MMTS – Chrobry 28:36 (koniec) | Orlen Wisła – PGE Vive 28:32 (koniec) | Pogoń – Piotrkowianin 38:29 (koniec)
Orlen Wisła Płock
28:32 (15:14)
Vive Kielce
Sobota 05.10.2013, 17:30 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (19:29:15)

MVP spotkania zostaje Ivan Ciupic, który zdobył aż 8 bramek! Miał spory udział w dzisiejszym zwycięstwie ekipy z województwa świętokrzyskiego. Może z nim konkurować Mariusz Jurkiewicz, który Loserta pokonał 9 razy, ale jednak jego ekipa przegrała.

Vive zagrało świetnie, ale kilka rzeczy z pewnością muszą poprawić. Szczególnie grę w obronie, kilka razy byli zbyt bierni. Jeśli uda im się to podszkolić na kolejne spotkanie Ligi Mistrzów, także w Płocku z Wisłą to może się to zakończyć jeszcze wyższym zwycięstwem. Wiśle z pewnością zabrakło Marcina Lijewskiego, a także w drugiej połowie groźnej kontuzji doznał Paczkowski, co wybiło trochę z rytmu wicemistrza Polski. Szansa na rewanż już za tydzień, w ważniejszym spotkanie, ponieważ będzie to grupowy mecz Ligi Mistrzów. Relacja z tego spotkania oczywiście także w serwisie lajfy.com!

Vive Targi Kielce pokonuje Wisłę Płock w meczu na szczycie w polskiej lidze szczypiorniaka 32:28! Płocczanom nie pomogła własna publiczność ani swoja hala. Kielczanie zagrali lepiej w drugiej części gry i odwrócili niekorzystny wynik po pierwszej połowie. Vive po raz kolejny udowodniło w Płocku kto nadal panuje w Polsce.

60
    Koniec meczu. (28:32)

59:30
    Aginagalde zdobywa bramkę z koła i dobija Wisłę Płock! (28:32) (28:32)

59:20
    Piłka dla Vive! (28:31) (28:31)

59:00
    Kapitalnie przedarł się Zorman i zdobywa bardzo ważną bramkę dla Vive! (28:31) (28:31)

58:35
    Ależ emocje w Płocku! Decydujące chwile przed nami! (28:30) (28:30)

58:35
    Vive stosuje w tym osłabieniu zmianę Loserta na Zormana w akcji ofensywnej. Czas dla Bogdana Wenty. (28:30) (28:30)

58:15
    Odbija piłkę Wichary, kontra płocczan, ale Losert świetnie broni! (28:30) (28:30)

57:30
    Bramka Jurkiewicza, a na bramce stał.. Zorman! (28:30) (28:30)

57:00
    Sprytną akcją popisali się gospodarze i jest 27 bramka! (27:30) (27:30)

56:42
    Jurecki fauluje Jurkiewicza i 2 minuty kary dla "Dzidziusia"! (26:30) (26:30)

56:15
    Bramkę zdobywa z koła Ghionea, ale sędziowie wcześniej dopatrzyli się faulu. Piłka dalej dla Wisły, a trener płocczan poprosił o czas. (26:30) (26:30)

55:45
    Mocny rzut Tkaczyka, ale ładnie łapie Wichary. (26:30) (26:30)

54:55
    W dobitce skuteczny Kavas! Pokonuje Loserta. (26:30) (26:30)

54:38
    Świetnie z drugiej linii nad rękami Syprzaka rzuca Lijewski! (25:30) (25:30)

54:00
    W ważnym momencie, odpowiedzialność na siebie wziął Jurkiewicz i zdobył bramkę. (25:29) (25:29)

Norbert Sinkiewicz

Orlen Wisła Płock: Sego, Wichary – Kwiatkowski, Eklemovic, Wiśniewski, Kavas, Toromanovic, Syprzak, Paczkowski, Ghionea, Nenadic, Nikcevic, Jurkiewicz, Morawski, Góralski, Piechowski
    Vive Kielce: Szmal, Losert – Grabarczyk, Buntic, Olafsson, Jurecki, Rosiński, Tkaczyk, Jachlewski, Zorman, Musa, Lijewski, Strlek, Ciupic, Aginagalde, Chrapkowski

Sędziowie: Kaszubski, Wojdyr

Widownia: 5 500