Anży – Tromsø 1:0 (koniec) | Szachtior K. – Alkmaar 1:1 (koniec) | Genk – Rapid 1:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Thun 3:0 (koniec) | Slovan – Sevilla 1:1 (koniec) | Freiburg – Estoril 1:1 (koniec)
Lyon – Rijeka 1:0 (koniec) | Real Betis – Vitoria 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Legia 2:0 (koniec)
Apollon – Lazio 0:0 (koniec) | Sheriff – Tottenham 0:2 (koniec) | PAOK – Maccabi H. 3:2 (koniec)
Swansea – Kubań 1:1 (koniec) | Valencia – St. Gallen 5:1 (koniec) | Czernomorec – Łudogorec 0:1 (koniec)
Dinamo Z. – PSV 0:0 (koniec) | IF Elfsborg – Esbjerg 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Standard 2:1 (koniec)
Wigan – Rubin 1:1 (koniec) | Waregem – Maribor 1:3 (koniec) | Paços – Dnipro 0:2 (koniec)
Fiorentina – Pandurii 3:0 (koniec) | Bordeaux – APOEL 2:1 (koniec) | Eintracht – Maccabi T.A. 2:0 (koniec)
KRC Genk
1:1 (1:0)
Rapid Wiedeń
Czwartek 24.10.2013, 19:00 • Cristal Arena (Genk) • Liga Europy UEFA

Dziękuję za śledzenie dzisiejszej relacji i zapraszam na kolejne transmisje z boisk piłkarskiej Ligi Europy! Dobranoc!

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania według redakcji lajfy.com zostaje wybrany Marcel Sabitzer. Napastnik Rapidu rozegrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie i był autorem bramki na wagę remisu.

Na Cristal Arena jesteśmy świadkami podziału punktów. Gospodarze wyraźnie dominowali na placu gry, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia zdobytego w 21 minucie. Rapid konsekwentnie dążył do celu i wykorzystał katastrofalny błąd w defensywie rywali, który na bramkę zamienił Sabitzer. Goście zdobywają bardzo cenny punkt w Genk, a gospodarze po dwóch wygranych z rzędu muszą zadowolić się jedynie punktem.

90+4
    Strzał Vossena zablokowany. Dobijać stara się jeszcze De Ceulaer, ale próba niecelna.

90+3
    Gorius! Zawodnik decyduje się na strzał z 18 metrów, a piłka dosłownie o centymetry mija słupek bramki Novoty!!

90+3
    Będzie dobra okazja dla Genk ze stałego fragmentu gry. Do bramki około 25 metrów.

90+2
    Strzał Petsosa zablokowany.

90+2
    Schrammel decyduje się na strzał z dystansu, ale bardzo pewnie Köteles.

90+1
    Sabitzer bardzo ambitnie walczy o piłkę w polu karnym, ale ostatecznie przegrywa pojedynek z rywalem.

90
    Arbiter decyduje się na doliczenie 4 dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

90
    Koulibaly złapany na pozycji spalonej. Piłkę przejmują goście.

89
    De Ceulaer główkuje w polu karnym, ale Novota niema problemów z piąstkowaniem tej piłki.

88
    Sabitzer nieprzepisowo powstrzymuje Masike. Będzie dogodna okazja dla Genk na objęcie prowadzenia ze stałego fragmentu gry.

86
    Petsos dośrodkowuje, ale defensorzy Genk nie mają problemów z wybiciem tej piłki.

86
    Od rzutu rożnego rozpocznie zespół Rapidu Wiedeń.

84
    Trimmel popisuje się bardzo niedokładnym podaniem i zaprzepaszcza szansę swojego zespołu na zdobycie kolejnej bramki.

83
    Vossen fauluje rywala i za to zachowanie zawodnik ogląda żółty kartonik.

82
    Gol dla Rapidu!
    Mamy wyrównanie! Schrammel dośrodkowuje wprost na głowę kompletnie niepilnowanego MARCELA SABITZERA, który nie ma problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce!

81
    Zmiana w drużynie Rapid Wiedeń: z boiska schodzi Hofmann, na boisku pojawia się Starkl.

79
    Długie podanie w kierunku Sabitzera, ale ten nie zdołał opanować futbolówki na placu gry.

78
    Okres bardzo spokojnej gry. Goście aktualnie wymieniają piłkę w środkowej części pola.

77
    Zmiana w drużynie KRC Genk: z boiska schodzi Camus, na boisku pojawia się Hyland.

75
    Zmiana w drużynie Rapid Wiedeń: z boiska schodzi Bošković, na boisku pojawia się Behrendt.

74
    Hofmann nieprzepisowo zatrzymuje rywala i za to zachowanie zawodnik ogląda żółtą kartkę.

73
    Camus dośrodkowuje z narożnika boiska. Na bramkę stara się uderzać Masika, ale próba bardzo niedokładna.

72
    Rzut rożny dla ekipy gospodarzy.

71
    Jeszcze Hofmann! Mocne uderzenie zza pola karnego, jednak ponad poprzeczką!

71
    Sabitzer! Austriak uderza potężnie z dystansu! Köteles z ogromnymi problemami łapie piłkę!

70
    Od rzutu rożnego po nieudanej akcji ofensywnej rozpoczną piłkarze Rapidu.

69
    Zmiana w drużynie KRC Genk: z boiska schodzi Buffel, na boisku pojawia się Masika.

68
    Hoffman w kierunku Boyda, ale ten fauluje w polu karnym rywala i akcja Rapudu zostaje przerwana.

67
    Długa akcja ofensywna w wykonaniu Rapidu Wiedeń, ale defensywa Genk świetnie zorganizowana na własnej połowie.

66
    Trimmel dośrodkowuje na 5 metr, ale sędzia przerwa akcję. Powodem jest faul w obrębie szesnastki popełniony przez jednego z piłkarzy ekipy gości.

65
    Długie dogranie w kierunku De Ceulaera, ale ten decyzją arbitra znajdował się na pozycji spalonej.

64
    Indywidualna akcja ofensywna w wykonaniu Tshimangii, ale zawodnik stracił piłkę na 25 metrze.

62
    Znakomite dośrodkowanie wprost na głowę Vossena, który dosłownie o centymetry przenosi piłkę obok słupka!

61
    Zmiana w drużynie Rapid Wiedeń: z boiska schodzi Palla, na boisku pojawia się Schrammel.

61
    Sabitzer z ostrego kąta, ale próba bardzo nieudana.

60
    Na bramkę stara się uderzać jeszcze Sabitzer, ale posyła piłkę po za pole gry.

60
    Szybki kontratak Rapidu! Strzela Schaub, ale na posterunku Köteles!

59
    Kolejna okazja przed gospodarzami! Mocne uderzenie Tshimangii z 11 metrów trafia w poprzeczkę! Ładna akcja w wykonaniu gospodarzy.

59
    Odpowiedź Genku! Vossen zostaje zablokowany, a dobijać stara się De Ceulaer. Piłkarz ustrzelił jedynie boczną siatkę.

58
    Trimmel dośrodkowuje w pole karne, ale Köteles nie ma problemów z wyłapaniem piłki na 5 metrze.

57
    Kolejny spalony w grze, a tym razem za obrońcami znajdował się Petsos.

56
    Kontratak w wykonaniu Genk, ale Vossen, zdaniem arbitra, na pozycji spalonej.

55
    Hoffman dośrodkowuje, ale Dibon przenosi piłkę ponad bramką.

55
    Sędzia przyznaje gościom rzut wolny. Do bramki około 25 metrów i świetna okazja na zdobycie bramki wyrównującej.

54
    Od rzutu z autu na wysokości pola karnego rywali rozpocznie zespół Rapidu Wiedeń.

53
    Sabitzer po raz kolejny ucierpiał w starciu z rywalem. Kolejna przerwa w grze.

52
    Długa piłka w kierunku Sabitzera, ale ten nie zdołał opanować piłki w obrębie pola gry.

51
    Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska w wykonaniu piłkarzy Genk, ale w polu karnym radzą sobie z tą piłkę stoperzy Rapidu.

50
    Tym razem na murawie leży Camus, a za przewinienie ukarany zostaje Trimmel.

50
    De Ceulaer nieprzepisowo zatrzymany na połowie rywali. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

49
    Gra zostaje wznowiona, a Sabitzer opuszcza na moment plac gry.

48
    Sabitzer faulowany przez Kumordziego. Austriak wymaga pomocy medycznej, a na Cristal Arena mamy krótką przerwę.

47
    Bardzo szybka akcja Genk lewą stroną boiska. Defensorzy Rapidu radzą sobie jednak z tym atakiem.

46

Wracamy na Cristal Arena w Genk! Przed nami druga odsłona spotkania!

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Genk, a Rapidem dość przyzwoita. Obie ekipy prezentują się dobrze, ale niewielką przewagę mają gospodarze, którzy potwierdzają to prowadzeniem do przerwy. Rapid nie składa jednak broni i wyprowadza coraz groźniejsze akcje, autorstwa przede wszystkim Boyda. Czekamy z niecierpliwością na kolejną odsłonę spotkania i miejmy nadzieję, iż zobaczymy jeszcze bramki! Wracamy za niecałe 15 minut! Zostańcie z nami!

45
    Arbiter decyduje się na doliczenie jednej, dodatkowej minuty do regulaminowego czasu gry.

44
    Petsos uderza ze stałego fragmentu gry, ale strzał zostaje zablokowany.

43
    Sabitzer faulowany na 20 metrze, a za przewinienie żółtą kartką zostaje ukarany Kumordzi.

42
    Kontratak w wykonaniu gospodarzy, ale do piłki nie zdołał dopaść Gorius. Od bramki grę wznowi Novota.

41
    Sabitzer! Austriak decyduje się na uderzenie z dystansu, ale trafia prosto w dobrze ustawionego Kötelesa.

40
    Bošković zbyt ostro w pojedynku w środku pola z Koulibalim. Rzut wolny dla gospodarzy.

39
    Vossen popełnia taktyczny faul, ale zostaje jedynie upomniany przez arbitra.

39
    Kolejny kontratak w wykonaniu gości, ale tym razem piłka została posłana zbyt mocno, aby mógł przejąć ją Boyd.

37
    Boyd! Amerykanin główkuje z 5 metra, a piłkę z linii bramkowej wybija Koulibaly!

36
    Palla w akcji ofensywnej, ale próba dośrodkowania zostaje zablokowana.

35
    Buffel walczy o piłkę w narożniku boiska, ale ostatecznie zostaje zatrzymany przez dwóch defensorów Rapidu.

34
    Długie zagranie do Vossena, ale ten złapany na pozycji spalonej.

33
    Długie podanie w kierunku Boyda, ale ten zostaje uprzedzony przez Koulibalyego.

32
    Mbodji ostro potraktowany przez Boyda. Jak na razie sędzia nie zdecydował się na karę indywidualną.

31
    Camus dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale ostatecznie futbolówka opuszcza plac gry. Od bramki wznawia Novota.

30
    Buffel w pole karne, ale tam bardzo pewnie interweniują stoperzy Rapidu. Rzut rożny dla gospodarzy.

29
    Próba uruchomienia Hofmanna, ale tym razem piłka posłana zbyt mocno.

28
    Dobre podanie do Vossena, który wybiega na czystą pozycję, ale akcję stopuje arbiter odgwizdując pozycję spaloną.

27
    Gospodarze bardzo spokojnie rozprowadzają piłkę na własnej połowie.

26
    Vossen decyduje się na strzał z dystansu, ale piłka uderzona po raz kolejny bardzo niecelnie.

25
    Petsos bardzo agresywnie zareagował na decyzję arbitra, który przyznał rzut z autu dla ekipy Genk. Grek zostaje upomniany przez sędziego.

24
    Camus pada na murawę po starciu z rywalem, ale arbiter nie decyduje się na odgwizdanie przewinienia.

23
    Boyd na 11 metrze! Amerykanin obraca się do bramki, ale oddaje bardzo niecelny strzał!

21
    Gol dla Genk!
    Camus wysuwa piłkę JULIENOWI GORIUSOWI na 20 metr, a ten bez zastanowienia uderza potężnie na bramkę Novoty! Piękny gol w wykonaniu Francuza!

20
    Boyd pada w narożniku pola gry. Arbiter odgwizduje przewinienie, a Genk będzie miało świetną okazję ze stałego fragmentu gry.

19
    Hofmann decyduje się na strzał zza pola karnego, ale piłka wpada w ręce dobrze ustawionego Kötelesa.

18
    Sabitzer wbiega w pole karne, ale zawodnik nie daje rady w pojedynku z Mbodjim. Jedynie rzut rożny dla gości.

17
    Długa akcja ofensywna w wykonaniu Rapidu, ale zawodnicy ekipy gości ostatecznie tracą piłkę na 25 metrze.

16
    Novota ucierpiał upadając na murawę. Mamy krótką przerwę w grze.

16
    Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry na 5metr, ale do piłki bardzo pewnie wychodzi Jan Novota i łapie futbolówkę.

15
    De Ceulaer bardzo ambitnie walczy o piłkę w narożniku pola gry. Zawodnik wywalczył rzut rożny.

14
    Schaub wybiega z piłką na 11 metr i decyduje się na strzał w kierunku dłuższego słupka! Piłka mija o centymetry bramkę Genku!

13
    Bošković decyduje się na uderzenie z dystansu, ale piłka w dużej odległości mija bramkę gospodarzy.

12
    Fatalny błąd w defensywie Rapidu! Vossen wybiega na czystą pozycję, ale bardzo pewnie z bramki wychodzi Novota i oddala zagrożenie!

11
    Gorius pada na murawę po starciu z rywalem. Mamy krótką przerwę w grze.

10
    Trimmel fauluje w środku pola. Arbiter upomina zawodnika.

9
    Okazja dla gospodarzy. Piłkę otrzymuje De Ceulaer, który decyduje się na strzał z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

8
    Boyd przejmuje piłkę i uderza z 6 metrów. Strzał jednak zablokowany.

7
    Schaub dośrodkowuje w pole karne, ale tym razem skutecznie wybija piłkę Mbodji. Rzut rożny dla gości.

7
    Sabitzer na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego rozpocznie zespół gospodarzy.

6
    Kolejne przewinienie w środku pola i ponownie od stałego fragmentu gry rozpocznie Genk.

5
    Fatalny błąd w defensywie popełnił Mbodji, ale Sabitzer uderzył bardzo niecelnie.

5
    Mbodji faulowany w środku pola. Rzut wolny dla gospodarzy.

4
    Dobrze wykonany stały fragment gry w wykonaniu Rapidu, ale zdaniem arbitra jeden z zawodników znajdował się na pozycji spalonej.

3
    Akacja ofensywna w wykonaniu Trimmela i zawodnik gości wywalczył rzut rożny.

2
    Hofmann walczy o piłkę, tuż przy linii bocznej boiska, ale ostatecznie musi uznać wyższość rywala.

1
    Pierwsza próba KRC, ale skutecznie w defensywie Sonnleitner.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Rzut monetą zdecydował. Od środka boiska rozpocznie zespół Rapidu Wiedeń.

Przywitanie obydwu jedenastek i już za chwilę powinniśmy rozpocząć zawody!

Piłkarze są już na murawie, a na Cristal Arena aktualnie rozbrzmiewa hymn Ligi Europy!

Jesteśmy już na Cristal Arena w Genk! Czekamy na obie jedenastki!

Znamy już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie! Prezentujemy je poniżej:

KRC Genk: Köteles – Ngcongca, Mbodji, Koulibaly, Tshimanga – Buffel, Gorius, Kumordzi, De Ceulaer – Camus, Vossen
    Rezerwowi: Van Hout – Hyland, Hamalainen, Simaeys, Limbombe, Masika, Schrijvers

Rapid Wiedeń: Novota – Trimmel, Sonnleitner, Dibon, Palla – Hofmann, Petsos, Schaub, Bošković, Sabitzer – Boyd
    Rezerwowi: Radlinger – Behrendt, Schrammel, Pavelic, Pichler, Starkl, Wydra

Zapraszam na bezpośrednią relację z dzisiejszego spotkania! Początek już od 18:55!

Oba zespoły nie miały jeszcze okazji spotkać się w bezpośredniej konfrontacji i będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy obiema ekipami.

Rapid Wiedeń, to ostatnia ekipa grupy G Ligi Europy. Austryiacy zmagania rozpoczęli od wyjazdowej porażki z FC Thun (1-0), a jedyny punkt udało się zdobyć w domowym, dość szczęśliwie zakończonym, pojedynku przeciwko Dynamu Kijów (2-2). Pojedynek rozpoczął się po myśli gości, którzy po 34 minutach prowadzili już 0-2. Bramkę kontaktową dla Rapidu zdobył Burgstaller w 53 minucie, a punkt uratował już w doliczonym czasie gry Trimmel. Podopieczni Zorana Barisica na krajowym podwórku zajmują aktualnie czwartą lokatę z dorobkiem siedemnastu punktów, ale do lidera tracą już dziewięć oczek. Ciekawostką jest fakt, iż Rapid nie potrafi wygrać meczu, już od czterech spotkań.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują aktualnie pierwsze miejsce w grupie G piłkarskiej Ligi Europy. Genk rozpoczął zmagania od wyjazdowej wygranej nad Dynamem Kijów (0-1), a w kolejnej serii gier uporał się z FC Thun 2-1. Podopieczni Mario Beena radzą sobie również całkiem przyzwoicie na krajowym podwórku. W lidze belgijskiej zajmują aktualnie czwartą lokatę z dorobkiem dwudziestu trzech punktów tracąc pięć oczek do lidera. Warto dodać iż Genk kontynuuje na szczeblu wszystkich rozgrywek znakomitą passę pięciu wygranych z rzędu, a ostatnia porażka jaka przytrafiła się ekipie Beena, miała miejsce 17 sierpnia w konfrontacji z Lokeren.

Czwartkowy wieczór po raz kolejny przywita wszystkich sympatyków futbolu emocjami związanymi z kolejną serią gier Ligi Europy. Czterdzieści osiem drużyn i aż dwadzieścia cztery pojedynki, a jednym z nich KRC Genk – Rapid Wiedeń, który będę miał dla Państwa przyjemność relacjonować. Pojedynek zostanie rozegrany na mogącym pomieścić prawie 25 tysięcy widzów Cristal Arena w Genk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.