Aberdeen F.C.
2:1 (2:0)
Celtic F.C.
Wtorek 25.02.2014, 20:45 • Pittodrie Stadium, Aberdeen • Szkocka Premier League

Celtic niespodziewanie uległ Aberdeen. Drużynie gospodarzy sporo ułatwiła czerwona kartka dla Virgila van Dijka już w dwunastej minucie meczu. Po trzynastu spotkaniach bez straconej bramki w końcu skapitulował Fraser Forster, a uderzenie Jonnego Hayesa będzie pretendowało do tytułu gola roku w lidze szkockiej. Bohaterem i MVP spotkania Neil McGinn, który zaliczył dwie asysty. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (22:41:50)

90+2
    Taktyczna zmiana w drużynie Aberdeen. Veron wszedł za Pawletta.

90+1
    Złe zagranie McGinna do Rooneya i od bramki rozpocznie Forster.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Celtic atakuje całą drużyną. Goście nie mają już nic do stracenia.

88
    Ostatnia zmiana w Celticu. Izaguirre zmieniony przez Balde.

87
    Aberdeen stara się przenieść grę pod bramkę Forstera. Gospodarze są coraz bliżej sprawienia niespodzianki.

85
    Stokes wywalczył rzut rożny, ale obrońcy Aberdeen zażegnali zagrożenie.

83
    Trener Aberdeen wzmacnia defensywę. Anderson zmienił Logana.

83
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Shaughnessy wszedł za Tate'a.

82
    Flood ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla gości z niebezpiecznej odległości.

80
    Fatalny strzał Samarasa. Grek wyraźnie przecenił swoje umiejętności.

79
    Langfield z łatwością złapał strzał Stokesa.

78
    Celtic starał się szybko rozegrać rzut wolny, ale zawodnicy gospodarzy połapali się w zamiarach graczy z Glasgow.

77
    Samaras wszedł za Griffithsa.

75
    Kwadrans do końca. Czy Celtic będzie w stanie wyrównać?

75
    Rzut wolny dla gospodarzy z niebezpiecznej odległości po faulu reprezentanta Hondurasu i zablokowany strzał McGinna.

74
    Nieudana wrzutka Izaguirre z lewego skrzydła.

72
    Aberdeen stara się dłużej utrzymywać przy piłce.

70
    Aberdeen broni się całą drużyną. Jeżeli nic się nie zmieni na boisku to gospodarze w końcu stracą prowadzenie, bo Celtic jest wyraźnie w gazie.

68
    Celtic cały czas w ataku.

66
    I jeszcze jeden. Gospodarze zamknięci we własnym polu karnym.

65
    Forrest wywalczył rzut rożny. Młody skrzydłowy wniósł wiele ożywienia w grę gości.

64
    Rzut rożny dla miejscowych. Jedna z nielicznych okazji dla miejscowych w drugiej połowie.

62
    Celtic wyraźnie nabrał wiatru w żagle. Aberdeen w opałach.

60
    Gol dla Celticu!

JAMES FORREST pięknym strzałem w okienko pokonał bramkarza Aberdeen. Asystę zaliczył Brown.

59
    Obraz gry od dłuższego czasu nie ulega zmianie. Celtic atakuje, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Langfielda.

57
    Ataki gości są bardzo chaotyczne. To nie jest dobre spotkanie w wykonaniu Celticu. Tym razem bardzo niecelnie uderzał Matthews.

56
    Piłka po zagraniu Bitona opuściła boisko. Od bramki zacznie Langfield.

54
    Gra toczy się głównie na połowie gospodarzy, ale niewiele z tego wynika.

52
    Ładnym rajdem z własnej połowy popisał się Hayes, ale w końcu zatrzymał go Ambrose.

51
    Zawodnicy Aberdeen mają problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Widać sporą nerwowość w ich poczynaniach.

49
    Stokes łatwo stracił piłkę na lewym skrzydle. Ciekawe kiedy trener gości zdecyduje się zmienić irlandzkiego napastnika? Na ławce są m.in. Pukki i Balde.

47
    Celtic od początku drugiej połowy stara się mocno zaatakować. W przerwie musiało być gorąco w szatni mistrzów Szkocji.

46
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Forrest wszedł za bezbarwnego w pierwszej połowie Commonsa.

46

Piłkarze obu drużyn powoli wracają na boisko.

Spora niespodzianka w Aberdeen. Gospodarze powoli wyrastają na pogromców Celticu. Do przerwy prowadzą już 2-0, a warto pamiętać, że goście grają od dwunastej minuty w dziesięciu. Ciężkie zadanie czeka podopiecznych Neila Lennona w drugiej połowie. Czy będą w stanie odwrócić stan tego meczu dowiemy się po przerwie.

45+1

45+1
    Rzut rożny dla gości i kolejny raz źle dośrodkował Commons.

45
    Gol dla Aberdeen!

ADAM ROONEY i dwa zero dla Aberdeen. Kolejny raz świetnie dośrodkował McGinn, a napastnik gospodarzy ładną główką pokonał Forstera.

44
    Niecelny strzał Griffithsa z dystansu.

42
    Celtic stara się od razu mocniej zaatakować, ale gospodarze mądrze się bronią.

41

JONNY HAYES po podaniu McGinna popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Koniec serii Celticu!!!

40
    Aberdeen długo rozgrywają piłkę. Gospodarze starają się uspokoić grę.

39
    Stokes złapany na spalonym.

38
    Mocne dośrodkowanie/strzał Bitona i Langfield z trudem odbił piłkę. Na jego szczęście żaden z zawodników Celticu do niej nie doszedł.

37
    Stokes łatwo stracił piłkę pod polem karnym rywali. Irlandczyk jest dziś niewidoczny.

35
    Nieźle z lewego skrzydła dośrodkował Hayes, ale Adam Rooney minął się z piłką w polu karnym Celticu.

34
    Celtic mimo gry w osłabieniu ma przewagę i stara się mocniej zaatakować Aberdeen.

32
    Zablokowany strzał Griffithsa i rzut rożny dla teamu z Glasgow zmarnowany przez Commonsa.

31
    Langfield dalekim wyjściem uratował swój zespół.

30
    Kolejny korner dla miejscowych. Tym razem wybiciem za linię końcową swój zespół ratował Izaguirre.

29
    Rzut rożny dla Aberdeen i pewne wybicie piłki przez obrońców gości.

27
    Kolejna seria fauli. Na jednej czerwonej kartce się tu chyba nie skończy.

25
    Po strzale McGinna piłka odbiła się od nóg Ambrose'a i trafiła prosto w ręce Forstera.

24
    Griffiths stracił piłkę przed polem karnym Aberdeen.

22
    Fatalne dośrodkowanie McGinna ze stałego fragmentu gry. Forster na razie nie ma zbyt wiele pracy w tym spotkaniu.

21
    Ambrose ukarany żółtą kartką. Faulowany był Haynes.

19
    McGinn zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego celności lepiej nie komentować.

18
    Griffiths ukarany żółtą kartką za faul w ataku. Robi się ostro na boisku.

17
    Seria fauli po obu stronach. Sędzia często musi sięgać po gwizdek.

15
    Pierwszy kwadrans spotkania za nami. Lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy gości, ale muszą sobie oni radzić bez ukaranego czerwoną kartką van Dijka.

14
    Celtic długo rozgrywa piłkę. Zawodnicy gości starają się zorganizować po stracie van Dijka.

13
    Celtic zamknięty w okolicach własnego pola karnego.

12
    van Dijk wyleciał z boiska za faul na Pawlettcie. Rzut wolny dla gospodarzy, którzy od dwunastej minuty będą grali w przewadze.

11
    van Dijk wygrał pojedynek biegowy z Rooneyem i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

10
    Stokes ze stałego fragmentu gry uderzył wysoko nad bramką Langfielda.

9
    Brown faulowany przed polem karnym rywali. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości od bramki Aberdeen. Considine ukarany żółtą kartką.

7
    Langfield najpierw odbił strzał Browna, a chwilę później uprzedził Stokesa.

6
    Tym razem poszkodowany był McGinn, którego faulował Biton. Reprezentant Irlandii Północnej jeszcze niedawno był zawodnikiem Celticu, ale Neil Lennon rzadko dawał mu szansę na grę.

5
    McGinn nieprzepisowo zatrzymywał Ambrose'a. Piłka dla gości.

4
    Od początku mocno napiera Celtic, który na pewno chce zrewanżować się za niedawne wyeliminowanie z Pucharu Szkocji.

3
    Mulgrew zdecydował się na strzał, ale jego uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć Langfielda.

2
    Ambrose łatwo zatrzymał akcję gospodarzy.

1
    Mecz rozpoczęli goście. Czy będą w stanie kontynuować wspaniałą serię spotkań ligowych bez straconej bramki?

1

Obie drużyny są już na boisku. Za moment rozpoczną się prawdziwe emocje.

Aberdeen F.C.: Langfield – Logan, Considine, Reynolds (C), Tate – Hayes, Robson, Pawlett, Flood, McGinn – Rooney

Rezerwowi: Weaver – Shaughnessy, Anderson, Low, Makongo, Vernon, Smith

Trener: Derek McInnes

Celtic F.C.: Forster – Matthews, van Dijk, Ambrose, Izaguirre – Brown (C), Biton, Mulgrew, Commons – Griffiths, Stokes

Rezerwowi: Załuska – Samaras, Boerrigter, Balde, Pukki, Fisher, Forrest

Trener: Neil Lennon

Sędziowie: Thomson – Harris, Ross

Aberdeen niespodziewanie uległo 1-3 drużynie Partick Thistle. Honorowego gola zdobył Adam Rooney.

W ostatniej kolejce Celtic pokonał na wyjeździe Hearts 2-0 po golach Griffithsa i Pukkiego. Było to już trzynaste spotkanie teamu z Glasgow bez straconej bramki.

Aberdeen wygrało piętnaście spotkań, trzy razy zremisowało i poniosło osiem porażek. Bilans bramkowy gospodarzy to 37-25.

Celtic może pochwalić się fantastycznym bilansem w lidze. Do tej pory wygrał dwadzieścia trzy mecze i tylko trzy razy zremisował. Bilans bramkowy podopiecznych Neilla Lennona to 62-12.

W meczu na szczycie ligi szkockiej lider z Glasgow zmierzy się z wiceliderem z Aberdeen. Faworytem spotkania są goście, ale warto pamiętać, że Aberdeen wyeliminowało Celtic z krajowego pucharu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.