Słowenia 2 – Austria 4:0 (koniec) | Rosja – Norwegia 4:0 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:3 (koniec)
Czechy – Słowacja 5:3 (koniec)
Czechy
5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Słowacja
Wtorek 18.02.2014, 18:00Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejsze relacje z ćwierćfinałów na lajfy.com! (20:24:02)

Koniec! Czechy w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Soczi. Słowacy pakują walizki i wylatują do domów. Szkoda słowackiej reprezentacji, która w trzeciej tercji podjęła fantastyczną walkę z Czechami.

60:00

59:32
    Bramka dla Czech!
    Bramkę zdobył TOMASZ PLEKANEC.

GOOL! TOMASZ PLEKANEC ustala wynik spotkania strzałem do pustej bramki!

59:08
    Koniec marzeń Słowaków o wygranej? Meszároš otrzymał karę mniejszą za zahaczanie.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:06
    Sekera mocno spod niebieskiej, broni Pavelec.

57:20
    Coraz mniej czasu ma Słowacja na doprowadzenie do remisu, Czesi wszystkie siły wysyłają już do defensywy.

56:32
    Słowacy dorwali się do gumy i ruszają do ataku.

55:21
    Czesi spokojnie rozgrywają gumę we własnej tercji, nie spieszy się podopiecznym Aloisa Hadamczika.

54:02
    Uwolnienie po stronie czeskiej, wycofanie gry pod bramkę Pavelca.

53:12
    Delikatny strzał Sekery na bramkę Pavelca, broni golkiper czeskiej reprezentacji.

52:21
    Wzmaga się doping rosyjskiej publiczności, która chce czwartej bramki Słowaków. Tymczasem przy gumie Czesi.

51:23
    Teraz szansa z drugiej strony – Jagr, Plekanec – wszystko broni Laco.

50:13
    Ogromny kocioł w tercji obronnej Czechów. Słowacy walczą!

49:13
    Chara do Tatara, a ten nie zdołał opanować gumy przy bramce Czechów.

48:51
    Trener Czech – Alois Hadamczik poprosił o regulaminową przerwę w grze.

48:51
    Bramka dla Słowacji!
    Bramkę zdobył TOMASZ SUROVY.

GOOL! Przepiękna akcja Słowaków! Sekara podał do TOMASZA SUROVY'EGO, który fantastycznym uderzeniem pokonuje Pavelca!

47:20
    Bramkę zdobył MARIAN HOSSA.

GOOL! Ta bramka wisiała w powietrzu od dłuższego czasu! MARIAN HOSSA dobija strzał Tatara i mamy drugą bramkę dla Słowacji!

46:22
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Czechów. Przerwa na porządkowanie lodu.

45:05
    Chara do Mariana Hossy, a ten ładnym strzałem z nadgarstka trafia wprost w Pavelca.

44:35
    Voráček obija słupek słowackiej bramki!

43:34
    Kaberle mocno spod bandy, ale nie trafia w światło bramki Laco.

42:23
    Szybka gra na początku tej trzeciej tercji, Słowacy zdają sobie sprawę, że strata jest spora, a czasu stosunkowo mało.

41:32
    Handzuš próbował oddać strzał na bramkę Pavelca, ale gumę spod kija wyłuskał mu Gudas.

40:21
    Mocne uderzenie Mariana Hossy, broni Pavelec!

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Słowacji.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 19:46.

Druga tercja na remis. Po 40. minutach gry Słowacja przegrywa z Czechami 4:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta gry w drugiej tercji spotkania.

38:57

GOOL! Pierwsza bramka dla Słowaków! Handzuš podał zza bramki do MARIANA HOSSY, który przełamuje Pavelca i zdobywa swój pierwszy gol na turnieju.

38:24
    Słowacy szukają ostatniej szansy na zdobycie bramki w drugiej tercji, Czesi cofnęli się do defensywy.

37:21
    Hemsky strzela obok bramki Laco, gumę przejmują Słowacy.

36:18
    Niecelne uderzenie Mariana Hossy w dobrej sytuacji.

35:41
    Bramkę zdobył ROMAN ČERVENKA.

GOOL! Fatalny błąd Słowaków, którzy gubią gumę na rzecz ROMANA ČERVENKI, który w sytuacji sam na sam z Laco nie daje mu szans!

35:19
    Ładna interwencja Laco po mocnym uderzeniu Červenki.

34:23
    Starosta nie zdołał opanować gumy pod niebieską i krążek wypada do tercji neutralnej.

33:34
    Słowacy rozgrywają krążek w tercji czeskiej reprezentacji, ale nie mogą sobie stworzyć dobrej sytuacji strzeleckiej.

32:34
    Czesi spokojnie rozgrywają gumę w okolicach tercji neutralnej.

31:34
    Słowacy próbują, szukają swojej okazji, ale w ich akcjach brakuje precyzji.

30:28
    Nieudane dalekie podanie Sekery, guma ląduje na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Laco.

29:18
    Seria strzałów Słowaków na czeską bramkę, jak na razie bezbłędnie spisuje się Pavelec.

28:34
    Słowacja na lodzie w pełnym zestawieniu. Słabo zagrali w tej przewadze Czesi.

27:23
    Kontratak Słowaków w osłabieniu zakończony uderzeniem Marinčina. Przerwa w grze.

26:34
    Kolejne wykluczenie. Chara otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika. Czechy w przewadze.

25:42
    Tym razem udało się wybronić Słowacji w osłabieniu. Gramy 5 na 5.

24:21
    Spokojnie rozgrywany zamek w tercji Słowaków przez czeską reprezentację.

23:42
    Karę mniejszą za zahaczanie otrzymał Marian Hossa. Czechy ponownie w przewadze.

23:16
    Niecelne uderzenie Chary spod niebieskiej na bramkę Pavelca. Gumę przejmują Czesi.

22:32
    Ponownie nakręcają się Czesi. Erat mocno z okolic niebieskiej, Laco broni parkanami.

21:32
    Blisko było! Michalek przestrzelił pomimo praktycznie pustej słowackiej bramki.

20:50
    Pavelec wyłapuje gumę po uderzeniu Chary.

20:34
    Znacznie aktywniejsza gra Słowaków na początku tej tercji.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji wygrane przez Słowaków.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 18:58.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Czesi pewnie prowadzą ze Słowacją 3:0. Słabo spisują się Słowacy.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:46
    Świetna interwencja Pavelca po mocnym uderzeniu Meszároša.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:16
    Słowacy wybijają gumę na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Laco.

17:04
    Bramkę zdobył DAVID KREJČÍ.

GOOL! Piękna bramka Czechów w przewadze! Kaberle podał do DAVID KREJČÍEGO, który fantastycznym strzałem z pierwszej pokonał golkipera słowackiej reprezentacji.

16:03
    Czesi zakładają hokejowy zamek w tercji ataku...

15:46
    Czechy na lodzie już w pełnym zestawieniu. Chwila gry Czechów w przewadze.

15:18
    Siły na lodzie wyrównane. Na ławce kar za uderzanie znajduje się Jurčo.

14:12
    Jak na razie niezbyt układa się ta gra w przewadze Słowakom.

13:46
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Jagr. Słowacja w przewadze.

12:31
    Poruszona bramka Czechów. Sędziowie przerywają grę.

11:32
    Pewna gra czeskiej reprezentacji. Czesi oddają kolejne strzały na bramkę Laco.

10:33
    Strzał Voráčka po lodzie, broni parkanami Laco.

9:50
    Kapitalna interwencja Pavelca po piekielnie mocnym uderzeniu Zaborskiego.

9:03
    Marian Hossa do Tatara na drugą stronę, ten próbował strzelać, ale dobrą interwencją popisał się jeden z czeskich defensorów.

8:04
    Laco mrozi gumę po strzale Erata. Wznowienie w tercji obronnej Słowacji.

7:22

GOOL! Kapitalna kontra Czechów! Plekanec wjechał do tercji Słowaków, trafił w słupek, jego uderzenie dobił ROMAN ČERVENKA i mamy już 2:0.

6:53
    Bramkę zdobył ALES HEMSKY.

GOOL! Czechy na prowadzeniu! Błyskawicznie wykorzystana ta gra w przewadze! Voráček podał na środek do ALESA HEMSKY'EGO, który pewnym uderzeniem wpakował gumę do siatki Laco.

6:38
    Karę mniejszą za uderzanie otrzymał Marinčin. Czesi po raz pierwszy w przewadze.

5:43
    Strzał Nedvěda zablokowany przez jednego ze słowackich obrońców.

4:10
    Guma po strzale Hemsky'ego wypada poza obszar gry, wznowienie pod bramką Laco.

3:41
    Ah, kapitalne wprowadzenie gumy do tercji ataku w wykonaniu Jurčo. Niestety Słowak niecelnie podał do jednego ze swoich partnerów.

2:51
    Mocne uderzenie Radivojevičia, pierwsza dobra interwencja Pavelca.

1:37
    Ogromne zamieszanie pod bramką Laco! Voráček bliski pokonania golkipera Słowaków!

0:21
    Nieudane wejście Jagra do tercji ataku. Gumę przejmują Słowacy.

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Czechów!

00:01

Zawodnicy na lodzie.

Czechy: Pavelec (Salák) – Židlický, Šmíd, Gudas, Rozsíval, Z. Michálek, Kaberle, Krajíček – Jágr, Plekanec (C), Červenka – Hemský, Krejčí, M. Michálek – Voráček, Hanzal, Erat – Frolík, Nedvěd, Palát – Novotný.
    Trener: Alois Hadamczik.

Słowacja: Laco (Halák) – Starosta, Chára (C), Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Jurčina, Vydarený – Marián Hossa, Handzuš, Tatar – Jurčo, Ölvecký, Záborský – Miklík, Surový, Bartovič – Pánik, Radivojevič, Marcel Hossa.
    Trener: Vladimír Vůjtek.

Sędziowie: Peel (USA) , Vinnerborg (SWE) – Cameron (CAN), Suominen (FIN).

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytem jutrzejszego meczu wydają się być Czesi, ale Słowacy na pewno nie poddadzą się bez walki.

Czesi także nie notują udanego turnieju. Porażka ze Szwecją i Szwajcarią oraz niezbyt przekonujące zwycięstwo nad Łotwą.

Słowacy zaliczyli fatalną fazę grupową, przegrali swoje wszystkie trzy spotkania, nawet to z niedocenianą reprezentacją Słowenii.

Jednym z wtorkowych spotkań barażowych będzie bratobójczy pojedynek pomiędzy reprezentacjami Czech i Słowacji.

Czas rozpocząć walkę o ćwierćfinał. W tej fazie turnieju nie ma już miejsca na błędy, przegrany każdego spotkania pojedzie do domu.

Hokejowy turniej mężczyzn Soczi 2014, spotkanie pomiędzy reprezentacją Czech i Słowacji.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 7. Hemsky (Voráček, Kaberle), 8. Červenka (Plekanec, Jagr), 18. Krejčí (Kaberle, Gudas), 36. Červenka, 60. Plekanec (Krejčí) – 39. Marian Hossa (Handzuš, Sekera), 48. Marian Hossa (Tatar, Handzuš), 49. Surovy (Sekera, Bartovič)

Sędziowie: Peel (USA) , Vinnerborg (SWE) – Cameron (CAN), Suominen (FIN)