Cracovia – Jagiellonia 2:2 (koniec) | Korona – Śląsk 1:5 (koniec) | Piast – Podbeskidzie 2:2 (koniec)
Zagłębie L. – Widzew 3:3 (koniec)
Cracovia
2:2 (2:1)
Jagiellonia Białystok
Sobota 31.05.2014, 20:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Jesteśmy w Krakowie, gdzie w ramach ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia podejmie dziś Jagiellonię Białystok! Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy do serwisu Lajfy.com!

Obie drużyny mają już zagwarantowany bezpieczny byt w ekstraklasie. Cracovia z dorobkiem 24 punktów zajmuję 14. lokatę, zaś Jagiellonia ma o cztery oczka więcej i jest 11.

Bezpośrednie spotkania pomiędzy tymi drużynami w obecnym sezonie kończyły się zwycięstwami Cracovii. W Białymstoku krakowianie wygrali 2:1, zaś wiosną na własnym terenie pokonali przyjezdnych w stosunku 1:0.

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie pan Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry. Pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 20:30!

Wejdź Tutaj i Oglądaj w Jakości Full HD

Strefa Premium HD – Kliknij TUTAJ

Strefa Premium Full HD | Za Darmo

Cracovia: Pilarz – Marciniak, Mikulić, Kuś, Jaroszyński – Danielewicz, Budziński, Steblecki, Bernhardt, Dudzic – Boljević.
    Rezerwowi: Perdijić – Żytko, Wawrzynkiewicz, Papadópoulos, Zejdler, Szewczyk.

Jagiellonia Białystok: Baran – Modelski, Popchadze, Dźwigała, Waszkiewicz – Gajos, Grzyb, Pawlik, Drażba, Gajko – Pawłowski.
    Rezerwowi: Drągowski – Tosik, Radecki, Malinowski, Savaļnieks, Buzun, Mystkowski.

Sędziowie: Jarosław Rynkiewicz – Marcin Borkowski, Marek Arys – Tomasz Białek.

Zawodnicy pojawiają się na boisku, z głośników rozbrzmiewa hymn gospodarzy.

Piłkarze ustawieni na murawie, czekamy na rozpoczęcie wszystkich meczów ostatniej kolejki ekstraklasy!

1
    Rozpoczęli gospodarze!

2
    Cracovia gra dziś w swoich tradycyjnych pasach, goście na czarno-biało.

3
    Pawłowski traci piłkę pod polem karnym gospodarzy, akcja Jagiellonii przerwana.

4
    Uderzenie Stebleckiego wysoko ponad poprzeczką.

5
    Piłka w polu karnym gości, w porę wybija ją Popkhadze.

7
    Akcja gospodarzy przerwana, Budziński traci piłkę pod polem karnym.

8
    Dudzic zgrywa piłkę głową w polu karnym, nikt nie dopada jednak do jego zagrania.

9
    Dośrodkowanie w pole karne, tam akcję zamykał Steblecki, ale stracił piłkę, faulując przy okazji Modelskiego. Żółta kartka dla pomocnika Cracovii.

10
    Dośrodkowanie Bernhardta nie znajduje adresata w polu karnym.

11
    Gol dla Cracovii!
    Dośrodkowanie Boljevicia z rzutu rożnego, w polu karnym najlepiej ustawił się SEBASTIAN STEBLECKI, który uderzeniem głową otwiera wynik tego meczu!

14
    W ofensywie zawodnicy gości, którzy jednak nie mogą przebić się przez obronę Cracovii.

15
    Rzut wolny dla Jagielloni, piłka uderzona jednak w mur.

17
    Pressing Pawłowskiego bezskuteczny, piłka dla gospodarzy.

18
    Dośrodkowanie Kusia przecięte, futbolówka w rękawicach Barana.

20
    Mocne uderzenie z dystansu Gajosa, z trudem broni Pilarz!

21
    Zbyt głęboka wrzutka Bernhardta, akcję rozpoczną goście.

23
    Przy linii bocznej opatrywany Gajos, który przez dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy.

24
    Prostopadłe podanie do Boljevicia minimalnie zbyt mocne.

27
    Nieudany przerzut Drażby, piłka w rękawicach Pilarza.

29
    Znakomita wrzutka Jaroszyńskiego na głowę Dudzica, który jednak nie potrafił skierować piłki do bramki!

29
    Bardzo niecelne uderzenie Drażby.

30
    Mocne uderzenie Bernhardta niefortunnie przecina Steblecki, od bramki rozpocznie Baran.

31
    Prostopadłe podanie do BARTŁOMIEJA DUDZICA, ten znakomicie zabrał się z piłką i uderzył technicznie w samo okienko! Cracovia prowadzi już 2:0!

32
    Przy linii bocznej opatrywani teraz Dudzic i Pawlik.

35
    Podanie Boljevicia w pole karne nieudane, od bramki rozpocznie Baran.

36
    Indywidualna akcja zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Budzińskiego.

37
    Przed własnym polem karnym faulowany Popkhadze.

39
    Rzut rożny dla Jagiellonii, dośrodkowanie Pawlika trafia na głowę, Waszkiewicza, który strzela jednak obok bramki.

41
    Do końca pierwszej połowy niespełna pięć minut, w ostatnich minutach na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

43
    Gol dla Jagiellonii!
    Z prawej strony dośrodkowywał Modelski, w polu karnym tor lotu piłki przeciął JAN PAWŁOWSKI! Cracovia prowadzi już tylko 2:1!

45
    Ależ sytuacja dla gospodarzy! Z kilku metrów uderzał Steblecki, Baran odbił piłkę przed siebie gdzie czekał już Dudzic, jednak on również nie był w stanie pokonać bramkarza gości!

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy.

Koniec pierwszej połowy.

Do przerwy Cracovia prowadzi z Jagiellonią Białystok 2:1! Bramki dla gospodarzy zdobywali Sebastian Steblecki i Bartłomiej Dudzic, z kolei kontaktowego gola w 43. minucie zdobył Jan Pawłowski!

46
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: za Pawła Drażbę na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski

46
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: za Filipa Modelskiego na boisku pojawia się Jakub Tosik

46
    Druga połowa rozpoczęta

46
    Pierwsza ofensywa akcja gości, piłka trafia do Mystkowskiego, uderzenie – broni Pilarz

47
    Rzut rożny dla Jagielloni, rozegranie po ziemi, próba centry w pole karne niedokładne, ale piłka szybka wraca pod kontrolę przyjezdnych

48
    Rafał Grzyb faulowany na trzydziestym metrze, z rzutu wolnego strzela Gajos, ale futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką

49
    Szybko rozegrana piłka przez gospodarzy, ta na koniec trafia na wolne pole do Boljevicia, a ten marnuje sytuację sam na sam! Broni Baran!

51
    Ruszył lewą flanką Tosik, próba dośrodkowania zablokowana, ale przejmuje piłkę Gajos, ładna klepka z Mystkowskim, lecz słaby strzał na koniec

52
    Cracovia utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie, ale nie ma jak przedostać się pod bramkę rywali

53
    Kontra Jagiellonii, piłka trafia do Gajosa, uderzenie z lewej strony pola karnego zbyt słabe na Pilarza

54
    Niezłe uderzenie Kusia z dystansu, musiał się wysilić Baran by wybić futbolówkę na rzut rożny

55
    Stroną przeważająca w drugiej części spotkania jest Jagiellonia, ale musi uważać na groźne kontry Cracovii

56
    Kolejny świetny kontratak miejscowych, sam przed bramkarzem znalazł się Dudzic, lecz ponownie górą w takiej sytuacji Baran!

58
    Uspokoiło się na murawie w Krakowie, gospodarze rozgrywają piłkę między własnymi obrońcami, próba długiego podania kompletnie nieudana

59
    Akcja Cracovii lewą flanką, udało wywalczyć się rzut wolny, będzie dobra okazja do dośrodkowania

60
    Dobra centra, zgranie głową do Marciniaka, ten z bliska nie trafia dobrze w piłkę! Było groźnie!

61
    Kolejna akcja lewą stroną gospodarzy, centra po ziemi bardzo słba i pewnie przechwytują futbolówkę zawodnicy Jagieloni

62
    Zmiana w drużynie Cracovii: za Bartłomieja Dudzica na boisku pojawia się Giánnis Papadópoulos

64
    Długa piłka w szesnastkę Cracovii z rzutu wolnego, wybija pewnie piłkę Pilarz, który nieco ucierpiał w zderzeniu w powietrzu z jednym z piłkarzy gości

65
    Pilarz długo nie podnosi się z murawy, nie wiadomo czy bramkarz gospodarzy będzie kontynuował grę

67
    Podniósł się Pilarz i wszystko wskazuje na to, że może grać dalej

69
    Jednak coś się dzieje, ma problem ze wznowieniem gry z pola bramkowego, chyba będzie zmiana!

70
    Zmiana w drużynie Cracovii: za Krzysztofa Pilarza na boisku pojawia się Matko Perdijić

71
    Spokojna gra przy na boisku w Krakowie, dużo gry w środkowej strefie boiska

72
    Udało się wywalczyć Jagiellonii rzut wolny na lewym skrzydle na wysokości pola karnego, dośrodkowanie Waszkiewicza ciut za niskie i piłka pewnie wybita przez obrońcę Cracovii

74
    Sporo w ostatnim czasie przerw w grze, leży na murawie jeden z piłkarzy Jagiellonii

75
    Gra wznowiona, piłka w posiadaniu przyjezdnych, próba kontrataku spaliła na panewce, za mocne podanie do Mystkowskiego i przejął piłkę Perdjić

76
    Dużo chaosu w środku boiska, obie drużyny nie grzeszą w tej chwili dokładnymi zagraniami

77
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: za Michała Pawlika na boisku pojawia się Adam Radecki

79
    Mystkowski źle sobie przyjął piłkę na lewej flance i z akcji oskrzydlającej nici

80
    Znacznie mniej ciekawej gry w Krakowie niż to było w pierwszej połowie, podanie na siedemnasty metr do Stebleckiego, który strzela Panu Bogu w okno

81
    Jagiellonia wywalczyła rzut rożny, dośrodkowanie Gajosa z prawej strony, piłka wybita z szesnastki, ale szybko przejmują ją przyjezdni i wywalczają aut

82
    Ładnie rozegrali akcję prawą stroną przyjezdni, centra Gajko po ziemi do Mystkowskeigo, uderzenie z pierwszej piłki leci pod porzeczkę, ale kapitalną paradą popisuję się Perdjić i wybija piłkę na rzut rożny!

83
    Kontra Cracovii, piłka zagrana na wolne pole do Stebleckiego i znów w sytuacji sam na sam lepszy Krzysztof Baran!

85
    Zmiana w drużynie Cracovii: za Pawła Jaroszyńskiego na boisku pojawia się Mateusz Żytko

87
    Sporo fauli w ostatnim czasie, przerwała serię przewinień Jagiellonii i rusza z kontratakiem

88

Druga bramka JANA PAWŁOWSKIEGO! Świetny strzał z pola karnego po ziemi w krótki róg, wyciągnął się do piłki Perdjić, ale nie miał większych szans na obronę!

90
    Długie dośrodkowanie Bernhardta z rzutu wolnego w pole karne gości nie przyniosło żadnego efektu

90+1
    Pięć minut doliczone przez arbitra

90+2
    Będzie dobra okazja dla gospodarzy, rzut wolny na prawej flance blisko pola karnego

90+2
    Bernhardt wycofuje piłkę na dwudziesty metr do Budzińskiego, ten strzela wysoko nad bramką

90+3
    Szybka akcja Cracovii, minął dwóch obrońców Bernhardt, uderzył zza pola karnego, futbolówka w niewielkiej odległości minęła lewy słupek

90+5
    Marciniak zagrywa długą piłkę do Stebleckiego, ten dobrze ją przyjmuję, ale po chwili zalicza stratę

90+6
    Koniec meczu

Mecz kończy się ostatecznie remisem, choć piłkarze Cracovii mieli sporo okazji by zdobyć trzeciego gola, czym praktycznie przesądziliby o losach spotkania. No, ale jak się marnuje trzy sytuacje sam na sam to tak to potem się kończy

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com! (22:33:59)