PEC Zwolle
1:0 (0:0)
Ajax Amsterdam
Niedziela 03.08.2014, 18:00 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Superpuchar Holandii

Sędzia gwiżdże po raz ostatni i kończy to spotkanie! Zespół PEC Zwolle zdobywa swoje pierwsze trofeum w tym sezonie i wróci do domu z Superpucharem Holandii! Obie drużyny miały okazję do strzelenia bramki, jednak gracze Ajaxu nie mogli pokonać świetnie spisującego się dzisiaj Boera.
    Arkadiusz Milik zaliczył bezbarwne spotkanie w barwach Ajaxu.
    Dziękujemy za śledzenie relacji live z tego spotkania i zapraszamy na kolejne! (19:56:56)

90+3

90+2
    Saymak mija Vermeera, strzela na pustą bramkę i w ostatniej chwili zawodnik Ajaxu Amsterdam wybija piłkę prawie z linii bramkowej!

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Ioannidis ukarany żółtą kartką.

89
    Gracze Ajaxu w dalszym ciągu mają problem z przebiciem się przez defensywę Zwolle... a czasu coraz mniej.

87
    Piękna akcja Zwolle, Ioannidis mając dużo miejsca w polu karnym Ajaxu strzelił wprost w Vermeera!

86
    Karagounis uderza zza pola karnego i piłka przelatuje obok słupka bramki Ajaxu.

85
    Van Hintum trafia do notesu sędziego.

84
    Kolejna okazja dla Ajaxu, tym razem Boer obronił strzał Klaassena!

83
    Ależ fenomenalna interwencja Boera, który obronił strzał z główki Moisandera z kilku metrów!

82
    Milik schodzi z boiska, w miejsce Polaka wejdzie Sigþórsson.

81
    Drużyna PEC Zwolle coraz śmielej atakuje bramkę Ajaxu, czy graczom z Amsterdamu starczy czasu na odrobienie strat?

80
    Van den Hoorn wybija mocne dośrodkowanie zawodnika Zwolle, piłka opuszcza plac gry.

79
    Szansa dla Ajaxu na przeprowadzenie groźnej akcji, wszystko popsuł Klaassen swoim niecelnym podaniem.

78
    Drost uderza zza pola karnego prosto w ręce Vermeera.

77
    Zablokowane dośrodkowanie Rienstry i kolejny korner dla Zwolle.

76
    Piękna akcja Zwolle zakończona dobrym strzałem Saymaka! Piłka przeleciała obok bramki, będziemy mieli jeszcze rzut rożny.

75
    Groźne dośrodkowanie zawodnika Ajaxu wybite przez stoperów Zwolle.

74
    Nieudany strzał zawodnika Ajaxu z dystansu, piłka przelatuje daleko od bramki strzeżonej przez Boera.

73
    Zawodnicy Ajaxu mają wyraźne problemy z przedostaniem się w pobliże pola karnego PEC Zwolle.

72
    Obrońcy PEC Zwolle dobrze odbierają piłkę rywalowi we własnym polu karnym.

71
    Nieudana indywidualna akcja Andersena i strata piłki.

69
    Fatalny strzał zawodnika Ajaxu i mistrzowie Holandii będą mieć jedynie rzut rożny.

68
    Nijland schodzi z boiska, w jego miejsce wejdzie Ioannidis.

67
    Ładna indywidualna akcja Saymaka zakończona nieudanym strzałem. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

66
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie El Ghaziego, od bramki grę wznowi Boer.

65
    Jeden z zawodników Ajaxu upada w pobliżu pola karnego Zwolle, sędzia nie dopatrzył się tam jednak przewinienia i nakazuje grać dalej.

64
    Milik w nieprzepisowy sposób odbiera piłkę rywalowi.

63
    Kolejny fragment meczu, w którym zawodnicy Ajaxu nie oddają piłki rywalom.

62
    Karagounis wejdzie w miejsce Thomasa.

61
    Zawodnicy Ajaxu spokojnie konstruują atak pozycyjny na połowie rywala.

59
    Zmiana w drużynie Ajaxu, w miejsce Kishny wejdzie El Ghazi.

58
    Andersen trafia do notesu sędziego.

58
    Bardzo mocne uderzenie zawodnika Zwolle z dystansu i piłka ląduje w rękawicach Boera.

57
    Zawodnicy Ajaxu spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.

55
    Gol dla Zwolle!
    STEFAN NIJLAND pięknie wykańcza kontratak swojej drużyny i pakuje piłkę do siatki pod nogami bezradnego Vermeera! Zwolle wychodzi na prowadzenie!

54
    Rienstra ukarany żółtą kartką.

53
    Schöne uderza z rzutu wolnego i z problemami broni Boer! Korner dla drużyny z Amsterdamu.

52
    Rzut wolny dla Ajaxu w dobrej odległości na bezpośrednie uderzenie z tego stałego fragmentu gry.

51
    Rzut rożny dla Ajaxu i niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska.

50
    Groźnie pod bramką Zwolle, jeden z zawodników tej drużyny w ostatniej chwili wybija piłkę z pola bramkowego.

49
    Obie drużyny grają jak na razie bardzo ostrożnie.

47
    Przerwana akcja Zwolle, od wyrzutu piłki z autu na własnej połowie, grę wznowią gracze Ajaxu.

46
    Zaczynamy drugą połowę, przy piłce PEC Zwolle.

46

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Jak na razie przeważają zawodnicy Ajaxu Amsterdam, jednak gracze Zwolle również kilka razy zagrozili bramce mistrzów Holandii. Jak będzie w drugiej połowie? Zostańcie z nami, wracamy za 15 minut.

45+2

45+2
    Nijland uderza z dystansu i piłkę z problemami wybija Vermeer. Korner dla Zwolle.

45+1
    Moisander ukarany żółtą kartką.

45+1
    Rzut wolny dla Zwolle, 18 metrów od bramki Ajaxu.

45
    Jedna minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

44
    Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie boiska.

43
    Groźne podanie w pole karne Ajaxu, Vermeer łapie piłkę z problemami.

41
    Kolejna nieudana akcja Ajaxu, od bramki grę wznowi Boer.

40
    Zawodnik Ajaxu Amsterdam ostrym wślizgiem przerywa groźną kontrę Zwolle.

39
    Viergever opuszcza boisko, w jego miejsce wejdzie Serero.

38
    Rienstra ładnie uderzył zza pola karnego, strzał ten pewnie obronił Vermeer.

37
    Zawodnicy Zwolle starają się dłużej utrzymać przy piłce i wymieniają podania głównie na własnej połowie boiska.

36
    Kolejne nieudane podanie w pole karne Zwolle i po raz kolejny piłka ląduje w rękawicach Boera.

35
    Rzut rożny dla Ajaxu i nieudane dośrodkowanie z narożnika boiska.

34
    Klaassen pędzi rozpędzony bramkę Zwolle i jeden ze stoperów tej drużyny dobrze odebrał mu piłkę.

33
    Kompletnie nieudane uderzenie zawodnika Zwolle z dystansu, bez problemów piłkę łapie Vermeer.

33
    Rzut wolny dla PEC Zwolle, 35 metrów od brami strzeżonej przez Vermeera.

32
    Boer spokojnie łapie piłkę po mocnym dośrodkowanie z głębi boiska.

31
    Stoperzy Ajaxu Amsterdam dobrze wybijają piłkę z własnego pola karnego, po dośrodkowaniu zawodnika Zwolle z lewej strony boiska.

30
    Szansa Ajaxu Amsterdam na szybką kontrę zaprzepaszczona przez nieudane podanie Van der Hoorna.

28
    Ajax Amsterdam ciągle przeważa na murawie, jednak nie potrafi stworzyć sobie 100% okazji do strzelenia bramki.

27
    Brzydki faul zawodnika Ajaxu w środkowej strefie boiska.

26
    Schöne uderza z rzutu wolnego i w pięknym stylu broni Boer!

25
    Schöne posyła dośrodkowanie z prawej strony boiska, żaden z jego partnerów z zespołu nie doszedł jednak do piłki.

24
    Nijland uderza z dystansu na bramkę Ajaxu, piłka przelatuje jednak daleko obok słupka.

23
    Zablokowane dośrodkowanie zawodnika Zwolle i pierwszy korner dla tej drużyny w dzisiejszy meczu.

22
    Zawodnicy PEC Zwolle spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.

21
    Kolejne nieudane dośrodkowanie w pole karne Zwolle i Boer łapie piłkę.

20
    Boer dobrze łapie piłkę po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

20
    Niedokładne prostopadłe podanie w pole karne Ajaxu, Vermeer łapie piłkę.

19
    Klaassen fauluje rywala na połowie Zwolle.

18
    Defensorzy Zwolle dobrze odbierają piłkę rywalowi we własnym polu karnym.

17
    Zawodnicy Zwolle są praktycznie zamknięci na własnej połowie, przy piłce ciągle utrzymuje się Ajax Amsterdam.

16
    Gracze drużyny z Amsterdamu długo utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywali.

15
    Pierwsze 15 minut za nami, mecz prowadzony jest w szybkim tempie. Jak na razie przeważają zawodnicy Ajaxu Amsterdam, ale ich rywale również kilka razy przeprowadzili groźne akcje.

14
    Mokotjo oddaje mocny strzał z dystansu, piłkę pewnie łapie Vermeer.

13
    Nieudana akcja Ajaxu Amsterdam, zawodnicy PEC Zwolle dobrze odbierają piłkę rywalom we własnym polu karnym.

12
    Słaby strzał zawodnika Zwolle, tym razem świetnie w bramce spisuje się Vermeer.

10
    Nieudane podanie w pole karne Zwolle i Boer spokojnie łapie piłkę do rąk.

9
    Boer spokojnie łapie piłkę po niezbyt mocnym uderzeniu Klaassena.

8
    Zawodnicy Ajaxu spokojnie wymieniają podania na połowie PEC Zwolle.

7
    Saymak blisko strzelenia bramki, wpadł w pole karne Ajaxu i uderzył nad poprzeczką!

6
    Dobre podanie w pole karne Zwolle do Milika, który niestety miał problem z opanowaniem piłki.

4
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego, zawodnicy Ajaxu utrzymali się jednak w posiadaniu piłki.

3
    Nieudany atak mistrzów Holandii, zawodnikom Ajaxu udało się wywalczyć jedynie rzut rożny.

2
    Zawodnicy Ajaxu jak na razie ciągle utrzymują się w posiadaniu piłki.

1
    Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz!

1

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Broerse, van Hintum, Sainsbury, Rienstra, Nijland, Mokotjo, Saymak, Thomas, Drost.

Rezerwowi: Karagounis, Mahmudov, de Jong, Ioannidis, Dekker, Lam.

Ajax Amsterdam: Vermeer – Moisander, Viergever, Ligeon, Boilesen, van der Hoorn, Schöne, Andersen, Klaassen, Milik, Kishna .

Rezerwowi: Duarte, Sigþórsson, El Ghazi, Tete, Denswil, Serero, Leeuwenburgh.

Ajax Amsterdam w ubiegłym sezonie wywalczył tytuł mistrza Holandii, deklasując rywali z 71 punktami na koncie. Piłkarze tej drużyny w trakcie przygotowań do sezonu wygrali wszystkie 5 sparingów, zaczynając od zwycięstwa 13:1 z SDC Putten i kończąc wygraną z Benficą 1:0.

Drużyna FC Zwolle w ubiegłym sezonie zakończyła rywalizację w Eredivisie na 11 miejscu z 40 punktami na koncie. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem na wyjeździe z Hannoverem 96, 1:2.

W spotkaniu tym nie wystąpi kontuzjowany napastnik Ajaxu Viktor Fischer, Który w ostatnim sezonie strzelił tylko 3 bramki, na 24 mecze.

Przed nami spotkanie o Superpuchar Holandii. Na stadionie Amsterdam ArenA, drużyna Zwolle podejmie zespół Ajaxu Amsterdam. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.

Gole: 55. Nijland

Kartki:   54. Rienstra (ZWO), 85. Hintum (ZWO), 90. Ioannidis (ZWO) – 45+1. Moisander (AJA), 58. Andersen (AJA)

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Broerse, van Hintum, Sainsbury, Rienstra, Nijland (69' Ioannidis), Mokotjo, Saymak, Thomas (62' Karagounis), Drost.
    Zmiany: Karagounis, Mahmudov, de Jong, Ioannidis, Dekker, Lam.

Ajax Amsterdam: Vermeer – Moisander, Viergever (39' Serero), Ligeon, Boilesen, van der Hoorn, Schöne, Andersen, Klaassen, Milik (82' Sigþórsson), Kishna (59' El Ghazi).
    Zmiany: Duarte, Sigþórsson, El Ghazi, Tete, Denswil, Serero, Leeuwenburgh.

Sędziowie: D. Makkelie – D. Goossens, B. van Dongen