Olympique Marsylia
4:5 (2:3)
OGC Nice
Wtorek 21.01.2014, 21:00 • Stade Vélodrome, Marsylia • Puchar Francji

Cóż to był za mecz!!! Dziewięć goli i niespodziewany triumf gości z Nicei. Bohaterem i MVP spotkania Neal Maupay, który napędzał grę przyjezdnych. Oby więcej takich emocji!!! Nicea w kolejnej rundzie!!! (23:02:31)

90+2
    Gol dla Marsylii!

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Nice po rzucie rożnym i kontaktowy gol SOULEYMANE'A DIAWARY. Cóż to jest za spotkanie!!!

90+1
    Maupay faulował w ataku. Od rzutu wolnego rozpocznie Mandanada.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty.

89
    Gol dla Nice!

Nokaut!!! Puel podał z własnej połowy do FABRICE'A ABRIELA , który wyszedł sam na sam z bramkarzem i prawdopodobnie przypieczętował sensacyjny triumf gości.

87
    Coraz bardziej spieszą się gospodarze, którzy od kilku minut grają już tylko dalekimi wrzutkami z pominięciem linii pomocy.

85
    Rzut wolny dla OGC Nice ze środka pola.

84
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Genevois wszedł w miejsce Amaviego.

83
    Coraz bardziej rozpaczliwie bronią się zawodnicy gości. Czy zdołają utrzymać prowadzenie?

81
    Ostatnia zmiana w drużynie OM. Payet wszedł za Thauvina.

80
    Thauvin zachował się jak egoista i zamiast podawać do Khalify zdecydował się na strzał. Jego precyzji lepiej nie komentować.

79
    Khalifa złapany na spalonym.

78
    Wydaje się, że zawodnicy OM opadli z sił, bo ich ataki są coraz bardziej anemiczne.

77
    Maupay po wrzutce Brüls z rzutu wolnego był bliski zdobycia kolejnej brami dla Nice.

75
    Fanni zmienił kontuzjowanego Abdallaha.

74
    Abdallah leży na boisku. Mamy przerwę w grze.

73
    Puel złapany na spalonym. Goście szukają swoich szans w szybkich kontratakach.

72
    Diawara mógł zmazać swoje winy, ale jego główka po wrzutce Valbueny była minimalnie niecelna.

71
    Rzut wolny dla gospodarzy ze środka boiska.

70
    Trener gospodarzy wzmocnił siłę ofensywną swoje drużyny. Khalifa zmienił Imbulę.

69
    Valbuena z rzutu wolnego po faulu na Gignacu trafił prosto w Hassena.

67
    Mandanada szybkim wyjściem do dośrodkowania zakończył akcję gości.

65
    Druga zmiana w drużynie OGC Nice. Digard wszedł za zmęczonego Bosettiego.

64
    Nicea zamknięta w okolicach własnego pola karnego. Czy goście przetrwają to natarcie?

62
    Olympique de Marseille w ataku pozycyjnym.

60
    Nowy duch wstąpił w graczy gospodarzy. Zawodnicy OM wściekle atakują bramkę rywali!

58

ANDRE-PIERRE GIGNAC kapitalnym strzałem przewrotką pokonał Hassena. Nieprawdopodobna bramka!!!

57
    Goście skupiają się na wybijaniu piłki czym skutecznie przeszkadzają drużynie OM w wyprowadzeniu sensownej akcji.

55
    Abdallah pewnym wybiciem zakończył atak OGC Nice.

54
    Thauvin faulował w ataku. Od rzutu wolnego rozpocznie Hassen.

53
    Valbuena pokazywał, że był faulowany w okolicach pola karnego rywali, ale sędzia jest niewzruszony.

51

CHRISTIAN BRULS pewnym strzałem z rzut karnego powiększył prowadzenie gości!!!

50
    Maupay faulowany w polu karnym rywali. Żółta kartka dla Romao i rzut karny dla gości!!!

48
    Puel ukarany żółtą kartką i rzut wolny dla OM.

46
    Szybki atak gospodarzy i bramkarz Nice miał spory problem z obroną strzału Gignaca.

46

Spora niespodzianka w Marsylii. Gospodarze dominują na boisku, ale nie przeszkodziło to drużynie Nice w zdobyciu trzech goli. Antybohaterem spotkania jest Diawara, który zawalił dwie bramki. Druga połowa zapowiada się fascynująco!

45+2

45+1

Puel przebiegł z piłką pół boiska i uderzył z dystansu. Piłka po drodze odbiła się od nogi SOULEYMANE'A DIAWARY i minęła totalnie zaskoczonego Mandanadę. Sensacja w Marsylii!!!

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

45
    Gomis zablokował strzał Gignaca. Rzut rożny dla OM.

44
    Jeden z nielicznych ataków gości zakończył się przed polem karnym Mandanady.

43
    Gignac faulował w ataku. W końcu chwila wytchnienia dla przyjezdnych.

41
    Z daleka uderzał Thauvin, ale jego strzał był bardzo niecelny.

40
    Olympique de Marseille od kilku minut nie schodzi z połowy rywali.

39
    Świetnie z lewego skrzydła dośrodkował Imbula, główkował Gignac i tylko ofiarna interwencja Kolodziejczaka uratowała gości.

37
    Cheyrou stracił piłkę w środku pola, ale jego koledzy szybko naprawili ten błąd. OM od kilku minut atakuje rywali wysokim pressingiem.

36
    Na boisku leży Gignac. Przerwa w grze.

35
    Gignac złapany na spalonym. Napastnik OM jest dziś bardzo aktywny.

34
    Valbueana faulowany w środku pola. Piłka dla gospodarzy.

32
    Totalna dominacja gospodarzy, którzy nie pozwalają drużynie OGC Nice wyjść z własnej połowy.

30
    W świetnej sytuacji znalazł się Thauvin, ale fatalnie spudłował z czternastu metrów. To powinno być 3-2!

29
    Nice rozpocznie od rzutu wolnego spod własnego pola karnego.

27
    Goście mają wielkie problemy z zatrzymaniem Valbueny i często faulują pomocnika Olympique de Marseille.

25

FLORIAN THAUVIN najlepiej odnalazł się pod bramką Nice po dośrodkowaniu Valbueny z rzutu wolnego i mamy już remis na Stade Vélodrome.

23
    Bramkarz Nice miał spore problemy ze strzałem Valbueny i w efekcie mamy rzut rożny dla gospodarzy.

22
    Wymuszona zmiana w drużynie Nice. Puel zmienił Bruinsa.

21
    Fatalnie wykonany rzut rożny przez drużynę gości. Obrońcy OM bez problemu poradzili sobie z wrzutką z narożnika boiska.

19
    Widać frustrację w drużynie gospodarzy. Za bezsensowny faul żółtą kartką został ukarany Thauvin.

18

Fatalny błąd popełni Diawara, który źle przyjął piłkę we własnym polu karnym co skrzętnie wykorzystał NEAL MAUPAY. Mamy niespodziankę w Marsylii!

17
    Sporo walki w środku pola i niewiele ładnej gry.

15
    Kolejny rzut wolny dla miejscowych i słaba wrzutka Valbueny.

12
    Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Gignacu. Napastnik OM długo nie podnosi się z boiska. Żółtą kartką ukarany w tej akcji Gomis.

10
    Piłka w siatce Nice, ale sędzia pokazuje, że Gignac był na spalonym.

8
    Bramkarz Nice bez problemu poradził sobie z dośrodkowaniem ze skrzydła.

7
    Gospodarze wydają się być w szoku po szybkim wyrównaniu i mają problem z wyprowadzeniem sensownej akcji.

5

Niesamowite!!! Po minucie mamy wyrównanie. Mandanada wypuścił piłkę z rąk i ALEXY BOSETTI z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

4

ANDRE-PIERRE GIGNAC wykorzystał fatalny błąd obrony gości i już jest 1-0 dla OM. Błyskawiczny start miejscowych.

3
    Hassen szybkim wyjściem uratował swój zespół.

2
    Od początku nacierają zawodnicy z Marsylii.

Wyjątkowo mało kibiców pojawiło się dziś na Stade Vélodrome.

1
    Mecz rozpoczęli gospodarze.

1

Zawodnicy obu drużyn są już na boisku.

Olympique de Marseille: Mandanada (C) – Abdallah, Nkoulou, Diawara, Mendy – Cheyrou, Romao, Valbuena, Imbula – Thauvin, Gignac

Rezerwowi: Samba – Fanni, Mendes, Abergel, Lemina, Khalifa, Payet

Trener: Jose Anigo

OGC Nice: Hassen – Palun, Gomis, Kolodziejczak, Amavi – Bruins, N. Mendy, Abriel (C), Brüls, Bosetti – Maupay

Rezerwowi: Ospina – Genevois, Puel, Digard, Rafetraniaina, Benrahma, Cvitanich

Trener: Claude Puel

Sędziowie: Lannoy – Cano, Viala

Zdecydowanym faworytem spotkania są gospodarze.

Kadra gospodarzy:

Bramkarze: Mandanda, Samba

Obrońcy: Abdallah, Abergel, Diawara, Fanni, Lucas Mendes, Mendy, Morel, Nkoulou

Pomocnicy: Cheyrou, Imbula, Lemina, Payet, Romao, Thauvin, Valbuena

Napastnicy: Gignac, Khalifa

Jedynym nieobecnym jest Andre Ayew.

Gospodarze krajowy puchar wygrali 10 razy, ale ostatni raz miało to miejsce w sezonie 1988–89. Goście triumfowali trzy razy. Ostatni raz w sezonie 1996-97.

OGC Nice pokonało 2-0 Nantes. Gole zdobyli Digard i Brüls.

W poprzedniej rundzie gospodarze pokonali 2-0 Reims. Oba gole strzelił Andre-Pierre Gignac.

Nice mierzyło się z Ajaccio. W meczu padł wynik 2-0, a gole zdobył Christian Brüls i Dario Cvitanich.

Gospodarze w ostatniej kolejce mieli mierzyć się z Valenciennes, ale z powodu ulewy ten mecz został przełożony. Nowy termin spotkania nie jest jeszcze znany.

W meczu 1/16 finału Pucharu Francji Olympique de Marseille zmierzy się z OGC Nice. Relacja "minuta po minucie" oczywiście na lajfy.com!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Jan Prociak

Gole: 4. Gignac, 25. Thauvin, 58. Gignac, 90+2. Diawara – 5. Bosetti, 18. Maupay, 45+1. Diawara (wł.), 51. Brüls (kar.), 89. Abriel

Kartki:   19. Thauvin (OLM), 50. Romao (OLM) – 12. Gomis (NIC), 48. Puel (NIC)

Olympique Marsylia: Mandanada (C) – Abdallah (75' Fanni), Nkoulou, Diawara, Mendy – Cheyrou, Romao, Valbuena, Imbula (70' Khalifa) – Thauvin (81' Payet), Gignac

OGC Nice: Hassen – Palun, Gomis, Kolodziejczak, Amavi (84' Genevois) – Bruins (22' Puel), N. Mendy, Abriel (C), Brüls, Bosetti (65' Digard) – Maupay