Arka – SPR Pogoń 32:21 (koniec)
Arka Gdynia (K)
32:21 (12:10)
SPR Pogoń Szczecin
Niedziela 25.05.2014, 20:00 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet play-off

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

O godzinie 20:00 rozpocznie się decydujące starcie pomiędzy Vistalem Gdynia, a SPR Pogonią Baltica Szczecin!

Ten pojedynek mógł zakończyć się już tydzień temu w Szczecinie. Przy stanie rywalizacji 1:2 dla Vistalu, gospodyniom udało się wygrać po zaciętym meczu 28 do 26 przed własną publicznością i tym samym wyrównać stan do 2:2.

Tym samym batalia przenosi się do Gdyni gdzie zostanie rozegrane już ostatnie spotkanie o 3. miejsce w Superlidze kobiet. Oba zespoły z pewnością wyjdą na parkiet w pełni zmobilizowane i nastawione na końcowy sukces.

Już w niedzielę szczególne chwile może przeżyć Agata Cebula z Pogoni, której brakuje tylko 8 bramek do wyprzedzenia liderki w klasyfikacji strzeleckiej – Agaty Wypych. To z pewnością dodatkowo zmotywuje liderkę gości.

Nie pozostaje już nic innego jak tylko zaprosić Państwa na relację, która rozpocznie się o godzinie 19:45 na lajfy.com!

Vistal Gdynia: Kowalczyk, Gapska – Janiszewska, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Kuszyńska, Kłusewicz, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Matyka, Balsam, Kulwińska, Andrzejewska

Trener: Jens Steffensen

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Szywerska, Płaczek – Huczko, Jakubowska, Wilambowska, Sabała, Stachowska, Królikowska, Cebula, Głowińska, Piontke, Agova Ivanova, Zimny, Stasiak, Fornalik, Yashchuk

Trener: Adrian Struzik

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz.

Witamy w relacji na żywo z Areny Gdynia. Już za niespełna 20 minut rozpocznie się decydujące starcie, które przesądzi o tym, która z drużyn w sezonie 2013/2014 zajmie 3. pozycję w Superlidze kobiet!

Gospodynie zagrają dzisiaj w błękitno-niebieskich strojach, natomiast goście w czarnych.

Sędzia zakończył rozgrzewkę obydwu zespołów, a za chwilę rozpocznie się prezentacja drużyn!

Prezentacja drużyn już za nami, za chwilę zaczynamy zawody!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Rozpoczynają Szczecinianki. (0:0) (0:0)

1
    Gapska broni kolejno rzuty Stasiak i Cebuli! (0:0) (0:0)

1
    Kulwińska z koła! (1:0) (1:0)

2
    Głowińska nad bramką z 8. metra! (1:0) (1:0)

3
    Cebula wyrównuje stan meczu! (1:1) (1:1)

4
    Żółta kartka. dla Cebuli. (1:1) (1:1)

4
    Galińska trafia po indywidualnej akcji! (2:1) (2:1)

5
    Kulwińska ponownie z koła! Dwie bramki przewagi Vistalu! (3:1) (3:1)

5
    Nie trafia z prawego skrzydła Sabała. (3:1) (3:1)

6
    Błąd kroków Pawłowskiej i strata. (3:1) (3:1)

7
    Zaskakujący rzut Cebuli i druga bramka dla Pogoni. (3:2) (3:2)

8
    Faul w ataku Iwony Niedźwiedź. (3:2) (3:2)

8
    Rzut z biodra Głowińskiej, ale obok bramki. (3:2) (3:2)

8
    Przechwyt Cebuli i trafia Głowińska! (3:3) (3:3)

9
    Świetna kombinacyjna akcja i trafia z lewego skrzydła Yashchuk! (3:4) (3:4)

9
    Timeout dla gospodarzy. (3:4) (3:4)

9
    Czas zdecydował się wziąć trener Gdynianek. Po dobrym początku, teraz przeżywają zdecydowanie słabszy moment. (3:4) (3:4)

9
    Wznawiamy grę. (3:4) (3:4)

10
    Matyka zatrzymana przez Szywerską! (3:4) (3:4)

11
    Kartką ukarana Zych. (3:4) (3:4)

12
    Kozłowska! Fantastyczne trafienie w okienko bramki! (4:4) (4:4)

13
    Rzut karny dla Pogoni i żółta kartka dla Kozłowskiej! (4:4) (4:4)

13
    Trafia z karnego Cebula. (4:5) (4:5)

13
    Chwila przerwy na czyszczenie parkietu, po tym jak powalona została Kulwińska. (4:5) (4:5)

13
    Janiszewska wyrównuje stan meczu! (5:5) (5:5)

14
    Szybko odpowiada Sabała! (5:6) (5:6)

14
    Z lewego skrzydła bramką popisuje się Matyka. (6:6) (6:6)

15
    Błąd w rozegraniu Szczecinianek. (6:6) (6:6)

15
    Zych wyprowadza Vistal na prowadzenie! (7:6) (7:6)

15
    Agova Ivanova trafia w słupek! (7:6) (7:6)

16
    Źle rozegrany atak przez Vistal Gdynia. Strata piłki. (7:6) (7:6)

17
    Z drugiej linii trafia Agova Ivanova! (7:7) (7:7)

17
    Ponownie w roli głównej Agova, ale tym razem broni Gapska! (7:7) (7:7)

18
    Płaczek broni rzut Galińskiej! (7:7) (7:7)

19
    Matyka popisała się pięknym minięciem rywalki i trafia! (8:7) (8:7)

19
    Żółta kartka dla Kulwińskiej. (8:7) (8:7)

19
    Błąd podwójnego kozłowania Cebuli i piłka dla gospodyń. (8:7) (8:7)

20
    Matyka trafia po raz kolejny w dzisiejszym meczu! (9:7) (9:7)

20
    Timeout dla gości. (9:7) (9:7)

20
    Na czas zdecydował się trener Struzik. Vistal po raz pierwszy objął dwubramkowe prowadzenie w dzisiejszym meczu. (9:7) (9:7)

20
    Gramy dalej. (9:7) (9:7)

21
    Lobem próbowała rzucić Sabała ze skrzydła, ale piłka przeleciała nad poprzeczką! (9:7) (9:7)

21
    Dobre wejście Andrzejewskiej z drugiej linii i bramka! (10:7) (10:7)

22
    Cebula rzuca ósmą bramkę dla Pogoni. (10:8) (10:8)

22
    Błyskawicznie odpowiada Kulwińska rzutem z szóstego metra! (11:8) (11:8)

23
    Faulowana Andrzejewska, piłka wciąż w posiadaniu Vistalu. (11:8) (11:8)

23
    Fantastycznie broni Płaczek! (11:8) (11:8)

24
    Stasiak trafia przy krótkim słupku! (11:9) (11:9)

24
    Kara dwóch minut dla Huczko! (11:9) (11:9)

25
    Dwie minuty katy dla Kozłowskiej! Ostro zaczynają grać oba zespoły! (11:9) (11:9)

26
    Ponownie lobu próbowała Sabała i po raz drugi nie trafia! (11:9) (11:9)

26
    Błąd kroków jednej z zawodniczek Vistalu, ale Pogoń straciła szansę na kontratak. (11:9) (11:9)

26
    Dwie minuty kary dla Andrzejewskiej i rzut karny dla gości! (11:9) (11:9)

26
    Pewnie trafia Cebula z rzutu karnego. (11:10) (11:10)

27
    Kara dwóch minut dla Stasiak! Surowi są dzisiaj sędziowie! (11:10) (11:10)

27
    Zły rzut z dystansu Niedźwiedź. (11:10) (11:10)

28
    Janiszewska trafia w spojenie po kontrze! (11:10) (11:10)

28
    Rzut karny dla Vistalu i dwie minuty kary dla Yashchuk! (11:10) (11:10)

28
    Zych pewnie wykonała rzut karny. (12:10) (12:10)

29
    W poprzeczkę rzuciła Cebula, natomiast Galińska nie wykorzystała kontrataku! (12:10) (12:10)

30
    W słupek trafia Janiszewska, a dobitkę Galińskiej broni Płaczek! (12:10) (12:10)

30
    Timeout dla gości. (12:10) (12:10)

30
    Trener Struzik wziął czas. 25 sekund do końca pierwszej połowy. Wydaje się, że chce jeszcze przeprowadzić ostatnią akcję bramkową w pierwszej połowie. (12:10) (12:10)

30
    Gapska broni rzut Cebuli! (12:10) (12:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:10)

Emocjonująca pierwsza połowa już za nami! Po wyrównanej grze Vistal Gdynia prowadzi 12:10. Gra momentami jest bardzo ostra, ale tego mogliśmy się spodziewać po decydującym starciu!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:10)

31
    Przy piłce Szczecinianki. (12:10) (12:10)

32
    Błąd podwójnego kozłowania Cebuli. (12:10) (12:10)

32
    Dwie minuty dla Stachowskiej za faul na Zych. (12:10) (12:10)

33
    Galińska na lewe skrzydło do Matyki, która rzuca trzynastą bramkę! (13:10) (13:10)

33
    Z prawego skrzydła trafia Królikowska! (13:11) (13:11)

34
    Zych szczęśliwie trafia do bramki, nie zdążyła z linii bramkowej wybić jej bramkarka gości. (14:11) (14:11)

34
    Płaczek broni rzut Zych z dziewiątego metra! (14:11) (14:11)

35
    Rzut karny dla Pogoni i dwie minuty dla Kozłowskiej! (14:11) (14:11)

35
    Nie myli się z siódemki Cebula. (14:12) (14:12)

36
    Po raz drugi faulowana w tej akcji Janiszewska. (14:12) (14:12)

36
    Niedźwiedź przebojem wpadła pod bramkę gości i trafiła! (15:12) (15:12)

37
    Dwie minuty dla Cebuli i będzie rzut karny! (15:12) (15:12)

37
    Zych pewnie wykorzystuje karnego. (16:12) (16:12)

37
    Tylko, albo aż cztery bramki przewagi Vistalu! (16:12) (16:12)

38
    Zych trafia z drugiej linii! Dobry rzut po dłuższym słupku! (17:12) (17:12)

38
    Jakiegoś urazu nabawiła się Głowińska, która musiała skorzystać z pomocy medycznej. (17:12) (17:12)

38
    Rzut karny dla gości po błędzie popełnionym przez Janiszewską. (17:12) (17:12)

39
    Agova nie trafia z karnego! Gapska trąciła piłkę, która odbiła się do słupka, toczyła po linii bramkowej i wyszła w boisko! (17:12) (17:12)

39
    Płaczek broni rzut Niedźwiedź! (17:12) (17:12)

39
    Gol Matyki! 6 bramek przewagi Vistalu! (18:12) (18:12)

40
    Wreszcie przełamują się szczypiornistki Pogoni. Trafiła Królikowska. (18:13) (18:13)

40
    Stasiak trafia rzutem po koźle. (18:14) (18:14)

41
    Kulwińska trafia z koła nad głową Płaczek! (19:14) (19:14)

41
    Agova Ivanova trafiła w słupek po rzucie z dystansu! (19:14) (19:14)

42
    Niedźwiedź fatalnie przestrzeliła zza dziewiątego metra. (19:14) (19:14)

42
    Broni Gapska rzut Głowińskiej! (19:14) (19:14)

43
    Faul w ataku Matyki. (19:14) (19:14)

43
    Stasiak ponownie rzuca po koźle, ale zbyt mocno i piłka przelatuje nad bramką! (19:14) (19:14)

43
    O czas poprosił Jens Steffensen. (19:14) (19:14)

44
    Zych z drugiej linii! Piłka odbiła się od słupka, a następnie od nogi Płaczek i wpadła do bramki! (20:14) (20:14)

44
    Cebula rzuca zza obrony... broni Gapska! (20:14) (20:14)

45
    Janiszewska skuteczna w kontrataku! (21:14) (21:14)

45
    Timeout wykorzystuje trener Pogoni. (21:14) (21:14)

45
    Piętnaście minut do końca, a Gdynianki prowadzą już siedmioma bramkami! Czy Pogoń stać jeszcze na odwrócenie losów meczu? (21:14) (21:14)

46
    Zaczęły dobrze. Trafiła Stachowska. (21:15) (21:15)

46
    Janiszewska! Świetny przechwyt i wykończenie akcji! (22:15) (22:15)

47
    Stasiak uwolniła się spod obrony i trafiła! (22:16) (22:16)

47
    Błyskawiczna odpowiedź Janiszewskiej! Fantastyczne momenty gry tej zawodniczki! (23:16) (23:16)

48
    Zych z dystansu po długim rogu! Osiem bramek przewagi! (24:16) (24:16)

49
    Stasiak nie trafia w bramkę. (24:16) (24:16)

49
    Niedźwiedź zagrała na skrzydło do Janiszewskiej, a ta nie mogła się pomylić! (25:16) (25:16)

50
    Rzut karny dla Pogoni. Faulowała Galińska. (25:16) (25:16)

50
    Karnego wykorzystuje Cebula. (25:16) (25:16)

50
    Kulwińska nie trafiła z szóstego metra, ale była faulowana i będziemy mieli rzut karny dla gospodyń! (25:16) (25:16)

50
    Bramka Zych! (25:16) (25:16)

51
    Kolejna kontra Vistalu... i znowu Janiszewska! Bramka! (27:17) (27:17)

52
    Galińska trafia po kolejnym prostym błędzie gości! (28:17) (28:17)

52
    Złą passę Pogoni kończy Zimny. (28:18) (28:18)

53
    Druga bramka z rzędu dla gości. Tym razem autorstwa Głowińskiej. (28:19) (28:19)

54
    Odpowiada Kulwińska! (29:19) (29:19)

54
    To już powoli jest święto w Gdyni! (29:19) (29:19)

54
    Nie spieszą się już z wyprowadzaniem kontrataków zawodniczki Vistalu! (29:19) (29:19)

55
    Tracą piłkę zawodniczki drużyny gości. Spokojnie, szanują czas Gdynianki. (29:19) (29:19)

56
    Tu już nic nie może się stać! Niespełna 5 minut do końca! (29:19) (29:19)

56
    Płaczek broni rzut Niedźwiedź z dystansu. (29:19) (29:19)

57
    Dwudziesta bramka dla gości autorstwa Stachowskiej. (29:20) (29:20)

57
    Matyka oddała zbyt lekki rzut z biodra i ponownie dobra interwencja bramkarki gości. (29:20) (29:20)

57
    Kulwińska trafia z koła mimo asysty rywalki! (30:20) (30:20)

58
    Za faul na Kulwińskiej dwie minuty kary otrzymała Sylwia Piontke. (30:20) (30:20)

59
    Płaczek wybiła piłkę z linii bramkowej, ale Pogoń szybko straciła piłkę... i oczywiście trafiła Janiszewska! (31:20) (31:20)

60
    W komplecie na ostatnią minutę Szczecinianki. (31:20) (31:20)

60
    Gapska obroniła rzut Głowińskiej! (31:20) (31:20)

60
    Matyka! 12 bramek przewagi! (32:20) (32:20)

60
    Jeszcze Yashchuk dla Pogoni! (32:21) (32:21)

60
    Koniec meczu. (32:21)

Koniec! Serpentyny na parkiecie, cieszą się zawodniczki Vistalu!

Mieliśmy okazję obejrzeć wyrównaną pierwszą połowę i miażdżącą przewagę gospodyń w drugiej, którą wygrały aż 20 do 11. Można wyróżnić kilka zawodniczek, ale moim zdaniem na MVP zasługuje Katarzyna Janiszewska, która wykazała się dzisiaj niebywałą skutecznością i to głównie ona zbudowała tak dużą przewagę Vistalu. To już wszystko z Gdyni. Vistal Gdynia na 3. miejscu w rozgrywkach Superligi! Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (21:32:47)

Tomasz Megger

Arka Gdynia (K): Kowalczyk, Gapska – Janiszewska, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Kuszyńska, Kłusewicz, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Matyka, Balsam, Kulwińska, Andrzejewska
    SPR Pogoń Szczecin: Szywerska, Płaczek – Huczko, Jakubowska, Wilambowska, Sabała, Stachowska, Królikowska, Cebula, Głowińska, Piontke, Agova Ivanova, Zimny, Stasiak, Fornalik, Yashchuk

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz