Trefl – BBTS 3:0 (koniec) | Dafi Społem – Indykpol 0:3 (koniec) | Resovia – ZAKSA 2:3 (koniec)
Sobota 05.04.2014, 17:00 • Hala Legionów, Kielce • PlusLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

0:0
    Przed nami kolejne starcie w siatkarskiej Plus Lidze! Effector Kielce w Hali Legionów podejmie Indykpol AZS Olsztyn.

0:0
    Spotkanie nie toczy się o wielką stawkę, gdyż jest to walka o miejsca 5-8. Na pewno do wygrania jest prestiż oraz większe pieniądze, ale najlepsze lokaty już zostały w tym sezonie przegrane.

0:0
    Effector w play-offach został w trzech spotkaniach wyeliminowany przez aktualnego mistrza Polski – Resovię Rzeszów. Kielczanie nie zdołali ugrać choćby seta z silnym rywalem, a przegrali aż 9.

0:0
    AZS Olsztyn również nie zdołał wygrać choćby spotkania z ZAKSĄ, jednak na swojej ziemi zdołał ugrać dwa sety, które w ogólnym rozrachunku wiele nie zmieniły.

0:0
    Faworytem tego starcia będzie raczej drużyna przyjezdnych, która w sezonie zasadniczym była ciut wyżej od kielczan. Ponadto ostatnie dwa pojedynki bezpośrednie zakończyły się właśnie zwycięstwem AZS'u.

0:0
    Na relację z tego spotkania zapraszam w sobotnie popołudnie. Emocji na pewno nie zabraknie na siatkarskim parkiecie, gdyż zmierzą się porównywalne potencjałem zespoły. Bądźcie z nami!

0:0

Effector Kielce: Jungiewicz, Sufa, Kaczmarek, Lipiński, Orczyk, Staszewski, Poglajen, Adamski, Polański, Buchowski, Wacek, Bieniek, Wolański, Romanutti, Dryja

Indykpol AZS Olsztyn: Dobrowolski, Olender, Żurek, Mariański, Napiórkowski, Bengolea, Kurmin, Buszek, Szymański, Sobala, Łukasik, Pająk, Oivanen, Hain, Krzysiek, Łuka

Sędziowie: Tomasz Flis – Piotr Dudek.

0:0
    Właśnie trwa krótka prezentacja dzisiejszych bohaterów. Za chwilę początek spotkania.

0:0
    Niestety dzisiaj nie ma zbyt wielu kibiców w Hali Legionów, ale najwierniejsi fani Effectora nie próżnują. Głośny doping!

0:0

0:1
    Świetnie rozegrana akcja przez gości. Środkiem zakończył Bengolea.

1:1
    Pechowo Buszek, który poślizgnął się na parkiecie i nie był w stanie odebrać piłki.

2:1
    Kapitalny atak po prostej w wykonaniu Jungiewicza.

2:2
    Zagrywka Poglajena wprost w siatkę.

3:2
    Pomylił się na zagrywce Rafał Buszek.

3:3
    Potrójny blok AZS'u okazał się skuteczny na Jungiewicza.

4:3
    Z trudnej piłki starał się zaatakować Szymański, ale przestrzelił.

4:4
    Zagrywka Jungiewicza ląduje za linią końcową.

4:5
    Pomylił się w ataku z lewej strony zawodnik Effectora.

5:5
    Blok-aut po ataku Buchowskiego.

5:6
    Skuteczny atak z lewego skrzydła w wykonaniu Pablo Bengolea.

6:6
    Kapitalnym atakiem pod linię końcową popisał się Jungiewicz.

6:7
    Szymański ustrzelił swoim mocnym atakiem Jungiewicza.

7:7
    Ładna akcja Effectora, a punkt zdobył mocnym atakiem Poglajen.

8:7
    Zablokowany Rafał Buszek. Pierwsza przerwa techniczna przy jednopunktowym prowadzeniu drużyny Dariusza Daszkiewicza.

9:7
    Kapitalna akcja wygrana przez Effectora. Buchowski uratował piłkę, mimo tego, że sam wylądował w bandach reklamowych!

10:7
    Pomylił się w mocnym ataku Grzegorz Szymański. Pierwszą przerwę na żądanie wykorzystuje trener gości – Krzysztof Stelmach.

10:8
    Z krótkiej świetnie zaatakował Piotrek Hain.

11:8
    Zablokowany Grzegorz Szymański!

12:8
    Mocny atak Szymańskiego, ale piłka wylądowała za boiskiem.

12:9
    Świetnie środkiem zaskoczył Pablo Bengolea.

12:10
    Poglajen próbował przyjąć zagrywkę.. głową. Niestety do piłkarza jeszcze trochę mu brakuje.

12:11
    Atak Buchowskiego ląduje w siatce.

13:11
    Sławek Jungiewicz mocnym atakiem przerwał serię AZS'u.

13:12
    Ładnie teraz na krótko zagrali siatkarze z Olsztyna.

14:12
    Skuteczny atak Buchowskiego. Dobrowolski nie zdołał przyjąć piłki.

15:12
    Błąd podwójnego odbicia popełnił Dobrowolski.

15:13
    Zaryzykował mocniejszą zagrywką Jungiewicz, ale piłka wylądowała za linią końcową.

16:13
    Dobrze na krótko zagrali zawodnicy z Kielc, a akcję zakończył Bieniek. Druga przerwa techniczna, a na niej 3-punktowe prowadzenie Effectora.

16:14
    Zagrywka Buchowskiego wylądowała w siatce.

16:15
    Świetny i bardzo mocny atak w wydaniu Buszka, a po nim eksplozja radości wśród gości.

17:15
    Zablokowany Szymański, a potem błąd popełnili zawodnicy AZS'u.

17:16
    Świetnie rozegrana akcja przez Dobrowolskiego, zakończył Buszek.

18:16
    Blok-aut gości po mocnym ataku Poglajena.

18:17
    A tym razem blok-aut gospodarzy po ataku Rafała Buszka.

19:17
    Zagrywka Dobrowolskiego ląduje w siatce.

20:17
    Kapitalny blok Effectora! Zablokowany na prawym skrzydle Buszek.

20:18
    Atak Buszka ląduje idealnie na linii, podziałał challenge.

20:19
    Nieczyste odbicie zaliczył Buchowski, punkt dla gości, a teraz reaguje Daszkiewicz, który prosi o przerwę.

20:20
    Dotknięcie siatki przez graczy Effectora.

20:21
    Bengolea świetnie atakuje po palcach zawodników Effectora. Drużyna z Olsztyna na prowadzeniu!

21:21
    Zagrywka Buszka ląduje w siatce.

21:22
    Bardzo dobrze rozegrali akcję na krótko zawodnicy AZS'u.

22:22
    Skutecznym atakiem po skosie popisał się Jungiewicz.

22:23
    Dobrze obił ręce blokujących Grzesiek Szymański.

23:23
    Pomylił się Grzegorz Szymański ze środkowej strefy.

23:24
    Przez środek zagrali goście i bardzo skutecznie. Piłka setowa dla AZS'u.

23:24
    Przerwę na żądanie wykorzystuje Daszkiewicz. Kto wygra seta otwarcia? Emocje już na początku spotkania, oby tak dalej.

23:25
    Blok-aut gospodarzy po mocnym ataku Buszka. Pierwszy set ląduje po stronie AZS'u Olsztyn.

23:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Bardzo wyrównana partia, gdzie przez większą część prowadzili siatkarze Effectora. W końcowej fazie na minimalne, bo jednopunktowe prowadzenie wyszli goście i wykorzystali już pierwszą piłkę setową. Za chwilę druga odsłona tego starcia.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Dobry atak Poglajena na początek drugiego seta.

1:1
    Sprytnie zaatakował Bengolea.

2:1
    Świetnie przez środek zagrali gospodarze.

3:1
    Poglajen, a chwilę później Jungiewicz i mamy trzeci punkt po stronie Effectora.

3:2
    Skutecznie zaatakował po prostej Szymański.

4:2
    Przesunięta krótka w wykonaniu Polańskiego. Dobre rozegranie.

4:3
    Błąd dotknięcia siatki popełnili gospodarze.

4:4
    As serwisowy w wydaniu Pablo Bengolea.

5:4
    A tym razem Bengolea za darmo oddał punkt Effectorowi.

5:5
    Zagrywka Polańskiego zatrzymała się na taśmie.

6:5
    Poglajen popisał się skutecznym atakiem ze środka.

6:6
    Zagrywka Jungiewicza ląduje w siatce.

7:6
    Idealnie zmieścił piłkę Adrian Buchowski.

7:7
    Hain wykorzystał piłkę znad siatki.

8:7
    Serwis Buszka ląduje za boiskiem. Pierwsza przerwa technicznej, a na niej jednopunktowe prowadzenie gospodarzy.

9:7
    Przesunięta krótka w wydaniu gospodarzy. Kończył Dawid Dryja.

9:8
    Świetnie zagrali na krótko zawodnicy z Olsztyna.

10:8
    Jungiewicz idealnie, prosto w linię w końcową.

11:11
    Nieudana przesunięta krótka po stronie Effectora.

11:12
    Skutecznie zaatakował po bloku Szymański.

11:13
    Świetnie przez środek zaskoczył Bengolea. Przerwa na żądanie Daszkiewicza.

11:14
    Dobra zagrywka w wykonaniu Pablo Bengolea, a chwilę później skuteczny atak ze środkowej strefy.

12:14
    Bardzo dobrze odpowiedział Adrian Staszewski z lewego skrzydła.

12:15
    Oivanen przebił się przez blok kielczan.

13:15
    Fin trafia zagrywką prosto w siatkę.

14:15
    As serwisowy Jungiewicza, pomógł w tej sytuacji challenge.

14:16
    Buszkowi udało się przebić przez blok gospodarzy. Na drugiej przerwie technicznej 2-punktowe prowadzenie AZS'u Olsztyn.

14:17
    Fatalne przyjęcie Bartosza Kaczmarka.

15:17
    Idealny atak Jungiewicza po skosie.

15:18
    Świetnie z przesuniętej krótkiej zaatakował Piotrek Hain.

15:19
    Pablo Bengolea skutecznie po skosie i mamy przerwę na żądanie dla gospodarzy.

16:19
    Serwis Buszka ląduje daleko, daleko za boiskiem.

17:19
    Asem serwisowym popisał się Bieniek.

17:20
    Szymański odpowiedział skutecznym atakiem po skosie.

18:20
    Jungiewicz prosto w linię końcową. Brawo!

19:20
    Świetnym atakiem popisał się Poglajen, idealnie obił ręce rywali.

20:20
    Przez środek zagrali goście, a pomylił się Buszek! Mamy remis! Przerwę na żądanie wykorzystuje Stelmach.

20:21
    Blok-aut gospodarzy po mocnym ataku Szymańskiego.

20:22
    Kapitalnie ustrzelił serwisem Szymański.

21:22
    A tym razem zagrywka Szymańskiego wylądowała w siatce.

21:23
    Oddaje punkt autową zagrywką Poglajen.

22:23
    Blok-antenka po ataku Buchowskiego.

22:24
    Fatalny serwis w wydaniu Dawid Dryji. Piłka setowa dla gości! Wykorzystają?!

22:25
    Błąd w przyjęciu popełnili gospodarze i druga partia wędruje na stronę AZS'u Olsztyn.

22:25
    Drugi set skończony.

0:0
    Początek seta bardzo wyrównany, a nawet z lekką przewagą gospodarze. Potem przyszła lepsza gra gości, a przede wszystkim bardziej skuteczny w swoich próbach był lider AZS'u – Grzegorz Szymański, to wystarczyło na siatkarzy Effectora. Przed nami 10-minutowa przerwa. Zostańcie z nami!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Punkt otwarcia dla gości za sprawą mocnego ataku Szymańskiego.

1:1
    Świetnym atakiem po skosie popisał się Buchowski.

2:1
    Blok-aut gości po technicznym ataku Jungiewicza.

2:2
    Słabo rozegrali akcję zawodnicy AZS'u, ale bardzo sprytnie zachował się Bengolea, a to wystarczyło na siatkarzy Effectora.

2:3
    Blok-aut gospodarzy po ataku Pablo Bengolea.

2:4
    Świetnym serwisem popisał się Rafał Buszek.

3:4
    A tym razem Buszek popełnił błąd serwisowy, punkt oddany za darmo.

3:5
    Skutecznie zaatakował z przesuniętej krótkiej Piotr Hain.

4:5
    Zagrywka Haina wylądowała daleko za linią końcową.

4:6
    Świetnie przez środek zagrali siatkarze AZS'u.

5:6
    Dobry atak w wydaniu Poglajena.

5:7
    Dawid Dryja trafił serwisem w siatkę.

6:7
    Dobrym atakiem z przesuniętej krótkiej popisał się Bieniek.

6:8
    Zagrywka Jungiewicza ląduje w siatce. Na pierwszej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie gości z Olsztyna.

7:8
    Poglajen dobrze zaatakował po skosie.

7:9
    Nieudana przesunięta krótka ze strony graczy Effectora.

7:10
    Blok-aut gospodarzy po ataku Szymańskiego.

7:11
    Aut po ataku Buchowskiego. Punkt dla gości!

8:11
    Tym razem poprawił się Adrian Buchowski.

8:12
    Świetnym atakiem popisał się Grzegorz Szymański!

9:12
    Blok-aut gości po mocnym ataku Buchowskiego.

10:12
    Z trudnej piłki Buchowski, ale niezwykle skutecznie.

10:13
    Przesadził Jungiewicz, zbyt dużo siły, a mało precyzji w jego ataku.

11:13
    Dryja skutecznie z przesuniętej krótkiej!

12:13
    Skuteczny blok duetu Dryja & Jungiewicz!

13:13
    Pomylił się Pablo Bengolea. Remis w Hali Legionów, a Krzysztof Stelmach prosi o przerwę.

13:14
    Zablokowany Jungiewicz na prawym skrzydle.

13:15
    Spore zamieszanie, a ostatecznie punkt przyznany dla ekipy z Olsztyna.

14:15
    Sprytnym zagraniem popisał się Jungiewicz.

14:16
    Łuka przebił się przez blok kielczan. Na drugiej przerwie technicznej mamy dwupunktowe prowadzenie ekipy gości.

15:16
    Pablo Bengolea serwuje w siatkę.

15:17
    Grzesiek Szymański popisał się skutecznym atakiem po skosie.

15:18
    W roli atakującego tym razem Dobrowolski. Przerwę na żądanie wykorzystuje Daszkiewicz.

16:18
    Poglajen prosto w narożnik z lewego skrzydła.

16:19
    Świetnie na siatce popracował Dobrowolski, a akcję zakończył Hain.

17:19
    Blok-aut gości po mocnym ataku ze środka Bieńka.

18:19
    Bomba Szymańskiego, ale zdecydowanie zbyt mocna i mało precyzyjna. Punkt dla gospodarzy.

18:20
    Przestrzelił zagrywką Bieniek.

19:20
    Sprytnie z lewego skrzydła zaatakował Buchowski.

20:20
    Zablokowany Szymański! Mamy remis w Hali Legionów! Podobnie jak w drugim secie.

20:21
    Skutecznym atakiem znad siatki popisał się Piotrek Hain.

20:22
    Fatalny błąd w przyjęciu serwisu popełnił Adrian Buchowski.

20:22
    O przerwę na żądanie poprosił Dariusz Daszkiewicz – czy ona coś da?!

21:22
    Blok-aut po mocnym ataku Jungiewicza.

21:23
    Skutecznie teraz przez środek zagrali olsztynianie.

22:23
    Jungiewicz przebił się po skosie.

22:24
    Zablokowany Poglajen. Pierwsza piłka meczowa dla gości z Olsztyna – wykorzystają?!

23:24
    Świetnym atakiem popisał się Poglajen. Pierwsza piłka meczowa obroniona, jak będzie z drugą?!

23:24
    Przerwę na żądanie wykorzystuje szkoleniowiec AZS'u – Krzysztof Stelmach.

24:24
    Blok-aut gości po mocnym ataku Poglajena. Mamy remis!

24:25
    Potężną bombą popisał się Grzegorz Szymański!

25:25
    Sporo nerwowości na parkiecie. Challenge nie pomógł gościom – punkt dla Effectora.

25:26
    Mocna zagrywka Poglajena, ale minimalnie za linię końcową. Kolejna piłka meczowa dla gości!

26:26
    Mateusz Bieniek skutecznie z przesuniętej krótkiej!

26:27
    W odpowiedzi również dobrze Piotr Hain znad siatki! Kolejna piłka meczowa dla AZS'u.

26:28
    Pablo Bengolea mocnym atakiem kończy to spotkanie, ale w Hali Legionów jest ogromne niezadowolenie, gdyż wcześniej w tej samej akcji Argentyńczyk zdecydowanie przeszedł na stronę Effectora, a ponadto w pewnym stopniu przeszkodził gospodarzom przy akcji. Problem jest w tym, że Daszkiewicz nie ma już ani jednego challengu.

26:28
    Trzeci set skończony.

0:0
    AZS Olsztyn wygrał 3:0 spotkanie z Effectorem Kielce. Mecz stał na wyrównanym poziomie, ale końcówki poszczególnych setów należały do siatkarzy przyjezdnych. Szczególnie kontrowersyjna była ostatnia akcja tego spotkania, ale decyzji sędziów nikt już nie zmieni. Rywalizacja o miejsca 5-8 przenosi się w tym momencie do Olsztyna.

0:0
    MVP spotkania został wybrany Piotrek Hain, który naprawdę zagrał dobre zawody. W dużym stopniu pomógł swojej drużynie w odniesieniu ważnego zwycięstwa na kieleckiej ziemi.