MKS Kluczbork – Kalisz 1:2 (koniec) | Raków – Jarota 3:1 (koniec) | Ostrów Wlkp. – Zagłębie S. 2:1 (koniec)
Warta – Błękitni 0:2 (koniec) | Polonia B. – Ruch Z. 1:0 (koniec) | Polkowice – Rozwój 1:2 (koniec)
MKS Kluczbork
1:2 (1:2)
Calisia Kalisz
Sobota 09.11.2013, 13:00 • Stadion Miejski w Kluczborku • 2 Liga Zachodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Witam serdecznie i zapraszam na jutrzejszą relację ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku! Miejscowy MKS podejmować będzie Calisię Kalisz.

Będzie to pojedynek drużyn, które znajdują się w strefie spadkowej i walczą o pozostanie w II lidze. MKS jest w nieco lepszej sytuacji niż Calisia, która zajmuje ostatnie 18 miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 9 punktów. MKS jest na 10 pozycji z dorobkiem 18 oczek.

Przed tygodniem MKS udał się na daleki wyjazd do Bytovia. Prowadził z tamtejszą Bytovią 2:0, lecz ostatecznie w tym meczu padł remis 2:2 i MKS do Kluczborka wrócił z zaledwie 1 punktem. Calisia tydzień temu gościła u siebie Bytomską Polonię ratując remis w ostatniej minucie spotkania i również w tym meczu padł wynik 2:2.

Zapowiada się pojedynek drużyn, które grają ostatnio w kratkę. Emocji z pewnością nie zabraknie, gdyż oba zespoły wiedzą o co grają. Porażka MKS-u spowoduje, że jeszcze bardziej mogą stracić dystans do bezpiecznej 8 lokaty, z kolei porażka Calisii może w znaczący sposób przekreślić jakiekolwiek szansę na pozostanie w II lidze.

Startujemy jutro przed godziną 13:00. Serdecznie zapraszam! Relacja tylko na lajfy.com

Witam serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku! Za pół godziny początek spotkania pomiędzy MKS-em Kluczbork a Calisią Kalisz. Zespoły już rozgrzewają się na boisku a za moment powinniśmy poznać składy w jakich zagrają obydwa zespoły.

MKS Kluczbork: Skrzyniarz – Bzdęga, Śliwa, Arian, Orłowicz – Niziołek(K), Hober, Rewucki, Kwaśniewski, Legierski – Kojder.

Rezerwowi MKS:
    Abramowicz(BR), Bienias, Kumiec, Stępień, Skrobol.

Calisia Kalisz: Kołba – Gawlik, Fechner, Kotwica, Sobczak – Bujalski, Paczkowski(K), Józefiak, Książek, Kuciński – Cieślak.

Rezerwowi Calisia:
    Ludwikowski(BR), Zając, Ciesielski, Stoychev, Wandzel, Jasiński, Kimura.

Sędziowie: Rafał Sawicki – Mariusz Koper, Wojciech Wolan (Tarnobrzeg).

Oba zespoły udały się już do szatni i za kilka chwil drużyny powinny pojawić się na murawie.

MKS zagra w strojach biało-niebieskich, natomiast goście z Kalisza w strojach czerwonych. Nad stadionem rozpadał się niewielki deszcz, który z pewnością doda "smaczku" dzisiejszym zawodom.

Zespoły pojawiły się już na murawie. Za chwilę początek spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli goście.

2
    Gol dla Calisii!
    Coś niesamowitego! Wszystko zaczęło się od straty Rewuckiego i sytuacji sam na sam wyszedł Józefiak, który został zastopowowany przez Orłowicza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego błąd popełnił Skrzyniarz, który minął się z piłką, a SOBCZAK pakuje ją do pustej bramki!

3
    Zawodnicy jak i kibice zszokowani takim obrotem spraw. Nic bardziej mylnego, któż się spodziewał tak szybkiego otwarcia wyniku. Tymczasem w jednym ze starć ucierpiał Hober i mamy przerwę w grze.

4
    Grę wznowił Bzdęga od rzutu z autu. MKS na połowie gości próbuje dość szybko rozgrywać piłkę. Faulowany Legierski i MKS ma rzut wolny.

5
    Gol dla MKS-u Kluczbork!
    Strzelcem bramki NIZIOŁEK! Ależ rozpoczął nam się mecz w Kluczborku! NIZIOŁEK zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, pakując piłkę w lewy róg bramki Kołby!

6
    Wydaje się, że nieco lepiej powinien zachować się bramkarz Calisii. MKS idzie za ciosem, dośrodkowanie z prawej strony aktywnego Hobera łapie jednak Kołba.

7
    Józefiak zagrał teraz piłkę w stylu jak najwyżej i jak najdalej zamiast spokojnie rozegrać piłkę z Gawlikiem. Piłkę przejął MKS i rozgrywa ją na swojej połowie.

9
    Kontratak MKS-u po indywidualnej akcji Kwaśniewskiego i jego strzał z trudem łapie Kołba. Namoczona murawa i piłka utrudniają grę bramkarzom.

10
    Po rzucie wolnym za faul na Bujalskim piłka przeszła przez całe pole karne MKS-u, lecz nikt nie zdołał strącić piłkę do bramki! Akcja za akcję w Kluczborku!

12
    Ładnie odzyskał teraz piłkę Hober zagrał ją do Niziołka, lecz dośrodkowanie kapitana MKS-u kompletnie nieudane i łapie je Kołba.

13
    Ależ dośrodkowanie Hobera w pole karne i w ostatniej chwili Kuciński ratuje swój zespół przed stratą bramki! Rzut rożny dla MKS-u.

14
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kolejna niepewna interwencja Kołby. Na szczęście dla gości nie było tam żadnego z zawodników MKS-u.

16
    Strzał Niziołka niewiele nad bramką gości.

17
    Zagranie ręką Bujalskiego i grę wznowi MKS w środkowej części boiska.

18
    Błąd Rewuckiego i z groźną kontrą ruszyli goście. Dośrodkowanie Książka jednak niecelne i piłkę złapał Skrzyniarz.

19
    Nieporozumienie Niziołka z Orłowiczem i od autu Calisia, która momentalnie pozbyła się piłki i przejęli ją zawodnicy MKS-u, którzy ciągle napierają na bramkę gości.

21
    Kolejne niecelne podanie w kierunku Hobera, od bramki zacznie Kołba.

22
    Dośrodkowanie Paczkowskiego w pole karne, lecz Stępień umiejętnie nabił Bujalskiego i od bramki zaczął Skrzyniarz.

23
    Po indywidualnej akcji Cieślaka będziemy mieć rzut rożny dla Calisii.

24
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zablokował Bzdęga i mamy kolejny rzut rożny.

24
    Dośrodkowanie wybili obrońcy MKS-u stwarzając szansę na groźną kontrę, lecz nieporadność graczy z przodu sprawiła, że MKS zaprzepaścił dobrą okazję do zdobycia gola.

26
    Próba zagrania prostopadłej piłki do Kojdera, lecz nie zrozumiał się on z Legierskim i grę wznowiła Calisia.

28
    MKS ciągle od kilku minut rozgrywa akcje na połowie Calisii, lecz bez większego skutku. Dobrze bronią się goście.

29
    Dośrodkowanie Bzdęgi w pole karne wybił w ostatniej chwili Kotwica, po chwili dośrodkowanie Niziołka, lecz nikogo nie było w polu karnym Calisii. Okres gry, w którym przeważa MKS.

30
    Dośrodkowanie Kwaśniewskiego zablokowane i mamy rzut rożny dla MKS-u.

32
    Jakimś cudem piłkę wybił Sobczak! To powinna być bramka dla MKS-u! Strzałem głową próbował złożyć się do uderzenia Kojder i w ostatniej chwili ofiarna interwencja Sobczaka ratuje gości!

34
    Żółtą kartką ukarany Józefiak za brzydki faul na Kojderze. Rzut wolny dla MKS-u.

35
    Dośrodkowanie Niziołka za głębokie i piłkę łapie Kołba.

36
    Nieporozumienie obrońców MKS-u, którzy nie potrafili wybić piłki sprzed linii pola karnego wykorzystuje KOTWICA, który oddał mocny strzał piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców MKS-u i wpadła do siatki obok bezradnego Skrzyniarza.

37
    MKS rozgrywa piłkę na swojej połowie, lecz goście coraz bardziej zaczynają zagrażać bramce gospodarzy. Faulowany Sobczak i mamy rzut wolny dla Calisii.

38
    Po dośrodkowaniu na spalonym Sobczak.

42
    Kolejny błąd Skrzyniarza! Bramkarz MKS-u wyszedł do Cieślaka, ten minął go w polu karnym i jego strzał został zablokowany przez Ariana. Po chwili do uderzenia złożył się Książek, lecz jakimś cudem Skrzyniarz odbił tą piłkę i naprawił swój błąd chroniąc gospodarzy przed utratą kolejnej bramki!

43
    Ależ okazja MKS-u! Dośrodkowanie Hobera po ładnej akcji z Niziołkiem wprost na głowę Kojdera, który z 3 metrów nie potrafił skierować piłki do praktycznie pustej bramki gości!

45
    Sędzia doliczył 1 minutę.

45+1
    Źle przyjął sobie piłkę Legierski, a szkoda bo gdyby lepiej ją przyjął wyszedłby w sytuacji sam na sam z Kołbą. To była ostatnia akcja pierwszej części gry.

Po przerwie Calisia prowadzi z MKS-em Kluczbork 1:2. Początek spotkania pokazał nam ile trudności może sprawić mokra piłka i murawa. Po błędach bramkarzy padły gole dla obu zespołów. W dalszej części gry MKS zyskiwał niewielką przewagę nad drużyną gości próbując udokumentować to bramką, Cios na 10 minut przed końcem pierwszej części gry zadała jednak Calisia, która miała mniej sytuacji niż MKS, lecz umiejętnie je wykorzystała. Zapraszamy na drugą połowę za niespełna kwadrans!

Za chwilę początek drugiej połowy.

46
    Zmiana w drużynie gości: Za Książka wchodzi Wandzel.

46

46
    Drugą połowę zaczęli gospodarze.

47
    Indywidualna akcja Kotwicy i po jego strzale piłkę łapie Skrzyniarz.

48
    Żółtą kartką ukarany Kotwica za utrudnienie wznowienia gry.

48
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla MKS-u piłkę złapał Kołba. Póki co to goście są częściej przy piłce.

49
    Dośrodkowanie Kwaśniewskiego kompletnie nieudane i od bramki Kołba.

50
    Rzut rożny dla Calisii.. Dośrodkowanie kompletnie nieudane i od bramki Skrzyniarz.

52
    Kojder fantastycznie zwiódł obrońców w polu karnym, a jego strzał minimalnie obok słupka!

53
    Faulowany Kojder i będzie MKS miał stały framgent gry naprzeciwko pola karnego gości. Do bramki około 25 metrów.

54
    Strzał Bzdęgi trafia w mur. Piłkę przejęli goście.

54
    Zderzyli się w środku boiska Bujalski wraz z Rewuckim, lecz sędzia zdecydował, że faulował zawodnik MKS-u. Rzut wolny dla Calisii.

56
    Dośrodkowanie wybite przez obrońców i z groźną kontrą ruszył MKS jednak nic z tego nie wyszło, za mocne podanie do Legierskiego.

58
    Calisia całym zespołem na swojej połowie. MKS w natarciu.

58
    Żółtą kartką ukarany Wandzel za faul na Kwaśniewskim.

58
    Zmiana w MKS-ie: Za kontuzjowanego Rewuckiego na boisko wchodzi Kumiec.

59
    Rzut rożny dla MKS-u.

59
    Źle złożył się do uderzenia Legierski i zaprzepaścił dobrą okazję. Mimo wszystko kolejny rzut wolny dla MKS-u, gdyż ręką zagrał piłkę Bujalski.

61
    Ciekawie rozegrany rzut wolny, wycofanie piłki na 16 metr strzał Niziołka zablokowany. Po chwili strzał Kumca na rzut rożny wybija obrońca gości. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne po strzale Kojdera piłka trafia w obrońcę i ląduje na poprzeczce gości!

62
    Czwarty rzut rożny z kolei dla MKS-u wreszcie wybili obrońcy gości.

65
    Strzał Hobera z ponad 25 metrów odbity od obrońcy i pewnie łapie piłkę Kołba.

66
    Strzał Legierskiego zablokowany przez Gawlika i rzut rożny dla MKS-u.

68
    Żółta kartka dla Kumca za faul na Wandzlu.

70
    Calisia ogranicza się do dalekich wykopów, a MKS ciągle nie może przedrżeć się przez autobus ustawiony przez zawodników gości w polu karnym.

72
    Dośrodkowanie Kwaśniewskiego w pole karne zbyt mocne.

72
    Faulowany Niziołek około 25 metrów przed bramką Kołby. Rzut wolny dla MKS-u.

73
    Zbyt lekki strzał łapie Kołba.

75
    Żółtą kartką ukarany Kuciński za faul na jednym z zawodników MKS-u.

76
    Kolejne złe dośrodkowanie Kwaśniewskiego, MKS ciągle w natarciu.

77
    Zmiana w obydwu zespołach: Za Kwaśniewskiego wchodzi Skrobol (MKS). Za Kotwicę wchodzi Jasiński oraz za Bujalskiego wchodzi Stoychev(Calisia).

79
    Orłowicz pada w polu karnym, lecz gwizdek sędziego milczy.

81
    Kibice na stadionie coraz bardziej sfrustrowani postawą zawodników MKS-u, którzy pomimo gigantycznej przewagi nie potrafią strzelić bramki kontaktowej.

82
    Ależ strzał Kojdera! Nożycami próbował wpakować piłkę do bramki Kołby lecz uderzył nad bramką!

82
    Zmiana w drużynie gości: Za Kucińskiego wchodzi Kimura.

84
    Calisia jakimś cudem wytrzymuje napór MKS-u. Obraz gry nie zmienia się MKS ciągle siedzi na połowie gości i próbuje konstruować jakieś akcje, z których niewiele wynika.

85
    Jedna z nielicznych akcji gości w tej połowie. Strzał Cieślaka minimalnie obok bramki.

88
    Skrzyniarz wypuścił piłkę z rąk Kimura dopadł do niej w polu karnym i na pustą bramkę trafił tylko w boczną siatkę!

90
    Sędzia doliczył 4 minuty.

90+1
    Rzut wolny dla MKS-u.

90+1
    Dośrodkowanie Bzdęgi odbite przez obrońców, strzał Niziołka wysoko nad bramką gości.

90+2
    Żółtą kartką ukarany Kołba za grę na czas.

90+2
    Strzał Kimury niewiele nad bramką Skrzyniarza.

90+3
    Calisia oddala grę od swojego pola karnego dalekimi wykopami. MKS czyni podobnie wrzucając piłki w pole karne gości.

Koniec spotkania! MKS przegrywa 1:2 z Calisią Kalisz. Początek spotkania pokazał nam ile trudności może sprawić mokra piłka i murawa. Po błędach bramkarzy padły gole dla obu zespołów. W dalszej części gry MKS zyskiwał niewielką przewagę nad drużyną gości próbując udokumentować to bramką, Cios na 10 minut przed końcem pierwszej części gry zadała jednak Calisia, która miała mniej sytuacji niż MKS, lecz umiejętnie je wykorzystała. Druga połowa to ciągłe ataki MKS-u i dobra obrona gości, którzy starali się zagrozić MKS-owi nielicznymi kontratakami. MKS-owi ponownie zabrakło skuteczności. Zapraszam na kolejne relacje ze Stadionu Miejskiego już w przyszłej rundzie, bowiem dzisiejsze spotkanie było ostatnim spotkaniem MKS-u na swoim stadionie w obecnej rundzie jesiennej. Do usłyszenia na wiosnę! (14:50:59)