Évian TG – Lyon 2:1 (koniec) | PSG – Guingamp 2:0 (koniec) | Bastia – Toulouse 2:1 (koniec)
Lorient – Valenciennes 1:0 (koniec) | Reims – Nantes 0:0 (koniec) | Rennes – Lille 0:0 (koniec)
Sochaux – Ajaccio 0:0 (koniec)
Paris Saint-Germain
2:0 (0:0)
EA Guingamp
Sobota 31.08.2013, 17:00Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W czwartej kolejce francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain FC zmierzy się z EA Guingamp.

PSG niezbyt dobrze weszli w sezon patrząc na oczekiwania, które wymierzone były w ich kierunku. Dotychczas zanotowali dwa remisy i jedno zwycięstwo.

Goście z kolei w trzech kolejkach zdołali tryumfować raz (w ostatnim meczu z Lorient), a wcześniej dwukrotnie schodzili z boiska pokonani.

Oba zespoły ostatni raz mierzyły się ze sobą w 2010 roku. Było to spotkanie Pucharu Ligi Francuskiej, wówczas Guingamp zwyciężyli na własnym terenie 1:0.

Tym razem murowanym faworytem tego starcia jest PSG. Czy zobaczymy pogrom w Paryżu? Przekonamy się o tym już wkrótce. Relację tradycyjnie przeprowadzi serwis lajfy.com – początek o godzinie 17:00.

Paris Saint-Germain FC: Sirigu – Silva (C), Alex, Maxwell, van der Wiel – Motta, Matuidi, Pastore, Cavani – Ibrahimović, Lavezzi

EA Guingamp: Samassa – Martins Pereira, Sorbon, Lemaître, Diallo – Beauvue, Sankharé, Mathis (C), Atik – Kerbrat, M. Yatabaré

Sędziowie: Bastien – Moreau, Bremont.

Piłkarze już na murawie. Rozpoczynamy za moment!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Ibrahimović faulowany już na początku. Rzut wolny z dobrego miejsca dla PSG.

2
    Ależ potężnie uderzył Zlatan! Bramkarz nie zdołał zareagować, a piłka trafiła w słupek!

3
    Yatabaré uderzył z ostrego kąta – bardzo niecelnie.

5
    Pozycyjny atak gospodarzy, niecelne zagranie i strata. Guingamp aktywnie bronią już na wysokości połowy boiska.

7
    Beauvue bardzo ładnie urywał się lewym skrzydłem, ale dogranie do niego okazało się zbyt mocne.

8
    Ibra zwodem minął Diallo, zagrywał do partnera, jego podanie zostało przecięte.

9
    Oskrzydlająca akcja przyjezdnych, dośrodkowanie w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Beauvue, strzał głową wędruje wysoko nad bramką.

11
    Tym razem Lemaître centrował piłkę, zupełnie mu się to nie udało, futbolówka opuściła plac gry.

12
    Yatabaré w pojedynku jeden na jeden z Silvą, górą kapitan Paryżan.

13
    PSG nie może jak dotąd przeprowadzić składnego ataku, skutecznie przeszkadza im w tym defensywa rywali.

15
    Alex będąc na połowie przeciwnika zagrał do bramkarza, to pokazuje brak pomysłu gospodarzy na przeprowadzenie ataku.

16
    Pastore chciał przerzucić piłkę nad przeciwnikiem, nie udało się to, pewnie w bramce interweniował Samassa.

18
    Blisko dwadzieścia minut gry za nami. Dotąd jedyną groźną sytuacją był strzał Zlatana z rzutu wolnego.

19
    Obrońcy Guingamp bardzo dobrze wypychają rywali ze swojej połowy, podwajają ich, co jak dotąd przynosi skutek.

21
    Diallo miał świetną okazję do strzelenia bramki po błędzie Silvy! W ostatniej chwili jego strzał z woleja został zablokowany przez Mottę!

23
    Ibrahimović sfaulował Kerbrata w walce o piłkę. 23 minuty gry i trzeba przyznać, że jest to do tej pory przeciętne widowisko.

24
    Lavezzi wywalczył rzut rożny. Obrońcy Guingamp łatwo zażegnują niebezpieczeństwo.

25
    Tym razem Lavezzi złapany zostaje na pozycji spalonej.

27
    Lavezzi brzydko potraktowany przez Pereirę. Szansa z rzutu wolnego dla PSG.

28
    Dobra interwencja Mathisa po dośrodkowaniu Lavezziego. Piłka wybita na rzut rożny, z którego również nie ma większego niebezpieczeństwa.

30
    Beauvue uderzył z rzutu wolnego, do bramki Sirigu było około 35 metrów, futbolówka powędrowała wysoko ponad bramką.

32
    Zbyt mocno zagrywał do partnera Ibrahimović, od bramki wznowi grę Samassa.

34
    Matuidi faulowany w środkowej strefie boiska. Zaostrza się gra w Paryżu.

35
    Korner dla PSG, z ostrego kąta zdołał uderzyć Cavani, a wypiąstkował Samassa. Kolejny rzut rożny, tym razem najlepiej w powietrzu Motta, jednak ten trafił w poprzeczkę!

38
    Coraz większa dominacja PSG, trzeci rzut rożny w krótkim odstępie czasu, tym razem piłka nie minęła pierwszego obrońcy Guingamp.

39
    Cavani uderzył zza pola karnego – nie musiał interweniować w tej sytuacji Samassa.

40
    Sankharé dośrodkowywał ze skrzydła, za plecy partnerów.

41
    Sporo niedokładności w ostatnich minutach, gra toczy się przede wszystkim w środku pola.

43
    Beauvue wychodził z kontrą, do faulu musiał uciec się Lavezzi.

45
    Poirytowana sytuacją publiczność gwizdami daje znaki o swoim niezadowoleniu.

Nawet o sekundę arbiter nie przedłużył pierwszej części tego spotkania. Zapraszamy na drugą połowę już za kilkanaście minut! Bądźcie z nami!

46

47
    Cavani nie doszedł do piłki zagrywanej przez Alexa.

48
    Rzut wolny dla przyjezdnych, dobrze interweniuje we własnym polu karnym Silva.

50
    Lavezzi pędził lewą flanką, ale nie zdołał nawet dośrodkować w pole karne. Od bramki grę wznowi Samassa.

52
    Zlatan Ibrahimowić padł w polu karnym, nie ma mowy o "jedenastce".

54
    Drugi z rzędu rzut rożny dla PSG, piłka spadła pod nogi Cavaniego, ten bez namysłu uderzył na bramkę, ale został zablokowany i będzie jeszcze jeden korner.

55
    Zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem Beauvue, co odbiło się przejęciem piłki przez rywala.

57
    Cavani ładnym zwodem minął przeciwnika, zagrał do Zlatana, ale ten nawet nie ruszył do piłki, bo wiedział, że jest na spalonym.

58
    Motta ukarany kartką.

59
    Dobra akcja PSG, wrzutka w pole karne, ale jeszcze lepiej interweniował Samassa.

62
    W niezłej sytuacji znalazł się Cavani, uderzył z kąta, w światło brami, lecz pewnie wybronił to Samassa.

63
    PSG ciągle dominują, ale nie potrafią zamienić tego na bramkę. Czas ucieka.

63
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Pastore, na boisku pojawia się Rabiot.
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Lavezzi, na boisku pojawia się Lucas.

65
    Zlatan zdecydował się na uderzenie, blokuje go skutecznie Kerbrat.

67
    Rzut rożny dla gospodarzy, nie minęła piłka Mathisa.

68
    Kolejna wrzutka Maxwella w pole karne, z woleja uderzył Cavani – obok bramki.

69
    Atik ogląda żółty kartonik.

70
    Beauvue w świetnej sytuacji źle dograł do Yatabaré, bo napastnik dostał piłkę za plecy i nie zdołał już czysto uderzyć.

71
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Atik, na boisku pojawia się Giresse.

73
    Bardzo groźny strzał Lucasa! Piłka rykoszetem odbija się od obrońcy i będzie rzut rożny.

75
    Kwadrans pozostał Paryżanom na strzelenie bramki. Spieszą się, ale czy ten pośpiech wyjdzie im na dobre?

76
    Piłka wrzucona ze skrzydła w stronę Matuidi, Martins Pereira zdołał go uprzedzić i wybił piłkę poza linię końcową.

76
    Kontra gości, dwóch na jednego, sam na sam z Sirigu wyszedł Yatabaré, bramkarz ratuje skórę Paryżanom! Beniaminek powinien prowadzić 0:1!

77
    Ibrahimović wysoko wyskoczył w powietrzu, zdołał strącić piłkę głową, ale ta przeszła obok bramki.

79
    Rabiot zbyt długo zwlekał z podaniem do partnera, traci piłkę. Coraz bliżej końca spotkania.

81
    Maxwell centrował w pole karne, tam była znaczna przewaga liczebna gości, którzy spokojnie oddalili grę.

82
    Jeszcze jedna kara indywidualna, kartka dla Pereiry.

83
    Rzut rożny dla PSG, niezbyt pewnie z bramki wyszedł Samassa, piłka wylądowała pod nogami Ibry, a ten uderzył nad poprzeczką!

84
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Sankharé, na boisku pojawia się Levêque.

86
    Czy PSG zremisuje u siebie z beniaminkiem Ligue 1? Wszystko na to wskazuje.

87
    Zlatan jeszcze raz próbował wymusić rzut karny, nie dał się na to nabrać arbiter.

89
    Rabiot fatalnie psuje wrzutkę w ostatnich minutach spotkania.

90
    Cztery minuty doliczone przez arbitra.

90+2
    Gol dla PSG!
    Bramka w doliczonym czasie gry! Rzut wolny dla gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne, strzał oddał Alex, z kolei Samassa chciał złapać piłkę i popełnił w tym momencie wielki błąd, bowiem ta nie wpadła mu w ręce, a z najbliższej odległości futbolówkę wpakował do bramki ADRIEN RABIOT!

90+3
    Długa piłka w kierunku ZLATANA IBRAHIMOVICIA, znów błąd popełnił Samassa, a Ibra wpakował piłkę do pustej bramki! 2:0!

PSG wykorzystali dwa błędy rywali w końcówce i po trudnym meczu ostatecznie zdołali zainkasować trzy punkty! MVP spotkania według nas został Zlatan Ibrahimović, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie! Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje w naszym serwisie. (18:55:50)

Gole: 90+2. Rabiot, 90+3. Ibrahimović

Kartki:   58. Motta (PSG) – 69. Atik (GUG), 82. Pereira (GUG)

Paris Saint-Germain: Sirigu – Silva (C), Alex, Maxwell, van der Wiel – Motta, Matuidi, Pastore (63' Rabiot), Cavani – Ibrahimović, Lavezzi (63' Lucas)
    EA Guingamp: Samassa – Martins Pereira, Sorbon, Lemaître, Diallo – Beauvue, Sankharé (84' Levêque), Mathis (C), Atik (71' Giresse) – Kerbrat, M. Yatabaré

Sędziowie: Bastien – Moreau, Bremont