Śląsk – Podbeskidzie 4:0 (koniec) | Jagiellonia – Lech P. 2:0 (koniec)
2:0 (1:0)
Lech Poznań
Czwartek 31.10.2013, 20:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Już dzisiaj dojdzie do bardzo ciekawego spotkania pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Lech Poznań przed tą kolejką ligową zajmował szóstą pozycję. Podopieczni Mariusza Rumaka w 13. kolejkach zdołali wywalczyć 20 oczek.

Z kolei zespół prowadzony przez Piotra Stokowca zajmuje 10 miejsce i ma na koncie 15. punktów.

W zespole z Poznania najwięcej goli zdobył Łukasz Teodorczyk, który ma na koncie 5 trafień. W drużynie z Białegostoku taką rolę pełni Bekim Balaj, który zdobył także pięć goli w dotychczasowych spotkaniach.

Lech w ostatniej kolejce ligowej mierzył się na własnym stadionie z Legią Warszawą. Kolejorz zremisował 1-1 po golu Gergő Lovrencsicsa.

Jaga przegrała 0-1 z Górnikiem Zabrze po trafieniu Mateusza Zachary.

Arbitrem tego spotkania będzie Pan Paweł Raczkowski z Warszawy.

Jagiellonia Białystok: Baran – Pazdan, Waszkiewicz, Popchadze, Dźwigała – Norambuena, Ukah, Plizga, Dzalamidze – Quintana, Piątkowski.
    Rezerwowi: Słowik – Tosik, Porębski, Bandrowski, Gajos, Drażba, Balaj.

Lech Poznań: Gostomski – Douglas, Wołąkiewicz, Ceesay, Kamiński – Pawłowski, Lovrencsics, Murawski, Drewniak – Hämäläinen, Teodorczyk.
    Rezerwowi: Kotorowski – Henríquez, Linetty, Injac, Możdżeń, Ślusarski, Formella.

Sędziowie: Paweł Raczkowski.

Piłkarze już czekają w tunelu prowadzącym na boisko!

Część jupiterów się nie świeci! Spotkanie się opóźni!

Jak się dowiedzieliśmy, mecz zostanie rozpoczęty za około 15. minut. Wciąż czekamy.

Przypomnijmy tylko, że w innym dzisiejszym spotkaniu Śląsk Wrocław wygrał 4-0 z Podbeskidziem.

Tymczasem Mariusz Rumak w wolnej chwili udzielił wywiadu...

Krzysztof Kotorowski także udzielił wywiadu. Zapytany o to, czy kiedykolwiek przydarzył mu się taki mecz, który został opóźniony przez awarię oświetlenia – odpowiedział, że nie.

Połowa jupitera się już zapaliła. Wciąż czekamy jednak, aż się zapali reszta żarówek.

Tomasz Bandrowski także pierwszy raz napotkał się z taką sytuacją! Nieprawdopodobne, ale jednak prawdziwe.

Odgrywany jest właśnie hymn Jagiellonii!

Zawodnicy obu drużyn są już skoncentrowani! To oznacza, że za chwilę ujrzymy ich na murawie!

Trwa właśnie przywitanie obu drużyn.

Obie drużyny gotowe do rozpoczęcia tego spotkania!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego w dzisiejszym spotkaniu! Wreszcie gramy!

1
    Ale jednak nie! Kibice Jagiellonii uniemożliwiają grę poprzez rzucenie dużej ilości serpentyn na murawę!

2
    Kibice Jagi świetnie się bawią. Głośny doping na stadionie w Białymstoku. Wciąż czekamy na wznowienie gry.

3
    Gra została już wznowiona. Dani Quintana w geście fair play odda piłkę przeciwnikom.

5
    Pierwsza ofensywna akcja Lecha w tym meczu. Szymon Pawłowski spod linii końcowej boiska dogrywał piłkę na 11. metr, ale futbolówkę przejął zawodnik gospodarzy.

6
    Quintana faulowany blisko linii bocznej boiska. Rzut wolny dla Jagi.

7
    Akcja za akcję! Tym razem sytuację na zdobycie gola mieli gospodarze, a konkretniej Dzalamidze, ale uderzył niecelnie z linii pola karnego.

9
    Hämäläinen wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

9
    Dośrodkowanie Lovrencsicsa w pole karne, ale defensorzy Jagiellonii wybili piłkę po za własną szesnastkę.

10
    Niezły przerzut piłki na lewą flankę do Piątkowskiego, który próbował dośrodkować ją w pole karne, ale został zablokowany przez Ceesaya. Korner.

11
    Do strzału z dystansu zdecydował się Lovrencsics, ale pomylił się nieznacznie.

13
    Pazdan znakomicie zdjął piłkę z głowy Teodorczyka. Korner dla gości.

14
    Kontratak gospodarzy. Dośrodkowanie Plizgi, ale znakomicie interweniował golkiper Lecha.

15
    Kwadrans gry za nami. Obie drużyny miały po dwie niezłe sytuacje do objęcia prowadzenia.

16
    Kolejny korner dla Jagiellonii po interwencji Ceesaya.

17
    Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry. Z kontrą wyszli Lechici, ale kapitalnie zachował się Pazdan.

19
    Strzał Teodorczyka, ale obok bramki.

20
    Korner dla Kolejorza.

20
    Dośrodkowanie w pole karne Douglasa – piłkę wybili defensorzy Jagi. Do futbolówki dopadł Drewniak, ale jego strzał został zablokowany. Kontra Jagi...

22
    Gol dla Jagiellonii!
    No i mamy otwarcie wyniku w meczu Jagi z Lechem! Znakomite podanie Dzalamidze do DANIEGO QUINTANY, który w sytuacji sam na sam pokonuje Gostomskiego!

23
    Na boisku przez krótki moment leżał Łukasz Teodorczyk.

24
    Z dystansu strzał oddał Ceesay, ale pewnie Baran.

26
    Z linii 16. metra uderzył Piątkowski, ale trafił w dobrze ustawionego Gostomskiego, który nie miał kłopotów z interwencją.

28
    Dośrodkowanie Hämäläinena z lewej strony boiska, ale piłkę na korner wybija Ukah.

30
    Od rzutu wolnego grę wznowi Michał Pazdan.

32
    Dośrodkowanie Lovrencsicsa wzdłuż pola karnego z prawej strony boiska, ale skutecznie na przedpolu zachował się Baran.

33
    Fatalna strata Murawskiego w środku pola.

34
    Dośrodkowanie Waszkiewicza, ale nikt nie zamykał tego podania.

35
    Lovrencsics zostaje napomniany słownym upomnieniem za faul na rywalu.

36
    Dośrodkowanie Plizgi z rzutu wolnego w pole karne przeciwnika. Do strzału doszedł Dani, ale główkował wprost w dobrze ustawionego Gostomskiego! Takie sytuacje należy wykorzystywać!

38
    Douglas w walce o piłkę z Piątkowskim. Na aut futbolówkę wybił defensor gości.

38
    I będziemy mieć pierwszą zmianę w zespole z Poznania. Z powodu kontuzji murawę opuści Szymon Pawłowski. Za niego wejdzie Karol Linetty.

39
    Od bramki grę wznowi Gostomski.

40
    Rzut rożny dla Lecha.

40
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Karol Linetty.

41
    Zbyt mocne dośrodkowanie w wykonaniu Popchadze.

43
    Przy piłce od kilku minut utrzymywali się goście, ale nie oddali strzału na bramkę Barana.

43
    Plizga faulowany przez Murawskiego. Kartką za ten faul ukarany kapitan Lecha.

43
    Norambuena wykonawcą stałego fragmentu gry. Krótko rozegrany rzut wolny z Danim, ale piłka po jego dośrodkowaniu została wybita z pola karnego.

45
    Trwa ostatnia minuta regulaminowego czasu pierwszej połowy.

45
    Aż trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa. To efekt długiej przerwy w grze wywołanej rzuceniem serpentyn przez kibiców Jagiellonii.

45+2
    Składna akcja Lechitów. Piłka wreszcie trafiła pod nogi Linnety'ego, który zdecydował się na strzał, ale niecelny.

Jagiellonia po golu Quintany prowadzi w Białymstoku z Lechem. Za kwadrans wracamy na drugą połowę – zostańcie z nami.

Piłkarze obu drużyn powrócili na murawę. Za chwilę usłyszymy ponownie gwizdek Pana Pawła Raczkowskiego!

46

46
    Oba zespoły bez zmian.

47
    Strzał Teodorczyka zza pola karnego został zablokowany przez Ukaha.

47
    Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska. Strzał z dystansu oddał Dźwigała, ale wysoko nad bramką.

49
    Znakomita, a co najważniejsze czysta interwencja Ukaha.

50
    Na pograniczu faulu piłkę przejął Ceesay.

51
    Ależ zamieszanie pod bramką Barana za sprawą Teodorczyka, który oddał dwa strzały na bramkę rywala. Pierw został zablokowany przez Ukaha, a chwilę potem trafił w nogi bramkarza.

52
    Takie okazje trzeba wykorzystywać! Kapitalne dogranie piłki Hämäläinena do Teodorczyka, który uderzył wysoko nad bramką!

54
    Dzalamidze wybił piłkę na rzut rożny.

55
    Znakomicie do strzału złożył się Drewniak, który uderzył od razu po przyjęciu. Czubkami palców piłkę na korner paruje Baran! Jak pokazują powtórki futbolówka odbiła się jeszcze od słupka!

56
    Plizga z dystansu – wprost w interweniującego Gostomskiego.

58
    Jakub Tosik przygotowany do wejścia na murawę. Jestem ciekawy, kogo zmieni.

60
    Dośrodkowanie Quintany z rzutu wolnego i będziemy mieć... rzut rożny.

61
    Dośrodkowanie Plizgi w pole karne rywala, ale Dźwigała pod presją rywala nie zdołał oddać strzału.

62
    Rzut wolny dla Lechitów blisko pola karnego Jagiellonii. Do piłki podchodzi Douglas i...

63
    ... poprzeczka ratuje Barana od utraty gola!

63
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Adam Dźwigała, na boisku pojawia się Jakub Tosik.

64
    Ceesay ostro fauluje Dzalamidze. Zasłużona kara dla defensora z Poznania.

65
    Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Plizgi. Wydawało się, że do piłki doszedł Ukah, ale przy okazji faulował Gostomskiego.

67
    Nieudana akcja Lechitów. Z kontrą ruszają gospodarze.

67
    Nieudane dośrodkowanie Piątkowskiego. Piłkę przejęli przeciwnicy.

68
    Dzalamidze chyba doznał jakiegoś urazu sprzed kilku minut. Zmieni go Bandrowski.

68
    A jednak nie. Wejdzie na murawę Maciej Gajos.

69
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Nika Dzalamidze, na boisku pojawia się Maciej Gajos.

71
    Przycisnęli teraz podopieczni Piotra Stokowca, ale niecelnie piłkę w pole karne zagrywał Dawid Plizga.

71
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Łukasz Teodorczyk, na boisku pojawia się Bartosz Ślusarski.

73
    Lechici już się śpieszą. Chcą jak najszybciej zdobyć gola wyrównującego.

75
    Bez pomysłu gra zespół gości. Teraz niedokładne podanie w kierunku Kamińskiego. Od bramki grę wznowi Baran.

76
    Głupi faul Quintany, który ogląda czwartą kartkę w tym sezonie. To oznacza, że pomocnika Jagiellonii nie zagra w następnym spotkaniu z Piastem Gliwice.

77
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Dani Quintana, na boisku pojawia się Tomasz Porębski.

79
    W walce o piłkę ucierpiał Porębski, który musi na chwilę zejść z boiska.

82
    Nieco ponad dziesięć minut pozostało Lechitom, by marzyć o remisie w tym spotkaniu.

83
    Norambuena po raz kolejny fatalnie traci piłkę na połowie rywala.

84
    Karol Linetty zostaje ukarany kartką za faul na Tosiku.

85
    Atak pozycyjny w wykonaniu drużyny z Poznania.

87
    Kontra gospodarzy. Prostopadłe podanie do Dawida Plizgi, który w sytuacji sam na sam pokonuje Gostomskiego!

88
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Drewniak, na boisku pojawia się Mateusz Możdżeń.

90
    Kapitalne interwencje Barana! Golkiper Jagiellonii wyrasta na bohatera spotkania, bowiem obronił dwa uderzenia z linii trzeciego metra!

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+2
    Od autu na wysokości pola karnego przeciwnika grę wznowią goście.

Ostatni gwizdek sędziego Raczkowskiego! Jagiellonia zasłużenie dopisuje sobie komplet oczek po meczu z Lechem Poznań! Dla zespołu z Białegostoku bramki zdobywali Dani Quintana i Dawid Plizga. MVP spotkania wg Lajfy.com został wybrany Krzysztof Baran, który był pewnym punktem swojego zespołu i w paru sytuacjach chronił dostępu do własnej bramki! Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne, tylko w Lajfy.com! (22:39:21)