Arka – SPR Pogoń 32:21 (koniec)
Arka Gdynia (K)
32:21 (12:10)
SPR Pogoń Szczecin
Niedziela 25.05.2014, 20:00 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet play-off

Mieliśmy okazję obejrzeć wyrównaną pierwszą połowę i miażdżącą przewagę gospodyń w drugiej, którą wygrały aż 20 do 11. Można wyróżnić kilka zawodniczek, ale moim zdaniem na MVP zasługuje Katarzyna Janiszewska, która wykazała się dzisiaj niebywałą skutecznością i to głównie ona zbudowała tak dużą przewagę Vistalu. To już wszystko z Gdyni. Vistal Gdynia na 3. miejscu w rozgrywkach Superligi! Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (21:32:47)

Koniec! Serpentyny na parkiecie, cieszą się zawodniczki Vistalu!

60
    Koniec meczu. (32:21)

60
    Jeszcze Yashchuk dla Pogoni! (32:21) (32:21)

60
    Matyka! 12 bramek przewagi! (32:20) (32:20)

60
    Gapska obroniła rzut Głowińskiej! (31:20) (31:20)

60
    W komplecie na ostatnią minutę Szczecinianki. (31:20) (31:20)

59
    Płaczek wybiła piłkę z linii bramkowej, ale Pogoń szybko straciła piłkę... i oczywiście trafiła Janiszewska! (31:20) (31:20)

58
    Za faul na Kulwińskiej dwie minuty kary otrzymała Sylwia Piontke. (30:20) (30:20)

57
    Kulwińska trafia z koła mimo asysty rywalki! (30:20) (30:20)

57
    Matyka oddała zbyt lekki rzut z biodra i ponownie dobra interwencja bramkarki gości. (29:20) (29:20)

57
    Dwudziesta bramka dla gości autorstwa Stachowskiej. (29:20) (29:20)

56
    Płaczek broni rzut Niedźwiedź z dystansu. (29:19) (29:19)

56
    Tu już nic nie może się stać! Niespełna 5 minut do końca! (29:19) (29:19)

55
    Tracą piłkę zawodniczki drużyny gości. Spokojnie, szanują czas Gdynianki. (29:19) (29:19)

54
    Nie spieszą się już z wyprowadzaniem kontrataków zawodniczki Vistalu! (29:19) (29:19)

54
    To już powoli jest święto w Gdyni! (29:19) (29:19)

54
    Odpowiada Kulwińska! (29:19) (29:19)

53
    Druga bramka z rzędu dla gości. Tym razem autorstwa Głowińskiej. (28:19) (28:19)

Tomasz Megger

Arka Gdynia (K): Kowalczyk, Gapska – Janiszewska, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Kuszyńska, Kłusewicz, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Matyka, Balsam, Kulwińska, Andrzejewska
    SPR Pogoń Szczecin: Szywerska, Płaczek – Huczko, Jakubowska, Wilambowska, Sabała, Stachowska, Królikowska, Cebula, Głowińska, Piontke, Agova Ivanova, Zimny, Stasiak, Fornalik, Yashchuk

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz