Puszcza – Piast 1:4 (koniec)
Puszcza Niepołomice
1:4 (1:2)
Piast Gliwice
Czwartek 16.01.2014, 14:45 • Stadion Miejski, Niepołomice • Spotkania towarzyskie

W zakończonym właśnie sparingu zdecydowanie lepiej zaprezentowała się drużyna Piasta, która zdobyła cztery bramki w tym spotkaniu, a strzelcami ich byli: Podgórski, Ruben oraz dwukrotnie Wilczek. Goście zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie gdzie byli wyrównanym sparing partnerem natomiast drugie 45 minut opadli z sił i musieli uznać wyższość graczu Piasta. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił w 31 minucie Moskwik. Żegnamy się z państwem sprzed służbowego laptopa Jarosław Jurkiewicz oraz ze stadionu Maciej Zborek zapraszając tym samym na kolejne sparingi Puszczy bądź ekipy Piasta. (16:26:26)

90+1
    Spalony i zarazem koniec spotkania.

90
    Rzut wolny dla Piasta z linii środkowej boiska.

89
    Sędzia wskazał na korner, ale zmienił szybko decyzję i od bramki golkiper z Gliwic.

89
    W tym momencie dochodzi do kontr w obu zespołach, jednak żadna nie potrafi podejść pod pole karne rywali.

88
    Kontra Puszczy, ale zostało szybko "zgaszona" przez wracającego obrońcę Piasta.

87
    Lekkie zamieszanie pod bramką gospodarzy i ostatecznie piłkę złapał bramkarz Niepołomic wyjaśniając tym razem całą sytuację.

86
    Kontra Piasta, jednak zbyt indywidualnie zagrał i nie dość, że stracił piłkę to faulował swojego rywala.

85
    Na szczęście obyło się tylko na strachu i może wrócić do gry.

84
    Mamy chwilową przerwę w grze. Na szybko można powiedzieć, że coś jest ze stawem skokowym gracza, ale było blisko nieciekawej kontuzji.

83
    Próba krótkiego rozegrania rzutu wolnego zakończona stratą piłki i zawodnicy Puszczy przy piłce.

82
    Rzut wolny dla Piasta z narożnika pola karnego Puszczy.

80
    Złe wyjście z piłką Puszczy i przejęcie futbolówki przez Piast.

79
    Błyskawiczna akcja Piasta i szybkie rozegranie piłki i Kędziora minimalnie uderza z pięciu metrów nad poprzeczką Niepołomic.

78
    Rzut z autu dla Piasta na wysokości pola karnego Puszczy.

77
    Wynik meczu jest już rozstrzygnięty, lecz jest to tylko sparing. W obecnej chwili Piast nastawił się na grę z kontry, a miejscowi rozgrywają atak pozycyjny.

76
    Kontra Puszczy zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne Piasta, jednak żaden z graczy Niepołomic nie przeciął podania i od bramki rozpocznie golkiper Piasta.

74
    Drobny uraz gracza Puszczy, ale już wznowiliśmy grę.

73
    Uderzający trafił w mur i Piast próbuję wyjść z kontrą, lecz gdy tylko goście przekroczyli własną połowę stracili futbolówkę na rzecz Puszczy.

73
    Rzut wolny dla Niepołomic z narożnika pola karnego i ujrzymy za pewne bezpośredni strzał na bramkę.

72
    Kontrolę nad piłką wreszcie przejęła Puszcza, jednak niewiele z tego wynika.

70
    Gra toczy się w środku pola, a gra wygląda mniej więcej tak, że Piast oczekuję na podejście Puszczy, jednak gospodarze nie kwapią się nawet z podejściem i zagrania wyżej.

68
    Po utracie trzeciej bramki przez Puszczę gracze gospodarzy cofnęli i się i nawet nie starają się kontratakować gości widać po minach zawodników miejscowych, że nie wierzą już nawet w remis w tym spotkaniu.

67
    Gol dla Piasta! Po rzucie rożnym spore zamieszanie w polu karnym i bramkę zdobywa KAMIL WILCZEK, który wykazał się sporym sprytem.

67
    Rzut rożny dla Piasta.

66
    Ładna akcja Piasta, po której interweniować musiał bramkarz Puszczy wybijając piłkę na rzut rożny.

64
    Gol dla Piasta! Ostatnie minuty to dobra gra Piasta i została udowodniona bramką, a zdobył ją KAMIL WILCZEK uderzeniem sprzed pola karnego Puszczy.

63
    Próba uruchomienia skrzydłem zawodnika Piasta, ale dobrze gra przedpolu bramkarza gospodarzy, który wybija piłkę.

62
    Z wielką łatwością Kędziora miną obrońców Puszczy i uderzył obok słupka. Troszkę więcej precyzji i była by trzecia bramka dla Piasta.

60
    Rzut wolny dla Piasta w środkowej strefie boiska.

59
    Rzut rożny dla Piasta, ale ostatecznie piłka ląduję w rękach golkipera.

58
    Druga połowa jest lepsza wykonaniu graczy Puszczy, którzy grają zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie.

57
    Interwencja zawodników Puszczy przed własnym polem karnym i mogą przejść do ataku pozycyjnego.

56
    Spore zamieszanie po stałym fragmencie w polu karnym Piasta, jednak gracze gości wychodzą z opresji i próbują wyjść z szybką kontrą.

55
    Rzut rożny dla Puszczy.

54
    Uderzenie Nowaka sprzed pola karnego i pewnie interweniuję bramkarz Piasta.

52
    Zamieszanie w środkowej strefie boiska i tym razem faulował zawodnik miejscowej Puszczy i rzut wolny dla Piasta.

51
    Obie drużny walczą w tym momencie przede wszystkim w środku pola.

50
    Faul tym razem zawodnika Piasta i rzut wolny w środkowej strefie dla Puszczy.

49
    Rzut wolny dla Piasta około 30 metrów od bramki Niepołomic po zagraniu ręką jednego zawodnika miejscowych.

48

47
    Było groźnie, jednak interwencja obrońców Puszczy uchroniła przed groźnym uderzeniem sprzed pola karnego zawodnika gości i mamy korner dla graczy Gliwic.

46

Jednak obie drużyny grają dwie połówki po 45 minut, a nie jak na początku ustaliły trzy tercję po 30 minut. Po pierwszej połowie można powiedzieć, że widać zdecydowaną różnicę klas jakie dzieli oba zespoły, jednak Puszcza nie powiedziała ostatniego słowa i za pewne czekają nas jeszcze emocję w tym spotkaniu.

45+2
    Rzut wolny dla Piasta na środku pola.

45
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

44
    Jedna z nielicznych akcji Puszczy i wywalczają rzut rożny.

43
    Gol dla Piasta!
    Po fantastycznej akcji Piasta, z którą wydawało się, że już "przekombinowali" na strzał zdecydował się TOMASZ PODGÓRSKI, który zdobywa bramkę dla swojego zespołu.

42
    Z boiska schodzi Ruben, który wskazuję lekarzom na pachwinę, a wchodzi Dzieciak (?)

41
    Po dośrodkowaniu strzał głową, lecz strzał Matrasa bez problemu broni golkiper.

40
    Rzut wolny dla Piasta z odległości około 30 metrów od bramki Puszczy.

39
    Fantastyczny strzał Murawskiego, jednak dobra interwencja bramkarza.

38
    W drugiej części meczu zdecydowana przewaga Piasta. Po zdobyciu bramki przez Puszczę gospodarze cofnęli się pod własne pole karne.

37
    Rzut wolny dla Piasta gra wznowiona. Wrzutka w pole karne Puszczy zablokowana przez obrońców i próba wyjścia z kontrą gospodarzy, lecz szybko powstrzymali ich gracze gości, którzy wybili piłkę na aut.

36
    Piast zawęził pole gry i Puszcza broni się całym zespołem na własnej połowie.

35
    Mimo, że jest to sparing obie ekipy grają bardzo ostro – oby nie skończyło się kontuzją któregoś zawodnika.

35

34
    Kontra Piasta i przejmuję futbolówkę gospodarze.

33
    Piast stosuję bardzo wysoki pressing, gdyż atakuję czwórką zawodników na połowie gospodarzy.

32
    Piast chce się od razu odgryźć, ale nie wiele z tego wynika.

31
    Gol dla Puszczy!
    Zamieszanie w polu karnym Piasta po rzucie wolnym dla Puszczy i doskonale na bramkę uderza PAWEŁ MOSKWIK!

30
    Koniec pierwszej tercji spotkania, a spotkanie jest grane na zasadzie 3 razy po 30 minut.

29
    Pierwsze zmiany dokonane w obu ekipach, jednak nie jesteśmy w stanie na chwile obecną dowiedzieć kto wszedł na murawę.

28
    Pewne uderzenie RUBENA JURADO sprzed pola karnego i golkiper gospodarzy nie miał nic do powiedzenia.

27
    Bardzo groźny strzał Cholewniaka, ale świetnie broni bramkarz Piasta i mamy rzut rożny dla gospodarzy.

26
    Akcja Puszczy pod bramką Piasta i tylko potrafili gospodarze wywalczyć rzut z autu na połowie rywali.

26
    Rzut sędziowski i Ruben oddaję piłkę Puszczy.

25
    Interwencja bramkarza Piasta, który musiał wyjść z bramki i ratować swój zespół przed utratą bramki.

24
    Wrzutka w pole karne Piasta i przejęcie gości, którzy rozgrywają kontrę, lecz jak szybko przejęli tak szybko stracili i ponownie przy piłce gospodarza.

23
    Faul Puszczy i kolejny rzut wolny dla Piasta.

22
    Akcja Puszczy zatrzymana, jednak szybko futbolówkę tracą zawodnicy gości i ponownie przy piłce gospodare.

21
    Uderzenie bezpośrednie na bramkę Piasta zakończone niecelnym strzałem i wznowienie gry przez bramkarza gości.

20
    Rzut wolny dla Puszczy z narożnika pola karnego. Będzie to świetna okazja do zdobycia bramki przez gospodarzy.

19
    Dośrodkowanie w pole karne Piasta, lecz pewnie chwyta golkiper gości.

18
    Strata piłki Puszczy w ataku pozycyjnym i przejęcie futbolówki przez Piasta.

17
    Ruben blisko przejęcia piłki, jednak obrońcy Puszczy udaje się wybić piłkę na aut, po którym było dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

16
    Rzut wolny dla Piasta szybko rozegrana piłka przez Rubena i kolejny rzut wolny tym razem spod narożnika pola karnego Puszczy i wykonawcą będzie Podgórski. Dobre dośrodkowanie zawodnika gości, lecz radzą sobie z nim gracze Puszczy i wychodzą z kontrą, która została szybko przerwana.

15
    Rzut wolny dla Puszczy z 35 metrów i piłka została krótko rozegrana. Gospodarze rozgrywają w tym momencie atak pozycyjny.

14
    Niestety nie otrzymaliśmy kartki ze składami dlatego też nie ma konkretnych nazwisk podczas opisu sytuacji.

13
    Rzut wolny dla Puszczy po faulu wracającego napastnika Piasta.

12
    W ostatniej minucie spotkania mieliśmy wiele błędów w obu drużynach, aż w końcu rajd prawą stroną zawodnika Piasta, lecz po jego dośrodkowaniu piłkę bez problemu przejmują obrońcy z Niepołomic.

11
    Pewnie piłkę chwyta bramkarz Puszczy po słabym dośrodkowaniu zawodnika Piasta.

10
    Rzut rożny dla Piasta po obiciu jednego zawodników gospodarzy.

10
    Pierwszy strzał Piasta w spotkaniu z okolic 25 metra, jednak nie sprawiło to większych problemów bramkarzowi gospodarzy.

9
    Rzut wolny dla Piasta na własnej połowie.

8
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta i rzut rożny, po którym radzą sobie bez problemu gracza gości.

7
    Pierwsza groźna akcja Puszczy. Dośrodkowanie z lewej strony zawodnika gospodarzy i wybija ofensywa Piasta.

6
    Rzut wolny dla Piasta z narożnika pola karnego Puszczy. Dośrodkowanie w pole karne, lecz wybicie piłki przez zawodnika Puszczy i mogą wyjść z kontrą.

5
    Po pięciu minutach dobra gra Piasta, jednak Puszcza mimo, że gra dwie klasy rozgrywkowe niżej dobrze gra w obronie wybijając z rytmu gości.

4
    Faul w środkowej strefie boiska dla Piasta.

3
    Tempo spotkania od samego początku wysokie widać, że obie drużyny podeszły jak najbardziej podeszły do tego spotkania towarzyskiego.

2
    Piłkę rozgrywa Puszcza i szybkie przejęcie gości i szybka kontra Piasta i podanie do Rubena, lecz nie jest w stanie utrzymać piłki, jednak Rubenowi udaję się obić piłkę i aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

1
    Rozpoczął Piast. Mecz rozpoczął się troszkę wcześniej niż przewidywano.

1

Spotkanie rozpocznie się około 15, ale składy oraz szczegóły zostaną podane około 14:40. Zawodnicy wystąpią na obiekcie Garbarni Kraków, której stadion w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont m.in. położoną sztuczną nawierzchnię. Zapraszamy do udziału w naszej relacji!

Piast w czwartkowe popołudnie rozegra swój pierwszy mecz w roku 2014. Z drużyną trenuje brazylijski zawodnik Hebert Silva Santos, który najprawdopodobniej dostanie szansę na występ przeciwko Puszczy.

Spotkanie Puszczy i Piasta pozwoli ocenić, które elementy gry należy poprawić lub jakich zawodników należy pozyskać do składu. Puszcza w środę przegrała z Górnikiem Zabrze 1-3, zespół z Niepołomic miał niewiele do powiedzenia na boisku.

Spotkanie zespołów z Ekstraklasy i 1. ligi powinno być ciekawe dla kibiców obu drużyn. Puszcza to beniaminek, który będzie walczył o utrzymanie w 1. lidze. Piast to zespół ze sporym potencjałem, ale też mający równie duże trudności w walce o punkty w rundzie jesiennej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

MZ

Gole: 31. Moskwik – 28. Rubén Jurado, 43. Podgórski, 64. Wiliczek, 67. Wilczek

Puszcza Niepołomice:
    Piast Gliwice: I połowa: Szumski – Zbozień, Polak, Hebert, Matras, Dytko, Nikiema, Murawski, Ruben Jurado, Podgórski, Rabiola.

II połowa: Szmatuła – Szeliga, Horvath, Osyra, Klepczyński, Carles Marc, Kwasniewski, Manny Fortez, Cicman, Kędziora, Wilczek