Sociedad – Villarreal 0:0 (koniec) | Rayo Vallecano – Levante 0:0 (koniec) | Real Madryt – Osasuna 2:0 (koniec)
Real Madryt
2:0 (1:0)
CA Osasuna
Czwartek 09.01.2014, 21:30 • Santiago Bernabéu, Madryt • Puchar Hiszpanii

Sędzia kończy mecz. Drużyna Realu Madryt pewnie wygrywa dwoma bramkami i do rewanżu podchodzi z bezpiecznym bagażem bramek. Królewscy byli lepsi od swoich rywali w każdym aspekcie gry.

Na najlepszego zawodnika meczu wybieram Luke Modricia, który popisał się kilkoma fenomenalnymi zagraniami i w dzisiejszym meczu był praktycznie bezbłędny. Pewny punkt swojej drużyny. (23:20:51)

90+3
    Rzut wolny i rzut rożny nie przyniósł żadnych korzyści drużynie z Pampeluny, od bramki grę wznowi Casillas.

90+2
    Gracze Realu wybijają dośrodkowanie Punala z rzutu wolnego. Korner dla gości.

90+1
    Oier faulowany 25 metrów od bramki Casillasa. Czy będzie honorowe trafienie?

90
    Sędzia dolicza 3 minuty do końca regulaminowego czasu gry.

90
    Piękne techniczne uderzenie Moraty, obronione w świetnym stylu przez Riesgo!

89
    Casemiro faulem przerywa kontratak zawodników z Pampeluny.

88
    Illarramendi schodzi z boiska, jego miejsce zajmie Casemiro.

87
    Morata świetnie zachował się w defensywie i zatrzymał groźną akcję Osasuny.

87
    Marcelo dobrze wybija dośrodkowanie Punala z prawej strony boiska.

85
    Piękny strzał Pepe z 40 metrów, piłka minimalnie mija bramkę Riesgo!

84
    Cristiano był blisko przyjęcia piłki, po dobrym podaniu kolegi z zespołu. Zabrakło kilku centymetrów.

83
    Bertran fauluje Cristiano Ronaldo i trafia do notesu sędziego.

82
    Królewscy spokojnie kontrolują przebieg spotkania.

81
    Alvaro Morata zastąpi strzelca pierwszej bramki, Karima Benzemę.

80
    Ramos świetnie przecina groźne podanie pomocnika Osasuny, przerywając tym samym kontratak gości.

79
    Ostatnia zmiana w zespole Osasuny, Bertran wejdzie w miejsce Cejudo.

79
    Cristiano Ronaldo znalazł się na minimalnym spalonym.

78
    Zawodnicy Realu są już pewni zwycięstwa, długo utrzymują się przy piłce na połowie rywala i grają bardzo statycznie.

77
    Gareth Bale dośrodkowuje w pole karne, wprost na głowę stopera Osasuny.

75
    Dośrodkowanie Cejudo w pole karne Realu, stoperzy drużyny z Madrytu dobrze wybijają piłkę.

74
    Nieudana akcja Królewskich, piłkarze Osasuny wymieniają podania na własnej połowie.

72
    Bale uderza na praktycznie pustą bramkę Osasuny i trafia w stojącego Cristiano Ronaldo! Kuriozalna sytuacja, to była pewna bramka!

70
    Isco wejdzie w miejsce Jese, który podczas oddawania strzału naciągnął sobie mięsień.

69
    Jese dobija zablokowane uderzenie kolegi z zespołu, robi to jednak bardzo niecelnie i piłka przelatuje wysoko nad bramką.

68
    Kolejna zmiana w zespole gości, boisko opuszcza De las Cuevas a w jego miejsce wejdzie Jose Garcia.

67
    Pepe fauluje rywala, na połowie Osasuny.

66
    Nieudana akcja Realu, Modrić dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę zawodnika Osasuny.

64
    Królewscy grają wysokim pressingiem, w dwójkę atakują nawet bramkarza Osasuny, gdy jest przy piłce.

63
    Ronaldo uderza z główki wysoko nad poprzeczką, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Marcelo z lewej strony boiska! Kolejna zmarnowana akcja Ronaldo!

61
    Podanie Modricia do niepilnowanego Ronaldo, który strąca piłkę i minimalnie chybia! Świetna akcja Królewskich!

60
    Gol dla Realu!
    Ronaldo podaje do niepilnowanego JESE, który pewnym strzałem w długi róg bramki zdobywa drugą bramkę dla Królewskich!

59
    Ronaldo uderza z powietrza prosto w ręce bramkarza Osasuny.

58
    Silva opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Punal.

57
    Zablokowane dośrodkowanie Jese, zawodnikom Osasuny udało się odzyskać piłkę.

56
    Roberto Torres strzela z woleja, jednak bardzo nieudanie. Piłka wychodzi na aut.

55
    Gracze Realu spokojnie kontrolują tempo gry, wymieniając dużo podań w środkowej strefie boiska.

54
    Piękne podanie Modricia do Benzemy, który nie trafia czysto w piłkę i futbolówka trafia w boczną siatkę.

52
    Rzut rożny dla gospodarzy, Ronaldo strzela głową wysoko nad bramką Osasuny.

51
    Fenomenalne dośrodkowanie Bale'a, Benzema strzela głową tuż obok bramki! Sędzia jednak zasygnalizował spalonego.

49
    Riera dośrodkowuje w pole karne Realu, nikt jednak nie zamknął tego podania.

48
    Aut dla Realu, na wysokości pola karnego Osasuny.

47
    Benzema fauluje zawodnika Osasuny w walce o górną piłkę, w polu karnym drużyny przyjezdnej.

46
    Zaczynamy drugą połowę, zaczynają Królewscy.

46

Sędzia nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą część spotkania. Królewscy mają widoczną przewagę na boisku, jednak zespół Osasuny ma przebłyski dobrej gry i może namieszać w drugiej połowie. Zapraszamy na drugą część spotkania, wracamy za 15 minut!

46

45
    Dobre podanie do Ronaldo, który czubkiem buta ociera piłkę a ta wpada w ręce Riesgo! Portugalczyk był jednak na spalony,

44
    Rzut rożny dla Realu Madryt i niedokładne dośrodkowanie z narożnika boiska. Królewscy jednak ciągle przy piłce.

43
    Długa piłka do dobrze ustawionego Cejudo, Hiszpan był jednak na spalonym.

42
    Zawodnicy Osasuny wymieniają podania na połowie Realu Madryt, który cofnął się głęboko we własne pole karne.

41
    Oriol fauluje Arbeloe, na połowie Królewskich.

40
    Oier uderza z 10 metrów tuż obok słupka bramki Realu! Dobra akcja gości!

39
    Pepe w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny, przerywając tym samym akcję Oriola Riery.

38
    Indywidualna akcja Garetha Bale, zakończony bardzo niecelnym strzałem z dystansu.

37
    Zablokowany strzał Bale'a, piłka wpada pod nogi Cristiano Ronaldo, który był na spalonym.

35
    Strzał Ronaldo z rzutu wolnego, piłka przelatuje obok słupka.

34
    Benzema faulowany 30 metrów od bramki Riesgo.

33
    Pepe zagrywa piłkę głową do Casillasa, dobrze przerywając akcję gości.

32
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego, od bramki zacznie bramkarz drużyny przyjezdnej.

31
    Fenomenalne dogranie Jese do Ronaldo, gdyby nie interwencja zawodnika Osasuny, Portugalczyk stanąłby przed pustą bramką!

30
    Oier uderza piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, futbolówka w znacznej odległości mija bramkę Realu.

30
    Arbeloa fauluje rywala 40 metrów od własnej bramki, rzut wolny dla Osasuny.

29
    Zawodnicy Osasuny starają się długo utrzymywać przy piłce i nawet im to wychodzi.

27
    Illarramendi uderza z dystansu, robi to jednak bardzo niecelnie.

27
    Defensorzy Osasuny dobrze wybijają płaskie dośrodkowanie Marcelo, z lewej strony boiska.

26
    Arbeloa dobrze odbiera piłkę przeciwnikowi we własnym polu karnym.

25
    Zawodnicy Realu długo budują atak pozycyjny, wymieniają kilka podań i niestety tracą piłkę.

23
    Złe rozegranie piłki w wykonaniu Illarramendiego i strata w środku pola.

21
    Nieudane dośrodkowanie Illarramendiego, od bramki grę wznowi Riesgo.

20
    Niedokładne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Cristiano Ronaldo.

19
    KARIM BENZEMA strzela bramkę głową, po znakomitym dośrodkowaniu Modricia z rzutu wolnego!

18
    Żółta kartka dla Oiera i rzut wolny dla Królewskich.

17
    Jese ogląda żółtą kartkę, gdyż zdaniem sędziego starał się wymusić rzut karny.

16
    Sędzia po konsultacji z bocznymi arbitrami nie dyktuje rzutu karnego dla Realu!

15
    Na boisku leży Oier, który ucierpiał w starciu z Cristiano Ronaldo.

14
    Rzut rożny dla Realu, Pepe o kilka centymetrów minął się z piłką dośrodkowaną z narożnika boiska.

13
    Atak pozycyjny Realu, Bale zwleka z odegraniem piłki i w konsekwencji notuje stratę.

12
    Benzema uderza z 15 metrów, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

11
    Sergio Ramos fauluje zawodnika Osasuny w walce o górną piłkę.

10
    królewscy długo budują atak pozycyjny, wymieniając dużo podań na połowie przeciwnika.

9
    Nieudana akcja Królewskich, grę od bramki wznowi bramkarz Osasuny.

8
    Casillas świetnie broni uderzenie Cejudo, który strzelał z 10 metrów!

6
    Dobre podanie Ronaldo do wybiegającego Garetha Bale'a, stoper Osasuny dobrze wybija piłkę wślizgiem.

5
    Obrońcy Osasuny dobrze wybijają piłkę spod nóg Benzemy, który został obsłużony świetnym podaniem przez młodego Jese.

5
    Świetny powrót Marcelo, Brazylijczyk dobrze przerywa groźny atak Osasuny.

4
    Na spalonym znalazł się Karim Benzema, piłka w posiadaniu gości.

3
    Wysoki pressing Realu Madryt, już na połowie rywala.

2
    Ładne uderzenie Modricia ze skraju pola karnego, piłka mija bramkę.

1
    Ze środka boiska zaczyna drużyna Osasuny.

1

Obie jedenastki wychodzą na boisko.

Real Madryt: Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa, Marcelo, Modrić, Bale, Illarramendi, Ronaldo, Benzema, Jese.
    Rezerwowi: Carvajal, Casemiro, Nacho, Morata, di Maria, Isco, Diego Lopez.

CA Osasuna: Riesgo – Damia, Flano, Oier, Arribas, Silva, De las Cuevas, Cejudo, Roberto Torres, Loe, Oriol Riera.
    Rezerwowi: Joan Oriol, Punal, Satrustegui, Fernandez, Loties, Jose Garcia, Bertran.

Sędziowie: P. Perez – J. Matias, A. Hernandez.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się 14 grudnia 2013r. Na Estadio El Sadar padł wynik 2:2, a bramkę wyrównującą dla Królewskich strzelił w 80 minucie Pepe.

Zespół Osasuny zajmuje 15 miejsce w tabeli, z dorobkiem 18 punktów. Drużyna prowadzona przez Javiego Gracie nie raz pokazała lepszym zespołom, że nie należy od razu skreślać jej na straty podczas meczu z silniejszym przeciwnikiem. W tym sezonie udało im się już urwać punkty Barcelonie i Realowi.
    Drużyna Osasuny w ostatnim meczu pokonała na własnym stadionie Espanyol Barcelone, wygrywając 1:0.

Drużyna Realu Madryt po 18 meczach hiszpańskiej Primera Division zajmuje 3 miejsce w tabeli, z dorobkiem 44 punktów. Do prowadzącej dwójki, czyli FC Barcelony i Atletico Madryt, Krolewscy tracą zaledwie 5 punktów, więc wyścig o tytuł mistrza Hiszpanii dopiero się rozkręca.
    W ostatnim meczu, drużyna Realu pewnie pokonała na własnym stadionie Celte Vigo, zwyciężając 3:0.

Spotkanie poprowadzi hiszpański arbiter, Pedro Perez. Na bocznych liniach pomagać mu będą Jose Matias oraz Alfonso Hernandez.

Przed nami 1/8 pucharu Copa del Rey! Tym razem na Estadio Santiago Bernabeu, Królewscy podejmą drużynę Osasuny! Wszyscy liczymy na ciekawe widowisko, dlatego serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji live z tego meczu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30.

Gole: 19. Benzema, 60. Jese

Kartki:   17. Jese (REA) – 18. Oier (OSA), 83. Bertran (OSA)

Real Madryt: Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa, Marcelo, Modrić, Bale, Illarramendi (88' Casemiro), Ronaldo, Benzema (81' Morata), Jese (70' Isco).
    Zmiany: Carvajal, Casemiro, Nacho, Morata, di Maria, Isco, Diego Lopez.

CA Osasuna: Riesgo – Damia, Flano, Oier, Arribas, Silva (58' Punal), De las Cuevas (68' Jose Garcia), Cejudo (79' Bertran), Roberto Torres, Loe, Oriol Riera.
    Zmiany: Joan Oriol, Punal, Satrustegui, Fernandez, Loties, Jose Garcia, Bertran.

Sędziowie: P. Perez – J. Matias, A. Hernandez