiana w zespole Dynama. Boisko opuszcza strzelec ostatniego gola Gusev, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Vida.

75
    Do końca spotkania pozostał kwadrans. Obraz gry w drugiej połowie kompletnie nie uległ zmianie. Zdecydowana przewaga Dynama i mamy pogrom nad kompletnie bezradnymi Kazachami.

73
    Gol dla Dynama Kijów!
    Bramkę zdobył OLEH GUSEV.

Dynamo kolejny raz przycisnęło i mamy piąte trafienie. Ładnie do akcji włączył się OLEH GUSEV, który otrzymał piłkę na prawej stronie tuż przed polem karnym i popisał się fantastycznym uderzeniem, po którym piłką wylądowała w lewym okienku bramki Aktobe. Sidelnikov był bez szans.

71
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Kapadze, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Gridin.

68
    Świetna okazja Dynama. Po szybkiej wymianie piłki, trafiła ona do wbiegającego z prawej strony pola karnego Lensa, ten miał przed sobą jedynie Sidelnikova, ale uderzył ponad bramką!

66
    Gospodarze zaczynają ponownie podkręcać tempo i co chwila znajdują się pod polem karnym gości.

64
    W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Ideyem który oddał chytry strzał, ale świetnym refleksem popisuje się Sidelnikov, ratując gości przed stratą piątego gola.

62
    Z dystansu uderzył Lens, ale w sam środek bramki i bez problemu broni Sidelnikov.

60
    Za nami kwadrans drugiej połowy. W pierwszych minutach obraz gry nie uległ zmianie, Dynamo ruszyło do ataków i zdobyło czwartego gola. Jednak od paru minut gospodarze wyraźnie zwolnili, spokojnie rozgrywając pilkę w środku pola. Goście natomiast może i by chcieli coś zrobić, ale brakuje im umiejętności by przedrzeć się przez dobrze spisujący się blok obronny podopiecznych Olega Błochina.

58
    Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Gusev, ale piłka mija bramkę Sidelnikova.