Kazachstan – Czechy 2:4 (koniec) | Andora – Izrael 1:4 (koniec) | Bośnia i Herc. – Belgia 1:1 (koniec)
Walia. – Cypr 2:1 (koniec) | Islandia – Holandia 2:0 (koniec) | Lotwa – Turcja 1:1 (koniec)
Chorwacja – Azerbejdżan 6:0 (koniec) | Malta – Włochy 0:1 (koniec) | Norwegia – Bułgaria 2:1 (koniec)
Andora
1:4 (1:2)
Izrael
Poniedziałek 13.10.2014, 20:45 • Estadi Nacional, Andora • Eliminacje Mistrzostw Europy

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Izrael po fantastycznym spotkaniu na Cyprze po raz drugi będzie rozgrywał spotkanie na wyjeździe. Niewykluczone, że zespół z Izraela będzie przeżywał kryzys fizyczny, bo też gra na Cyprze do łatwych nie należała.

Ewentualne zwycięstwo graczy gości pozwoli im na objęcie prowadzenia w grupie B eliminacji Euro 2016.

Trudno spodziewać się, że zespół z Andory będzie w stanie powstrzymać najgroźniejszych zawodników Izraela. Można założyć, że spotkanie będzie miało jednostronny przebieg.

Izrael w spotkaniu z Cyprem pokazał przepiękny techniczny futbol. Szczególnie warto zapamiętać nazwisko Ben Haim. W reprezentacji gości mamy dwóch takowych zawodników -obrońcę i napastnika. To właśnie napastnik pokazał niebywałą klasę i umiejętności.

Zapraszamy do śledzeni rywalizacji już od godziny 20:15.

Andora: Rubio – E.García, Lima, Maneiro – Marc Vales, Vieira – Martínez, Peppe, Lorenzo – Riera.

Rezerwowi: Gomes, Sonejee, San Nicolas, Puyol, Ayala, Toscana, Garcia.

Izrael: Marciano – Tawatha, Tibi, Ben Haim, Meshumar – Biton, Zahavi, Natcho – Vermut, Ben Haim, Damari.

Rezerwowi: Harush, Haimov, Gershon, Ben Harush, Yeini, Hemed, Buzaglo, Barda, Schechter, Dabbur, Sahar..

Zaczynamy za 10 minut.

1

3
    Gol dla Izraela!
    Bramkę zdobył OMER DAMARI. I się zaczęło. Izrael w pierwszej akcji pod bramką gospodarzy strzela bramkę. Obrona Andory była na grzybach albo rybach, bo na boisku to ich na pewno nie było.
    DAMARI - 0:1

4
    Początek wystrzałowy. Izrael już siadł na zespół Andory.

5
    Posiadanie piłki 80-20 dla Izraela.

6
    Rzut wolny dla Izraela na połowie gospodarzy.

8
    Izrael w ataku pozycyjnym.

9
    Korner dla gości.

12
    Izrael oddał inicjatywę Andorze, Nie wiemy, czy to taktyka zamyślona, ale nieco dziwna.

14
    Futbol jest grą przewrotną i pełną niespotykanych zdarzeń. Rzut karny dla Andory!

15
    Gol dla Andory!
    Bramkę zdobył ILDEFONS LIMA. Pewny strzał z jedenastki.
    LIMA - 1:1

16
    Mecz rozpoczyna się od nowa. Andora strzela bramkę, choć wydawało się, że to Izrael zdobędzie kolejne.

18
    Po raz pierwszy przypomniał o sobie Ben Haim. Świetna akcja napastnika gości, ale strzał trafia obok bramki.

19
    Ildefons Lima, co za szalony mecz tego zawodnika. Gracz Andory w polu karnym uderza na bramkę Izraela, ale Marciano z wielkim trudem broni.

19
    Kolejny raz Marciano ratuje swój zespół. Uderzał na bramkę gości Martínez.

22
    Andora w ataku. To nie są żarty. Izrael kompletnie zagubiony.

23
    Korner dla gospodarzy.

25
    Na spalonym jeden z graczy Andory.

26
    Goście powoli odzyskują kontrolę nad meczem.

28
    Gra w środku pola. Andora świetnie odbiera piłkę gościom.

30
    Rzut rożny dla Izraela.

32

33
    Rzut wolny dla gospodarzy. Faul w środku pola Zahaviego.

35

36
    Raz jeszcze rzut karny dla gości.

38
    Na spalonym jeden z graczy gości.

40
    Zmiana w drużynie Andora: z boiska schodzi Ildefons Lima, na boisku pojawia się Ayala.

41
    Bramkę zdobył OMER DAMARI. Kapitalne podanie Ben Haima, który zagrywa z prawej strony w pole karne. Damari strzela głową i daje prowadzenie swojemu zespołowi.
    DAMARI - 1:2

43
    Biton był bliski podwyższenie wyniku, ale piłkę po strzale zablokowali obrońcy Andory.

45
    Gra się zaogniła.

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Vermouth (Izrael).

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Rubio (Andora).

45+2

Izrael był w wielkich opałach, ale zdołał uratować twarz. Andora zagrała fenomenalnie, ale po zejściu strzelca bramki Ildefonsa Limy trudno się spodziewać, że zespół gospodarzy będzie w stanie nawiązać walkę w drugiej połowie. A może?

47
    Zahavi uderza z 12. metra, ale piłka trafia obok bramki.

48
    Atak Andory zakończył się utratą piłki na połowie Izraela.

50
    Przewaga Izraela jest całkowita. Andora broni się na swojej połowie.

51
    Wymiana piłki między Ben Haimem, a Meshumarem. Ten drugi uderza w światło bramki, a Rubio broni z najwyższym trudem.

52
    Kolejna kapitalna akcja Meshumara z BEn Haimem na prawym skrzydle. Wymiana piłki. Ben Haim wbiega w pole karne i zagrywa do niepilnowanego Damariego, który obraca się z piłką i uderza. Minimalnie obok słupka!

54
    Akcja prawym skrzydłem w wykonaniu Andory. Piłkę przejęli na wysokości pola karnego obrońcy Izraela.

56
    Izrael przy piłce.

57
    Zahavi już po raz piąty bądź szósty w meczach eliminacyjnych przegrywa pojedynek sam na sam. Na Cyprze zawodnik Izraela miał aż trzy "setki"!

58
    Tawatha świetnie zagrywa w pole karne z lewego skrzydła. Rubio interweniuje na przedpolu. Kolejna kapitalna interwencja bramkarza Izraela.

60
    Przerwa w grze. Martinez odebrał cios od piłki w nos! Poleżał przez chwilę na murawie, ale jest już gotowy do gry.

61
    Gramy.

62
    Rzut wolny dla Izraela blisko pola karnego Andory.

63

65
    Zmiana w drużynie Izrael: z boiska schodzi Vermouth, na boisku pojawia się Shechter.

66
    Izrael wzmacnia atak. Shechter zagrał kapitalny mecz na Cyprze i być może stąd jego obecność na murawie.

67
    Rzut wolny dla Izraela na połowie Andory. Piłka ustawiona na 30. metrze przed bramką Rubio.

68
    Zahavi uderza na bramkę Andory, ale trafia w mur!

68
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Izraela blisko pola karnego gospodarzy.

69
    Wrzutka w pole karne Anodry. Tibi uderza głową, ale sędzia liniowy wskazuje, że obrońca gości był na spalonym.

70
    Zmiana w drużynie Andora: z boiska schodzi Rubio, na boisku pojawia się Puyol.

70
    Zmiana w drużynie Izrael: z boiska schodzi Zahavi, na boisku pojawia się Refaelov.

71

72
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Izraela.

72
    Biton wywrócił w polu karnym Ayalę. Rzut wolny dla gospodarzy.

73
    Meshumar świetnie przebiegł połowę boiska i zagrał w pole karne gospodarzy. Ben Haim minął się z piłką, ale tę dopadł Damari. Uderzenie na pustą bramkę trafiło nad poprzeczkę.

74
    Gracze gospodarzy reklamowali zagranie ręką Tibiego w polu karnym, ale sędzia nie odniósł się do tej sprawy. Gramy dalej.

75
    Ben Haim to kapitalny zawodnik. W każdym meczu potwierdza, że ma wielki talent i jeszcze większe serce do gry. Minął dwóch obrońców gospodarzy w pełnym biegu, ale na trzeci się skończyło.

77

78
    Ben Haim fauluje zawodnika Andory w środku pola. Rzut wolny dla gospodarzy.

80
    Shechter zagrywa w pole karne Andory. Piłka odbiła się od nóg obrońcy gospodarzy i przeleciała wzdłuż bramki o centymetry obok długiego słupka.

82
    Bramkę zdobył OMER DAMARI. Izrael świetnie rozegrał piłkę przed polem karnym. Natcho odegrał do Damariego, a ten oddał piłkę, która trafiła ponownie do niego. Napastnik Izraela obrócił się w polu karnym i strzelił pewnie do siatki gospodarzy.
    DAMARI - 1:3

83
    Zmiana w drużynie Andora: z boiska schodzi Peppe, na boisku pojawia się Toscano.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Martínez (Andora).

84
    Zmiana w drużynie Izrael: z boiska schodzi Damari, na boisku pojawia się Hemed.

85
    Ostatnie pięć minut meczu przed nami.

86
    Ależ szansa dla Andory. Riera otrzymał świetne podanie na piąty metr, ale źle wyskoczył i nie był w stanie trącić piłki.

87

89

90
    Tibi uderza głową w polu karnym, ale piłka trafia daleko od bramki Andory.

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90+2
    Nic się nie dzieje. Czekamy na ostatni gwizdek w meczu.

90+3
    Andora w ostatnim zrywie. Dośrodkowanie w pole karne gości mija wszystkich graczy i trafia za linię końcową boiska.

90+4
    Rzut karny dla Izraela! Hemed pięknie uderza z dystansu, ale Pol broni. Próba dobitki Shechtera również zostaje zablokowana przez bramkarza Andory. Shechter raz jeszcze przejmuje piłkę. Dopada do niego Pol, który przewraca gracza Izraela. Sędzia nie miał wątpliwości i odgwizdał rzut karny.

90+6
    Bramkę zdobył TOMER HEMED. Pewny strzał w prawy róg bramki.
    HEMED - 1:4

90+6

To był ciekawy mecz, ale tylko w pierwszej połowie. Gracze gospodarzy mieli siły tylko na 45 minut. W drugiej połowie Izrael poprawił grę w środku pola i w ataku. Ostatecznie goście wygrywają 4:1 i z dorobkiem sześciu punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli grupy B.

Dziękujemy za uwagę. Bohaterem spotkania Ben Haim, który pozostaje najlepszym zawodnikiem Izraela, choć nie strzela zbyt wielu bramek. Drugim bohaterem Omer Damari, bo też trzy bramki świadczą o możliwościach tego gracza. Trzecim bohaterem bramkarz Andory. Golkiper gospodarzy zagrał świetnie i pokazał, że nie trzeba mieć wielkiego nazwiska, żeby grać na wysokim poziomie!

Dobranoc! Pozdrawia redakcja lajfy.com! (22:59:18)