Zenit – Atletico 1:1 (koniec) | FCSB – Schalke 04 0:0 (koniec) | Basel – Chelsea 1:0 (koniec)
Arsenal – Olympique 2:0 (koniec) | Borussia D. – Napoli 3:1 (koniec) | Porto – Austria W. 1:1 (koniec)
Celtic – AC Milan 0:3 (koniec) | Ajax – FC Barcelona 2:1 (koniec)
FC Steaua Bukareszt
0:0 (0:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Wtorek 26.11.2013, 20:45 • Arena Națională, Bukareszt • Liga Mistrzów UEFA

Zawodnikiem meczu zostaje napastnik gospodarzy, Piovaccari, który najczęściej stwarzał zagrożenie pod bramką Fährmann 'a. Dziękujemy za śledzenie relacji, miłego wieczoru! (22:40:20)

Przez całe 90 minut nie padła ani jedna bramka! Słaby mecz w wykonaniu obu ekip, co szczególnie powinno martwić Schalke, co przy porażce Chelsea, spycha ich na 3. miejsce w grupowej tabeli.

90+3
    Farfan uderza jeszcze z granicy pola karnego, ale zbyt lekko, by zagrozić bramkarzowi. Chyba już nic się nie wydarzy!

90+2
    Cała Europa strzela, natomiast zawodnikom w tym meczu jakoś nie może wejść piłka do siatki. Same słabości w ofensywie po 90 minutach gry.

90+1
    3 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie.

90
    FC Basel wygrywa z Chelsea! W takim przypadku Schalke spada na 3. pozycję w tabeli!

89
    Wspomniany Fuchs opuszcza już boisko. W jego miejsce Obasi.

88
    Fuchs niepotrzebnie fauluje i dostaje żółtą kartkę, zupełnie zasłużoną.

87
    Powinien być rzut karny dla Schalke! W polu karnym przewrócił się jeden z zawodników, ale sędzia uznał to jako próbę wymuszenia!

86
    Piłka po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wpada do siatki Schalke! Wcześniej jednak mamy fatalne zderzenie dwóch zawodników i w tej sytuacji Piovaccari zostaje ukarany "żółtkiem".

84
    Rumuni wychodzą z kontrą! 3 na 2 i znów brakuje ostatniego podania, które ląduje w rękach golkipera! Fatalna postawa obu drużyn w ofensywie. Zupełna bezradność.

83
    Gospodarze wykorzystali już limit zmian. Świezi zawodnicy powinny wnieść nieco ożywienia, ale na razie rzut rożny mają przyjezdni.

82
    Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Andrei Prepeliță, na boisku pojawia się Nicolae Stanciu.

80
    Szykują się kolejne zmiany.

79
    Rzut wolny dla Schalke i Farfan szykuje się do dalekiej wrzutki. Szalai strzela i piłka spada centymetry obok słupka! Coraz ciekawiej na 10 minut przed końcem meczu!

77
    Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Alexandru Chipciu, na boisku pojawia się Gabriel Iancu.

77
    Gardoş niepotrzebnie przerywa akcję Schalke i także on wpisuje się do notesu sędziego.

76
    Świetne uderzenie z rzutu wolnego Tănase i piłka ociera się minimalnie o słupek!!!

75
    Szalai i Farfan wymieniają kombinacyjne podania. Chyba trochę przesadzili, bo zaraz tracą piłkę a gospodarze wybiegają z kontrą, gdzie faulowany jest Rumun i Jones ogląda kartkę.

74
    Pierwsza zmiana w Schalke. Draxler zmienia Meyer'a.

72
    Uchida obija piłką rywala przy linii bocznej i wygrywa rzut z autu. Właśnie tak przebiega w większości to spotkanie, że ciągle następuje zwalnianie gry.

70
    Ale sytuacji wciąż brakuje. Pierwsza bramka z pewnością otworzyłaby dzisiejsze "widowisko". Ale możliwe, że tak w ogóle się nie stanie.

69
    Nie ma rzutu karnego dla Steauy! Wielkie protesty, ponieważ Fährmann wyszedł na 11. metr i prawie znokautował Piovaccari'ego! Tylko korner!

67
    Popychanki, coraz więcej zgrzytów. Zaostrza się dzisiejszy mecz, a to chyba nie o to chodzi. Panowie, więcej grajcie w piłkę nożną, w końcu to Liga Mistrzów!

65
    Bardzo słabo prezentują się dzisiaj obie ekipy. Tak, jakby nie do końca im zależało. Steaua już szans nie ma, ale Schalke..

64
    Być może zmiennicy zmieniliby chociaż trochę obraz gry? Tymczasem rzut rożny mają goście i Jones główkuje metr od słupka!

62
    Pół godziny gry przed nami. Chociaż piłkarze nie zawiele prezentują tego piłkarskiego rzemiosła.

61
    Dogranie na głowę Szukały i piłka spada z góry w okolice poprzeczki! Golkiper woli nie ryzykować i przenosi piłkę nad bramkę! Korner dla miejscowych!

60
    Aogo fauluje przeciwnika przy linii bocznej. Stały fragment gry dla gospodarzy i szykuje się długie dośrodkowanie w pole karne.

59
    Najlepsza okazja przed Steauą! Doskonałe zagranie w pole karne i Fährmann wychodzi z bramki! Na szczęście za niego wracają jeszcze obrońcy, którzy wykopują piłkę sprzed bramki!

57
    Farfan chciał "uruchomić" dobrze wybiegającego partnera, ale także i on zagrywa niedokładnie. Zbyt wiele strat i zaczynamy obawiać się, że bramki mogą dzisiaj nie paść. Na szczęście do końca meczu jeszcze sporo czasu.

55
    Latovlevici wybiega za obrońców sam na sam z bramkarzem! Jednak w górę wędruje chorągiewka asystenta arbitra i Rumun na spalonym!

54
    Niestety w obrazie meczu w dalszym ciągu nic się nie zmienia. Chipciu zagrywa do pokazującego się napastnika! Niestety efekt chyba znany..

53
    Sędzia przerywa grę po mocnym, powietrznym wejściu Santany. Od środka pola wznawiają Rumuni.

51
    Aogo dośrodkowuje, ale do kogo! Obrońcy wybijają i następuje powtórzenie akcji. Niestety Höwedes nie daje rady sięgnąć piłki!

50
    Druga połowa rozpoczyna się tak, jak wyglądała cała pierwsza. Podania, mało agresywności i zaangażowania. W dodatku gospodarze wycofują piłkę do golkipera, co spotyka się z gwizdami.

48
    Rzut rożny dla Schalke, nietypowe zagranie kończy się natychmiastową stratą. Niestety także gospodarze popełniają błąd i narażają się na kontrę.

46
    Jednak nie! Varela zmienia Neagu.

46
    Wracamy do meczu! Wznawiają gospodarze. Zdaje się, że w takich samych zestawieniach oba zespoły od 46. minuty.

46

Pierwsza połowa kończy się wynikiem bezbramkowym, a szkoda, bo obie ekipy stworzyły sobie sytuacje, by takowe trafienia zdobyć. Raczej nudne 45 minut, z pojedynczymi akcjami. Czekamy na drugą połowę, która już za kilkanaście minut! Zostańcie z nami!

45+1
    Druga kartka! Farfan ucieka rywalowi, a Bourceanu postanawia go sfaulować.

44
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła zawodnika gospodarzy. Obrońca, który pewnie stoi na nogach, wykopuje piłkę daleko od własnej szesnastki.

43
    Niecierpliwią się także kibice, którzy chyba mają powoli dość wiecznego podawania piłki.

41
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany zostaje Neustädter, który brzydko wchodzi od tyłu w nogi rywala. Zupełnie niepotrzebne zagranie.

40
    Trzeba przyznać, że dość nudna ta pierwsza połowa, do końca której zostało już około 5 minut. Ciekawe, czy któraś z drużyn jednak da radę wyjść na prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni.

39
    Szansa na kontrę Steauy, ale oczywiście zmarnowana. Popa albo niedokładnie dośrodkowuje, albo chciał strzelać. Sam nie wiem, co byłoby dla niego usprawiedliwieniem.

37
    Schalke jakoś nie ma pomysłu na "rozgryzienie" defensywy gospodarzy, którzy jak na razie są dobrze poustawiani. Być może padający śnieg tak mrozi piłkarzy?

35
    Uchida rozpędza się na prawej flance i jego dośrodkowanie zablokowane przez Szukałę! Korner dla graczy z Gelsenkirchen.

34
    2 strzały celne w wykonaniu Schalke, 1 dla Steauy.

33
    Schalke ma stały fragment gry kilka metrów od pola karnego rywali! Niestety Farfan uderza kilka metrów nad bramką. Strata dobrej szansy.

31
    Świetne rozegranie rzutu wolnego! Odegranie w polu karnym do Piovaccari'ego, który składa się do przewrotki! Świetna interwencja Fährmann'a, który piąstkuje piłkę!

30
    Rzut wolny mają Rumuni, może to oni wykorzystają szansę jako pierwsi?

29
    Farfan przed szansą wyprowadzenia Schalke na prowadzenie! Świetne dośrodkowanie wpada prosto na nogę Peruwiańczyka i ten strzela nad poprzeczką!

27
    Gwizdy na stadionie, sędzia nakazuje grę dalej po tym, jak na murawie przewrócony został gracz z Bukaresztu.

25
    Co ciekawe, Steaua ma przewagę w posiadaniu piłki: 51-49%.

24
    Uchida uderza z dystansu! Dobra obrona stopera, który blokuje to zagranie. Piłka, jak magnes, wraca pod nogi graczy z Niemiec.

23
    Spokojniejszy fragment gry. Schalke wymienia sporo podań w swojej linii defensywnej, a miejscowi wcale nie kwapią się do wyższego wyjścia.

22
    Tătăruşanu po raz kolejny pewnie łapie piłkę przy ziemi. W dodatku wyprowadza wyrzutem kontrę swojego zespołu, która później zostaje zmarnowana jednym, niedokładnym podaniem.

21
    20 minut za nami. Wciąż nie doczekaliśmy się akcji, po której mogły paść ewentualne bramki. Schalke walczy o wyjściez grupy, więc strzelać musi!

20
    Farfan dośrodkowuje z rzutu rożnego. Obrońcy wybijają piłkę, lecz wciąż w posiadaniu są goście.

19
    Piovaccari w próbie przelobowania wysuniętego z bramki Fährmann! Niestety próba mocno nieudana i piłka spada kilka metrów za bramką.

18
    Aogo wpada w pole karne i wykłada piłkę na 5. metr! Wychodzi z bramki golkiper, który pewnie przechwytuje futbolówkę!

17
    Jones faulowany na linii środka boiska. Piovaccari ma szczęście, że nie "zarobił" w tej sytuacji żółtej kartki. To chyba ostatnie ostrzeżenie od arbitra.

15
    W końcu to Steaua przechodzi do ataku. Uchida interweniuje i mamy aut na wysokości pola karnego dla gospodarzy. Kwadrans gry za nami!

14
    Kolejne dośrodkowanie, które spada prosto na głowę Szukały. Chyba będzie miał sporo pracy w ostatniej linii Polak dzisiejszego wieczoru.

12
    Schalke wciąż utrzymuje się na połowie Steauy i ma serię rzutów rożnych. Gospodarze od pierwszych minut w defensywie.

11
    Akcja po drugiej stronie boiska i reprezentant Polski fauluje przeciwnika kilka metrów od pola karnego! Będzie doskonała okazja dla Schalke na zagrożenie bramki Tătăruşanu.

10
    Rzut wolny mają gospodarze, Bourceanu decyduje się na bezpośrednie uderzenie, ale piłka wpada prosto w mur.

8
    Pierwsze minuty przebiegają pod dyktandem niecelnych podań i gry w środku pola. Obie drużyny jakby się badały. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Schalke wygrało aż 3:0.

6
    Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Niemców. Niestety Chipciu zagrywa piłkę "bez adresata" i wylatuje ona poza linię końcową. Wznowi od bramki Fährmann.

4
    Schalke wychodzi coraz to wyżej. Gospodarze wciąż cofnięci na swoje pole, lecz ofensywa przyjezdnych w dalszym ciągu nieowocna.

3
    Teraz role nieco się odwróciły i to Rumuni są w ataku pozycyjnym.

2
    Początek spokojny, głównie to goście wymieniają podania i utrzymują się przy piłce. Steaua na własnej połowie.

1
    Rozpoczęli Niemcy! Schalke w zielono-czarnych strojach. Steaua w granatowo-czerwonych.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Zawodnicy są już na murawie! Przed nami hymn Ligi Mistrzów!

FC Steaua Bukareszt: Tătăruşanu – Latovlevici, Gardoş, Szukała, Prepeliță – Neagu, Bourceanu, Tănase, Chipciu, Popa – Piovaccari

Rezerwowi: Niţă – Georgievski, Varela, Cristea, Stanciu, Iancu, Kapetanos.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Aogo, Santana, Höwedes, Uchida – Jones, Neustädter, Fuchs, Meyer, Farfán – Szalai

Rezerwowi: Unnerstall – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip, Draxler, Obasi.

Sędziowie: Bas Nijhuis (Holandia).

Na inagurację zmagań, w pierwszym meczu tych zespołów, lepsi okazali się zawodnicy z Zagłębia Ruhry, którzy wygrali gładko: 3-0.
    Czy tym razem również będzie to "spacerek"?
    Zapraszamy na lajfy.com!

Więcej ubytków kadrowych odnotowaliśmy po niemieckiej stronie.
    Na liście kontuzjowach m.in.: supersnajper Huntelaar, Hildebrand, Höger czy Papadopoulos.
    W miejscowej ekipie ma zabraknąć natomiast Luciana Filipa i Mihaia Pintiliiego.

Piłkarze z Bundesligi też mają o czym myśleć.
    W LM do "pionu" postawili ich The Blues, zwyciężając dwukrotnie po 3:0.
    Do tego dochodzi sporo traconych bramek (sobotnie 3:3 we Frankfurcie).

Mistrzowie Rumunii ostatnio notorycznie remisują.
    Było tak, zarówno w meczach ligowych z Pandurii i Coroną Brasov, jak i pucharowym ze Szwajcarami (wszystkie 1:1!).
    Trzeba przyznać, że mieli utrudnione zadanie, bo każde z tych spotkań grali w roli przyjezdnego.
    U siebie nie przegrali żadnego z ubiegłych kilkunastu, za wyjątkiem dotkliwej porażki z londyńczykami (0:4).

5. kolejka z grupą E Ligi Mistrzów oznacza starcie w stolicy Rumunii, gdzie zmierzą się: miejscowa Steaua (2 pkt) oraz Schalke 04 Gelsenkirchen (6 pkt).
    Niemcy mają szansę, by awansować do fazy pucharowej już po tym spotkaniu.
    Warunkiem jest skuteczna gra w naddunajskim państwie, a także zwycięstwo Chelsea w Szwajcarii, nad FC Basel (5 pkt).

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.