Cracovia – Korona 1:1 (koniec) | Piast – Zagłębie L. 2:0 (koniec)
Piast Gliwice
2:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Piątek 23.05.2014, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie! Lubinianie przegrali w Gliwicach 0:2 i w tym sezonie nie uratuje już ich nawet cud! Podopieczni Piotra Stokowca kolejny sezon spędzą w I lidze. Piast Gliwice może świętować. Kolejne zwycięstwo dało ogromny komfort psychiczny. Gliwiczanie po bramkach Jurado i Horvátha ostatecznie zapewnili sobie utrzymanie. Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze kolejne relacje! (22:21:49)

90+4

90+3
    Mają okazję na trzecią bramkę gospodarze, ale Kędziora nie zachował się teraz zbyt dobrze. Końcówka meczu przed nami.

90+2
    Ależ ma dzisiaj pecha Džinić! Kilkanaście minut wcześniej trafił w słupek, a teraz w ogromnym zamieszaniu w polu karnym uderzył w poprzeczkę! Zaczarował bramkę Trela! To pewne!

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

90
    Przerwa w grze. Urazu kolana doznał Abwo. To wygląda bardzo poważnie. Miejmy nadzieję, że to nie uraz więzadeł krzyżowych. Już jednak wracamy do gry.

89
    Za chwilę dowiemy się o ile minut dłużej potrwa ten mecz. Wydaje się jednak, że sędzia Radkiewicz powinien oszczędzić gości i nie dodawać zbyt dużo. Tutaj wszystko jest już jasne!

88
    Mieliśmy kolejną przerwę w grze. Piłkarze gości nie oddali piłki rywalom w geście fair play, za co otrzymali porcję gwizdów z trybun. Na strzał z dystansu zdecydował się Rymaniak, ale nie miał problemów ze złapaniem piłki Dariusz Trela.

87
    To będzie dziewiętnasta porażka Zagłębia Lubin w tym sezonie. Podopieczni Piotra Stokowca, wraz z Widzewem Łódź, są zdecydowanie najsłabsi w lidze. Wyniki mówią same za siebie.

86
    Krzysztof Piątek powalczył teraz o piłkę i zrobił to na tyle skutecznie, że do strzału doszedł Łukasz Piątek. Kolejny raz broni Trela.

85
    Nosze na boisku. Matras jednak o własnych siłach opuszcza murawę. Wydaje się jednak, że za chwilę na nie powróci. Zagłębie jeszcze walczy o bramkę.

84
    Chwila przerwy w grze. Skurcze mięśniowe łapią Mateusza Matrasa. Boczny obrońca gospodarzy będzie musiał wytrzymać do końca – Piast nie ma już możliwości zmian.

83
    Widać fragmenty dobrej gry w poczynaniach gości. Cóż jednak z tego, skoro w bramce Piasta stoi Dariusz Trela. To ostatnie minuty Zagłębia jako pełnoprawnego reprezentanta T-Mobile Ekstraklasy.

82
    Jest jeszcze dośrodkowanie w pole karne Piasta, jednak znakomitym wyjściem z bramki popisał się Dariusz Trela. Pokazał teraz swój zasięg ramion i wyłapał futbolówkę.

81
    Była całkiem niezła okazja dla Piasta po zamieszaniu w polu karnym. Piłkę ostatecznie wybija jednak Džinić. Z kontrą wychodzą goście, ale nic z tego nie wyszło.

80
    Adrian Klepczyński zmienia Radosława Murawskiego. To ostatnia zmiana w zespole Piasta w tym meczu. Klepczyński ma ostatecznie zabezpieczyć tyły.

79
    Brzydki faul Džinicia. Zasłużona kartka. To trzeci żółty kartonik tego gracza w obecnym sezonie.

78
    Ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania trener Piasta. Do wejścia na boisko szykuje się już Adrian Klepczyński.

77
    Filip Jagiełło zmienia Aleksandra Kwieka. To symboliczna zmiana. Młody Jagiełło może decydować w przyszłym sezonie o obliczu Zagłębia Lubin.

76
    Ostatnia zmiana w Zagłębiu Lubin. Do zmiany przygotowany jest Filip Jagiełło. Może on do spółki z Krzysztofem Piątkiem zdobędą bramkę honorową?

75
    Szansę na skuteczny strzał miał Krzysztof Piątek. Broni kolejny raz Trela. Ma dzisiaj dzień konia! Nowy bramkarz Lechii Gdańsk jest nie do pokonania!

74
    Zagłębie już chyba uświadomiło sobie, że następny sezon spędzi na zapleczu Ekstraklasy. W dniu dzisiejszym mają po prostu pecha.

73
    Matej Ižvolt jest już na murawie. Zmieniony zostaje Gerard Badía. Jak zagra Słowak? Ma niewiele ponad kwadrans.

72
    Będzie druga zmiana w zespole gospodarzy. Tym razem do wejścia przygotowany jest Matej Ižvolt. Ciekawe tylko czy zmieni Badíę, czy Podgórskiego?

71
    Kolejny raz nie ma bramki dla gości! Kwiek dobrze dograł piłkę do Curto, ten zdecydował się na strzał z dystansu, jednak skuteczną obroną popisał się raz jeszcze Trela.

70
    Dośrodkowanie piłki w pole karne, tam pusty przelot zaliczył Dariusz Trela, ale skończyło się tylko na strachu. Zagłębie dzisiaj po prostu nie potrafi strzelić bramki.

69
    Atakował prawą stroną Bartosz Rymaniak, jednak to wszystko skończyło się tylko rzutem rożnym dla gości.

68
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Kamil Wilczek, a w jego miejsce na boisku pojawił się Wojciech Kędziora.

67
    Szykuje nam się pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. By pogrążyć Zagłębie do wejścia na boisko szykuje się doświadczony Wojciech Kędziora. Zmieni zapewne Kamila Wilczka.

66
    No i proszę! Zagłębie Lubin miało swoje okazje, by zdobyć bramkę, ale ich nie wykorzystało. Jak grać skutecznie pokazali im gospodarze, którzy po raz drugi trafili do siatki.

65
    Gol dla Piasta!
    Zagłębie Lubin w I lidze! Chyba można to już powiedzieć oficjalne! Goście się już dzisiaj nie podniosą! Na strzał z dystansu zdecydował się Badía, Rodić miał piłkę na rękach, ale odbił ją prosto przed siebie, tam dobrze ustawiony był CSABA HORVATH i zdobył gola dla Piasta!

64
    Ostre wejście Čotr w nogi Jurado! Sędzia mógł pokusić się o pokazanie żółtej kartki. Tym razem postanowił jednak oszczędzić defensora gości.

63
    Jest okazja dla gości! Dobrze odnalazł się tam Kwiek, jednak na Trele nie ma dzisiaj recepty. Raz jeszcze podkreślmy – czasu jest coraz mniej, a Zagłębie coraz bliższe spadku!

62
    To jest ten moment! Jeżeli goście chcą jeszcze zachować matematyczne szanse na utrzymanie w lidze – muszą jak najszybciej zdobyć bramkę!

61
    Zagłębie Lubin miało dzisiaj kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. Cały czas jednak Dariusz Trela pozostaje niepokonany. Ma trochę szczęścia bramkarz gospodarzy, ale nie brakuje mu i umiejętności.

60
    Jeszcze jedna sytuacja dla Zagłębia! Prostopadła piłka do wychodzącego na pozycję Krzysztofa Piątka, z lewej strony dobrze wybiegał tam Abwo, jednak młody napastnik zdecydował się na strzał. Tylko boczna siatka.

59
    W bardzo dobrej sytuacji znalazł się teraz Manuel Curto! To było znakomite podanie od Abwo, jednak z technicznym uderzeniem ofensywnego gracza gości poradził sobie raz jeszcze Trela!

58
    Krzysztof Piątek jest już na boisku. Zmieniony defensywny pomocnik – Guldan. Trener Stokowiec stawia wszystko na jedną kartę. Czy to się powiedzie?

57
    50% – 50% – raz jeszcze statystyka posiadania piłki. Tym razem w tym elemencie mamy remis. Piast zdecydowanie postawił teraz na defensywę i trzeba przyznać, że gliwiczanie potrafią bronić.

56
    Szykuje nam się druga zmiana w zespole gości. Intensywnie rozgrzewa się awizowany Krzysztof Piątek. Ależ to byłaby historia gdyby ten młody gracz przywrócił nadzieje Zagłębia!

55
    Pierwsze chwile zwątpienia w ekipie Zagłębia. Nie widać już tego elementu zaskoczenia, tej walki i starania. Obowiązkowo musi zmienić coś trener Stokowiec!

54
    Piłkarze Piasta grają teraz bez większej presji. Oni wiedzą, że są już bardzo bliscy potwierdzenia swojego utrzymania. Dziś prowadzą jedną bramką i będą grali na utrzymanie tego wyniku.

53
    Może trener Stokowiec powinien teraz trochę bardziej zaryzykować? Do końca meczu pozostało niewiele ponad pół godziny. Może na murawie powinien pojawić się młodziutki Piątek?

52
    Lewą stroną atakował Čotra. Przełożył sobie piłkę z lewej nogi na prawą, jednak w jego strzale zdecydowanie zabrakło precyzji. Od bramki zacznie Trela.

51
    Piłkarze Zagłębia po stracie gola nie stracili wiary. Wiedzą jednak, że im dłużej nie znajdą drogi do siatki Treli, tym będzie coraz trudniej.

50
    Rzut wolny dla gości. Raz jeszcze skończyło się jednak na strachu. Zagłębie coraz bliższe spadku z ligi! Czasu jest już bardzo mało. Nadzieja jednak umiera ostatnia.

49
    Jeszcze jedna okazja na bramkę dla Zagłębia! Dośrodkowanie piłki w pole karne, tam na czystej pozycji znalazł się Džinić, jednak nieszczęśliwie trafił w słupek!

48
    No i proszę! Niewykorzystane sytuacje się mszczą! To goście byli bliżsi objęcia prowadzenia na początku drugiej połowy, a gola zdobył zespół gospodarzy!

47
    Ależ to było podanie! Tomasz Podgórski rozegrał piłkę na prawej stronie z Mateuszem Matrasem i zdecydował się na niekonwencjonalne dośrodkowanie piłki w pole karne. Tam świetnie w górę wyszedł RUBEN JURADO i wpakował piłkę do siatki Rodicia!

46
    Od razu na początku drugiej połowy świetną okazję mieli goście! Błąd Dariusza Treli, jednak Aleksander Kwiek nie potrafił skorzystać z prezentu, a bramkarz gospodarzy naprawił, to co przed chwilą zepsuł.

46

46
    Jest pierwsza zmiana w tym meczu. Poza boiskiem jest już Adrian Błąd. Tymczasem zmienia go Abwo. Może to on rozrusza grę gości?

Tomasz Radkiewicz nie zdecydował się doliczyć nawet jednej minuty. Piast Gliwice coraz bliżej utrzymania w lidze, natomiast lubinianie coraz bliżej I ligi. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mamy remis 0:0. Gliwiczanie zaczęli ten mecz trochę lepiej, jednak końcówka pierwszej połowy należała do gości. Jak będzie w drugiej części meczu? Zostańcie z nami.

45

45
    Ależ to była sytuacja! Długa piłka pod pole karne Zagłębia, pojedynek główkowy wygrał Kamil Wilczek, jednak Ruben Jurado nie trafił nawet w bramkę...

45
    Bardzo dobrze w polu karnym gości zachował się teraz Kamil Wilczek! Ofensywny gracz gospodarzy ładnie uderzył piłkę głową i zabrakło bardzo niewiele, aby futbolówka zatrzepotała w siatce!

44
    Piast rozpoczął grę krótkim podaniem. Gospodarzom wyraźnie się nie spieszy. Oni wiedzą, że remis jest dla nich dzisiaj bardzo dobrym rezultatem.

43
    Guldan fauluje Wilczka w środku pola. Od rzutu wolnego zaczną grę gliwiczanie. Może przydałaby się jakaś dobra wrzutka w pole karne Rodicia?

42
    Sytuacja wróciła do normy. Zagłębie odrobinę spuściło z tonu. Ponownie oglądamy sporo walki w środku pola. Przy piłce jednak cały czas przyjezdni.

41
    Końcówka pierwszej połowy spotkania. Nie jest to może porywające widowisko, ale nie można zbytnio narzekać na jego poziom.

40
    Piast Gliwice zdecydowanie nastawił się na grę z kontry. Czy to na pewno dobra taktyka? Wydaje się, że gospodarze ryzykują bardzo dużo, bo to Zagłębie dominuje na murawie.

39
    Jeszcze raz przycisnęli piłkarze Zagłębia! Tym razem z klepki zagrali Čotra z Piątkiem, jednak ten pierwszy wychodząc na czystą pozycję nie zdołał oddać uderzenia.

38
    Kontra gości. Prawą stroną wybiegał Rymaniak, piłka dośrodkowana w pole karne i tam gdyby nie Horváth, w doskonałej okazji bramkowej znalazłby się Manuel Curto!

37
    Guldan bardzo dobrze wypatrzył wychodzącego na pozycję Miłosza Przybeckiego. Długa piłka na walkę do skrzydłowego Zagłębia, jednak dobrze ustawiony Krzysztof Król poradził sobie z tym zagraniem.

36
    To mogła być bardzo ważna minuta tego spotkania! Gdyby Curto miał więcej szczęścia – jego zespół objąłby prowadzenie w tym meczu. Gramy dalej!

35
    To była najlepsza okazja gości w tym spotkaniu! Na przebój poszedł teraz Rymaniak i dograł dobrze do Manuela Curto. Ten przyjął piłkę, minął rywala i zdecydował się na strzał! Bardzo szczęśliwa obrona Treli ratuje gospodarzy!

34
    47% – 53% – teraz to Zagłębie zaczęło przeważać jeżeli chodzi o posiadanie piłki. Podopieczni Stokowca wreszcie trochę mocniej uwierzyli w swoje umiejętności i nie schodzą z połowy Piasta.

33
    Błąd z Przybeckim wreszcie wzięli się za grę. Jeżeli odrobinę popracują nad precyzją i spróbują utrzymać nerwy na wodzy – może Zagłębie zdobędzie wreszcie bramkę.

32
    Przybecki chciał zaskoczyć teraz Dariusza Trelę niekonwencjonalnym uderzeniem. Bramkarz gospodarzy dobrze poradził sobie jednak w tej sytuacji.

31
    Mało widoczni są skrzydłowi gości – Miłosz Przybecki i Adrian Błąd. To oni mieli być przecież motorem napędowym akcji podopiecznych Piotra Stokowca.

30
    Miał dobrą okazję do dośrodkowania Čotra! Był kompletnie niekryty w narożniku pola karnego! Dograł jednak prosto na głowę rywala.

29
    Kontra Piasta, jednak Jurado zagrał zbyt czytelnie do wychodzącego na pozycję Tomka Podgórskiego. Piłkę bardzo dobrze przejął Čotra. Brawa dla niego za czytanie gry.

28
    Wydaje się, że do przerwy raczej nie obejrzymy żadnej bramki. Jeżeli miałbym jednak wskazać na zespół, który jako pierwszy trafi do siatki, to wybrałbym gospodarzy.

27
    W ataku goście, jednak niepotrzebnie przekroczyli przepisy. Wyraźnie faulowany był w tej sytuacji Tomasz Podgórski. Od rzutu wolnego zacznie Piast.

26
    W dobrej sytuacji znalazł się Aleksander Kwiek. Zmylił swojego rywala i zdecydował się na strzał. Niestety dla gości – nie trafił w bramkę.

25
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Zagłębia, do strzału doszedł Martínez, jednak i z tym uderzeniem poradził sobie Rodić. Cały czas 0:0 w Gliwicach.

24
    Z około trzydziestu metrów huknął teraz Ruben Jurado! Broni ten strzał Rodić! Ten strzał leciał w środek bramki, dlatego nie miał prawa zaskoczyć golkipera gości.

23
    Trela mimo, że podpisał już kontrakt z Lechią Gdańsk, stoi między słupkami gliwickiej bramki. To bardzo dobrze. Część klubów odsuwa przecież takich zawodników od składu.

22
    W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy Manuel Curto zagrał piłkę do Džinicia, ten zdecydował się na strzał, z którym poradził sobie jednak Dariusz Trela.

21
    Akcja lubinian, piłka od Rymaniaka do Przybeckiego i będzie pierwszy w tym meczu rzut rożny dla gości. Co z tego wyniknie?

20
    55% – 45% – tak wygląda statystyka posiadania piłki po pierwszych dwudziestu minutach tego spotkania. To odzwierciedla wydarzenia boiskowe.

19
    Jurado prostym zwodem mija Džinicia! Zabrakło tylko strzału na bramkę. Bardzo kiepsko gra stoper Zagłębia Lubin. To przecież na tyle doświadczony i ograny zawodnik, że nie powinien grać w ten sposób!

18
    Piłkarze Piasta grają spokojnie, rozgrywają kolejne akcje od tyłu. Piłka często przechodzi przez byłego gracza Zagłębia – Horvátha.

17
    Jeżeli lubinianie chcą się nadal liczyć w walce o utrzymanie, albo chociaż zachować matematyczne szanse, musi ten mecz bezwzględnie wygrać!

16
    Sporo nerwowości i niedokładności. Trener Piotr Stokowiec musi uświadomić swoim podopiecznym, że grając w ten sposób – Zagłębie nie ugra tutaj nawet jednego punktu.

15
    Po tym pierwszym kwadransie spotkania widać, że Piast jest zespołem lepszym. Gliwiczanie grają na większym luzie. Zagłębie nie potrafi przełożyć swoich realnych umiejętności na boisko.

14
    Przypadkowa piłka w pole karne trafia do Kamila Wilczka, ten próbował strzelać, ale wyszło mu z tego... podanie. Do piłki doszedł Badía, ale nie zdołał odpowiednio dośrodkować futbolówki.

13
    Wyraźnie niezadowolony jest trener Stokowiec. Wydaje się jednak, że pracuje w Zagłębiu zbyt krótko, aby mieć realny wpływ na grę tego zespołu.

12
    Od dobrych kilku minut piłka utrzymuje się w środkowej strefie boiska. Wydaje się, że obraz tego spotkania odmieniłby gol dla jednego z zespołów.

11
    Tymczasem fani z Gliwic nie ustają w dopingu. To z całą pewnością dodaje skrzydeł ich ulubieńcom i pokazują to na boisku.

10
    Pierwsze dziesięć minut meczu za nami. Zagłębie, po niezłym początku, zaczęło grać kiepsko. To Piast dyktuje warunki na murawie.

9
    Prawą stroną próbował przedrzeć się Miłosz Przybecki. Doskonale poradził sobie z nim jednak Krzysztof Król. Piast znów przy piłce.

8
    Tempo gry odrobinę spadło. Sporo mamy teraz gry w środku pola. Trzeba jednak przyznać, że obydwa zespoły są dzisiaj całkiem nieźle dysponowane.

7
    Dwie sytuacje Piasta na bramkę! Wciąż jednak 0:0 na tablicy wyników. Zagłębie Lubin musi jak najszybciej wziąć się w garść! To przecież mecz ostatniej szansy!

6
    Doskonałe podanie Tomasza Podgórskiego do Kamila Wilczka! Zdecydowanie spóźniony był Adam Banaś, jednak ze strzałem napastnika gliwiczan poradził sobie wyśmienicie Rodić!

5
    Wydaje się, że Hiszpan nie spodziewał się, że znajdzie się w tak dobrej sytuacji. Przez to stracił głowę i kompletnie nie wiedział co ma w tej sytuacji zrobić.

4
    Wyśmienita okazja dla gospodarzy! Prosty błąd popełnił Džinić, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ruben Jurado! Hiszpan nie skorzystał z tego prezentu!

3
    Co ciekawe na boisku nie mamy żadnego nominalnego napastnika. Obaj trenerzy zdecydowali się ustawić na szpicy pomocników.

2
    Goście zaczęli mocno i agresywnie. Gliwiczanie chyba się tego nie spodziewali, jednak póki co radzą sobie z Zagłębiem.

1
    No to gramy! Mecz zaczęli goście.

1

Jeszcze tylko przywitanie kapitanów obydwu zespołów i zaczynamy mecz!

Piłkarze obydwu zespołów są już na murawie!

Zawodnicy za kilka minut powinni zameldować się już na murawie.

W zakończonym niedawno meczu Cracovia zremisowała z Koroną Kielce 1:1. Zagłębie może uratować już tylko cud.

Piast Gliwice: Trela – Matras, Horváth, Hebert, Król – Martínez, Murawski, Badía, Jurado, Podgórski (C) – Wilczek.
    Rezerwowi: Szumski – Polák, Klepczyński, Ižvolt, Szeliga, Cicman, Kędziora.

Zagłębie Lubin: Rodić – Rymaniak, Banaś, Džinić, Čotra – Guldan, Piątek – Przybecki, Kwiek, Błąd – Manuel Curto.
    Rezerwowi: Ptak – Bílek, Bonecki, Jagiełło, Abwo, Bertilsson, Piątek.

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Do startu spotkania w Gliwicach pozostało niewiele ponad trzydzieści minut. Niebawem poznamy składy obydwu zespołów.

Witam Państwa!

Pierwszy gwizdek sędziego Radkiewicza usłyszymy już o 20:30. Będzie ciekawie! To przecież końcówka ligi! Serdecznie zapraszamy na naszą relację!

Sędzią głównym tego spotkania będzie Tomasz Radkiewicz. Łódzki arbiter jest w tym sezonie szczęśliwy dla obydwu zespołów. Piastowi "gwizdał" dwukrotnie i oba te mecze gliwiczanie wygrali. Radkiewicz prowadził również cztery mecze Zagłębia Lubin. Dwa w Pucharze Polski i dwa w lidze. Trzy z tych spotkań "Miedziowi" rozstrzygnęli na swoją korzyść. Co ciekawe ten jeden, jedyny raz, kiedy lubinianie przegrali, gdy ich mecz prowadził urodzony w Zgierzu arbiter, miał miejsce właśnie w starciu z Piastem Gliwice!

Jeżeli gospodarze chcą mieć 100% pewności, że w przyszłym sezonie zagrają w Ekstraklasie – muszą w meczu z Zagłębiem co najmniej zremisować. W sezonie zasadniczym gliwiczanie dwukrotnie pokonali lubinian. Piotr Stokowiec i jego piłkarze zrobią wszystko, aby móc się zrewanżować.

Zagłębia Lubin nic już w tym sezonie nie uratuje. Nie pomogły zmiany kadrowe, nie pomogły roszady na stanowisku trenera. Skoro nie dał sobie rady nawet Orest Lenczyk – cudu nie będzie. Czterech szkoleniowców w jednym sezonie? To nie jest metoda na sukces. W Lublinie o tym już doskonale wiedzą i przymierzają się do budowy zespołu na I ligę.

Ángel Pérez García prowadził gliwiczan w dwóch ostatnich kolejkach. Co ciekawe obydwa spotkania kończyły się zwycięstwami Piasta, a trzy bramki zdobył w nich Kamil Wilczek.

Będące jedną nogą w I lidze – Zagłębie Lubin – przyjeżdża do Gliwic. Tamtejszy Piast, po zmianie trenera, spisuje się w lidze wybornie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.