Schalke 04 – Hoffenheim 4:0 (koniec) | Borussia M. – Augsburg 1:2 (koniec) | Stuttgart – Braunschweig 2:2 (koniec)
Hannover – Bayer 1:1 (koniec) | Wolfsburg – Bayern 1:6 (koniec) | Hamburg – Eintracht 1:1 (koniec)
1. FC Nurnberg – Werder 0:2 (koniec)
Hannover 96
1:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
Sobota 08.03.2014, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga

Dobre zawody zagrał Sebastian Boenisch, który miał ogromny udział przy bramce dla swojej ekipy. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na lajfy.com! (17:23:32)

Niestety druga połowa nie przyniosła nam zmiany rezultatu i wynik pozostał taki sam, jak po pierwszej części gry. Było kilka szans na zmianę wyniku w tej odsłonie, ale piłkarze jakby stracili sporo sił przez 45 minut.

90+3
    Jeszcze jedna akcja kończy się rzutem rożnym dla gospodarzy. Dobra centra, ale Leno wyłapuje piłkę po strzale głową! Ostatni gwizdek sędziego!

90+2
    To chyba ostatnie akcje tego meczu! W posiadaniu futbolówki są gospodarze, Prib przejmuje piłkę i decyduje się na uderzenie! Tuż obok słupka, Leno nie złapałby tej piłki!

90
    Castro zagrywa zbyt mocno w stronę uciekającego Sama! Piłka opuszcza plac gry i spokojnie rozpocznie Zieler.

89
    Obie ekipy wciąż walczą o cenne 3 punkty! Została ostatnia minuta + ewentualny doliczony czas gry!

88
    Leno popisuje się świetną interwncją po strzale sam na sam Rudnevsa! Całą akcję spowodował obrońca, który stracił piłkę przy linii bocznej!

87
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Bittencourt, na boisku pojawia się Ya Konan.

86
    Zamieszanie w polu karnym po kornerze i Castro wybija futbolówkę niemalże z linii bramkowej! Ależ pech gospodarzy!

85
    Leno wybija piłkę już za linią końcową, a wcześniej dotykał jej jego kolega z drużyny! Będzie więc rzut rożny dla gospodarzy!

83
    Kolejne zderzenie na boisku! Tym razem wziął w tym udział świeży Sane, który zderzył się nogami z rywalem!

82
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Andreasen, na boisku pojawia się Sane.

81
    Słaby strzał z dystansu Brandta. Ucierpiał Andreasen, a to szansa do zmiany w ekipie gospodarzy.

79
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kießling, na boisku pojawia się Derdiyok.

79
    Can brzydko wjeżdża w nogi Sakai'a i otrzymuje zasłużoną żółtą kartkę.

78
    Zaskakujące uderzenie głową gracza gospodarzy i nie bez problemów broni Leno! Piłka jednak może nawet nie zmierzała w światło bramki.

77
    Kolejna wrzutka, tym razem w drugiej części boiska, nie dochodzi do głowy adresata. Dobrze ustawiony obrońca Bayeru wybija piłkę, ale chwilę potem następuje rzut rożnya dla Hannoveru!

75
    Can zabrał się za dośrodkowanie, ale zupełnie mu to nie wyszło! Na jego szczęście partner zamykał tę akcję i jeszcze zdołał opanować piłkę. Kwadrans do zakończenia tego spotkania!

73
    Bittencourt otrzymuje świetne dogranie na klatę z głębi pola i już miał oddawać strzał, ale ubiegł go obrońca! Dobra akcja Hannoveru.

72
    Brakuje w tej połowie większej ilości celnych strzałów. Wyraźnie piłkarze odczuwają szybką grę w pierwszej odsłonie.

70
    Przetrwali napór Hannoveru goście i teraz to oni przechodzą do ofensywy spychając rywali na ich połowę. Niecelny strzał kończy akcję!

69
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Son, na boisku pojawia się Brandt.

68
    Niestety Huszti niezbyt dokładnie dośrodkowuje i piłka leci poza linię boczną. Szykują się zmiany.

67
    Rzut rożny dla Hannoveru. Czekamy na dobre dośrodkowanie i bramkę!

66
    Gospodarze wyraźnie zamierzają wygrać to spotkanie! Strzał z dystansu oddał teraz Andreasen, ale piłka spada metr od słupka bramki Leno!

64
    Rudnevs maruje okazję na zdobycie bramki! Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, partner przedłuża podanie głową, a Łotysz nie trafia w piłkę zaraz przed bramką! Wydaje się jednak, że Rudnevs był na spalonym.

62
    Sam nabierał tempa przed szesnastką Zielera, ale golkiper w odpowiednim momencie wyszedł z bramki i zgarnął futbolówkę.

61
    Zmarnowana akcja Hannoveru, którzy wymieniali zbyt wiele podań w polu karnym Bayeru. W końcu obrońcy powrócili i ofensywę zakończył niecelnym strzałem Andreasen.

60
    Durga połowa za bardzo nie przypomina pierwszej, w której mieliśmy sporo okazji. Tych na razie brakuje, ale to ataku zabierają się gospodarze!

58
    Kießling traci buta i znów leży na murawie! Chwilę potrwa zanim zawiąże go od nowa. Ale nie powinien robić tego na murawie.

57
    Niemiecki zawodnik będzie kontynuował to spotkanie. Już powrócił na murawę – gramy dalej!

56
    Bardzo dużo niedokładności, które nie pozwalają stworzyć dobrych akcji. Kießling upada w polu karnym jak rażony piorunem! Potrzebna pomoc lekarzy.

54
    Andreasen jako pierwszy w dzisiejszym meczu zostaje ukarany żółtą kartką.

53
    Leverkusen wyprowadza dobrą kontrę na skrzydle, ale napastnik Niemiec przewraca się z piłką! Na szczęście jednak dalej trzyma ją przy nodze i Bayer kontynuuje atak.

52
    Kießling zbyt szybko wybiegł za obrońców, którzy złapali go w pułapkę ofsajdową.

51
    Znów Hannover trochę cofnięty na swoją połowę. Leverkusen jednak nie potrafi stworzyć groźnej akcji ofensywnej. Brak strzałów kończących!

49
    Raz jedni, raz drudzy są w posiadaniu piłki. Leverkusen prowadzi akcję pozycyjną, ale nie trwa to zbyt długo.

47
    W zabójczym tempie rozpoczynają obie ekipy! Dobra akcja gości przejęta przez Sakai'a, później Rudnevs także traci piłkę i idzie kontra.

46
    Wracamy na AWD-Arenę! Rozpoczynają drugie 45 minut gracze Bayeru!

46

Bardzo emocjonująca pierwsza połowa kończy się remisowym wynikiem 1:1 po bramkach Castro i Rudnevsa! W pierwszych minutach meczu Huszti zmarnował rzut karny, w ostatniej minucie piłka wpadła na słupek po strzale Hoffmanna! To zwiastuje jeszcze lepsze emocje w drugiej odsłonie, która już za kilkanaście minut!

45+3

45+2
    Ależ szczęście dla Bayeru Leverkusen! Dobry strzał z pola karnego oddał zawodnik gospodarzy, bezradny Leno tylko odprowadza piłkę wzrokiem, ale ta po odbiciu się od słupka trafia prosto w jego ręce!

45+2
    Bittencourt mocno bije z dystansu! Piłke chyba ociera się o przeciwnika i nic nie wyniknęło z tego strzału!

45+1
    Hannover wykonuje rzut wolny, piłka odbija się od muru i wypada na rzut rożny! Leno nie dał rady złapać piłki.

45+1
    2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

45
    Boenisch czysto odbiera piłkę Huszti'emu! Podaje do przodu, ale szybko jego partner traci posiadanie. Dodatkowo będzie rzut wolny dla Hannoveru!

44
    Teraz już trochę zwolnili grę jedni i drudzy. Leverkusen rozprowadza grę, ale woli nie ryzykować kontry. Chyba będzie ostatnia akcja gości.

42
    Zostały 3 minuty, ale tutaj wciąż mogą paść jeszcze bramki! Bardzo dobre, utrzymujące się tempo gry!

41
    Świetna okazja dla Hannoveru! Rozpoczęło się od kontry, dośrodkowanie z prawej strony i zakotłowało się w polu bramkowym Leno! Piłka odskakuje pod nogi Rudnevsa, który posyła futbolówkę wysoko nad bramkę!

40
    Sakai walczył o piłkę z Canem pod końcową linią swojej połowy. W końcu arbiter używa gwizdka i decyduje o faulu Cana!

38
    Rolfes fauluje Rudnevsa w środku pola. Wycofują grę gospodarze po wykonaniu rzutu wolnego.

37
    Bittencourt wykorzystał przywilej korzyści i postanowił popędzić w stronę bramki Leno! Jednak wypuszcza sobie zbyt mocno piłkę i golkiper zgarnia ją pierwszy!

35
    Bardzo dobra połowa i znów mamy wynik remisowy! Mecz zaczyna się niejako od nowa! 10 minut do zakończenia pierwszej odsłony!

33
    Gol dla Hannoveru!

ARTJOMS RUDNEVS zalicza przepiękne trafienie po akcji indywidualnej! Łotysz przejmuje piłkę w okolicy środka boiska, rozpędza się i uderza z ponad 20 metrów nie pozostawiając szans Leno!

32
    Co się teraz działo w polu karnym Leverkusen?! Dośrodkowanie w pole karne i futbolówka skakała od nogi do nogi! Nikt nie potrafił wykończyć akcji, a była ku temu okazja! Ostatecznie piłka opuszcza boisko i wznowi Leno.

31
    Kolejny stały fragment gry zyskali miejscowi po dobrej akcji Rudnevsa, który wywalczył korner!

30
    Na minimalnym spalonym Boenisch, który dzisiaj ładnie podłącza się do dużej ilości akcji!

29
    Szybko próbują odpowiedzieć gospodarze, ale ich ataki kończą się co najwyżej na rzucie rożnym!

28
    Gol dla Bayeru!

Cudowne przejęcie futbolówki przez Boenischa po wyrzucie Zielera! Polak nabija piłkę w pole karne, odbija się ona od obrońców i mocno dobija GONZALO CASTRO, który zdobywa bramkę otwierającą wynik!

26
    Pocognoli świetnie mija ostatniego obrońcę na skrzydle, ale arbiter dopatrzył się tam przewinienia gracza Hannoveru! Gwizdy na stadionie, ponieważ to mogła być dobra akcja miejscowych.

25
    Jednak Hegeler nie jest w pełni zdrowia po ostatnim starciu. Zmienia go Sam!

24
    Bittencourt zbiera gromkie brawa po ładnym strzale tzw. nożycami! Zawodnik pięknie złożył się do tego uderzenia, ale w piłkę trafił nieczysto – nad bramką!

23
    Rudnevs ładnie przyjął sobie piłkę i chciał uciec Wollscheid'owi, jednak ten go przewraca! Będzie okazja dla Hannoveru z rzutu wolnego.

21
    Boenisch nie zgadza się z decyzją sędziego, który nie przyznał rzutu rożnego po jego akcji. Z kłótniami, czy bez, rozpocznie Zieler.

20
    Bayer Leverkusen fair oddaje piłkę przeciwnikom, gramy dalej! Hegeler powinien niedługo wrócić na boisko.

18
    Hegeler leży na boisku, potrzebna jest pomoc medyków, którzy już wbiegli na murawę.

17
    Szkoda, że nie padła ta bramka z rzutu karnego. To z pewnością przyspieszyłoby grę Bayeru, który musiałby mocniej atakować.

16
    Nieudana próba dośrodkowania z pominięciem drugiej linii w ekipie gości. Obrońcy zgarniają piłkę i wyprowadzają atak pozycyjny.

15
    Diouf musi opuścić boisko! Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, wbiega Prib!

14
    Leży na boisku Diouf i jego koledzy wybijają piłkę poza linię boczną – chwila przerwy.

12
    Son dobrze biega na lewym skrzydle! Kolejna akcja indywidualna kończy się dobrą wrzutką, ale na posterunku jest Zieler.

11
    Huszti zbyt mocno zagrywa do końca pola na Rudnevsa. Były gracz Lecha Poznań nie zdołał dobiec do piłki i od bramki rozpocznie Leno.

9
    Na akcję indywidualną zdecydował się zawodnik Bayeru, zszedł do środka pola i postanowił uderzyć z dystansu – zablokowany!

8
    Bayer jakby trochę zszokowany przebiegiem tych minut. Goście jednak dochodzą do siebie i znów utrzymują się przy piłce.

7
    Emocjonujące spotkanie już od pierwszych minut! Do tego przyzwyczaiła nas niemiecka Bundesliga! Czekamy więc na kolejne akcje.

5
    Huszti nie wykorzystuje rzutu karnego! Leno świetnie go wyczuł i obronił jedenastkę! Dzieje się! Będzie jeszcze rzut rożny.

4
    Rzut karny dla gospodarzy!!!

3
    Diouf rozpędza się po prawej stronie pola karnego, świetnie ucieka obrońcy i zagrywa wzdłuż pola bramkowego na wbiegającego Rudnevsa! Leno trąca piłkę i zdejmuje ją z nogi Łotysza!

2
    Pierwsza interwencja Zielera, który wyłapał dośrodkowanie Boenischa z lewej flanki. Bez zagrożenia.

2
    Przyjezdni utrzymują się przy piłce i starają się od samego początku zaskoczyć rywala.

1
    Rozpoczęli gospodarze, którzy ubrani są w ciemniejsze stroje. Bayer Leverkusen na biało.

1

Piłkarze wychodzą na murawę!

W wyjściowej jedenastce Bayeru zobaczymy Sebastiana Boenischa!

Hannover 96: Zieler – Pocognoli, Hoffmann, Schulz, Sakai – Huszti, Andreasen, Schmiedebach, Bittencourt – Rudnevs, Diouf

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Boenisch, Wollscheid, Spahić, Hilbert – Rolfes, Can, Castro – Son, Hegeler, Kießling

Sędziowie: Felix Zwayer

Ostatnie 2 spotkania zakończyły się dwubramkowymi zwycięstwami piłkarzy z Zagłębia Ruhry. Czy Hanowerczycy przełamią złą passę?
    Przekonamy się o tym już w sobotę o 15.30!
    Zapraszamy na lajfy.com!

Nie pomoże gospodarzom ich sytuacja kadrowa.
    Zagrają bez obrońców: Felipe, Cherundolo i Avevora, a także napastnika, naszego rodaka – Artura Sobiecha.
    Przyjezdni na chwilę obecną bez ubytków.

"Aptekarze" zakończyli klapą aż 5 poprzednich gier!
    Najpierw odpadli po dogrywce z Pucharu Niemiec, gdy stanęli w szranki z drugoligowym Kaiserslautern, zaliczyli trzy ligowe porażki, a w międzyczasie zostali upokorzeni przez PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów – aż 0:4 na własnym stadionie!
    Na wyjazdach, w przekroju całego sezonu, radzą sobie jednak nieźle. Są jedną z czterech ekip z dodatnim bilansem.

Hanowerczycy nie wygrali od pierwszego dnia lutego, kiedy okazali się lepsi od Borussii Mönchengladbach.
    Później przyszły porażki i to doznawane w przykrym stylu, kiedy Die Roten nie byli w stanie umieścić piłki w bramce.
    Usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że były to potyczki z ekipami z pierwszej 5-ki.
    Ostatni mecz to wyjazdowy remis z Augsburgiem.
    Najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny jest Mame Diouf (8 ligowych goli).

Na AWD-Arena, w ramach 24. kolejki niemieckiej Bundesligi, dojdzie w sobotnie popołudnie do starcia drużyn znacznie oddalonych od siebie w ligowej tabeli, ale mających aktualnie coś wspólnego – spore kłopoty z punktowaniem.
    Mowa o miejscowym Hannoverze 96, 11. z kolei w zestawieniu (25 pkt) oraz 3. Bayerze Leverkusen (43 pkt).

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.