West Bromwich – Aston Villa 2:2 (koniec)
West Bromwich Albion F.C.
2:2 (2:0)
Aston Villa
Poniedziałek 25.11.2013, 21:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Angielska Premier League

PODSUMOWANIE

Koniec! Po bardzo ciekawym spotkaniu West Bromwich Albion remisuje 2:2 z Aston Villą! Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Shane Long! Dla gości po razie trafili Karim El Ahmadi i Ashley Westwood!

MVP SPOTKANIA

Na ten tytuł mógł zasłużyć tylko Shane Long. Napastnik gospodarzy w pierwszej połowie strzelił dwie bramki i zagrał chyba najlepsze 45 minut w karierze. W drugiej połowie Irlandczyk trochę przygasł, jak całe WBA, ale i tak lepszego na boisku piłkarza od niego nie było!

Dziękuję za uwagę, żegna się Paweł Szymański! (23:00:22)

90+3
    Jeszcze ukarany żółtą kartką Agbonlahor.

90+2
    Centra Amalfitano pewnie wyłapana przez Guzana.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

88
    Strzelec pierwszej bramki dla Aston Villi w tym meczu złapany w pułapkę ofsajdową.

86
    Clark ukarany żółtym kartonikiem za faul na Anichebe.

84
    Nie zdołał utrzymać piłki w boisku Amalfitano. Aut dla gości.

83
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Popov, na boisku pojawia się Anichebe.

81
    Znów pozycja spalona u Benteke... Musi Belg uważać.

80
    Agbonlahor zgrywał piłkę do będącego na spalonym Benteke. Grę za chwilę wznowią gospodarze.

78
    Piłka znów w siatce gospodarzy! Teraz jednak na pozycji spalonej był Agbonlahor!

76
    Gol dla Aston Villi!
    Popov niefortunnie wybił piłkę na 20. metr pod nogi ASHLEYA WESTWOODA, który świetnym strzałem z dystansu pokonuje Myhilla! Remis!

76
    Amalfitano złapany na spalonym po spóźnionym podaniu Mulumbu.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Goście coraz mocniej naciskają gospodarzy. Czy podopiecznym Paula Lamberta uda się doprowadzić choćby do remisu? Przekonajmy się!

73
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Za Sessègnona wchodzi Morrison.

72
    Dośrodkowanie Weimanna z prawego skrzydła bez większych problemów wyłapał Myhill.

70
    Długie podanie do Amalfitano przerwane przez Clarka. Od autu z wysokości pola karnego zaczną gospodarze.

67
    Dośrodkowanie w pole karne, Weimann dość przypadkowo zgrywa piłkę do KARIMA EL AHMADIEGO, który mocnym strzałem z najbliższej odległości pokonuje Myhilla! 2:1!

66
    W pułapkę ofsajdową złapany strzelec dwóch bramek dla WBA w dzisiejszym spotkaniu – Shane Long.

64
    Amalfitano świetnie wykłada piłkę na 7. metr do Sessègnonona, który pod naciskiem obrońców gości uderza nad poprzeczką!

63
    Nieporozumienie pomiędzy El Ahmadim, a Delphem. Piłkę przejmuje Popov.

60
    Delph mocno uderza z 25. metra! Strzał zablokowany przez jednego z zawodników gości!

59
    Weimann uderza z dystansu, uderzenie po rykoszecie broni Myhill, piłka turla się tuż przy słupku i wychodzi poza boisko! To powinna być bramka kontaktowa!

58
    Potrójna zmiana w drużynie Aston Villi! Agbonlahor, Weimann i Delph wchodzą za Kozáka, Toneva i Syllę!

57
    Amalfitano schodzi z prawej flanki do środka i uderza! Nad poprzeczką bramki gości!

55
    Mulumbu po raz kolejny udanie przechwycił piłkę. Bardzo dobry mecz rozgrywa dziś pomocnik gospodarzy.

53
    Mulumbu ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Tonevie.

52
    Amalfitano ratował piłkę przed wyjściem poza boisko i ta ostatecznie znalazła się w rękach Guzana.

50
    Fatalne zagranie Popova do zbiegającego na lewą flankę Brunta. Tam był już Bacuna.

48
    Sessègnon przejął piłkę na skraju pola karnego, wpadł w "szesnastkę" i... się poślizgnął.

46

Koniec pierwszej połowy! Po dość emocjonujących 45. minutach West Bromwich Albion prowadzi z Aston Villą 2:0 po dwóch golach Shane'a Longa!

Na The Hawthorns w West Bromwich po więcej emocji i bramek wracamy za niecały kwadrans!

45+1
    Brzydki faul El Ahmadiego na Amalfitano. Jeszcze będzie rzut wolny dla gospodarzy.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44
    Zły przerzut na prawą flankę do Bacuny, który traci piłkę na korzyść Amalfitano.

42
    Yacob wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska. Znów futbolówkę mają gospodarze.

40
    Benteke przejął piłkę 45. metrów od bramki gospodarzy, zagrał do Toneva, który uderzył z okolic 25. metra wprost w "koszyczek" Myhilla.

39
    McAuley fauluje w środkowej strefie boiska Benteke.

37
    Mocno wbił piłkę w pole karne Brunt, tam pewnie jednak interweniował Baker.

35
    Amalfitano zdołał wywalczyć piłkę na prawej flance, ale utrzymać jej w boisku Francuz już nie zdołał.

33
    Benteke dostał piłkę na woleja na 11. metrze, Belg jednak fatalnie uderzył! Od bramki Myhill.

31
    Ależ w formie jest Shane Long! Irlandczyk minął dwóch obrońców gości i uderzył na bramkę z okolic 20. metra! Prosto w Guzana! Dobijający Sessègnon był na pozycji spalonej!

29
    Szybka kontra Aston Villi udanie przerwana przez McAuleya. Aut dla gości.

28
    Nieporozumienie pomiędzy Syllą, a Bacuną. Od wrzutu z autu rozpoczną gospodarze.

27
    Tym razem centrował Amalfitano, z wrzutką tą poradził sobie jednak Baker.

26
    Guzan strąca piłkę na kolejny korner po dośrodkowaniu Brunta.

25
    Benteke zgrywa piłkę głową do Kozáka, Czech szybko uderza i piłka ociera się o poprzeczkę! Mógł być gol kontaktowy!

24
    Niedokładne zagranie do Benteke, który nie zdołał opanować piłki. Futbolówka w rękach Myhilla.

23
    Dobre zagranie za obrońców do Sessègnona, połapał się jednak w tym wszystkim Guzan i przejął piłkę.

21
    Centrę zawodnika gospodarzy pewnie wyłapuje Guzan.

21
    Sessègnon faulowany na lewej flance przez Syllę.

19
    To powinno być 3:0! Po świetnej wrzutce Amalfitano z trzech metrów obok bramki uderzył Sessègnon!

18
    Aston Villa zupełnie nie potrafi zagrozić bramce Myhilla. Jeden groźny strzał z dystansu Toneva to jednak trochę za mało.

16
    Długo atak konstruowali goście, aż w końcu futbolówkę przejęli gospodarze.

14
    Za mocna centra Mulumbu, na 6. metrze nie wbiegał żaden z zawodników gospodarzy.

11
    Gol dla West Bromwich!
    Błąd Bacuny, piłkę przejmuje SHANE LONG, mija obrońcę Aston Villi i lobem pokonuje Guzana! Piłka jeszcze po drodze odbiła się od poprzeczki, ale i tak wpadła do siatki! 2:0!

10
    Kolejna próba Toneva. Tym razem strzał Bułgara ze skraju pola karnego zbyt lekki, by zaskoczyć Myhilla.

8
    Centrę z prawej strony Amalfitano na raty łapie Guzan.

6
    Świetne uderzenie z dystansu Toneva z najwyższym trudem broni Myhill! Rzut rożny wykonywać będą goście!

3
    Świetne długie podanie Brunta do SHANE'A LONGA, który przyjęciem piłki zwodzi obrońcę gości i po strzałem po długim słupku wyprowadza West Bromwich Albion na prowadzenie!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Najpierw minuta ciszy na stadionie, a teraz minuta braw! Za chwilę zaczynamy!

Piłkarze już na boisku!

West Bromwich Albion F.C.: Myhill – Reid, McAuley, Olsson, Popov – Mulumbu, Yacob – Amalfitano, Sessègnon, Brunt – Long.

Aston Villa F.C.: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Clark – El Ahmadi, Westwood, Sylla – Tonev – Benteke, Kozák.

Sędziowie: Michael Oliver.

W meczu na pewno nie wystąpią kontuzjowani N'Zogbia oraz Agbonlahor, którzy narzekają na kontuzje.

Aston Villa uplasowana jest oczko niżej od swojego rywala. Mają na koncie po tyle samo punktów, jednak goście mają mniej korzystny bilans bramkowy. W ostatnim meczu pewnie pokonali na własnym stadionie Cardiff City, 2:0.

Gospodarze zajmują 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. W ostatnim meczu wywalczyli cenny remis na wyjeździe z londyńską Chelsea. W tym meczu padł wynik 2:2.

Spotkanie poprowadzi arbiter Michael Oliver. Na liniach pomagać mu będą S. Burt oraz D. England.

Przed nami 12 kolejka angielskiej Premiership. Tym razem na The Hawthorn zmierzą się zespoły miejscowe West Bromwich Albion oraz Aston Villi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.