Nowa Huta – Okocimski 3:0 (koniec) | Zagłębie S. – GKS T. 0:2 (koniec) | ROW Rybnik – Termalica 0:0 (koniec)
Jarota – Chrobry 3:0 (koniec) | Stal S. W. – Wisła Pu. 3:2 (koniec) | Błękitni – Pogoń 2:0 (koniec)
Widzew – Pogoń Sdl. 0:1 (koniec) | Zagłębie L. – Slovan 1:2 (koniec) | Soła – Wisła K. 0:3 (koniec)
Lechia – Panathinaikos 4:0 (koniec) | Górnik Z. – GKS K. 2:1 (koniec) | Cracovia – Polonia W. 3:0 (koniec)
Jagiellonia – Górnik Ł. 1:3 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:3 (0:2)
Górnik Łęczna
Sobota 12.07.2014, 20:00 • Stadion Miejski, Białystok • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

W sobotni wieczór będziemy na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie przeprowadzimy dla Państwa relację z ostatniego sparingu Jagiellonii Białystok, przed ligowymi starciami.

Rywalem będzie beniaminek ekstraklasowych boisk Górnik Łęczna. Podopieczni Michała Probierza muszą zatrzeć słabe wrażenie, jakie pozostawili po sobie w ostatnim meczu.

W środę białostoczanie przegrali z innym beniaminkiem – tyle, że II ligi, ekipą Wigier Suwałki. Porażka boli podwójnie, nie może być inaczej, gdy przegrywa się z lokalnym rywalem. Do tego niżej notowanym...

Przed spotkaniem odbędzie się oficjalna prezentacja zawodników Jagi, a kibice po raz pierwszy w tym sezonie będą mogli obejrzeć niemal ukończony Stadion Miejski.

Obiekt prezentuje się bardzo okazale i teraz Michała Probierza w tym głowa, żeby tak samo było z drużyną. Duma Podlasia przeszła w przerwie letniej prawdziwą rewolucję. Wielu nazwisk kibice Jagi będą musieli uczyć się od nowa...

1

15
    Po kwadransie rywalizacji bez goli. Blisko trafienia otwierającego wynik był Tomislav Bozić, który urwał się obrońcom i główkował po dośrodkowaniu Mierzejewskiego. Jagiellonia ma problem z płynnym rozegraniem na połowie beniaminka T-Mobile Ekstraklasy.

19
    Gol dla Łęcznej!
    Bramkę zdobył MIROSLAV BOŻOK. Patryk Malinowski praktycznie oddał piłkę przeciwnikom, co pozwoliło na wyprowadzenie błyskawicznego kontrataku. Miroslav Bożok otrzymał podanie w tempo, wpadł w pole karne i ładną podcinką pokonał Krzysztofa Barana.

31
    Bramkę zdobył PAWEŁ BUZAŁA. Zaskakująco łatwo poradził sobie filigranowy napastnik z Martinem Baranem. Rosły obrońca pozwolił Buzale dopełnić formalności po wysokim dośrodkowaniu w szesnastkę. Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy prowadzi już 2:0!

40
    Więcej jakości w poczynaniach Górnika Łęczna. Jagiellonia Białystok jest niedokładna, a nieporadny strzał przewrotką Kądziora i mocne wstrzelenie Dżalamidze to mało jak na jedną połowę sparingu.

45

Podopieczni Jurija Szatałowa prowadzą zasłużenie, będąc stroną przeważającą i prezentującą wyższą kulturę piłkarską. Mogło być jeszcze wyżej niż 2:0. Szanse na gola mieli dwukrotnie Bonin i Pruchnik. Jagiellonia Białystok nie może się przebudzić.

46
    Rozpoczynają się zmiany w tym spotkaniu: Nermin za Pruchnika.

46

46
    W Jagiellonii Białystok Pawłowski za Malinowskiego.

46
    Wasiluk zmienił nieporadnego przed przerwą Martina Barana.

60
    Jagiellonia Białystok wróciła z szatni zmotywowana i gra wyrównała się. Sporo stałych fragmentów, ale bez efektu bramkowego.

62
    Szereg zmian w Jagiellonii Białystok po godzinie rywalizacji. Piątkowski za Tuszyńskiego.

62
    Straus za byłego zawodnika Floty Świnoujście – Jasińskiego.

62
    Waszkiewicz za Modelskiego.

62
    Między słupkami: Drągowski zmienił K. Barana.

65
    Zmienia także Jurij Szatałow: Bonina na Monteiro.

65
    I Buzałę na Szałachowskiego.

70
    Gra wyrównała się. Jagiellonia Białystok miała szanse, by przynajmniej zmniejszyć rozmiar prowadzenia Górnika Łęczna. Piątkowski nadział się na interwencję Rodicia, a następnie nie sfinalizował kapitalnego podania Pawłowskiego.

71
    Bajić zajął miejsce na boisku Nowaka.

78
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy: Mystkowski za błyskotliwego Kądziora.

80
    Gol dla Jagiellonii!
    Bramkę zdobył MAREK WASILUK. Mały kocioł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tymińskiego. Piłka zaplątała się w gąszczu nóg, a najwięcej czujności zachował Wasiluk, który z problemami wbił ją do bramki. Będzie interesująca końcówka.

84
    Doświadczony Nikitović zastąpił Bielaka.

86
    Kalinowski za zdobywcę pierwszego gola sparingu – Bożoka.

89
    Bramkę zdobył SEBASTIAN SZAŁACHOWSKI. Weteran boisk finalizuje płaskie dośrodkowanie i odpowiada na pytanie, która z drużyn wygra sobotni sparing.

Zasłużone zwycięstwo beniaminka, który zaprezentował dobre przygotowanie fizyczne i wyższą kulturę piłkarską. Co prawda Jaga przebudziła się po przerwie i mogła nawet wyrównać przy lepszej skuteczności Piątkowskiego, jednak ledwie kilkanaście dobrych minut nie jest dobrym prognostykiem przed inauguracją T-ME. (21:51:38)

Gole: 80. Wasiluk – 19. Bożok, 31. Buzała, 89. Szałachowski

Jagiellonia Białystok: K. Baran (62' Drągowski) – Modelski (62' Waszkiewicz), M. Baran (46' Wasiluk), Madera (62' Pawlik), Jasiński (62' Straus), Grzyb (62' Romańczuk), Leimonas (62' Tymiński), Dzalamidze (62' Tymiński), Kądzior (78' Mystkowski), Malinowski (46' Pawłowski), Tuszyński (62' Piątkowski).
    Górnik Łęczna: Rodić – Mierzejewski, Kalkowski, Bozić, Mraz, Bielak (84' Nikitović), Nowak (71' Bajić), Pruchnik (46' Nermin), Bozok (86' Kalinowski), Bonin (65' Monteiro), Buzała (65' Szałachowski).
    Zmiany: Socha, Prusak – Sasin, Burzyński, Zawistowski.