Piast – Legia 3:1 (koniec) | Pogoń – Zawisza 3:0 (koniec) | Lech P. – GKS Bełchatów 5:0 (koniec)
Lech Poznań
5:0 (1:0)
GKS Bełchatów
Niedziela 05.10.2014, 18:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa

W meczu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań podejmie na INEA Stadionie GKS Bełchatów!

W poprzedniej serii gier Lech w prestiżowym spotkaniu zremisował w Warszawie z Legią 2-2, a drugą bramkę stracił w doliczonym czasie gry. GKS Bełchatów wygrał u siebie z Pogonią Szczecin 1-0.

Oba zespoły są w górnej części tabeli i – co zaskakujące – to bełchatowianie plasują się wyżej niż ich niedzielny rywal. Lech ma czternaście punktów, a GKS o pięć więcej i do pierwszego miejsca traci jedynie punkt!

Lech gra w kratkę na własnym boisku. Dwie wygrane, dwa remisy i porażka – to z pewnością słaby bilans jak na zespół mający mistrzowskie aspiracje. Bełchatów z kolei dobrze radzi sobie w delegacjach, dwukrotnie przywożąc trzy punkty, również dwa razy remisując. Piłkarze GKS-u przegrali na wyjeździe tyko raz, w Krakowie, z Wisłą.

Spotkanie poprowadzi arbiter z Krakowa Tomasz Musiał. W obecnych rozgrywkach sędziował on już w dwóch meczach Lecha. Oba zakończyły się remisami (po 1-1 z Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin). Raz gwizdał GKS-owi, w meczu ze Śląskiem, który podopieczni Kamila Kieresia wygrali 2-0.

Zapraszamy na mecz Lech Poznań – GKS Bełchatów! Relacja na Lajfy.com w niedzielę o godz. 18! Wyjściowe składy podamy tradycyjnie kilkadziesiąt minut wcześniej!

Składy!

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Kamiński, Wołąkiewicz, Douglas – Lovrencsics, Trałka (C), Linetty, Jevtić, Pawłowski – Hämäläinen.

Rezerwowi: Kotorowski – Arajuuri, Henríquez, Bednarek, Drewniak, Formella, Keïta.

PGE GKS Bełchatów: Malarz (C) – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Wroński, Baran, Sawala, Komołow, Michał Mak – Ślusarski.

Rezerwowi: Zubas – Witasik, Flis, Prokić, Poźniak, Rachwał, Bartosiak.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków) – Konrad Sapela, Sebastian Mucha – Robert Marciniak.

Piłkarze już na boisku! Kilka chwil i zaczynamy ostatni mecz 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

1

1
    Zaczęli gospodarze ubrani na niebiesko-biało. Goście w białych koszulkach i czarnych spodenkach.

1
    Pierwsza akcja Lecha. Dośrodkowanie Kędziory z prawej strony jednak niedokładne.

2
    Kolejny atak gospodarzy! Urwał się skrzydłem Pawłowski, dograł w pole karne i mało brakowało, a piłka po niefortunnej interwencji Malarza wpadłaby do siatki! Ostatecznie tylko rzut rożny.

3
    Świetna akcja Lecha! Długie podanie do Hämäläinena, ten zagrał piłkę głową do Lovrencsicsa, który z kolei pokusił się o uderzenie bez przyjęcia z ponad dwudziestu metrów! Strzał ten sprawił sporo problemów Malarzowi!

4
    W odpowiedzi zaskakujący strzał Ślusarskiego z dwudziestu metrów! Uderzenie mocne, ale w środek bramki i dobrze spisał się Gostomski.
    Próba Ślusarskiego

Posiadanie piłki w pierwszych czterech minutach: 86% Lech, 14% Bełchatów.

Zanosi się na dłuższą przerwę w Poznaniu. Pole karne, w którym w pierwszej połowie broni Malarz jest kompletnie niewidoczne.

13
    Od rzutu sędziowskiego rozpoczęli gospodarze. Gra wznowiona, choć w dalszym ciągu nad murawą unosi się dym.

14
    To powinien być gol! Kapitalna dośrodkowanie Pawłowskiego na dalszy słupek, piłkę wzdłuż bramki odegrał Hämäläinen, a Jevtić, będąc na linii piątego metra, fatalnie skiksował i nie trafił w bramkę!
    Pudło Jevticia

15
    Bełchatowianie jakby zostali w szatni. Lech powinien prowadzić już różnicą minimum dwóch bramek, ale skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

17
    Gol dla Lecha!
    Dośrodkowanie Pawłowskiego spod linii końcowej, akcję na dalszym słupku zamykał KASPER HAMALAINEN i idealnie trafił obok słupka! Malarz odbił piłkę, ale arbiter liniowy uznał, że ta całym obwodem minęła linię końcową!
    Kasper HäMäLäINEN - 1:0

18
    I jeszcze raz prawą stroną ruszyli gospodarze, płaska centra w pole karne, lecz nie zdążył zamknąć akcji Jevtić!

20
    Teraz szansa dla Bełchatowa, jednak centra Mójty z rzutu wolnego była niedokładna i trafiła do Gostomskiego. Ten zdecydował się na piąstkowanie.

22
    W ataku pozycyjnym Lech. Gospodarze mają ogromną przewagę w posiadaniu piłki i raz po raz atakują bramkę Malarza, ale muszą uważać na kontrataki.

24
    Świetny wślizg Trałki przy linii bocznej, który powstrzymał szarżującego Maka. Gdyby nie to, skrzydłowy GKS-u miałby otwartą drogę do dośrodkowania.

25
    Czwartą żółtą kartkę w sezonie ogląda Ślusarski. Upomnienie za bardzo brzydki wślizg w nogi Wołąkiewicza.

26
    Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego. Piłka zagrana na dalszy słupek, lecz poradzili sobie defensorzy GKS-u.

27
    Lovrencsics zatrzymany na skrzydle przez Barana. Aut dla Lecha na wysokości pola karnego GKS-u. Przewaga gospodarzy nie podlega dyskusji.

28
    Teraz piłkarze Lecha z łatwością odebrali piłkę na połowie przeciwnika. Pawłowski przebiegł kilkanaście metrów i oddał strzał zza pola karnego. Będzie chciał jednak o nim jak najszybciej zapomnieć.

30
    Szybka wymiana podań z lewej strony. Wreszcie futbolówka zagrana do środka, gdzie czekał Lovrencsics. Ten z kolei starał się odegrać w tempo do Jevticia, lecz zrobił to niedokładnie. Lech gniecie rywala i wydaje się, że druga bramka jest tylko kwestią czasu.

31
    Kolejny raz w akcji Pawłowski. Próba prostopadłego podania w stronę Hämäläinena, lecz ten nie wyczuł intencji kolegi i nie ruszył w porę do piłki. Jeszcze centra Pawłowskiego, ale tym razem interweniowali obrońcy GKS-u.

32
    Baranowski wybija piłkę na rzut rożny po płaskim dośrodkowaniu Douglasa.

33
    Dobra interwencja Malarza na przedpolu, który nawet nie próbował łapać piłki i od razu zdecydował się na piąstkowanie.

34
    Linetty faulował Wrońskiego w okolicach narożnika boiska. Będzie szansa na dośrodkowanie w "szesnastkę" Gostomskiego.

34
    Niezłe dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie do strzału zdołał złożyć się Baranowski. Uderzył jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Gostomskiego. Ten pewnie złapał futbolówkę.

36
    Trójką zawodników wyszli teraz do kontrataku bełchatowianie, ale długie podanie do Maka było zbyt mocne. Skrzydłowy zdołał utrzymać się przy piłce, a następnie niepotrzebnie Trałka faulował Wrońskiego. Rzut wolny dla gości.

37
    Przyjezdnie stworzyli zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Trochę lepszy okres w ich wykonaniu. Od kilku minut Lech nie gościł na połowie przeciwnika.

38
    Faul Kędziory na Maku w okolicach linii środkowej. Szybko wykonany rzut wolny przez gości...

39
    Błąd obrony Lecha, na szczęście dla nich, bez konsekwencji. Miał otwarta pozycję do oddania strzału przed polem karnym Sawala, jednak nie trafił czysto w piłkę.

40
    Teoretycznie za nieco ponad pięć minut powinna kończyć się pierwsza część gry. Teoretycznie, bo arbiter zapewne doliczy około dziesięć minut.

41
    Pawłowski taktycznie sfaulowany przez Bastę. Rzut wolny jednak źle wykonany i uratowali się goście.

42
    Teraz płaski strzał z osiemnastu metrów oddał Pawłowski, jednak piłka dość wyraźnie minęła bramkę Malarza.

43
    Sawala brzydko sfaulował Linetty'ego i obejrzał żółty kartonik.

44
    Spadło tempo w końcówce pierwszej połowy. Teraz jakby nieco dłużej starali utrzymywać się przy piłce bełchatowianie.

45
    Kontratak Lecha! Centra Lovrencsicsa z prawej strony i kolejny raz wyjaśnił sytuację Baranowski!

45+1
    Dziewięć minut doliczonych do pierwszej części gry.

45+1
    Linetty nieprzepisowo zatrzymał Komołowa i był rzut wolny dla GKS-u. Fatalnie rozegrali go jednak przyjezdni i z kontratakiem wyszedł Lech! Pawłowski otrzymał doskonałe podanie na wolne pole, był praktycznie sam przed Malarzem, ale kąt był zbyt ostry, by strzelać. Jeszcze próba wycofania piłki na jedenasty metr, lecz tym razem nogę włożył obrońca Bełchatowa i z akcji nic nie wyszło.

45+3
    Jevtić pięknie przyjął sobie piłkę w polu karnym rywala, ale po chwili się pogubił i stracił futbolówkę.

45+3
    Hämäläinen urwał się przeciwnikowi, miał mnóstwo miejsca i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, jednak bardzo dobrze interweniował Malarz!

45+4
    Kędziora faulowany kilka metrów od narożnika pola karnego GKS-u. Szansa na dośrodkowanie. Przy piłce Douglas.

45+5
    Znakomita centra Douglasa na dalszy słupek! Tam przypadkowo musnął piłkę Baran i ta zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale fantastycznie spisał się na linii bramkowej Malarz!
    Świetna obrona Malarza

45+6
    Płaski strzał Trałki z narożnika pola karnego! Instynktownie broni golkiper GKS-u! Ależ dzieje się w Poznaniu!

45+7
    GKS nie może wydostać się z własnej połowy! Tym razem Mójta faulował Pawłowskiego przy linii bocznej i kolejna szansa dla gospodarzy!

45+8
    Dobra centra Douglasa, ale Kędziora źle trafił w piłkę, w efekcie czego ta poleciała wysoko nad bramką.

45+9
    Lech narzucił nieprawdopodobne tempo. Pytanie, czy gospodarze wytrzymają kondycyjnie po przerwie.

45+9
    Mak przeprowadził rajd lewą stroną, wypuścił sobie piłkę do przodu, a po chwili został wycięty równo z trawą przez Linetty'ego. Żółta kartka dla pomocnika Lecha i rzut wolny dla GKS-u metr od bocznej linii pola karnego.

45+10
    Gra nie może zostać wznowiona, gdyż leży przy linii bocznej Trałka. Pomocnik Lecha ucierpiał w starciu w okolicach środka pola.

45+11
    Centra Mójty i nieudany strzał głową Telichowskiego.

45+11

Znakomite widowisko w Poznaniu, głównie za sprawą Lecha. Poznaniacy grają szybko, odważnie i 1-0 to najmniejszy wymiar kary dla Bełchatowa. Bełchatowa, który przyjechał tu nie przegrać. Gra wyraźnie cofnięty, a kontrataki są naprawdę nieliczne. Czekamy na lepszą grę gości po przerwie!

Zawodnicy obu drużyn wrócili już na plac gry! Liczymy na podobną, albo nawet większą ilość akcji, niż przed przerwą!

Będzie zmiana w Lechu. Kontuzjowany w końcówce pierwszej połowy Łukasz Trałka nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawi się Szymon Drewniak.

46

46
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Łukasz Trałka, na boisku pojawia się Szymon Drewniak.

47
    Jevtić! Co za akcja, ależ opanowanie w polu karnym! Pomocnik Lecha ograł trzech przeciwników, uderzył przy bliższym słupku, ale kapitalnie obronił to Malarz!
    Jevtić w akcji

49
    Teraz zaskoczyli przyjezdnych piłkarze Lecha. Aut, Lovrencsics dostał podanie na wolne pole, wycofał piłkę do Jevticia, ale ten uderzył bardzo niecelnie z około czternastu metrów.

50
    Korner dla Lecha po interwencji Barana.

51
    Co to się stało w polu bramkowym GKS-u! BARRY DOUGLAS centrował z rzutu rożnego, a ARKADIUSZ MALARZ praktycznie sam wbił sobie piłkę do bramki! Był spory tłok wokół niego, co nie tłumaczy golkipera bełchatowian...
    Arkadiusz MALARZ (sam.) - 2:0

53
    Hämäläinen upadł w polu karnym, ale nie ma mowy o "jedenastce".

54
    Wyższy, nieco bardziej agresywny pressing gości. To przynosi efekty i podopieczni Kamila Kieresia odbierają piłkę przeciwnikom.

55
    Kontratak Lecha, dwóch na jednego, ale fantastycznie wrócił za akcją Wroński i odebrał piłkę Jevticiowi.

57
    Znakomity pomysł miał teraz Kędziora. Zabrakło trochę siły przy podaniu, a na czystej pozycji znalazłby się Lovrencsics.

59
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Łukasz Wroński, na boisku pojawia się Andreja Prokić.

59
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Szymon Sawala, na boisku pojawia się Kamil Poźniak.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 18 717 widzów.

61
    To powinno być 3-0! Pawłowski zagrał prostopadle do Jevticia, ten minął Malarza i miał przed sobą w zasadzie pustą bramkę, ale nagle wyrósł jak spod ziemi obrońca Bełchatowa i wybił futbolówkę na rzut rożny!

62
    Na spalonym tym razem złapany Jevtić. Chwila oddechu dla defensywy Bełchatowa.

63
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Karol Linetty, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

64
    Piękna akcja Lecha z prawej strony, Kędziora zagrywa piętą do Formelli, ten wpada w pole karne i... upada. Tomasz Musiał pokazuje jednak, że nie ma mowy o przewinieniu, a tym samym "jedenastce".

66
    Wejście Prokicia i Poźniaka nie odmieniło gry GKS-u. Nie wygląda to najlepiej i naprawdę trudno przypuszczać, by bełchatowianie wywieźli choćby punkt z Poznania.

67
    Sporo niedokładności w ostatnich minutach. Z jednej, jak i z drugiej strony.

68
    Prokić sfaulowany kilka metrów od narożnika pola karnego Gostomskiego. Niepotrzebne przewinienie i mamy rzut wolny dla gości.

69
    Fantastyczne uderzenie Mójty z rzutu wolnego! Po interwencji Gostomskiego piłka odbiła się od poprzeczki!
    Poprzeczka ratuje Lecha

69
    Korner dla gości, centra Mójty i tym razem pewnie łapie piłkę golkiper Lecha.

71
    W sytuacji sam na sam z Malarzem nie pomylił się KASPER HAMALAINEN i uderzeniem przy dalszym słupku podwyższył prowadzenie gospodarzy! Przytomna asysta Formelli!
    Kasper HäMäLäINEN - 3:0

73
    Ucierpiał w jednym ze starć Komołow i musi opuścić boisko.

74
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Paweł Komołow, na boisku pojawia się Bartłomiej Bartosiak.

76
    Kwadrans do końca, a Lechowi mało! Pawłowski sam na sam z Malarzem, lecz tym razem sędzia liniowy pokazał spalonego.

78
    Akcja Ślusarskiego... i rzut rożny dla przyjezdnych z Bełchatowa.

78
    Centra na dalszy słupek i dobrym piąstkowaniem popisał się Gostomski.

79
    Pawłowski faulowany czterdzieści metrów od bramki GKS-u i mamy rzut wolny dla Lecha.

80
    Zbyt mocne dośrodkowanie Lovrencsicsa. Od bramki rozpocznie Malarz.

80
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Muhamed Keïta.

81
    Cudowna asysta Hämäläinena. GERGO LOVRENCSICS w sytuacji sam na sam z Malarzem pewnie strzela czwartego gola dla Lecha!
    Gergő LOVRENCSICS - 4:0

83
    I co? Lech idzie za ciosem i chce strzelić kolejne bramki!

84
    Piłkę w narożniku ustawia Kamil Poźniak. Dobre dośrodkowanie, a po interwencji Wołąkiewicza będzie jeszcze jeden korner, lecz z drugiej strony boiska.

85
    Ależ kontratak Lecha! Formella na wolne pole do Lovrencsicsa, a ten zamiast podać do Hämäläinena próbował sam kończyć akcję! W efekcie uderzenie zbyt mocne i piłka wysoko nad poprzeczką!

86
    DARKO JEVTIĆ! Cudowny strzał z linii pola karnego i Malarz ponownie bez szans! Zabójczy kontratak gospodarzy!
    Darko JEVTIć - 5:0

89
    Dwie minuty do końca podstawowego czasu gry! GKS Bełchatów w poprzednich dziesięciu meczach stracił tylko cztery gole! Dzisiaj już pięć!

90
    Kolejna kombinacyjna akcja "Kolejorza"! Kędziora uniknął spalonego, oddał płaski strzał z szesnastu metrów, ale tym razem Malarz końcówkami palców odbił piłkę na rzut rożny!

90+1
    Malarz na wślizgu ratuje gości od utraty kolejnej bramki. Szarżował tam Jevtić, który ma ochotę na kolejnego gola.

90+2

Tomasz

Gole: 17. Hämäläinen, 51. Malarz (sam.), 71. Hämäläinen, 81. Lovrencsics, 86. Jevtić

Kartki:   45+9. Linetty (LPO) – 25. Ślusarski (BCH), 43. Sawala (BCH)

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Kamiński, Wołąkiewicz, Douglas – Lovrencsics, Trałka (C) (46. Drewniak), Linetty (63. Formella), Jevtić, Pawłowski (80. Keïta) – Hämäläinen.
    Zmiany: Kotorowski – Arajuuri, Henríquez, Bednarek, Drewniak, Formella, Keïta.

GKS Bełchatów: Malarz (C) – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Wroński (59. Prokić), Baran, Sawala (59. Poźniak), Komołow (74. Bartosiak), Michał Mak – Ślusarski.
    Zmiany: Zubas – Witasik, Flis, Prokić, Poźniak, Rachwał, Bartosiak.

Widownia: 18 717