Chojniczanka – Arka 0:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Flota 3:0 (koniec) | GKS T. – Okocimski 2:0 (koniec)
Stomil – GKS K. 3:1 (koniec) | Puszcza – ROW Rybnik 1:1 (koniec) | Stróże – Dolcan 2:1 (koniec)
Termalica – Miedź 2:0 (koniec)
GKS Bełchatów
3:0 (2:0)
Flota Świnoujście
Niedziela 25.05.2014, 12:30 • Stadion GKS-u Bełchatów, Bełchatów • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

W 32. kolejce I ligi PGE GKS Bełchatów zmierzy się przed własną publicznością z drużyną Floty Świnoujście.

W ostatniej ligowej kolejce gospodarze dzisiejszego meczu przegrali na wyjeździe w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 1:2. Natomiast Flota przed własną publicznością rozprawiła się 2:0 z Wisłą Płock.

GKS w ostatnim czasie bardzo słabo prezentuje się w lidze, a seria trzech porażek z rzędu kosztowała bełchatowian utratę pozycji lidera w tabeli.

Oba zespoły znajdują się w zdecydowanie innym położeniu i mają odmienne cele na ten sezon, jednak faworyta tego spotkania jest wskazać bardzo ciężko. GKS obecnie znajduje się w słabej formie, natomiast Flota w ostatnich trzech spotkaniach zdobywa siedem punktów i odskoczyła od strefy spadkowej na cztery oczka.

Zapraszamy na relację live z tego spotkania w portalu Lajfy.com!

PGE GKS Bełchatów: Malarz – Basta, Baranowski, Wilusz, Norambuena – Mak, Szymański, Rachwał, Poźniak, Mak – Bartosiak

Rezerwowi: Podleśny – Flis, Witasik, Prokić, Wroński, Turkovs, Kirovski.

Flota Świnoujście: Brljak – Jasiński, Stasiak, Zalepa, Opałacz – Mokwa, Niewiada, Bodziony, Kolendowicz – Olszar, Śpiączka.

Rezerwowi: Gąsiński – Mysiak, Sołowiej, Kieruzel, Pułka, Kamiński, Hošek.

Sędzia: Wojciech Krztoń.

1

2
    Spokojny początek spotkania, gra toczy się głównie w środku boiska.

4
    Gospodarze starają się prowadzić grę, Flota ustawia się całym zespołem na własnej połowie boiska i czeka na możliwość do przeprowadzenia szybkiego ataku.

6
    Dośrodkowanie Michała Maka w pole karne zostało zablokowane i grę od wrzutu z autu wznowią gospodarze.

7
    Olszar znalazł się na pozycji spalonej, co bardzo dobrze wychwycił arbiter liniowy.

9
    Mokwa zderzył się z obrońcą i potrzebował trochę czasu, aby podnieść się z murawy.

11
    Mateusz Mak został zatrzymany na prawej stronie boiska i Basta wznowi grę od wrzutu z autu.

13
    Poźniak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale futbolówkę wybijają obrońcy.

15
    Mateusz Mak bardzo groźnie zagrał na piąty metr do wbiegającego Bartosika! Jednak czujny był w bramce Brljak!

16
    Poźniak dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, do strzału głową doszedł Basta, ale pomylił się nieznacznie!

18
    Bodziony słabo dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, piłkę bardzo pewnie łapie wychodzący z bramki Malarz.

20
    Bardzo niedokładne podanie Baranowskiego i piłka znalazła się poza boiskiem.

22
    Za nami już ponad 20 minut gry! GKS nie potrafi udokumentować swojej przewagi. Flota umiejętnie broni całym zespołem dostępu do własnej bramki.

24
    Michał Mak bardzo ładnie dośrodkował w pole karne do wbiegającego Bartosiaka, ale napastnik GKS-u nie zdołał oddać strzału na bramkę.

26
    Mieliśmy krótką przerwę w grze, sędzia prowadzący spotkanie wyrzucił protestującego.. fizjoterapeutę Floty Świnoujście.

28
    Brljak – bramkarz Floty został ukarany żółtą kartką za grę na czas.

29
    Gol dla GKS-u!
    Fatalny błąd bramkarza Floty, który zagrał pod nogi BARTŁOMIEJA BARTOSIAKA, który z zimną krwią umieścił piłkę w siatce!

31
    Jasiński wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale obrońcy GKS-u oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

33
    Mateusz Mak świetnie przedarł się prawą stroną boiska w pole karne i zagrał do BARTŁOMIEJA BARTOSIAKA! Napastnik GKS-u z bliskiej odległości zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu!

35
    Flota po stracie drugiej bramki stara się odpowiedzieć, jednak robi to bardzo chaotycznie. Trener Kafarski ma spor ból głowy..

37
    Bartosiak długo nie podnosił się z murawy po starciu z rywalem, napastnik gospodarzy potrzebował pomocy medycznej.

39
    Śpiączka zauważył wysuniętego Malarza i zdecydował się lobować golkipera GKS-u! Jednak piłka nie zmierzała w światło bramki.

42
    Kolejny długi wrzut z autu Jasińskiego, ale tym razem goście nie zdołali zagrozić bramce Malarza.

44
    Wydaje się, że oba zespoły czekają już na przerwę. GKS oddał inicjatywę Flocie i cierpliwie czeka na możliwość do szybkiego kontrataku.

45+1
    Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej części gry.

45+3

Po pierwszej części meczu PGE GKS Bełchatów w pełni zasłużenie prowadzi 2:0 z Flotą Świnoujście. Na drugą odsłonę tego spotkania zapraszamy za 15 minut!

46

46
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach.

48
    Rachwał i Opałacz zderzyli się głowami, ale obaj zawodnicy szybko podnieśli się z murawy i będą w stanie kontynuować grę.

49
    Jasiński dośrodkował w pole karne, Stasiak oddał strzał z pierwszej piłki na bramkę, ale jego próba została zablokowana przez obrońcę GKS-u.

51
    W drugiej połowie to Flota jest stroną przeważającą, przyjezdni starają się odwrócić losy tego spotkania. Natomiast GKS umiejętnie się broni, piłkarze Tomasza Kafarskiego nie zdołali jeszcze poważnie zagrozić bramce Malarza.

52
    Kolendowicz dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale piłkę bardzo pewnie łapie wychodzący z bramki Malarz.

54
    Ależ okazja dla GKS-u! Norambuena dośrodkował w pole karne, piłkę dobrze przyjął sobie Poźniak i zdecydował się na strzał! Futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Brljaka!

56
    Bełchatowianie grają bardzo spokojnie, długo starają się utrzymywać w posiadaniu piłki. Goście są już nieco zmęczeni.

59
    Flota miała możliwość do przeprowadzenia groźnego kontrataku, lecz Olszar zagrał bardzo niedokładnie i piłkę przejęli stoperzy GKS-u.

61
    Bodziony bardzo groźnie dośrodkował w pole karne, ale sędzia uznał, że Rachwał był faulowany przez zawodnika Floty i grę od rzutu wolnego wznowi GKS.

62
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Kolendowicz, na boisku pojawia się Kamiński.

62
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Bartosiak, na boisku pojawia się Wroński.

64
    Rachwał oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego! Piłka po małym rykoszecie minimalnie minęła słupek bramki Floty!

66
    Gospodarze długo utrzymują się w posiadaniu piłki, gracze Floty tylko biegają za futbolówką. Goście nie potrafią na dłużej zagościć na połowie GKS-u.

68
    Śpiączka został ostro potraktowany przez Wilusza, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia kapitana GKS-u.

69
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Jasiński, na boisku pojawia się Pułka.

70
    Wydaje się, że trener Kafarski przeszedł na grę trójką obrońców. Zobaczymy, czy gospodarze wykorzystają szybkość braci Maków.

72
    Mateusz Mak został ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska.

74
    Bardzo blisko zdobycia bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był Zalepa, jednak stoper Floty minął się z futbolówką!

76
    Malarz ucierpiał w starciu z Olszarem. Jednak bramkarz GKS-u będzie mógł kontynuować grę.

78
    Gospodarze grają dzisiaj niemal bezbłędnie w defensywie. Przed chwilą Basta efektownym wślizgiem przerwał indywidualną akcję Pułki.

80
    Flota się nie poddaje, kolejny stały fragmenty gry dla gości. Dośrodkowanie Bodzionego, ale Śpiączka z bliskiej odległości nie trafił czysto w piłkę!

81
    Bardzo słaby strzał z około 15 metrów oddał Zalepa! Bez większych problemów broni Malarz.

83
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Olszar, na boisku pojawia się Hošek.

84
    Trener Kafarski wykorzystał już limit zmian, natomiast szkoleniowiec GKS-u dokonał tylko jednej korekty w wyjściowym składzie.

87
    Michał Mak oddał bardzo groźny strzał na bramkę z około 20 metrów! Świetną paradą popisał się Brljak!

88
    Bodziony starał się zagrać prostopadłą piłkę w kierunku Hoska, lecz dobrze z bramki wyszedł Malarz i złapał futbolówkę.

90
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się Witasik.

90+1
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowych 90!

90+2
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Michał Mak, na boisku pojawia się Prokić.

90+3
    Świetny kontratak GKS-u! ŁUKASZ WROŃSKI oddał strzał z około 16 metrów! Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wylądowała w siatce!

90+4

Po bardzo ciekawym spotkaniu PGE GKS Bełchatów w pełni zasłużenie pokonał 3:0 Flotę Świnoujście i znacząco przybliżył się do awansu do Ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu Lajfy.com! (14:23:12)
    Gole: 29. Bartosiak, 33. Bartosiak, 90+3. Wroński

Kartki:   72. Mateusz Mak (BCH) – 28. Brljak (FLO)

GKS Bełchatów: Malarz – Basta, Baranowski, Wilusz, Norambuena – Mak, Szymański (90. Witasik), Rachwał, Poźniak, Mak (90+2. Prokić) – Bartosiak (62. Wroński).
    Zmiany: Podleśny – Flis, Witasik, Prokić, Wroński, Turkovs, Kirovski.

Flota Świnoujście: Brljak – Jasiński (69. Pułka), Stasiak, Zalepa, Opałacz – Mokwa, Niewiada, Bodziony, Kolendowicz (62. Kamiński) – Olszar (83. Hošek), Śpiączka.
    Zmiany: Gąsiński – Mysiak, Sołowiej, Kieruzel, Pułka, Kamiński, Hošek.

Sędziowie: Wojciech Krztoń