Anży – Tromsø 1:0 (koniec) | Szachtior K. – Alkmaar 1:1 (koniec) | Genk – Rapid 1:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Thun 3:0 (koniec) | Slovan – Sevilla 1:1 (koniec) | Freiburg – Estoril 1:1 (koniec)
Lyon – Rijeka 1:0 (koniec) | Real Betis – Vitoria 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Legia 2:0 (koniec)
Apollon – Lazio 0:0 (koniec) | Sheriff – Tottenham 0:2 (koniec) | PAOK – Maccabi H. 3:2 (koniec)
Swansea – Kubań 1:1 (koniec) | Valencia – St. Gallen 5:1 (koniec) | Czernomorec – Łudogorec 0:1 (koniec)
Dinamo Z. – PSV 0:0 (koniec) | IF Elfsborg – Esbjerg 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Standard 2:1 (koniec)
Wigan – Rubin 1:1 (koniec) | Waregem – Maribor 1:3 (koniec) | Paços – Dnipro 0:2 (koniec)
Fiorentina – Pandurii 3:0 (koniec) | Bordeaux – APOEL 2:1 (koniec) | Eintracht – Maccabi T.A. 2:0 (koniec)
Real Betis Balompié
1:0 (0:0)
Vitoria Sport Clube
Czwartek 24.10.2013, 19:00 • Estadio Benito Villamarín, Sewilla • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Real Betis Sevilla w dotychczasowych dwóch spotkaniach tej edycji Ligi Europy – dwukrotnie zremisował. 0:0 z Lyonem u siebie i 1:1 z Rijeką, w spotkaniu wyjazdowym. Tym razem – przed własną publicznością – przyjdzie im się mierzyć z Vitorią Guimaraes.

Zespół z Portugalii to lider grupy I. Po planowanym pogromie Rijeki (4:0), przyszedł udany wyjazd do Francji, gdzie Vitoria zremisowała 1:1. Najbardziej znanymi piłkarzami zespołu prowadzonego przez Rui'a Vitorię są: reprezentant Ghany – David Addy, były zawodnik Sportingu Lizbona – Marco Matias oraz niezwykle skuteczny reprezentant Nigru – Moussa Maazou.

Faworytem meczu pomiędzy tymi zespołami pozostają gospodarze. Zespół Damiena Perquisa, który ma duże szanse na występ w tym spotkaniu, stawia bardziej na ligę, niż na rozgrywki pucharowe. Mając jednak w składzie takich piłkarzy, jak Xavi Torres, Nosa Igiebor, Joan Verdu, czy Alvaro Vadillo – można ograć każdego.

Początek spotkania o godzinie 19:00, a my na swoją relację zapraszamy kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Będzie ciekawie!

Witam państwa! Już tylko pół godziny pozostało do startu meczu w Sevilii!

Za kilka chwil powinniśmy poznać składy, w jakich wystąpią obydwa zespoły.

Wszystko jasne! Trenerzy odkryli już karty. W pierwszym składzie gospodarzy – Damien Perquis.

Dziesięć minut do startu. Gospodarze chcą odnieść dziś pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Europy!

Obydwa zespoły już na murawie. Jeszcze tylko hymn rozgrywek i zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    No to gramy! Czy gospodarze udźwigną presję faworyta?

3
    Niezła akcja gości i nieznacznie chybił Malonga...

4
    Goście w ataku! Mieli teraz rzut rożny i znów było groźnie!

5
    Strzelał Igiebor, ale pudłował.

6
    Niezła akcja gospodarzy prawą stroną – bez efektu.

7
    Dobra gra w środku pola gości.

7
    Próba zagrania prostopadłej piłki od Matiasa, ale niedokładnie.

8
    Rzut rożny dla Betisu, ale złe dośrodkowanie.

9
    Strzelał głową nad bramką Russi.

10
    Faul taktyczny Verdu. Powinna być żółta kartka, ale sędzia daje tylko upomnienie.

11
    Od samego początku obroną gospodarzy dyryguje Perquis.

12
    Pierwsze minuty nie są zbyt efektowne. Widowisko jednak powinno się rozkręcić. Oba zespoły lubią grać ofensywnie.

13
    Rzut wolny dla Betisu. Do piłki dopada Igiebor, ale mija się z piłką.

14
    Stadion, na pierwszy rzut oka, wypełniony w około 30%. Nie jest źle.

15
    Gospodarze od kilku minut wciąż w ataku.

16
    Z autu Juanfran, ale nadal brakuje dokładności.

17
    Próbował lewą stroną Addy, ale trochę się zagalopował. Gospodarze przy piłce.

18
    Rzut rożny dla Vitorii – bardzo złe dośrodkowanie. Od bramki zacznie Andersen.

19
    Skrzydłem szarpnął Vadillo, ale zabrakło mu boiska.

20
    Podobna akcja – tyle, że z drugiej strony. Za daleko piłkę wypuścił sobie jednak Matias.

21
    Dośrodkowywał w pole karne Kanu, jednak za głęboko – nie miał problemów Andersen.

22
    Goście przeważają. Betis musi przycisnąć!

23
    Bardzo dobrze w obronie teraz Didac. Mogło być groźnie!

24
    Faulował w ofensywie Chuli. Będzie rzut wolny dla gości.

25
    Róg dla Betisu – krótkie rozegranie, ale stracił piłkę Vadillo.

26
    Aut dla gości – próbował uderzać niekonwencjonalnie Malonga, ale nie dał się zaskoczyć Andersen.

27
    Faulował Molina i dostał żółtą kartkę. Trochę nerwów na boisku.

27
    Żółtą kartkę w tej samej akcji otrzymuje również Ba. Niepotrzebne zachowanie stopera gości.

28
    Jesteśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku.

29
    Brzydki faul na Perquisie, ale bez kartki.

30
    Blisko dojścia do groźnej pozycji był Malonga.

31
    Będzie rzut wolny dla Betisu.

32
    Znów to samo – zabrakło dokładności.

32
    Druga żółta kartka dla piłkarzy gości. Tym razem upomniany Andre Santos.

33
    Molina domagał się odgwizdania rzutu wolnego, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

34
    Rajd Chuli'ego, ale jego strzał został zablokowany.

35
    Nadal żadna ze stron nie osiągnęła wyraźnej przewagi.

36
    Akcja gości lewą stroną – Addy do Malongi, ten wykłada piłkę w pole karne, ale nikt tego nie zamykał. Szkoda!

37
    Groźna akcja Betisu! W polu karnym znalazł się Molina, ale wciąż remis w Sevilli.

38
    Jesus wykazał się swoim bramkarskim kunsztem.

39
    Rzut rożny dla gości, ale walkę o górną piłkę wygrywa Amaya.

40
    Teraz szansę miał Malonga! Bardzo aktywny jest skrzydłowy Vitorii.

41
    Zdecydowanie brakuje dogodnych sytuacji bramkowych w tym meczu.

42
    Addy wpada na Chuli'ego, ale bez kartki. Przerwa w grze.

43
    Sędzia wznawia mecz. Końcówka pierwszej połowy.

44
    Dobra interwencja w obronie Perquisa.

44
    A teraz ładnie z bramki wyszedł Andersen i zażegnał niebezpieczeństwo.

45
    Sędzia dolicza jedną minutę.

45+1
    Jeszcze rzut rożny dla gości, akcję zamyka Ba, jednak uderza obok słupka.

45+1

Real Betis remisuje do przerwy z Vitorią Guimaraes 0:0. Mecz nie stoi na wysokim poziomie. Brakuje przede wszystkim bramkowych sytuacji. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie po prostu lepiej!

Piłkarze właśnie wychodzą na drugą połowę.

Czy obędzie się bez zmian w składach? Ktoś mógłby rozruszać ten mecz!

46

47
    Goście postanowili zaatakować. Czy przełoży się to na gole?

48
    Obrona Betisu wygląda jednak bardzo solidnie. Będzie ciężko się przebić przez ten mur.

49
    Odrobina statystyk:
    - posiadanie piłki 48% – 52%
    - strzały 4 – 4
    - strzały celne 1 – 1

50
    Jak widać – bardzo wyrównane spotkanie. Czy któraś z drużyn zdobędzie w końcu bramkę?

51
    Mamy 1:0! Akcja Vadillo – Verdu – Vadillo i ten drugi pakuje piłkę do siatki! ALVARO VADILLO!

52
    Gospodarze prowadzą, ale gol nie powinien być uznany! Vadillo był na spalonym!

53
    Gospodarze chcą od razu drugi raz ukąsić rywala. Lepsza ta druga połowa!

54
    Próbował Malonga, ale zabrakło dokładności w tym podaniu.

55
    Betis wciąż w ataku. Goście nie mogą obudzić się po stracie bramki.

56
    Strzał z dystansu, ale bez problemu interweniował Jesus.

57
    Dobra kontra Betisu, ale zabrakło dokładności w podaniu Moliny.

58
    Brzydki faul i żółta kartka dla Tiago Rodriguesa.

59
    Betis nadal w natarciu. Szczególnie dobrze prezentuje się Vadillo.

60
    Na spalonym złapany Matias.

61
    Pierwsza zmiana w ekipie gości – Andre w miejsce Andre Santosa.

62
    Kolejna zmiana – Plange za bardzo dobrze grającego – Malongę.

63
    Dla odmiany – zmiana w Betisie. Nono w miejsce Igiebora.

64
    Żółta kartka dla strzelca jedynej bramki w tym meczu.

65
    Domagał się odgwizdania wolnego – Molina. Miał niezłą okazję.