FC Barcelona – Granada 4:0 (koniec) | Sociedad – Celta Vigo 4:3 (koniec) | Almeria – Real Madryt 0:5 (koniec)

Gol dla Sociedad!
    Dziś bramki dla Realu Sociedad strzela tylko jeden zawodnik! To jest jego dzień! Antoine Griezmann świetnie zagrał w pole karne ponad głowami wszystkich obrońców! Do piłki dopadł CARLOS VELA i pokonał Joela!

78
    Hat-trick skompletowany! To jest dzień CARLOSA VELI! Markel Bergara wygrał pojedynek główkowy, piłka spadła pod nogi niepilnowanego Meksykanina, który natychmiast uderzył na bramę i pokonał Yoela! Wyrównanie! A do końca meczu jeszcze co najmniej kwadrans!

Powtórki pokazały, że Vela był w momencie podania na pozycji spalonej... ten gol chyba nie powinien zostać uznany. Pamiętajmy jednak, że w pierwszej połowie arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki w jego wykonaniu!

61
    Baskowie wracają do gry!
    Tak się powinno egzekwować stałe fragmenty gry! Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową z najbliższej odległości wykończył CARLOS VELA! To jego druga bramka w tym meczu!

56
    Gol dla Celty Vigo!
    RAFINHA ALCANTARA wykorzystuje potworną niefrasobliwość obrońców Realu i potężnym strzałem z 12 metrów pokonuje Yoela! Goooooool!

28
    Świetna, zespołowa akcja gości! Długą wymianę piłki na połowie Realu kapitalnym prostopadłym podaniem kończył Fernandez! ALEX LOPEZ wpadł z piłką w pole karne i pewnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi! Fantastyczna odpowiedź!

23
    Mamy bramkę wyrównującą! Idealnym dośrodkowaniem prawą nogą z lewej strony pola karnego popisał się Castro Otto! W polu karnym najwyżej wyskoczył RAFINHA ALCANTARA i precyzyjnym strzałem głową nie dał szans chilijskiemu bramkarzowi Realu!

6
    Jak to mówią: "Do dwóch razy sztuka!" Tym razem mowy o spalonym być nie mogło! Niefrasobliwość defensorów Celty wykorzystał Griezmann! Natychmiast zagrał w uliczkę do rozpędzonego De La Belli, ten precyzyjnie wystawił piłkę na 10. metr, CARLOS VELA przyłożył nogę i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi! 1:0 już po 6 minutach gry!

Gole: 6. Vela, 61. Vela, 78. Vela, 81. Vela – 23. Rafinha, 28. Lopez, 56. Rafinha

Kartki:   68. Xabi Prieto (RSC), 70. Bergara (RSC) – 24. Cabral (CLV), 31. Fontas (CLV), 68. Yoel (CLV)   65. Fontas (CLV)

Real Sociedad: Bravo – Zaldua (80' Ros), Mikel (66' Agirretxe), I. Martinez, Bergara – Xabi Prieto, De La Bella, Zurutuza (38' Pardo) – Griezmann, Vela, Chory Castro
    Zmiany: Zubikarai, Seferovic, Agirretxe, Ruben Pardo, Ansotegi, Jose Angel, Ros

Celta de Vigo: Yoel – Mallo,Cabral, Castro Otto, Aurtenetxe – Lopez, Fontas, Rafinha – Fernandez, Charles (72' Mina), Nolito (70' Costas)
    Zmiany: Sergio, Orellana, Madinda, Toni, Krohn Delhi, Santi Mina, Costas

Sędziowie: Cesar Muniz Fernandez.

Widownia: 24 634