Słowenia 2 – Austria 4:0 (koniec) | Rosja – Norwegia 4:0 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:3 (koniec)
Czechy – Słowacja 5:3 (koniec)
Szwajcaria
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Łotwa
Wtorek 18.02.2014, 18:00 • Pałac lodowy Balszoj • Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (20:22:38)

Mamy pierwszą niespodziankę w fazie play-off. Łotwa po zaciętym meczu wygrywa 3:1 z Szwajcarią!

60:00

59:58
    Jeszcze próbował Streit, ale obok bramki.

59:46
    Spore zamieszanie pod bramką Łotwy, ale Masalskis nakrywa krążek ciałem.

59:34
    Timeout dla Szwajcarii.

59:01
    Hiller wraca na lód.

59:01
    Bramka dla Łotwy!

LAURIS DARZINS trafia do pustej bramki! 3:1 dla Łotwy!

58:51
    Hiller opuszcza bramkę!

58:43
    Krążek w tercji obronnej Helwetów.

58:16
    Krążek wznawiany będzie przed bramką Łotwy.

57:56
    Daugavinš był bliski, ale w ostatniej chwili zgubił krążek.

57:48
    Suri! Szwajcar wyszedł sam na sam, ale nie zdołał pokonać Masalskisa!

57:34
    Dobrze bronią się Łotysze.

56:52
    Krążek wypadł poza linię niebieską. Wznowienie w tercji neutralnej.

56:47
    Streit z daleka. Dobrze broni Masalskis.

56:32
    Błąd Helwetów i Girgensons uderza w poprzeczkę, a potem jeszcze ociera się o słupek!

56:11
    Helweci nie wykorzystali dobrej sytuacji.

55:32
    M. Redlihs z kilku metrów, pewnie broni bramkarz reprezentacji Szwajcarii.

54:58
    Kontra Łotyszów i szybki strzał. Broni Hiller.

54:36
    Wick bardzo mocno przed bramkę, ale żaden z jego kolegów nie skierował gumy ku bramce.

53:30
    Krążek po strzele jednego z Helwetów wychodzi poza pole gry.

53:05
    Pavlovs nie zdążył do krążka i tym samym Szwajcarzy ruszają z koleją kontrą.

52:06
    Darzinš uderza, ale był to strzał oddany głównie po to by nie stracić posiadania gumy w tercji rywali.

51:18
    Josi do Cunti'ego, ale ten ostatni został zablokowany i nie zdołał oddać strzału.

50:46
    Mocno wstrzelony krążek przed bramkę Łotwy. Obyło się jednak bez strzału.

50:00
    Połowa trzeciej tercji za nami. Coraz mniej czasu pozostaje Helwetom na wyrównanie.

49:49
    Streit potężnie z dystansu. Krążek pewnie łapie Masalskis.

48:59
    Błąd Łotyszy i mamy uwolnienie.

48:32
    Spalony Szwajcarów.

47:37
    Indrašis był bliski przejęcia krążka w tercji obronnej przeciwników. Sędziowie jednak przerwali grę, gdyż dopatrzyli się pozycji spalonej.

47:00
    Wznowienie w strefie obronnej Łotwy.

46:13
    Świetna kontra Łotyszy, ale Girgensons nie zdołał pokonać Hillera!

45:05
    Weber otrzymał krążek z lewej strony bramki rywali i próbował oddać strzał. Nie trafił jednak dobrze w krążek i ten minął bramkę.

43:59
    Ambühl z półdystansu, ale zbyt lekko.

43:03
    Cipulis z około sześciu metrów. Hiller odbił krążek przed siebie i na jego szczęście Keninš nie trafił w gumę przy próbie dobitki.

42:18
    Josi z dystansu. Pewnie broni Masalskis.

41:01
    Ambühl ruszył indywidualnie, ale szybko został powstrzymany.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Łotwa wciąż prowadzi w Sochi z Szwajcarią. Drugą tercję co prawda wygrali Helweci, ale to nadal Łotysze prowadzą 2:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:38
    Pavlovs ofiarnie interweniuje i własnym ciałem blokuje strzał rywala.

38:53
    Seger! Miał krążek kilka metrów przed bramką i mnóstwo czasu. Uderzył jednak wprost w bramkarza!

38:11
    Helweci w pełnym zestawieniu.

37:42
    Ruszona bramka Hillera i gra zostaje przerwana.

37:09
    Ogromne zamieszanie pod Szwajcarską bramką! Helweci jednak wybijają gumę.

36:11
    Wick na ławce kar. Szansa przed Łotyszami.

36:00
    Seger uderzył ponad bramką.

35:09
    Bramka dla Szwajcarii!

Krążek zagrany został przed bramkę, gdzie MARTIN PLUSS pewnie pakuje go do siatki!

34:47
    Cipulis! Ależ okazja Łotysza! Po raz kolejny fantastycznie broni Hiller!

33:56
    Szybka kontra Łotyszów, ale Hiller ratuje swój zespół przed utratą bramki.

32:27
    Łotysze na spalonym.

31:51
    Gerdner w bardzo dobrej sytuacji nie zdołał czysto trafić w gumę!

31:26
    Niezła akcja Helwetów, lecz nie udało się oddać strzału.

30:58
    Próbował Niederreiter, ale bez skutku.

30:16
    Imponująca kontra Łotyszów! Darzinš do M. Redlihsa, który z trzech metrów nie zdołał pokonać świetnie interweniującego Hillera.

29:21
    Uwolnienie i krążek wraca pod bramkę Masalskisa.

28:56
    Josi! Potężne uderzenie, ale po rykoszecie krążek mija łotewską bramkę.

27:23
    Kontra Szwajcarów. Gardner mógł stanąć oko w oko z bramkarzem rywali, ale tuż przed bramką zgubił krążek.

26:05
    Masalskis! Fantastyczna interwencja łotewskiego bramkarza!

25:45
    Ambühl z dystansu. Masalskis obronił ten strzał, a potem wyjeżdżając przed bramkę zablokował dobitkę. Krążek wrócił jednak w posiadanie Szwajcarów szybciej niż Masalskis zdołał powrócić na bramkę. Było niebezpiecznie, ale Helweci nie skorzystali z prezentu.

25:23
    Timeout dla Łotwy.

25:06
    Jeden z Szwajcarów uderzył z daleka. Guma przeleciał nad poprzeczką.

24:30
    Bardzo dużo gry w środkowej tercji boiska oglądaliśmy w ostatnich minutach.

22:28
    Moser obok słupka.

22:04
    Brunner próbował uderzać będąc tuż przed bramkarzem, ale ostatecznie to sam Szwajcar wpadł do bramki.

21:51
    Masalskis znów bardzo dobrze interweniuje.

21:25
    Nieudana kontra Łotyszy, którzy zagrali krążek wzdłuż bramki, ale nikt z nich nie zdołał oddać strzału.

20:40
    Pozycja spalona Helwetów.

20:12
    Niederreiter szybko decyduje się na strzał i pewnie broni Masalskis.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Łotysze niespodziewanie prowadzą 2:0 z Szwajcarią, po 20 minutach gry. Bramki dla Łotwy strzelali Bartulis i Darzinš.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:45
    Niedokładne podanie i Szwajcarzy muszą wracać pod własną bramkę.

19:00
    Ostatnie 60 sekund pierwszej części meczu.

18:42
    Teraz to Szwajcarzy długo utrzymują się w tercji rywali, ale niewiele z tego wynika.

17:48
    Próbował jeszcze Daugavinš, ale bardzo dobrze broni bramkarz Helwetów.

17:18
    Darzinš! Ależ okazja Łotyszów! Krążek o centymetry mija słupek bramki Hillera!

16:50
    Ładna akcja Łotwy, ale nie udało się oddać celnego strzału.

16:03
    Zablokowany strzał spod niebieskiej linii w wykonaniu jednego z Łotyszów.

15:56
    Pavlovs powalczył o gumę, która chwilę potem została wycofana i Hiller musiał interweniować.

15:16
    Wick z kilku metrów! Świetnie broni Masalskis!

14:39
    Próbował Pujacs, ale Hiller nie miał problemów z jego uderzeniem.

13:25
    Małe zamieszanie pod bramką Masalskisa. Jego koledzy z zespołu szybko wyjaśniają sytuację.

13:06
    Bardzo dobrze grali w defensywie Łotysze, którzy wypchali Szwajcarów z własnej strefy obronnej.

11:19

Świetna akcja Łotyszy! Krążek szybko rozprowadzony do LAURISA DARZINSA, który uderzeniem z bardzo ostrego kąta podwyższa prowadzenie swojego zespołu! 2:0 dla Łotwy!

10:21
    Trachsler najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar.

10:19
    Hiller mrozi krążek po zbyt mocnym podaniu i gra rozpocznie się od wznowienia sprzed bramki Szwajcarów.

10:00
    Połowa pierwszej tercji za nami.

9:47
    Próba wstrzelenia krążka za bramkę Łotyszy w wykonaniu Helwetów.

8:38

OSKARS BARTULIS uderzył całkiem mocno spod niebieskiej linii. Hiller nie powinien mieć problemów z tym uderzeniem, ale bardzo dobrze zasłonił go Karsums i guma wpadła do siatki! 1:0 dla Łotwy!

8:01
    Bardzo słabe ostatnie minuty w wykonaniu obydwu drużyn.

6:47
    Bramkarz reprezentacji Łotwy broni strzał z dystansu.

6:23
    Niewiele dzieje się na lodzie po wyrównaniu składów.

5:11
    Łotysze w pełnym zestawieniu.

4:56
    Cunti efektownie, ale Masalskis nie popełnia błędu.

4:30
    Dwa razy próbował Moser, lecz bez skutku.

3:59
    Bardzo dobra obrona Masalskisa, który broni strzał z kilku metrów.

3:41
    Zablokowany strzał Brunnera, który uderzał z dystansu.

3:11
    Jass na ławce kar.

1:21
    Świetna akcja Helwetów! Guma wystawiona przed bramkę, gdzie świetnie najeżdżał Bieber. Oddał płaskie uderzenie, ale bardzo dobrze broni Masalskis!

00:40
    Pierwsza nieudana akcja Szwajcarów. Niedokładne odegranie krążka przed bramkę rywali.

00:01

Hokeiści już na lodzie. Za chwilę początek spotkania.

Szwajcaria: Hiller (Berra) – Streit, Diaz, Vauclair, Seger, Weber, Josi, Blindenbacher – Niederreiter, Plüss, Moser – Cunti, Wick, Brunner – Bodenmann, Hollenstein, Romy – Ambühl, Trachsler, Bieber, Gardner

Łotwa: Masalskis (Gudlevskis) – Rekis, Ozolinš, Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Darzinš, Sprukts, M. Redlihs – Karsums, Girgensons, Daugavinš – Indrašis, Keninš, Cipulis – Jass, Pavlovs, Berzinš

Sędziowie: Leggo, Ronn, Kovachik, Schrader.

Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 18:00.

Łotysze przegrali wszystkie swoje mecze grupowe. Z Czechami było 2:4, a z Szwecją 3:5.

Szwajcarzy w grupie C zajęli drugie miejsce, za Szwedami. Mecze Helwetów nie obfitowały w bramki, z Łotwą i Czechami wygrali po 1:0, a z reprezentacją Trzech Koron przegrali 0:1.

W Pałacu lodowym Bolszoj zmierzą się reprezentacje Szwajcarii i Łotwy. Będzie to mecz w ramach rundy kwalifikacyjnej, którego zwycięzca awansuje do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego. Obie ekipy zmierzyły się już ze sobą w fazie grupowej.

We wtorkowy wieczór czeka nas kolejny mecz w ramach olimpijskiego turniej hokeja na lodzie. W Sochi swoje zmagania we wtorek rozpoczęły najlepsze męskie reprezentacje świata.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 36. Plüss – 9. Bartulis (Daugavinš, Girgensons), 12. Darzinš (M. Redlihs), 60. Darzinš (Pavlovs)

Sędziowie: Leggo, Ronn, Kovachik, Schrader