Ross County – Celtic 1:4 (koniec)
Ross County F.C.
1:4 (0:1)
Celtic F.C.
Sobota 09.11.2013, 13:45 • Global Energy Stadium, Dingwall • Szkocka Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

W meczu trzynastej kolejki Scottish Premiership zmierzą się Ross County i Celtic Glasgow. Gospodarze zajmują dziewiąte miejsce, goście są na pierwszej pozycji w tabeli.

W ostatniej kolejce Celtic zaledwie zremisował z Dundee United. W rozgrywanym w Glasgow meczu padł wynik 1-1.

Mecz Ross County z St. Mirren został przerwany z powodu ulewnych opadów deszczu. Termin dokończenia spotkania nie jest jeszcze znany.

W środku tygodnia Celtic grał w Lidze Mistrzów z Ajaxem. W Amsterdamie 1-0 wygrali gospodarze.

Murowanym faworytem spotkania są goście. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Celticu będzie sporą niespodzianką.

Ross County FC: Brown – Boyd, Micic, McLean – Kovacevic, Kettlewell, Brittain, Quinn, Carey – De Leeuw, Klok

Rezerwowi: Fraser – Gordon, Saunders, Sproule, Maatsen, Stevens, Luckassen

Trener: Derek Adams

Celtic F.C.: Forster – Fisher, Ambrose, van Dijk, Izaguirre – Forrest, Brown, Biton, Ledley, Mulgrew – Pukki

Rezerwowi: Załuska – Balde, Stokes, Boerrigter, Commons, Rogic, McGeouch

Trener: Neill Lennon

Sędziowie: Clancy – Chambers, McGeachie

1

1
    Szybki początek gospodarzy, ale piłka opuściła boisko.

2
    Ross County zepchnięte do obrony.

3
    Niezły strzał Pukkiego, ale piłka minęła bramkę.

4
    Celtic w ataku pozycyjnym.

6
    Ostra walka w środku pola i rzut wolny dla gości po faulu Kettlewell na Bitonie.

8
    Ładny strzał van Dijka z dystansu i jeszcze lepsza obrona Browna.

9
    Izaguirre faulował Quinna. Piłka dla Ross County.

10
    Micic sfaulowany przez Fischera. Rzut wolny dla gospodarzy.

11
    Izaguirre ładnie zagrywał w pole karne z lewego skrzydła, ale McLean dalekim wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo.

12
    Rzut rożny dla gości i bardzo niecelne uderzenie van Dijka głową.

13
    Celtic stara się zamknąć rywali w okolicach ich pola karnego.

14
    Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Quinnie.

15
    Carey ze stałego fragmentu gry trafił prosto w mur.

16
    Ładna wrzutka Fishera z prawego skrzydła i wybicie Boyda.

17
    Rzut wolny dla goście ze środka pola.

18
    Ambrose daleki wybiciem zakończył akcję Ross County.

19
    Kovacevic faulował Forresta. Piłka dla gości.

19
    Mulgrew wrzucał ze stałego fragmentu gry, a van Dijk główkował. Niestety dla Celtiku niecelnie.

21
    Złe dogranie Fishera w pole karne i piłkę przejął Brown.

22
    Izaguirre stracił piłkę pod polem karnym rywali.

24
    Gra przeniosła się do środka pola. Obie drużyny walczą o uzyskanie przewagi.

25
    Quinn leży na boisku. Mamy przerwę w grze.

27
    Celtic powoli zaczyna zdobywać przewagę i jest coraz bliżej pola karnego rywali.

28
    Ledley faulowany przez Kovacevica. Rzut wolny dla mistrzów Szkocji.

28
    Mulgrew wrzucił piłkę na głowę Bitona, ale ten strzelił wysoko nad poprzeczką.

30
    Brown bez problemu złapał dośrodkowanie Izaguirre.

32
    Ross County stara się oddalić zagrożenie spod własnej bramki.

33
    Brown faulowany przez Kettlewella. Rzut wolny dla gości.

35
    van Dijk odzyskał piłkę na własnej połowie i przerwał atak gospodarzy.

36
    Niezła akcja Celtiku zakończona niecelnym strzałem Forresta.

37
    Carney wywalczył rzut rożny.

38
    Browna zagrał na prawe skrzydło do Fishera, a ten minimalnie spudłował. W końcu dobra akcja gości w ofensywie.

40
    Rzut rożny dla gości po akcji Izaguirre.

41
    Gol dla Celticu!

VIRGIL VAN DIJK idealnie uderzył głową po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Celtic na prowadzeniu!

43
    Kettlewell ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

44
    Scott Brown niecelnie z dystansu.

45
    Koniec pierwszej połowy.

Jednobramkowe prowadzenie Celticu po pierwszej połowie. Goście niby przeważali, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Brown miał niewiele pracy w bramce Ross County. O prowadzeniu gości zadecydował dobrze wykonany rzut rożny. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie bardziej emocjonująca.

46

Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę w tych samych składach.

47
    van Dijk niecelnie z dystansu.

49
    Rzut wolny dla Celticu po faulu Careya na Fisherze.

51
    Quinn wybiegł z piłką poza boisko.

52
    Brown zatrzymał Browna. Tylko rzut rożny dla gości.

52

Kolejny gol po rzucie rożnym i znów VIRGIL VAN DIJK. Mulgrew świetnie zagrał ze stojącej piłki, a młody Holender podwyższył głową na 2-0!

54
    Rzut wolny dla gości po faulu Fishera na Carneyu.

55
    Stały fragment gry wykonał sam poszkodowany. Jego uderzenie przeleciało wysoko nad bramką.

56
    W odpowiedzi z dystansu strzelał Biton, ale również niecelnie.

58
    Brown szybkim wyjściem uratował swój zespół.

59
    Mulgrew faulował Brittana. Rzut wolny dla gospodarzy.

60
    Zła wrzutka Careya i piłka dla gości.

62
    Wrzut z autu dla Celtiku na wysokości pola karnego rywali.

63
    Varey faulowany żółtą kartką. Poszkodowany był Fisher.

64
    Kovacevic sfaulował Browna za co otrzymał żółtą kartkę.

65
    Dośrodkowanie De Leeuwa wylądowała poza boiskiem.

66
    Sproule zmienił Kolka. Pierwsza zmiana w tym spotkaniu.

66
    Maatsen wszedł za Careya.

68
    Dośrodkowanie Fishera w pole karne wybili obrońcy.

69
    Gol dla Ross County!

Forester poradził sobie z uderzeniem Kettlewella, ale wobec dobitki IVANA SPORULE'A był bezradny. Kontaktowy gol dla gospodarzy!

70

Izaguirre pięknie zakręcił obrońcami na lewym skrzydle i podał prosto na głowę JOE LEDLEY'A, który nie miał problemu z podwyższeniem prowadzenia gości.

71
    Stokes wszedł za niewidocznego w tym meczu Forresta.

72
    De Leeuw ukarany żółtą kartką za brutalną grę. Widać frustrację w poczynaniach zawodników Ross County.

74

JOE LEDLEY drugi raz w przeciągu kilku minut pakuje piłkę do siatki rywali. Kolejna bramka z główki dla Celtiku, który jest coraz bliżej zwycięstwa.

74
    Brown ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

75
    Forster szybki wyjściem przerwał akcję gospodarzy.

76
    Tym razem van Dijk przerwał akcję Ross County. Celtic po zdobyciu czwartego gola cofnął się na własną połowę.

77
    Szczęścia próbował Biton, ale jego uderzenie było niecelne.

79
    Rogic zmienił Bitona.

80
    Pukki zmarnował dobrą okazję. Od bramki rozpocznie Brown.

81
    Saunders zmienił Kovacevica. Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy.

83
    Atomowe uderzenie Ledley'a odbiło się od słupka. Dużo szczęścia po stronie gospodarzy w tej akcji.

84
    Ambrose leży na boisku. Przerwa w grze.

85
    Boerrigter zmienił Ledley'a.

86
    Celtic stara się szanować piłkę i długo rozgrywa akcję.

88
    Chaotyczne ataki Ross County.

89
    Brown bez problemu złapał dośrodkowanie Browna.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty.

W drugiej połowie Celtic pokazał klasę i wygrał aż 4-1. Klasą pokazał Joe Ledley, który zdobył dwa gole i co rusz zagrażał defensywie gospodarzy. Właśnie jemu przyznaję tytuł MVP tego spotkania. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (15:38:39)