Sutjeska – Sheriff 0:3 (koniec) | Levadia – Sparta 1:1 (koniec) | Dudelange – Łudogorec 1:1 (koniec)
Karabach – Valetta 4:0 (koniec) | Maccabi T.A. – Santa 2:0 (koniec) | The New Saints. – Slovan 0:2 (koniec)
Korcza – BATE 1:1 (koniec) | HB Tórshavn – Partizan 1:3 (koniec) | Żalgiris – Dinamo Z. 0:2 (koniec)
Debreczyn – Cliftonville 2:0 (koniec) | Celtic – KR Reykjavík 4:0 (koniec)
Debreczyn VSC
2:0 (0:0)
Cliftonville FC
Wtorek 22.07.2014, 20:30 • Debrecen Stadion • Liga Mistrzów UEFA - Kwalifikacje

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Pojedynek węgiersko-irlandzki może okazać się całkiem kuszącą propozycją na wtorkowy wieczór. Obie drużyny zajmują miejsca w drugiej i trzeciej setce zestawienia klubów UEFA.

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się bezbramkowym remisem, a co za tym idzie w lepszej sytuacji są gospodarze, którym do awansu wystarczy skromna wygrana 1:0.

Pierwszy mecz był wyrównanym widowiskiem, ale to goście dłużej utrzymywali się przy piłce i byli lepiej zgrani. Cliftonville swoich szans musi upatrywać w grze z kontry, bo Debreczyn ma dobrze zestawioną linię obrony.

Naszą relację ze spotkania rozpoczniemy kilka minut po godzinie 20:00. Miejmy nadzieję, że spotkanie będzie od pierwszych minut trzymało w napięciu.

Debreczyn VSC: Novakovic – Meszaros, Mate, Korhut, Jovanovic – Mihelic, Bodi, Varga, Szakaly – Volas, Sidibe
    Rezerwowi: Verpecz, Lazar, Vadnai, Brkovic, Zsidai, Tisza, Seydi

Cliftonville F.C.: Devlin – McGovern, Scannell, Flynn, Seydak – Cosgrove, Johnston, Curran, Donnelly, Catney – Garrett
    Rezerwowi: Brown, Smyth, Caldwell, McMullan, Winchester, Murray, McGrandless

Sędziowie: Vlado Glodjović.

Dzień dobry Państwu!

Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

1

1
    Pierwsza akcja meczu dla gospodarzy. Interwencja Devlina na przedpolu. Piłka dla gości.

2
    Korhut uderzył na bramkę gości, ale Devlin pokazał, że jest dobrze dysponowany.

3
    Korner dla Debreczyna.

4
    I jeszcze jeden stały fragment gry dla zawodników gospodarzy.

5
    Pięć minut gry za nami. Atakują zawodnicy gospodarzy, ale Cliftonville broni się całkiem rozważnie.

7
    Kolejne chwile przekonują, że to będzie jednostronne widowisko. Debreczyn atakuje!

9
    Volas przymierzył całkiem dobrze i trafił w poprzeczkę. Świetny strzał!

10
    Pierwsza akcja gości Garett stanął oko w oko z Novakovicem. Górą bramkarz gospodarzy.

11
    Spalony. Piłka dla gości.

12
    Curran był bliski strzelenia bramki! Debreczyn wrócił z dalekiej wyprawy.

13
    Odpowiedź gospodarzy błyskawiczna. Przed polem karnym piłkę przejmuje Mihelic, ale jego uderzenie trafia obok bramki.

14
    Raz jeszcze Curran zatańczył przed polem karnym Debreczyna. Rzut rożny dla gości.

15
    W kilka sekund Cliftonville był bliski zdobycia bramki. Flynn uderzył, ale bramkarz Debreczyna uratował swój zespół. Kolejny strzał Currana trafił obok bramki. Jednostronne widowisko z pierwszych minut nagle zmieniło się w zaciętą walkę.

16
    Korner dla gospodarzy.

17
    I jeszcze jeden stały fragment gry dla zespołu gospodarzy.

20
    Przez chwilę wydawało się, że Korhut otworzy wynik spotkania, ale akcja Debreczyna zakończyła się niecelnym uderzeniem zawodnika gospodarzy.

23
    Okres nudnej gry. Piłka wraca do środkowej strefy boiska i jak zaklęta pozostaje blisko środkowej linii boiska.

24
    Na spalonym jeden z graczy Debreczyna. Piłka dla gości.

26
    Pierwsze dwadzieścia minut było ekscytujące, a teraz gracze odpoczywają, bo też skwar daje im się we znaki.

30
    Na spalonym jeden z zawodników Cliftonville. Piłka dla Debreczyna.

31
    Cytując klasyka: "Nic się nie dzieje".

33
    Mihelic uderzył bezpośrednio rzutu wolnego na bramkę gości. Pomylił się nieznacznie, ale Devlin nie musiał interweniować.

34
    Na boisku pojawił się pierwszy kosynier, a nazywa się Flynn. Zawodnik gości wyciął rywala.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Flynn (Cliftonville F.C.).

34
    Rzut wolny po faulu Flynna dla Debreczyna.

35
    Wrzutka w pole Cliftonville. Bodi uderzył głową, ale Devlin kapitalnie złapał futbolówkę.

37

38
    Korner nic nie wniósł. Nadal gospodarze nie potrafią pokonać Devlina, a z kolei Cliftonville świetnie gra z kontry, choć ostatnie dziesięć minut zawodnicy gości skoncentrowali się na obronie.

40
    Ostatnie pięć minut pierwszej połowy.

42
    Nic się nie dzieje, ale też nie można odmówić zawodnikom ambitnej postawy.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Mészáros (Debreczyn VSC).

44
    Rzut rożny dla graczy Debreczyna.

45
    Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Devlin (Cliftonville F.C.).

45+1

Za nami 45 minut spotkania. Mecz jest zacięty i niekiedy emocjonujący, ale czasami zawodnicy nie wytrzymują tempa gry, bo też w Debreczynie parno i duszno.

Do pięknego miasta na Węgrzech zapraszamy na kilka minut, bo pewnie emocje równie duże jak przed przerwą.

Pora na drugą połowę spotkania.

46

46
    Nie było żadnych zmian w składach.

48
    Początek niezbyt interesujący. Kopanina w środku pola.

51
    Pierwsza po przerwie okazja bramkowa dla zespołu gospodarzy. Bodi dostał dobre podanie od kolegi i zdecydował się uderzyć, ale piłka trafiła obok bramki.

52
    Kolejna akcja Debreczyna. Cliftonville w głębokich opałach.

53
    Rzut rożny dla Debreczyna.

54
    Sedibe otrzymał piłkę w polu karnym. Uderzył, ale z marnym skutkiem.

54
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje McGovern (Cliftonville F.C.).

55
    Mieliśmy krótkie spięcie, bo też McGovern brutalnie sfaulował gracza Debreczyna. Słuszna decyzja sędziego.

55
    Gol dla Debreczynu!
    Bramkę zdobył MIHELIC. Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego trafia idealnie w okienko bramki Cliftonville.

56
    Zmiana w drużynie Cliftonville F.C.: z boiska schodzi Cosgrove, na boisku pojawia się Smyth.

58
    Bodi raz jeszcze miał okazję do strzelenia bramki. Devlin z najwyższym trudem łapie piłke uderzoną przez gracza gospodarzy.

60
    Mihelic uderzył na bramkę gości, ale piłka trafiła metr obok słupka.

62
    Zmiana w drużynie Cliftonville F.C.: z boiska schodzi Garrett, na boisku pojawia się Winchester.

64
    Debreczyn nie zwalnia tempa. Gracze gospodarzy przez cały czas atakują, choć trzeba oddać, że Cliftonville broni się świetnie.

65
    Grożne uderzenie z dystansu Volasa. Piłka trafia obok bramki.

67
    Zespół Cliftonville pomimo gry w dziesięciu potrafi dłużej utrzymać się przy piłce, ale też warto zaznaczyć, że goście nie mają już pomysłu, jakim sposobem zbliżyć się do pola karnego Debreczyna.

69
    Rzut wolny dla gospodarzy. Piłka w okolicach środka pola.

70
    Ostatnie dwadzieścia minut spotkania.

71
    Pierwsza groźna akcja Cliftonville. Winchester uderzył z dystansu, ale piłka została zablokowana.

72
    Zmiana w drużynie Debreczyn VSC: z boiska schodzi Szakaly, na boisku pojawia się Vadnai.

74
    Obustronne faule. Gra chaotyczna z jednej i drugiej strony.

75
    Ostatni kwadrans gry przed nami.

76
    Vadnai uderzył z dystansu, ale piłke zablokowali obrońcy Cliftonville.

79
    Bramkę zdobył SIDIBE. Szybka akcja gospodarzy. Zagranie do niepilnowanego Sadibe, a ten bez kłopotu trafia do siatki gości z kilku metrów. Asystę zaliczył Korhut.

80
    Zmiana w drużynie Debreczyn VSC: z boiska schodzi Bodi, na boisku pojawia się Zsidai.

82
    Zmiana w drużynie Cliftonville F.C.: z boiska schodzi Catney, na boisku pojawia się Caldwell.

83
    Zmiana w drużynie Debreczyn VSC: z boiska schodzi Sidibe, na boisku pojawia się Tisza.

85
    Piec minut do końca. Cliftonville nadal walczy o okazję do strzelenia bramki.

88
    Debreczyn przetrzymuje piłkę daleko od własnego pola karnego.

89

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Volas być może w ostatniej akcji meczu. Szybki bieg z piłką i strzał z dwudziestego metra minimalnie chybił celu.

90+3

Za nami spotkanie, które kończy się zwycięstwem gospodarzy. Debreczyn walczył o zwycięstwo, a Cliftonville również, choć goście po czerwonej kartce oddali inicjatywę gospodarzom. Kolejna sprawa to błyskawiczna utrata bramki po czerwieni dla McGoverna.

To był dobry i interesujący mecz. Bohaterem spotkania zawodnik gospodarzy – Mihelic.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne emocje związane z Ligą Mistrzów! (22:23:55)