Everton – Liverpool 3:3 (koniec) | Arsenal – Southampton 2:0 (koniec) | Fulham – Swansea 1:2 (koniec)
Hull – Crystal Palace 0:1 (koniec) | Newcastle – Norwich 2:1 (koniec) | Stoke – Sunderland 2:0 (koniec)
West Ham – Chelsea 0:3 (koniec)
Fulham F.C.
1:2 (0:0)
Swansea City A.F.C.
Sobota 23.11.2013, 16:00 • Craven Cottage, Londyn • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Sobotnie popołudnie zapewne będzie niezwykle barwne, a to za sprawą graczy Fulham i Swansea. Obie drużyny od początku sezonu raczej plasują się w dolnej części ligowej tabeli.

Gospodarze po jedenastu kolejkach zgromadzili na swoim koncie dziesięć punktów. Fulham gra w ostatnich tygodniach fatalnie, gracze z Craven Cottage przegrali ostatnie trzy ligowe spotkania.

Swansea w tabeli zajmuje 13. lokatę, a drużyna prowadzona przez Michaela Laudrupa zgromadziła na swoim koncie dwanaście punktów. W ostatnich tygodniach gracze gości nie rozpieszczają swoich kibiców, dwukrotnie remisowali i raz przegrali. Warto jednak zauważyć, że ostatni mecz ze Stoke był udany, choć gracze Swansea w ostatniej minucie stracili bramkę, co sprawiło, ze podzielili się punktami z rywalami.

Kto jest faworytem spotkania? Obie drużyny mają swoje atuty, ale niewątpliwie Fulham i Swansea potrzebują punktów. Ewentualna wygrana gospodarzy pozwoli im na awans w ligowej tabeli nawet na miejsce trzynaste. W przypadku zwycięstwa gości ich pozycja w Premier League ulegnie wyraźnej poprawie i pozwoli zbliżyć się drużyn walczących o miejsca w pierwszej dziesiątce.

Zapraszamy na spotkanie! Relację rozpoczniemy tuż przed godziną 15:50.

Dzień dobry Państwu!

Przed nami ciekawe i pełne emocji spotkanie!

Fulham F.C.: Stekelenburg – Zverotic, Richardson, Hughes, Amorebieta – Parker, Ruiz, Kasami, Boateng – Bent, Berbatov,
    Rezerwowi: Senderos, Sidwell, Kacaniklic, Stockdale, Taarabt, Dejagah, Dembele

Swansea City A.F.C.: Vorm – Williams, Rangel, Davies, Chico – De Guzman, Dyer, Canas, Pozuelo, Lamah – Bony
    Rezerwowi: Amat, Taylor, Britton, Shelvey, Tiendalli, Tremmel, Alvaro

Sędziowie: Andre Marriner.

Składy zostały już przedstawione. Obie drużyny kończą rozgrzewkę.

Dziesięć minut pozostało do pierwszego gwizdka arbitra.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Początek bez szybkich akcji.

3
    Szybka akcja Boatenga, który starał się zagrać do Benta. Gracza Fulham ubiegł Rangel.

4
    Korner dla gospodarzy.

5
    Na spalonym gracz Fulham Berbatov.

6
    Faul na Dyerze. Rzut wolny dla gości na połowie Fulham.

7
    Guzman uderzył na bramkę Stekelenburga, ale piłkę zablokował Amorebieta.

8
    Rzut rożny dla Swansea.

10
    Mecz wyrównany, ale to Swansea miało dobrą okazję do zdobycia bramki – strzał De Guzmana.

10
    Parker uderzył z dystansu, ale piłkę złapał Vorm.

11
    Lamah w szybkiej akcji. Gracz Swansea uderzył zza pola karnego, ale piłka została zablokowana.

13
    Rzut rożny dla Fulham.

14
    Jeszcze jeden (korner) stały fragment gry dla gospodarzy.

14
    Amorebieta uderzył z okolic pola karnego. Piłka minimalnie obok bramki! Doskonała akcja graczy Fulham.

15
    Kwadrans gry za nami. Fulham jest coraz aktywniejszą stroną.

18
    Dyer faulowany na połowie gospodarzy. Rzut wolny dla Swansea.

19
    Żółta kartka dla Boatenga (Fulham F.C.).

21
    Szybka akcja Swansea. De Guzman zagrywał w kierunku Boniego, który uderzał głową, ale piłkę wybił Hughes.

23
    De Guzman jest najaktywniejszym graczem w drużynie Swansea. Pomocnik gości próbował zagrać do jednego ze swoich kolegów w polu karnym, ale raz jeszcze piłkę przejął Hughes.

25
    Lamah uderzał na bramkę, ale jego strzał został zablokowany. Rzut rożny dla Swansea.

25
    Kolejna w ciągu kilkunastu sekund okazja dla gości. Williams uderzał głową na bramkę, ale piłka wysoko nad poprzeczką.

27
    Gracze Fulham w szybkiej akcji. Parker zagrywa do Bent'a, który uderza głową z bliskiej odległości na bramkę Swansea. Piłka minimalnie chybiła celu.

30
    Żółta kartka dla Kasamiego (Fulham F.C.).

30
    Druga żółta kartka dla gracza Fulham w pierwszych 30 minutach spotkania.

31
    Co za strzał! Bent otrzymał podanie od Ruiz'a. Strzał z woleja trafia w poprzeczkę!

32
    Dyer uderza głową na bramkę Fulham, ale piłka trafia ponad poprzeczkę.

33
    Korner dla Fulham.

34
    Berbatov przypomniał, że gra w dzisiejszym spotkaniu. Gracz Fulham uderzył głową na bramkę po zagraniu z rzutu rożnego. Piłka minimalnie minęła słupek Swansea.

35
    Bent na pozycji spalonej.

37
    Dyer zagrywa do dobrze ustawionego przed polem karnym Fulham Lamah, który uderza zza pola karnego. Piłka trafia obok słupka.

39
    Bony otrzymał dobre podanie od De Guzmana. Uderzenie głową blokuje Hughes.

40

40
    Jeszcze jeden rzut rożny dla graczy gości.

42
    Bony po raz kolejny otrzymuje świetne podanie od partnera (Rangel). Główka zawodnika Swansea nie trafia w światło bramki.

43
    I kolejna dobra okazja dla gości. Dyer uderza na bramkę z okolic pola karnego. Stekelenburg kapitalnie interweniuje.

45
    Jedna minut doliczona.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Zdecydowanie lepszym zespołem w pierwszej połowie była drużyna gości. Co też przyniesie drugiej 45 minut? Proszę śledzić naszą relację, która powinna rozpocząć się mniej więcej około 16:00.

46

46

47
    Bony uderzył na bramkę, ale piłka trafia obok słupka.

49
    Raz jeszcze gracze Swansea. Lamah otrzymał podanie od Davies'a. Uderzenie mija bramkę.

51
    Początek drugiej połowy przypomina koniec pierwszej połowy. Goście dominują i co chwilę stwarzają sobie szanse bramkowe.

53
    Kolejna akcja Swansea. De Guzman uderza na bramkę gospodarzy, ale piłka ląduje w rękawicach Stekelenburga.

54
    Trudno inaczej to określić. Bramka dla Swansea wisi w powietrzu!

54
    Davies strzelał, ale został zablokowany przez obrońców Fulham.

55
    Jeszcze raz Davies. Swansea nie ustępuje i po raz piąty w drugiej połowie stwarza sobie okazję do strzelenia bramki. Strzał gracza gości został zablokowany.

56
    Gol dla Swansea!
    Bramkę zdobył AARON HUGHES. Samobójczy strzał Hughes'a, który starał się zablokować dośrodkowanie.

58

58
    Drużyna Fulham została w szatni? A może nie ma jej na boisku? Nic z tych rzeczy. Gracze gospodarzy "udają", że biorą udział w spotkaniu, ale niewiele mogą zrobić z błyskotliwą grą Swansea.

59
    Dyer otrzymał podanie od Pozuelo. Strzał napastnika Swanse trafia obok bramki.

59
    Rzut rożny dla gości.

59
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Dyer, na boisku pojawia się Shelvey.

60
    Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi Boateng, na boisku pojawia się Sidwell.

62
    Żółta kartka dla Hughes'a (Fulham F.C.). Gracz Fulham otrzymał kartkę za faul na Bonym.

63
    Bent uderza na bramkę gości. Piłka trafiła za linię końcową, ale wcześniej dotknął ją jeden z graczy Swansea. Korner dla Fulham.

64
    Gol dla Fulham!
    Bramkę zdobył SCOTT PARKER. Korner dla Fulham. Piłka wrzucona w pole karne trafia pod nogi Parkera, który strzałem z szesnastki zdobywa bramkę. Asystę zanotował Ruiz.

65
    Co za spotkanie. Swansea miało gigantyczną przewagę i wydawało się tylko kwestią czasu, kiedy goście strzelą kolejne bramki. Fulham wyrównało i to się nazywa Premier League.

66
    Bony uderzył na bramkę Fulham. Stekelenburg łapie piłkę.

67
    Mieliśmy krótką przerwę w grze. Kontuzji doznał Parker, ale może kontynuować udział w meczu.

69

70
    Bony przejął piłkę w okolicach pola karnego Fulham. Uderzył, ale piłka przelatuje minimalnie obok słupka.

72
    Żółta kartka dla Davies'a (Swansea City A.F.C.).

75
    Ostatni kwadrans gry przed nami.

76
    Shelvey sprawdził umiejętności Stekelenburga. Bramkarz Fulham bez kłopotu złapał piłkę uderzoną zza pola karnego przez zawodnika Swansea.

77
    Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi Ruiz, na boisku pojawia się Kacaniklic.

79

80
    Bramkę zdobył JONJO SHELVEY. Fantastyczna akcja Shelvey'a, który poradził sobie z asystą obrońców i oddał kapitalny strzał zza pola karnego. Trafił w okienko bramki Fulham.

83
    I to właśnie czyni ostatnie spotkania Swansea niezwykłymi! Gracze gości zdobywają bramkę, choć zapowiadało się, że to Fulham będzie bliższy objęcia prowadzenia!

85
    Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi Parker, na boisku pojawia się Taarabt.

86
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Lamah, na boisku pojawia się Tiendalli.

87
    Ostatnie minuty meczu. Fulham dłużej utrzymuje się przy piłce.

89

90
    Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

90+2
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Pozuelo, na boisku pojawia się Vázquez.

90+4
    Korner dla Swansea.

Za nami spotkanie Fulham z Swansea.

Bohaterem spotkania gracz Swansea – JONJO SHELVEY. Napastnik gości strzelił bramkę, która zdecydowała o końcowym wyniku.

Swansea było drużyną lepszą i zasłużenie wygrało, choć Fulham miało swoje szanse.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w portalu LAJFY.COM! (17:57:09)