Górnik Z. – Lech P. 0:3 (koniec) | Jagiellonia – Piast 1:1 (koniec) | Korona – Cracovia 1:0 (koniec)
Pogoń – Widzew 1:0 (koniec) | Śląsk – Lechia 1:0 (koniec) | Wisła K. – Podbeskidzie 0:1 (koniec)
Zagłębie L. – Legia 1:3 (koniec) | Zawisza – Ruch 0:3 (koniec)
Górnik Zabrze
0:3 (0:2)
Lech Poznań
Sobota 12.04.2014, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa

Lech Poznań zwycięża z Górnikiem w Zabrzu 3:0! Mecz mógłby się potoczyć inaczej, gdyby Iwan wykorzystał rzut karny, ale tak się nie stało i Górnicy pogłębiają się w kryzysie! Na pocieszenie pozostaje im fakt, że rywale do gry w pierwszej ósemce również nie zachwycili i Górnik po sezonie zasadniczym znajduje się w górnej połówce! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:57:48)

90+4

90+3
    Karol Linetty uderzył z dystansu, ale piłka zamiast zmierzać w światło bramki, wyleciała na aut.

90+2
    Strzał Lovrencsicsa z ostrego kąta bardzo dobrze broni Grzegorz Kasprzik. Tylko rzut rożny dla piłkarzy prowadzonych przez Mariusza Rumaka.

90+1
    Aż trzy minuty do drugiej części spotkania dolicza arbiter.

90
    Kędziora fauluje Zacharę na połowie Górnika i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

89
    Daylon Claasen ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem za faul w środku pola.

87
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Wojciech Łuczak, na boisku pojawia się Maciej Małkowski.

86
    Piękne uderzenie Łukasza Teodorczyka! Snajper Lecha uderzył z trzydziestu metrów na bramkę Górnika, ale futbolówkę zmierzającą w okienko na rzut rożny sparował Kasprzik!

84
    Błąd Kasprzika przy wybijaniu piłki, ta trafiła do Kownackiego, który w wymarzonej sytuacji sam na sam uderzył zbyt lekko, po ziemi i futbolówka ląduje w objęciach golkipera gospodarzy!

83
    Ładna indywidualna akcja Nakoulmy, ale ostatecznie gracz Górnika nie dał rady przebić się przez gęsto ustawioną defensywę gości.

82
    Akcja Lecha przerwana, w momencie podania Łukasz Teodorczyk znajdował się na pozycji spalonej.

80
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kasper Hämäläinen, na boisku pojawia się Dawid Kownacki.

79
    Gergo Lovrencsics po szarży prawym skrzydłem wywalczył dla swojego zespołu rzut rożny.

78
    Wspaniała okazja Górnika Zabrze! Nakoulma wystawił piłkę w pole karne do Łuczaka, którego atomowe uderzenie na bramkę wspaniałą interwencją wybronił Kotorowski!

77
    Nieoficjalnie wiadomo, że służby porządkowe zatrzymały już kibica, który użył gwizdka podczas akcji Lecha dającej Kolejorzowi trzeciego gola.

76
    Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczną grę od rzutu wolnego na własnej połowie.

74
    Za przepychanki ukarany został również Hubert Wołąkiewicz.

73
    Mała awantura pomiędzy zawodnikami obu drużyn i sędzia ukarał Iwana żółtą kartką.

72
    Łukasz Teodorczyk ukarany przez arbitra żółtą kartką za pomaganie sobie ręką przy strzelaniu gol! Bramka dla Lecha oczywiście również nieuznana.

71
    Defensorzy Górnika Zabrze wybijają piłkę na rzut rożnym po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa.

70
    Przewaga Górnika rośnie z minuty na minutę! Gdyby Iwan wykorzystał jedenastkę, mielibyśmy tutaj naprawdę spore emocje!

69
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Kolejorza, ale strzał Nakoulmy z najbliższej odległości zablokowany przez obrońców!

68
    Gwaze ma problem ze wstaniem z murawy po starciu z jednym z Lechitów. Na boisku pojawiły się służby medyczne.

66
    Ależ akcja Górnika Zabrze! Iwan zagrywał na piąty metr do Zachary, którego uderzenie z najbliższej odległości wspaniałą paradą wybronił Krzysztof Kotorowski!

65
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Daylon Claasen.

64
    Kibice Górnika głośno domagają się honorowego gola, ale ich ulubieńcy rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

62
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Łukasz Madej, na boisku pojawia się Tomáš Majtán.

61
    Kolejny rzut wolny dla Kolejorza na połowie rywali, ale i tym razem górą byli defensorzy Górnika.

59
    Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego w pole karne Górnika przez Lovrencsicsa najwyżej wyskoczył Kosznik, który wybijaj ją na rzut rożny.

58
    Ależ szansa Lechitów! Karol Linetty przejął piłkę w środku pola, przebiegł z nią niemal pod pole karne Górnika i oddał bardzo mocne, ale minimalnie niecelne uderzenie na bramę gospodarzy!

57
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Róbert Jež, na boisku pojawia się Mateusz Zachara.

55
    Nie ma gola! Bartosz Iwan nie trafia w światło bramki i marnuje najlepszą okazję do strzelenia gola Lechowi Poznań!

54
    Rzut karny dla Górnika Zabrze! Błąd Mateusza Możdżenia, który zagrał piłkę ręką we własnej szesnastce!

53
    Gra zostaje wstrzymana po tym, jak w pojedynku główkowym ucierpiał Gergo Lovrencsics.

51
    Gol dla Lecha!
    Niespotykana sytuacja na stadionie Górnika! Zawodnicy gospodarzy myśleli, że arbiter przerwał grę i niemal stanęli w miejscu, podczas gdy Teodorczyk obsłużył KASPERA HAMALAINENA wspaniałym, prostopadłym zagraniem. Fin okazji nie zmarnował i posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami interweniującego golkipera gospodarzy.

50
    Robert Jeż dośrodkował w pole karne Lecha po rzucie wolnym, ale defensorzy bez problemu wybijają piłkę.

49
    Zbyt mocne dośrodkowanie Prejuce Nakoulmy w pole karne Kolejorza i piłka opuściła linię końcową boisk.a

48
    Początek drugiej połowy dość niemrawy, przy piłce utrzymują się gospodarze, ale nie mają pomysłu na zbliżenie się pod pole karne rywali.

47
    Po niecelnym uderzeniu zza pola karnego w wykonaniu Gwaze od bramki grę wznowi Krzysztof Kotorowski.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Przerwa! Lech wcale nie grał wielkiej piłki, ale po pierwszych trzech kwadransach to Kolejorz prowadzi w tym spotkaniu. Dwie minuty zadecydowały o tym, że Zabrzanie schodzą do szatni z bagażem dwóch goli. Na drugą odsłonę tego widowiska zapraszam za niecałe piętnaście minut!

45+2

45+1
    Strzał Kamińskiego zablokowany przez mur, ale piłka trafiła na piąty metr do Lovrencsicsa, który jednak miał problem z jej przyjęciem. Niebezpieczeństwo pod bramką Górnika już zażegnane.

45
    Jedną minutę do pierwszej części spotkania doliczył główny arbiter. Tymczasem Lechici zaczną od rzutu wolnego na połowie rywala po faulu na Lovrencsicsu.

44
    Kolejna przerwa w grze, Hubert Wołąkiewicz ucierpiał po bardzo groźnym wejściu Łukasza Madeja.

43
    Kolejne dośrodkowanie Lovrencsicsa do niepilnowanego Teodorczyka, który miał jednak problemy z przyjęciem piłki i ostatecznie trafił w interweniującego obrońcę Górnika! Tylko korner dla gości!

41
    Radosław Sobolewski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. Wydaje się, ze jest to jednak kara nieco na wyrost.

40
    Lechici po zdobyciu gola wyraźnie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy groźnymi dośrodkowaniami starają się znaleźć drogę do bramki.

39
    Ależ akcja Górnika! Madej przerzucił piłkę nad głowami obrońców Lecha do Kosznika, który jednak po strzale z woleja przenosi piłkę niewiele ponad poprzeczką bramki rywala!

37
    Mocne dogranie piłki Roberta Jeża w pole karne Lecha do Nakoulmy, który był jednak bardzo dobrze pilnowany przez Kędziorę i nie był w stanie przejąć futbolówki.

35
    Z lewego skrzydła w pole karne Kolejorza dośrodkował teraz Łukasz Madej, ale Iwan strzałem głową przenosi piłkę obok bramki strzeżonej przez Kotorowskiego.

34
    Zabrzanie próbują odpowiedzieć gościom pięknym za nadobne, ale dośrodkowanie Pawła Olkowskiego w pole karne rywali było zbyt mocne.

33
    Kolejny cios Lecha Poznań! Świetne dośrodkowanie Tomasza Kędziory z lewego skrzydła, do strzału głową złożył się KASPER HAMALAINEN, który nie dał szans Grzegorzowi Kasprzikowi!

31
    Kolejorz na prowadzeniu! Gergo Lovrencsics dośrodkował na krótszy słupek bramki Górnika, a tam ŁUKASZ TEODORCZYK, mimo asysty dwóch obrońców i bramkarza, wpakował piłkę do siatki!

30
    Kolejna groźna akcja Górnika Zabrze, Olkowski znów w roli głównej! Ostatecznie jednak Kotorowski obronił strzał z ostrego kąta piłkarza gospodarzy!

29
    Słaby strzał Szymona Pawłowskiego z dystansu i piłka o dobre kilka metrów mija bramkę gospodarzy. Z piątego metra grę wznowi Kasprzik.

28
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Luiz Henríquez, na boisku pojawia się Tomasz Kędziora.

27
    Lecha zaczął napierać na bramkę Górnika Zabrze, ale strzał jednego z Lechitów zza pola karnego zablokowany.

26
    Za Luisa Henriqueza, który nie będzie w stanie kontynuować gry, wejdzie najprawdopodobniej Tomasz Kędziora.

24
    Krótka przerwa w grze, na skutek drobnego urazu Luis Henriquez wymaga pomocy medycznej. Panamczyk najprawdopodobniej naciągnął mięsień.

23
    Dużo szarpanej gry prezentują oba zespoły, proste straty piłki i dużo chaosu to niestety słowa najtrafniej opisujące to, co widzimy na stadionie w Zabrzu.

22
    Bartosz Iwan faulowany niedaleko szesnastki Lecha Poznań i Robert Jeż będzie miał okazję do oddania strzału na bramkę Kotorowskiego.

21
    Kolejorz za bardzo wycofał się teraz do defensywy, Kamiński źle przyjął piłkę niedaleko własnego pola karnego i Nakoulma miał okazję do groźnego dośrodkowania w pole karne Lecha.

20
    Coraz aktywniejsi są zawodnicy gości, ale tym razem dośrodkowanie Mateusza Możdżenia nie znalazła drogi do żadnego z Lechitów.

18
    Wreszcie ładna akcja Kolejorza, piłka po dośrodkowaniu w pole karne Górnika z prawego skrzydła do Teodorczyka w ostatniej chwili wybita przez Adama Dancha.

17
    W ostatnich minutach piłka głownie znajduje się w środkowej strefie boiska. Oba zespoły jak na razie nie mają pomysłu na przeprowadzenie zabójczej akcji.

16
    Kolejny faul przy wyprowadzaniu piłki Łukasza Teodorczyka, który teraz przewrócił Radosława Sobolewskiego. Rzut wolny dla Górnika.

15
    Możdżeń zbyt głęboko dośrodkował w pole karne Górnika Zabrze i piłkę pewnie wyłapał Grzegorz Kasprzik.

13
    Kolejna akcja zespołu z Zabrza! Piłka trafiła w polu karnym do Pawła Olkowskiego, który jednak uderzył prosto w ręce golkipera Lecha!

12
    Łukasz Teodorczyk minął defensora gospodarzy i wyszedł na czystą pozycję, ale sędzia przerywa grę. Jak się okazuje, snajper Lecha Poznań nieprzepisowo pomagał sobie w walce o piłkę.

11
    Szybka akcja Zabrzan, Łuczak otrzymał dobre podanie w pole karne, ale zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i od bramki zacznie Kotorowski.

10
    Gergo Lovrencsics w trudnej sytuacji oddał strzał z narożnika pola karnego, piłka lekko odbiła się od jednego z obrońców i wyszła poza linię końcową. Błędna decyzja sędziego, który nakazuje wznowić grę z piątego metra bramkarzowi Górnika.

9
    Możdżeń zagrywał do Lovrencsicsa, ten obrócił się z piłką i oddał bardzo mocny strzał z dystansu, ale piłka trafiła w Sobolewskiego i wyszła na rzut rożny. Pierwszy korner w tym spotkaniu!

8
    Teraz akcja Górnika, ale Gwaze źle zagrywał do Iwana i defensywa goście przejmuje piłkę.

7
    Bardzo ładna akcja Lecha! Linetty zagrał do Hamalainena, ten zagrał z pierwszej piłki do Teodorczyka, który miał jednak problem z odegraniem piłki z obrońcą na plecach. Tylko wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali dla podopiecznych Mariusza Rumaka.

6
    Niedokładne zagranie Trałki do Pawłowskiego, piłkę przejął Madej, który wyruszył od razu na bramkę Lecha, ale zagrał piłkę do znajdującego się na pozycji spalonej Nakoulmy i sędzia przerywa grę.

5
    Dośrodkowanie Możdżenia w pole karne Górnika, ale defensorzy gospodarzy nie mają kłopotów z wybyciem piłki poza szesnastkę.

4
    Pierwsze uderzenie na bramkę Górnika, ale piłka po strzale Łukasza Teodorczyka zmierzała w sam środek bramki i Kasprzik nie miał problemów z jej wyłapaniem.

3
    Próba prostopadłego zagrania piłki do Hamalainena, ale Fin źle odczytał zamiary kolegi z zespołu i przy futbolówce znajdują się gospodarze.

2
    Zawodnicy Kolejorza spokojnie wymieniają teraz podania na własnej połowie, ale nie decyduje się na przeprowadzenie jakiejś zaczepnej akcji.

1
    Od środka rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyruszyli z piłką do przodu, ale strzał Łuczaka sprzed pola karnego zablokowany przez jednego z defensorów Lecha.

1

Górnik Zabrze: Kasprzik – Kosznik, Sobolewski, Danch, Olkowski – Madej, Łuczak, Gwaze, Jež, Nakoulma – Iwan.

Rezerwowi: Witkowski – Łukasiewicz, Mańka, Wełnicki, Małkowski, Oziębała, Zachara.

Lech Poznań: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henríquez – Pawłowski, Trałka, Hämäläinen, Linetty, Lovrencsics – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Claasen, Kownacki, Injac, Formella.

Sędziowie: Złotek – Siejka, Wójcik.

Głównym arbitrem nadchodzącego starcia będzie Mariusz Złotek. Na liniach bocznych wspierać go będzie Radosław Siejka oraz Jakub Wójcik. Na relację na żywo z tego starcia zapraszamy już od 17:30, kiedy poznamy podstawowe jedenastki obu zespołów, bądźcie z nami!

W jesiennym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami Lech Poznań wygrał na własnym stadionie 3:1. Górnik, dzięki bramce strzelonej w 11. minucie przez Nakoulmę, mógł pokusić o komplet punktów przy Bułgarskiej, ale w drugiej połowie skutecznością popisali się Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński oraz Łukasz Teodorczyk i to Kolejorz wyszedł z tego starcia zwycięsko.

Zespół gości zajmuje aktualnie drugie miejsce ze stratą dziesięciu punktów do liderującej Legii Warszawy. Warto jednak dodać, że jeśli Kolejorz dziś wygra, a drużyna ze stolicy polegnie w starciu z Zagłębiem Lubin, to po podziale punktów strata Lecha Poznań do aktualnego mistrza Polski zmaleje do ledwie trzech "oczek"!

Gospodarze dzisiejszego pojedynku spisują się w ostatnich spotkaniach bardzo słabo i ich gra w pierwszej ósemce po podziale na grupy wcale nie jest pewna. Zabrzanie zapewnią sobie grę o wyższe, niż dziewiąte miejsce, cele jeśli dziś nie przegrają, albo Lechia bądź Cracovia polegną w swoim starciu.

Serdecznie zapraszam na jeden z ciekawiej zapowiadających się meczów 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Wszystkie spotkania odbędą się równolegle o godzinie 18:00.

Gole: 31. Teodorczyk, 33. Hämäläinen, 51. Hämäläinen

Kartki:   41. Sobolewski (GOR), 73. Iwan (GOR) – 72. Teodorczyk (LPO), 74. Wołąkiewicz (LPO), 89. Claasen (LPO)

Spudłowany karny!: 55. Iwan (GOR), nietrafiony

Górnik Zabrze: Kasprzik – Kosznik, Sobolewski, Danch, Olkowski – Madej (62. Majtán), Łuczak (87. Małkowski), Gwaze, Jež (57. Zachara), Nakoulma – Iwan.
    Zmiany: Witkowski – Łukasiewicz, Mańka, Wełnicki, Małkowski, Majtán, Zachara.

Lech Poznań: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henríquez (28. Kędziora) – Pawłowski (65. Claasen), Trałka, Hämäläinen (80. Kownacki), Linetty, Lovrencsics – Teodorczyk.
    Zmiany: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Claasen, Kownacki, Injac, Formella.

Sędziowie: Złotek – Siejka, Wójcik