Cracovia – Jagiellonia 2:2 (koniec) | Korona – Śląsk 1:5 (koniec) | Piast – Podbeskidzie 2:2 (koniec)
Zagłębie L. – Widzew 3:3 (koniec)
Korona Kielce
1:5 (1:2)
Śląsk Wrocław
Sobota 31.05.2014, 20:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Przed nami ostatnia kolejka T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2013/2014! Zapraszamy na relację na żywo z meczu grupy spadkowej, pomiędzy Koroną Kielce, a Śląskiem Wrocław!

Obie ekipy nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Aktualnie wrocławianie plasują się na 1. miejscu grupy spadkowej, czyli na 9. lokacie całej ligi (31 pkt.). Z kolei Korona ma na swoim koncie 26 "oczek" i zajmuje 5. miejsce, co daje jej ogólną 13. pozycję.

Ostatnia kolejka była była dość udana dla obu ekip. Śląsk wygrał z Cracovią 1:0, natomiast kielczanie wywieźli cenny punkt z Białegostoku, gdzie przegrywając 3:0 z miejscową Jagiellonią, zdołali doprowadzić do wyniku 4:4!

W ekipie Korony bardzo duże osłabienia personalne przed sobotnim meczem. Nie wystąpią dwaj podstawowi bramkarze, czyli Małkowski oraz Małecki. Dodatkowo kontuzji nabawili się Cebula oraz Sobolewski. Korzym natomiast nie wystąpi z powodu zbyt dużej ilości żółtych kartek.
    W ekipie Śląska zabraknie Stevanovicia, Hateleya oraz Kelemena.

W tym sezonie wszystkie karty są już rozdane i ten mecz większość pewnie potraktuje jako formę treningu przed wakacjami. My natomiast przeprowadzimy dla Państwa relację na żywo z tego spotkania – bądźcie z lajfy.com!

Korona Kielce: Kosiorowski – Golański, Staňo, Dejmek, Sylwestrzak – Biejsiebiekow, Jovanović, Janota, Kiełb – Trytko, Chiżniczenko.

Śląsk Wrocław: Pawłowski – Dudu Paraíba, Grodzicki, Kokoszka, Zieliński – Mila, Droppa, Kaźmierczak, Pich, F. Paixão – M. Paixão.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków).

Ładna pogoda w Kielcach, na trybunach raczej pusto. Za chwilę rozpoczniemy ostatnie spotkanie tych drużyn w obecnym sezonie!

Pan Sebastian Krasny wyprowadza obie ekipy na murawę! To debiut w wykonaniu arbitra w Ekstraklasie!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze! Korona na żółto-czerwono, natomiast Śląsk w zielonych strojach! Oby to spotkanie stało na dobrym poziomie!

1
    Pierwsza szansa gości! Mila znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Dudu i oddał zaskakujący strzał bez przyjęcia – obok słupka!

3
    Teraz to kielczanie próbowali zaatakować, ale Kiełb traci piłkę w końcowej strefie boiska. Od bramki rozpoczyna Pawłowski.

4
    Spokojne pierwsze minuty, w których obie ekipy jakby bały się wyjść z odważniejszą ofensywą.

5
    Korona wychodzi agresywnym pressingiem i przynosi jej to wznowienie gry od linii bocznej! Sporo strat po obu stronach.

6
    Najlepsza okazja dla Śląska! Dwójkowa akcja braci Paixão! Podanie do wbiegającego Picha i Golański w ostatniej chwili wślizgiem blokuje strzał! Tylko korner dla wrocławian!

7
    Przyjezdni od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce i to oni kontrolują przebieg spotkania. Kaźmierczak z około 40 metrów decyduje się na uderzenie, ale sporo obok bramki!

9
    Golański nie miał pomysłu z rozegraniem piłki i zostaje przyblokowany przez nabiegającego rywala. Od autu rozpoczynają miejscowi.

10
    Sebastian Mila ładnie znalazł się w środku pola, postanowił zwieść rywala i oddał strzał prosto w Kosiorowskiego, który bez problemów wyłapuje futbolówkę.

11
    Pierwsze 10 minut gry za nami i to goście byli bliżsi zdobycia pierwszej bramki. Korona jak na razie nie stworzyła żadnej podbramkowej sytuacji.

12
    Korona wolno rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym, głównie w środku pola.

13
    Gol dla Korony!

Korona otwiera wynik spotkania i wychodzi na prowadzenie! Zaczęło się od wyrzutu z autu na wysokości szesnastki Śląska, dośrodkowanie w pole karne, a tam niefortunnie nogę dokłada PAWEŁ ZIELIŃSKI, który zalicza samobója!

15
    Teraz to wrocławianie przechodzą do ofensywy i starają się odrobić stratę! Zobaczymy, co z tego wyniknie, a tymczasem mija kwadrans gry!

16
    Rzut wolny w dogodnej odległości mają przyjezdni! Do piłki już ustawia się napastnik Śląska, jest także Mila.

17
    Paixão bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale niewiele się myli i piłka leci obok słupka bramki Kosiorowskiego!

18
    Strata kielczan na własnej połowie i Śląsk od razu wykonuje długie dośrodkowanie na Paixão! Jovanović woli nie ryzykować i wybija piłkę na rzut rożny!

19
    Ależ sytuacja pod bramką Kosiorowskiego! Golkiper mija się z futbolówką, następnie Trytko sam strzela głową w swoją poprzeczkę! Dobitka gracza Śląska i Trytko tym razem staje na drodze do bramki!

21
    Całkiem dobre zawody obserwujemy dzisiaj w Kielcach! Pierwsza bramka już padła, a było także kilka sytuacji do zdobycia kolejnych!

23
    Wciąż w natarciu przebywają gracze z zachodniej Polski. Korona skupia się głównie na wybijaniu piłek i oddalaniu gry.

24
    Tym razem to kielczanie spróbowali ofensywy. Janota zbyt długo zbierał się na skrzydle do zagrania od partnera i piłka uciekła za linię końcową. Od bramki Pawłowski.

25
    Znów gubi się trochę defensywa Korony, która przepuszcza wrzutkę przez całą swoją szesnastkę! Zabrakło dołożenia nogi przez bodajże Picha!

26
    Ależ zaskakujący strzał Marco Paixão! Na szczęście dla gospodarzy futbolówka leci tuż nad poprzeczką bramki Kosiorowskiego!

27
    Mila dobrze dogrywa ze skrzydła w pole karne rywali, ale bramkarz pewnie wychodzi z bramki i wyłapuje dośrodkowanie.

29
    Korona zupełnie nie ma pomysłu na zagrożenie bramce Pawłowskiego. Z drugiej strony nie musi już atakować, ponieważ wygrywa!

30
    W miarę "czyste" jest to spotkanie i piłkarze grają w sposób fair. Nawet, gdy przydarzy się jakieś przewinienie, to jest ono niezagrażające zdrowiu piłkarzy. Mija pierwsze pół godziny gry!

31
    Paixão wywalcza rzut rożny dla swojej ekipy! Sebastian Mila dośrodkowuje w pole karne, ale prosto w rękawice Sebastiana Kosiorowskiego.

32
    Biejsiebiekow faulowany przy linii bocznej boiska, będzie wrzutka bezpośrednio z rzutu wolnego.

33
    Fatalna centra, która nie przechodzi nawet pierwszego obrońcy, który dobrze oddala grę i nawet była szansa wyprowadzenia kontry przez Śląsk!

34
    Pich pograł z Dudu w narożniku boiska na połowie gospodarzy, ale obrońcy także włączyli się do tych podań i wykopali futbolówkę.

34
    Faulowany Marco Paixão i będzie kolejna szansa dla gości z rzutu wolnego!

35
    Gol dla Śląska!

Mila płasko, po ziemi uderza z rzutu wolnego! Piłka leci prosto w Kosiorowskiego, ale wypuszcza on futbolówkę przed siebie i MARCO PAIXÃO nie ma problemów z doprowadzeniem do wyrównania!

37
    Goście atakowali, atakowali i w końcu dopięli swego! Ożywiły nam się ostatnie minuty, ale Korona wciąż nie istnieje w ofensywie.

38
    Rzut karny dla Śląska Wrocław!!!

38
    Staňo wślizgiem blokuje strzał Paixão, ale sędzia dopatrzył się tam zagrania ręką! Powtórki pokazują raczej, że obrońca odbił piłkę głową – są kontrowersje i narada sędziów!

39

MARCO PAIXÃO pewnie uderza z 11. metra i wyprowadza swoją ekipę na prowadzenie! Będą dyskusje, czy ten karny się należał!

41
    Marco Paixão znów upada w polu karnym i próbuje wymusić kolejny rzut karny! Arbiter się na to nie nabiera i od bramki rozpocznie Kosiorowski.

43
    Zbliżamy się do końca pierwszej połowy, Korona w dalszym ciągu ma ogromny problem z przedostaniem się pod bramkę Pawłowskiego.

44
    Korona nie oddała jeszcze żadnego strzału, nawet niecelnego, a na swoim koncie ma już bramkę – niebywałe!

45
    Źle zachował się teraz Staňo w defensywie, który przepuścił piłkę. Na jego szczęście zaasekurował go Dejmek. Wciąż w ofensywie Śląsk!

45+1
    1 minutę doliczył arbiter do czasu pierwszej połowy.

45+1
    Chyba już nic nie wydarzy się w tej odsłonie. Arbiter gwiżdże po raz ostatni!

45+2

Korona, która w pierwszej połowie nie stworzyła żadnej akcji i tak pierwsza objęła prowadzenie! Wtedy goście rzucili się do ataku i szybko odrobili straty, a jeszcze szybciej objęli prowadzenie po kontrowersyjnym karnym. Śląsk prezentuje się znacznie lepiej i zasłużenie prowadzi – czy Korona odpowie? Bądźcie z nami na drugiej połowie!

46

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Pavol Staňo, na boisku pojawia się Piotr Malarczyk.

47
    Aż 3 bramki w pierwszej połowie, czy w tych 45 minutach możemy spodziewać się podobnego przebiegu meczu? Oby!

47
    Mila faulowany niedaleko pola karnego Korony Kielce. Kaźmierczak uderza z wolnego, ale Kosiorowski tym razem nie popełnia błędu!

49
    Korona jakby bardziej ochoczo gra piłką, ale niestety szybko ją traci i Pawłowski nie spieszy się z wyłapaniem futbolówki.

50
    Dudu rozpędza się na lewym skrzydle, ale Biejsiebiekow skutecznie wybija piłkę wślizgiem i od autu rozpoczną goście.

51
    Rzut rożny dla Korony i dośrodkowanie na bliższy słupek! Chiżniczenko w trudnej sytuacji bije niewiele ponad poprzeczką bramki Pawłowskiego!

53

Goście powiększają prowadzenie! Śląsk długo utrzymywał się na połowie Korony, DUDU PARAÍBA decyduje się na uderzenie z około 20 metrów! Futbolówka odbija się trochę od głowy Malarczyka i bezradny jest Kosiorowski – piękna bramka!

55
    Bardzo dobra postawa wrocławian w dzisiejszym meczu! Korona jest bezradna, a Śląsk chce wykorzystać brak formy rywala, i robi to!

57
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Siergiej Chiżniczenko, na boisku pojawia się Vanja Marković.

58
    Kolejna akcja indywidualna Marco Paixão, który próbuje minąć rywala, ale przed linią końcową przewraca się. Nie ma mowy o rzucie karnym i od bramki rozpocznie golkiper Korony.

59
    Przepiękna akcja Śląska Wrocław! Mila świetnie odgrywa piłkę do swojego partnera, a Marco Paixão minimalnie się myli i uderza prosto w broniącego Kosiorowskiego! Ależ byłaby bramka dla gości, gdyby to wpadło!

60
    We wszystkich dzisiejszych meczach pada mnóstwo bramek! Udana ostatnia kolejka w grupie spadkowej!

60
    Marković niedawno wszedł na boisko, a już zostaje napomniany żółtą kartką.

62
    Niemalże cała Korona zamknięta w obrębie własnego pola karnego. Wątpliwe jest, aby gospodarze zdołali odmienić losy spotkania.

64
    Spokojniejsze ostatnie minuty, w których gra toczona jest głównie w środku pola. Korona w "ataku" pozycyjnym, ale nawet nie przesuwa się do przodu.

65
    Grodzicki wybija piłkę poza linię końcową i to miejscowi rozpoczną grę od rzutu rożnego.

66
    Niby dobre dośrodkowanie, ale znów nic z niego nie wyniknęło – obrońcy Śląska oddalają grę od własnego pola karnego.

67
    Kiełb przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką i zakończył akcję strzałem z ostrego kąta – słupek!

68
    Dudu fauluje szarżującego na skrzydle rywala i arbiter przerywa grę, aby wpisać obrońcę Śląska do swojego notesu.

69
    Korona jeszcze się nie poddaje i w ostatnich minutach wyraźnie kwapi się do zaatakowania. Na razie jednak nie przynosi to korzyści w postaci bramek.

71
    Rzut rożny dla Korony Kielce, Golański dośrodkowuje na głowę partnera, a Pawłowski w kapitalny sposób broni na linii!

72
    Cóż w bramce wyprawia teraz Pawłowski?! Świetne, techniczne uderzenie Kiełba na dalszy słupek, a Pawłowski wyciąga się, jak długi i paruje piłkę na rzut rożny!

72
    Po raz kolejny golkiper Śląska zatrzymuje Koronę i gospodarze nie zdobywają bramki z najbliższej odległości! Ależ sekundy pod bramką gości!

73
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Sebino Plaku.

75
    Kwadrans do zakończenia tego meczu! Korona zdecydowanie się rozochociła i być może sprawi tutaj jeszcze niespodziankę, jak przed tygodniem w Białymstoku!

76
    Plaku wpada w pole karne kielczan, ale pomocnik traci piłkę na rzecz obrońców, którzy już przechodzą do ofensywy!

77
    Pawłowski niebezpiecznie wychodzi na piłkę i gracz Korony leży na murawie. Chwila przerwy, natomiast kłótnie nie ustają.

79
    Droppa faulowany w środku pola. Kolejne zwolnienie gry i to szansa na ostatnią zmianę w Koronie. Przybyła za Trytko!

80
    Dobra interwencja Dejmka, który wślizgiem wybija piłkę po centrze Plaku! Ostatnie 10 minut dzisiejszego spotkania, a także ostatnie minuty tego sezonu dla tych ekip!

81
    Strzał Dudu zza pola karnego, ale piłka szybuje sporo nad poprzeczką Kosiorowskiego!

82
    Cudowna akcja Śląska od środka boiska! Dwa podania i Plaku wybiegł 1 na 1 z obrońcą, ale zamiast oddać piłkę do wolnego Mili, on postanowił biec dalej i w końcu stracił posiadanie!

83

Co się odwlecze, to nie uciecze! Dobre podanie Flavio Paixão za obrońców i SEBASTIAN MILA wybiega przed bramkarza! Strzałem na dalszy słupek pogrąża Koronę!

85
    Próba Markovicia z kilkunastu metrów, ale Pawłowski pewnie interweniuje.

86
    Zieliński ładnie podłączył się do akcji ofensywnej na skrzydle! Nabił piłkę na 5. metr, ale Flavio Paixão przestrzela!

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Flávio Paixão, na boisku pojawia się Mateusz Machaj.

89

To już jest pogrom w Kielcach w ostatniej kolejce sezonu! 5:1 dla Śląska Wrocław po świetnej kontrze i indywidualnej akcji MARCO PAIXÃO, który zwiódł Markovicia, a potem się nie zastanawiał i przepięknie z dystansu umieścił piłkę w siatce Kosiorowskiego! Hat-trick Marco Paixão!

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Pan Krasny nie czeka do tych 3 minut i po doliczonych dwóch gwiżdże po raz ostatni!

Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze w tej ostatniej kolejce w Kielcach! Śląsk gromi Koronę aż 5:1, z czego 3 bramki padają łupem Marco Paixão, który zasługuje na miano gracza meczu!
    Korona przez większość spotkania w ogóle nie istniała w żadnym elemencie gry, mimo, że to właśnie ona pierwsza strzeliła bramkę. Śląsk natomiast wykorzystał każde potknięcie rywali i był dzisiaj bardzo skuteczny w ostatnich zagraniach.

W grupie spadkowej padło dzisiaj aż 20 bramek, co daje kapitalną średnią 5 goli na mecz!
    Zapraszamy na jutrzejsze spotkania grupy mistrzowskiej, tymczasem żegnam się z Państwem – dobranoc! (22:34:12)

Wiktor Bukowski

Gole: 13. Zieliński (sam.) – 35. M. Paixão, 39. M. Paixão (kar.), 53. Dudu Paraíba, 83. Mila, 89. M. Paixão

Kartki:   38. Staňo (KRN), 60. Marković (KRN) – 68. Dudu Paraíba (SLA)

Korona Kielce: Kosiorowski – Golański, Staňo (46. Malarczyk), Dejmek, Sylwestrzak – Biejsiebiekow, Jovanović, Janota, Kiełb – Trytko (79. Przybyła), Chiżniczenko (57. Marković).
    Zmiany: Szlakotin – Kuzera, Malarczyk, Petrow, Pyłypczuk, Marković, Przybyła.

Śląsk Wrocław: Pawłowski – Dudu Paraíba, Grodzicki, Kokoszka, Zieliński – Mila, Droppa, Kaźmierczak, Pich (73. Plaku), F. Paixão (87. Machaj) – M. Paixão.
    Zmiany: Kelemen – Pawelec, Calahorro, Machaj, Patejuk, Dankowski, Plaku.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)