Cracovia – Podbeskidzie | 0:1 (koniec) | | | Lech P. – Wisła K. | 3:0 (koniec) |
AS Roma – AC Milan | 2:0 (koniec) |
Elche – Levante | 1:1 (koniec) |
Hannover – Stuttgart | 0:0 (koniec) |
Nantes – Olympique | 1:1 (koniec) |
finał
Lech Poznań
3:0
(2:0)
Wisła Kraków
Patryk Oko
Gole:
7. Teodorczyk, 11. Uryga (sam.), 78. Hämäläinen
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widownia: 19 105
Kartki: 69. Trałka (LPO), 89. Linetty (LPO) – 44. Burdenski (WIS), 90+4. Guerrier (WIS), 90+5. Burliga (WIS)
Spudłowany karny!:
Lech Poznań:
Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka (90+3. Injac), Linetty, Pawłowski (81. Formella), Hämäläinen, Claasen – Teodorczyk (76. Lovrencsics).
Zmiany: Gostomski – Arajuuri, Bednarek, Lovrencsics, Kownacki, Injac, Formella.
Trener:
Wisła Kraków: Miśkiewicz – Burliga, Czekaj, Uryga, Piotr Brożek (46. Szewczyk, 66. Klarić) – Stjepanović, Burdenski (59. Boguski), Sarki, Štilić, Guerrier – Paweł Brożek.
Zmiany: Bieszczad – Bartosz, Lech, Szewczyk, Klarić, Boguski, Kolanko.
Trener:
Zmiany: Gostomski – Arajuuri, Bednarek, Lovrencsics, Kownacki, Injac, Formella.
Trener:
Wisła Kraków: Miśkiewicz – Burliga, Czekaj, Uryga, Piotr Brożek (46. Szewczyk, 66. Klarić) – Stjepanović, Burdenski (59. Boguski), Sarki, Štilić, Guerrier – Paweł Brożek.
Zmiany: Bieszczad – Bartosz, Lech, Szewczyk, Klarić, Boguski, Kolanko.
Trener:
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widownia: 19 105
Najlepszym zawodnikiem spotkania według redakcji lajfy.com, zostaje wybrany Kasper Hamalainen. Zawodnik zdobył bramkę i rozegrał bardzo dobre zawody, przyczyniając się w dużym stopniu do zwycięstwa swojej ekipy!
Koniec spotkania na INEA Stadion! Trzy punkty zostają w Poznaniu, a Kolejorz może być z siebie zadowolony. Podopieczni Mariusza Rumaka w pełni wykorzystali kryzys w jakim znajduje się Wisła i zaaplikowali rywalom trzy bramki, nie pozwalając im przy tym na wiele. Zespół Franciszka Smudy pikuje w dół! Był to piąty mecz z rzędu w T-Mobile Ekstraklasie, w którym Biała Gwiazda świeciła bladym światłem. Poprawy ciągle nie widać! Lech szczęśliwy, Wisła opuszcza Poznań w smutnych nastrojach!
KASPER HAMALAINEN nokautuje rywali! Znakomite dośrodkowanie w wykonaniu Lovrencsicsa trafia na piaty metr do wbiegającego Fina, który precyzyjnym strzałem pokonuje bezradnego Michała Miśkiewicza! Bramka nieprzeciętnej urody!
Teodorczyk do Hamalainena! Fin wybiega niemal sam na sam z bramkarzem! Próba strzału z jedenastego metra trafia jeszcze w nogi ALANA URYGI i ostatecznie wpada do siatki! Gol samobójczy, a Kolejorz nokautuje rywali w pierwszych minutach gry!
ŁUKASZ TEODORCZYK i Lech prowadzi z Wisłą 1-0! Błąd podczas wybicia w wykonaniu Piotra Brożka! Futbolówka trafia pod nogi Hamalainena, który natychmiast zaadresował piłkę w pole karne! Napastnik Lecha Poznań uderzył głową z piątego metra i bardzo pewnie zdobył bramkę!
Lech Poznań: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka, Linetty, Pawłowski, Hämäläinen, Claasen – Teodorczyk.
Rezerwowi: Gostomski – Arajuuri, Bednarek, Lovrencsics, Kownacki, Injac, Formella.
Wisła Kraków: Miśkiewicz – Burliga, Czekaj, Uryga, Piotr Brożek – Stjepanović, Burdenski, Sarki, Štilić, Guerrier – Paweł Brożek.
Rezerwowi: Bieszczad – Bartosz, Lech, Szewczyk, Klarić, Boguski, Kolanko.
W zespole gospodarzy na dzisiejsze spotkanie zbraknie dokładnie sześciu graczy. Kontuzjowani są Kebba Ceesay, Barry Douglas, Luis Henriquez, Manuel Arboleda i Vojo Ubiparip. Z kolei Jasmin Burić wystąpi w rezerwach Lecha przeciwko Polonii Środzie Wielkopolskiej. Więcej powodów do zmartwień, będzie miał Franciszek Smuda, który nie skorzysta z usług kontuzjowanych: Arkadiusza Głowackiego, Michała Nalepy, Łukasza Garguły, Michała Chrapka i Marko Jovanovica. Za kartki zmuszeni są pauzować: Gordan Bunoza i Dariusz Dudka.
Dwie konfrontacje pomiędzy obiema ekipami rozegrane w obecnej kampanii zakończyły się dość sprawiedliwym podziałem punktów, a nawet i bramek. W Krakowie triumfowała Wisła, która po bramkach Brożka i Garguły wygrała 2-0. Mecz na INEA Stadion w Poznaniu na swoją korzyść rozstrzygnął Kolejorz, który zrewanżował się rywalom za porażkę w Krakowie i wyrównał rachunki po trafieniach Henriqueza i Lovrencsics’a. Biała Gwiazda po raz ostatni opuszczała Poznań w zwycięskich nastrojach dokładnie 13 marca 2012 roku, kiedy to wygrała 1-0 w spotkaniu na szczeblu Pucharu Polski.
Wisła Kraków, to aktualnie piaty zespół grupy mistrzowskiej, który na swoim koncie zdołał zgromadzić 23. punkty. Podopieczni Franciszka Smudy o spotkaniach rozegranych od marca do chwili obecnej chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W zasadzie Białej Gwieździe udały się tylko dwie konfrontacje rozegrane na inaugurację roku z Piastem (1-0) i Cracovią (3-1). Kolejne siedem spotkań, to aż pięć porażek i dwa remisy, w tym dość szczęśliwy z Legią Warszawa (2-2). Ostatnie cztery kolejki sezonu zasadniczego zakończyły się istna katastrofą. Cztery porażki z rzędu z: Zawiszą (1-0), Zagłębiem (3-1), Widzewem (2-1) i Podbeskidziem (0-1). Jeśli Wisła nie poprawi formy w następnych spotkaniach, może jej być bardzo ciężko zakwalifikować się do europejskich pucharów.
Lech Poznań, po zasadniczej części sezonu i po dokonanym podziale punktów, zajmuje obecnie drugą lokatę z dorobkiem 27. oczek. Podopieczni Mariusza Rumaka w ostatnich pięciu kolejkach zaliczyli cztery zwycięstwa: Podbeskidzie (2-1), Lechia (2-1), Jagiellonia (6-1) i Górnik (3-0) oraz jedna porażkę z Legią Warszawa (1-0). To właśnie przegrana na Pepsi Arena znacząco oddaliła Kolejorza od wywalczenia tytułu Mistrza Polski. Aktualnie Lech traci do Legii pięć punktów, ale musi również uważnie rozglądać się za siebie. Grupę pościgową stanowią Ruch, Pogoń i Wisła. Jeśli piłkarze Mariusza Rumaka ciągle chcą śnić o trofeum, muszą ograć krakowian na własnym ternie. INEA Stadion jest jednak przychylny gospodarzom. Lech po raz ostatni uległ w Poznaniu dokładnie 20 września 2013 roku.