Olimpia E. – Wisła Pu. 2:1 (koniec) | Stal S. W. – Świt NDM 4:0 (koniec) | Garbarnia – Stal Rz. 2:2 (koniec)
Siarka T. – Pogoń Sdl. 4:1 (koniec) | Olimpia Z. – Radomiak 1:1 (koniec) | Wigry – Concordia 2:1 (koniec)
Stal Stalowa Wola
4:0 (0:0)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Sobota 09.11.2013, 13:00 • Hutnicza 15 • 2 Liga Wschodnia

Zawodnikiem spotkania wg. lajfy.com zostaje Reiman, który udowodnił nas w przekonaniu, że runda jesienna w jego wykonaniu jest wyśmienita. Miejmy nadzieje, że działaczom Stali uda się zatrzymać go w Stali i zobaczymy go ponownie na wiosne w zespolu z Hutniczej 15! (02:15:11)

Kto nie był na meczu niech żałuje! Stal pokonała u siebie Świt 4-0 mimo, że grała jednego zawodnika mniej niemal całe spotkanie. Stalówka pokazała "stalowy charakter". To był ostatni mecz na stadionie przy Hutniczej 15 w tej rundzie. Następne spotkania Stal rozegra na wyjeździe z Radomiakiem i z Limanowią. Na stadion przy ulicy Hutniczej 15 zapraszam na wiosne na spotkanie z Motorem Lublin na, które nikogo szczególnie zapraszać nie muszę.

90+2
    Nieskuteczny kontratak gości. Już arbiter główny trzyma gwizdek w ustach za moment pewnie usłyszymy gwizdek kończący to doskonałe spotkania wykonaniu graczy gospodarzy.

90+1
    Gol dla Stali Stali Stalowa Wola! JUDA dostaje piłke w pole karne gości i mimo, że jest niższy od swojego rywala potrafi przepchać swojego rywala po czym ma przed sobą tylko Domżala, którego techniczną sztuczką wykiwał i nie pozostaje mu nic innego jak uderzyć do pustej bramki!

90
    Sędzia techniczny pan Paweł Kantor pokazuje na tablicy, iż druga połowa potrwa co najmniej dwie minuty dłużej.

90
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi P.Tur, na boisku pojawia się Majewicz.

88
    Gol dla Stali Stalowa Wola! Po raz kolejny gospodarze grają szybką kontre. Fabianowski nie ma jak uderzyć piłki i podaje do REIMANA, który uderza z okolic 20 metra, a Domżal popełnia fatalny błąd – piłka przelatuje pod jego rękoma i wpada do siatki.

88
    Długa piłka do Fabianowskiego, sędzia liniowy pokazuje, że gracz gospodarzy był na spalonym.

87
    Od bramki rozpocznie Wietecha po nieudanej akcji Świtu.

86
    Faulowany zawodnik Świtu w środkowej strefie.

85
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Płonka, na boisku pojawia się Fabianowski.

84
    Rzut rożny dla Świtu. Piłka dobrze zacentrowana, jednak sędzia gwiżdże faul na zawodniku gospodarzy, który według niego był zatrzymywany w niesportowy sposób.

83
    Rzut rożny dla graczy Świtu.

82
    Szybka kontra gospodarzy i od autu na wysokości pola karnego Świtu rozpoczną gospodarze.

81
    Rembiejewski walczy bark w bark w polu karnym gospodarzy po czym przewraca się i głośnym krzykiem upada na boisko. Wydaje się, że decyzja sędziego jest jak najbardziej słuszna, gdyż każe graczom kontynuować gre.

80
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Łanucha, na boisku pojawia się Juda.

80
    Zespół gospodarzy, a szczególnie defensywa dobrze czyta każde podanie Świtu i nieustannie przechwytują każde jej podanie.

79
    Łanucha z prawej strony traci pilkek na rzecz swojego rywala.

78
    W zespole Stali szykowana jest pierwsza zmiana.

77
    Po raz kolejny szybka kontra Stali, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystuje Płonka, gdyż zamiast uderzyć podaje do swojego kolegi.

76
    Rzut rożny dla Świtu, lecz pewnie piłke chwyta Wietecha.

75
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Kiwała, na boisku pojawia się Adamski.

74
    Na bramke uderza Maślanka, zaskoczony Wietecha nie łapie piłki tylko piąstkuje ją w bok. To mogła być kontaktowa bramka dla Świtu!

74
    Łanucha faulowany z lewej strony, lecz sędzia nie reaguje.

73
    Gracze Stali grają zdecydowanie lepiej niż grająca w 11-stu zespół gości.

72
    Od dalekiego wybicia rozpoczął akcje Wietecha.

71
    Gol dla Stali Stalowa Wola! Szybka kontra gości z piłką próbował rozpędzić się Płonka, jednak jest faulowany przez gracza Świtu, lecz sędzia zachowuje przywilej korzyści, gdyż przejął piłke Reiman, który podaje na lewo do Łanuchy, ten biegnie rozpędzony do końca boiska po czym wrzuca piłke do wbiegającego REIMANA, a ten z najbliższej odległości umieszcza piłke w bramce.

70
    Według sędziego Płonka fauluje podczas wyskoku na piłke.

70
    Faulowany na 30 metrze gracz Stali.

70
    Jeden z nielicznych strzałów graczy Świtu daleko od bramki Wietechy.

69
    Do piłki podchodzi Reiman. Mur za blisko stoi sędzia nie reaguje. Reiman uderza prosto w mur i piłke chwyta Domżel.

68
    Faulowany Mikołajczak na linii 16-stego metra. Zapewne na bramke uderzać będzie Reiman.

67
    Wyżej podeszli gracze gości. Strzał Melona zablokowany i szybka kontra Stali.

66
    Z główki uderza Płonka, a ta centymetry nad bramką Domżala.

65
    Szybka kontra gospodarzy i Reiman uderza zza 16-stki i piłke na na róg zmuszony jest wybić Domżal.

64
    Gracze Świtu przejmują piłke po centrze i za moment ją ponowni tracą. Akcje kończy strzał Czarnego z 30 metrów, które ląduje wysoko nad bramką.

63
    Rzut wolny dla Stali z prawej strony boiska. Do piłki podchodzi jak zwykle Argasiński.

63
    Rzut z autu dla Stali na wysokości pola karnego gości.

61
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłke oczekując, aż wyżej podejdą gracze gości.

61
    Krosowa piłka do Łanuchy, lecz Drwęcki dobrze przeczytał podanie i przejmuje piłke.

60
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Maślanka, na boisku pojawia się Rembiejewski.

59
    Szczepański dostaje prostopadłą piłke i ma przed sobą w polu karnym tylko Wieteche, lecz uderza wysoko nad poprzeczką.

59
    Zatłoczyło się pod bramką Domżala, a sędzia pokazuje, że bramkarz Świtu jest faulowany.

58
    Rzut rożny dla graczy Stali. Może zobaczymy drugą bramką ?

57
    Stal dąży do strzelenia drugiej bramki.

56
    Mikołajczak uderza zza pola karnego i piłka minimalnie obok lewego słupka Domżala!

55
    Przez ostatnią minute mieliśmy spory tłok w środkowej strefie podobny do tego z rana w autobusie numer 3.

54
    Szybka kontra Stali i strzałem akcje kończy Reiman uderzeniem z 30 metrów daleko od bramki Domżala.

53
    Prostopadłą piłka do Melona, lecz szybszy Wietecha i wybija piłke na aut.

52
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Krzymiński, na boisku pojawia się Melon.

52
    Szykuje nam się zmiana w ekipie gości.

51
    Rzut wolny dla Świtu. Wrzutke z wolnego pewnie chwyta Wietecha.

50
    Goście podchodzą wyżej, lecz bez jakiegokolwiek pomysłu.

49
    Gol dla Stali Stalowa Wola!
    Piłka z rzutu rożnego minęła wszystkich, ale na wykończeniu stał Reiman, który uderza z woleja, która leciała wprost na bramke Domżala, i za pewne wybronił by to, ale w ostatnim momencie lot piłki z główki zmienił ARGASIŃSKI, który zmylił bramkarza Świtu!

48
    Rzut rożny dla zawodników gospodarzy.

48
    Bezpańską piłke chwyta Wietecha i podaje do swoich kolegów z obrony.

47
    Argasiński uderza na bramke. Lekki strzał pewnie chwyta Domżal.

47
    Sporo zamieszania pod bramką Stali. Goście zdobywają bramke, ale sędzia liniowy pokazuje spalonego.

46
    Rzut wolny dla Świtu z około 40 metrów od bramki Wietechy.

46
    Drugą połowe rozpoczęli gracze Świtu.

46

Obie ekipy rozpoczną drugą połowe bez zmian.

Zawodnicy Stali już na murawie. Czekamy na graczu Świtu, oraz sędziów.

Po pierwszej połowie mamy wynik bezbramkowy. Więcej z przebiegu gry mieli gospodarze, którzy powinni prowadzić po dogodnej sytuacji 37 minuty. Trener gości powinien przebudzić w przerwie swoich zawodników, bo gospodarze są coraz bliżej strzelenia bramki i wydaje się, że jest to tylko kwestia czasu.

45+1
    Szczepański dostaje prostopadłą piłke w pole karne, lecz obrońcy sobie bez problemu z nim radzą.

45
    Sędzia techniczny pokazuje dwie minuty dodatkowego czasu gry.

45
    Bezpańską piłke chwyta pewnie Wietecha i podaje ją do od razu do Czarnego.

44
    Centra w pole karne gości z rzutu wolnego, lecz piłka nie przechodzi pierwszego zawodnika.

43
    Gospodarze chcą strzelić bramke jeszcze w tej połowie. Ciekawe czy im się to uda ?

42
    Reiman uderz z rzutu wolnego pośredniego, jednak futbolówka trafia prosto w Reinaldo, który ratuje swój zespół przed utratą bramki!

41
    Obrońca podaje do Domżala, a ten chwyta piłke. Rzut wolny dla Stali w polu karnym Świtu.

40
    Centra w pole karne Świtu z wolnego. Piłka mija wszystkich i głową wybija któryś z graczy Świtu a na piłke, a tam przyczajony Bogacz uderza, lecz wysoko nad bramką.

39
    Drwęcki (Świt Nowy Dwór Mazowiecki) zmuszony faulować swojego rywala z prawej strony obok pola karnego. Sędzia główny od razu podbiega i pokazuje żółtą kartke.

38
    Gracz Stali przewraca się obok 16-stki, ale nie było faulu.

37
    Cóż za akcja! Po raz kolejny piłka w pole karne poszła do Płonki. Do końca poszedł na piłke napastnik Stali i zdążył ją kopnąć w strone bramki, ta minęła bramkarza i leciała już do pustej bramki, ale ta odbiła się jeszcze od słupka i nie wpadła do bramki. O wielkim szczęściu mogą mówić zawodnicy Świtu!

36
    Długa piłka po raz kolejny do Płonki, a tam defensorzy Świtu radzą sobie bez problemu.

35
    Wrzutka w pole karne Stali, a futbolówke pewnie chwyta Wietecha.

35
    Prostopadła piłka do Płonki, a ten fauluje Drwęckiego by móc dojść do piłki.

34
    Podanie krosowe do Maślanki a ten wie, że nie utrzyma piłki w boisku i obija zawodnika gospodarzy.

33
    Na spalonym zawodnik Świtu.

32
    Wrzutka w pole karne gości, lecz piłka wypada poza boisko i Domżal od dalekiego wybicia piłki rozpocznie gre.

31
    Reiman (Stal Stalowa Wola) zostaje ukarany żółtą kartką za ostry wślizg na rywalu. Wydaje się, że był to głupi i nie potrzebny faul zawodnika gospodarzy.

31
    Szczepański uderza z okolic 30 metrów, jednak piłka przelatuje daleko od bramki Wietechy.

30
    Centra w pole karne Stali, lecz nie ma tam żadnego z graczy Świtu. Gracze gości grają bez jakiegokolwiek pomysłu.

29
    Od dalekiego wybicia rozpoczął Domżal i przy piłce gospodarze.

28
    Szczepański przewraca się zza polem karnym gospodarzy, lecz sędzia każe grać dalej – jedna z nielicznych słusznych decyzji sędziego w dzisiejszym meczu.

27
    Mimo, że Świt gra jednego zawodnika więcej to gospodarze są częściej na połowie gości.

26
    Kiwala (Świt Nowy Dwór Mazowiecki) ukarany żółtą kartką za ostry faul na Kantorze. Jak najbardziej zasłużona żółta kartka dla zawodnika gości.

25
    Prostopadła piłka do Płonki, ale szybszy Domżal i chwyta piłke.

25
    Faulowany Kiwała na własnej połowie.

24
    Wycofanie piłki do Łanuchy przez Tura, a ten decyduje się bezpośrednio uderzyć na bramke, lecz piłka przelatuje kilka centymetrów od bramki golkipera Świtu.

23
    Od rzutu wolnego goście, którzy będą mieli zaraz świetną okazje na strzelenie bramki gospodarzom.

22
    Płonka fauluje defensora gości i od wolnego goście na własnej połowie.

21
    Centra w pole karne Stali. Najwyżej do futbolówki wyskoczył Maślanka, który uderza głową wprost bramkarza Stali, a ten nie ma problemu z chwyceniem piłki w rękawice.

21
    Wydaje się, że rzut wolny powinien być dla Stali, lecz sędzia pokazuje, że od stałego fragmentu gry rozpoczną gracze Świtu, jednak nie mi jest oceniać tą sporną sytuacje.

20
    Sędzia główny nie panuje nad przebiegiem spotkania. Myli się raz po raz. Miejmy nadzieje, że zaraz opanuje emocje w obu ekipach, bo jeżeli dalej zawodnicy będą tak agresywnie grali to arbiter za pewne pokaże dziś więcej czerwonych kartek.

19
    Centra w pole karne gospodarzy, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

18
    Goście coraz bardziej podchodzą pod bramke Wietechy.

17
    Niezrozumiała czerwona kartka dla zawodnika Bartkiewicza (Stal Stalowa Wola) faulował swojego rywala, lecz wydaje się, że była ona co najwyżej na żółtą, a nie, aż na czerwoną kartke. Kontrowersyjna sytuacja i przerwie na pewno będzie trwała żywa dyskusja nad sensem postawia tak surowej kary dla zawodnika gospodarzy.

16
    Trener gości ma dużo do powiedzenia sędziemu głównemu.

15
    Marcellinus(Świt Nowy Dwór Mazowiecki) fauluje Mikołajczaka, jak najbardziej słuszna żółta kartka dla gracza gości.

15
    Po 15 minutach wydaję się, że optyczną przewage mają gospodarze.

14
    Wrzutka Mikołajczaka, ale piłka wypada poza murawe i od bramki Domżal. Szybka akcja gospodarzy i blisko poza karnego przewracany Mikołajczak, lecz według sędziego nic nie było i każe grać dalej zawodnikom.

13
    Pierwszy strzał na bramke przez Bartkiewicza, ale piłka daleko od bramki Domżala.

12
    Nieporozumienie w ekipie gości niedokładne podanie do Marcellinusa łapie Wietecha.

11
    Zablokowana centra Argasińskkiego z lewej strony i od autu gracze Stali. Po wykonaniu od razu centra w pole karne gości, lecz defensorzy gości wybijają piłke na połowe Stali.

10
    Ręką przyjmował zawodnik gości i od wolnego gospodarze.

9
    Źle rozegrany rzut rożny przez gości i gospodarze próbują wyjść z kontrą, jednak fatalne podanie krosowe do Bartkiewicza i przejmują goście.

9
    Szybka kontra gości i udało się im wywalczyć rzut rożny. Wietecha pokrzykuje na swoich defensorów, żeby się w końcu przebudzili.

8
    Kolejny aut dla Stali piłka będzie wrzucana w pole karne gości. Centra kończy się wybiciem defensywy Świtu.

8
    Walka z lewej strony boiska na połowie gości i udało się gospodarzom wywalczyć aut niedaleko pola karnego Domżala.

7
    Niedokładne podanie i bezpańską piłke chwyta Wietecha.

6
    W ataku faulował Mikołajczak i od wolnego goście na własnej połowie.

6
    Centra z rzutu wolnego zakończyła się szybką kontrą gospodarzy, lecz na aut wybija Szabat.

5
    Faulowany zawodnik gości z lewej strony. Póki co bez kartki dla zawodnika Stali.

5
    Centra w pole karne gospodarzy, jednak wyjaśniają gospodarze dalekim wybiciem.

4
    Rzut wolny dla gości około 40 metrów od bramki Wietechy.

3
    Sporo zamieszania pod polem karnym Stali. Głową piłke do Wietechy oddawał Kantor i piłke próbował chwycić Szczepański, ale szybszy był na szczęście Wietecha.

3
    Goście oddają piłke gospodarzom.

2
    Na murawie leży zawodnik gości. Gospodarze wybijają na aut według zasady fair-play.

2
    Maślanka zbyt ostro atakuje Bartkiewicza i od wolnego gospodarze na własnej połowie.

1
    Wysoki pressing gości, jednak bez problemu radzą sobie z nim defensorzy Stalówki.

1
    Od środka rozpoczęli Tur z Płonką.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Spotkanie rozpoczną gospodarze.

Przywitanie obu drużyn. Wymiana proporczyków między kapitanami obu ekip. Stroje gospodarzy tradycyjne zielono – czarne natomiast goście wystąpią w błękitnych strojach.

Sędzia wyprowadza obie ekipy na murawe, już za moment rozpoczynamy ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej na stadionie przy Hutniczej 15.

Stal Stalowa Wola: Wietecha(K) – Czarny, Reiman, Kantor, Łanucha, Bartkiewicz, Tur P. , Argasiński, Płonka, Mikołajczak, Bogacz,

Rezerwowi: Wołoszyn – Kachniarz, Juda, Majowicz, Tur M., Fabianowski, Wisłocki

Trener: Artur Lebioda

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżal – Krzyminski, Kiwała, Sosnowski, Reinaldo, Szabat, Maślanka, Drwęcki(K), Marcllinus, Nowotka, Szczepański

Rezerwowi: Sak – Melon, Grzelak, Adamski, Rembiejewski, Kamiński, Fredson

Trener: Mateusz Miłoszewski

Sędziowie: Łukasz Sobiło (Legnica). – T.Ostaszewski, J.Królikowski sędzia techniczny P.Kantor

Obie ekipy już na przedmeczowej rozgrzewce, a za dosłownie kilka chwil powinniśmy poznać wyjściowe jedenastki obu ekip. Według prognoz pogody w trakcie spotkania nie są przewidywane opady deszczu, ale już w tym momencie pada lekka mżawka.

Sędzią spotkania będzie pan Łukasz Sobiło z Legnicy, który prowadził sześć spotkań lI ligi. Według statystyk arbiter spotkania pokazuje średnio cztery żółte kartki na mecz..

W dotychczas rozegranych 8 spotkaniach zdecydowanie lepszy bilans posiada ekipa gości, którzy wygrali z gospodarzami 3-krotnie, aż 4-krotnie w meczach padał remis. Gospodarze wygrali tylko raz i widać ewidentnie, że ekipa gości nie leży naszym zawodnikom. Miejmy nadzieje, że już w sobotnie popołudnie poprawią fatalny bilans meczy z gośćmi.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki to ekipa, która plasuje się na 13 miejscu z dorobkiem 18 punktów. Najlepszym strzelcem drużyny gości jest Matusz Zawiska, który zdobył dotychczas dla swojej drużyny 4 gole. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego nie odniosła zwycięstwa od trzech spotkań. Ostatnie spotkanie przegrali na własnym stadionie z Olimpią Zambrów, tracąc nieszczęśliwie bramke w 90 minucie spotkania.

Gospodarze czyli nie kto inny jak Stal Stalowa Wola zmierzyła się na wyjeździe ze swoją imienniczką z Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, chodź remis nie był w pełni zasłużonym wynikiem. Stal miała akurat tego dnia pecha, gdyż piłka nie chciała wpaść do bramki, wpierw w słupek trafił Argasiński, a następnie kilka minut później Płonka trafił w poprzeczke. Stalówka wyrównującą bramke strzeliła dopiero w 94 minucie, a bohaterem ostatniej akcji był Michał Czarny, dzięki czemu "Stalowe Derby" zakończyły się remisem.

Już dziś serdecznie zapraszam na spotkanie XVII kolejki, w którym zmierzą się między sobą ekipy Stali Stalowa Wola, a ich rywalem będzie drużyna Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13. Miejmy nadzieje, że spotkanie nie zawiedzie naszych oczekiwań i ujrzymy grad bramek na stadionie przy ulicy Hutniczej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.