AS Roma – Chievo 3:0 (koniec) | Sassuolo – Juventus 1:1 (koniec)
AS Roma
3:0 (3:0)
Chievo Verona
Sobota 18.10.2014, 18:00 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A

Koniec! AS Roma zgarnia trzy punkty i może się nadal cieszyć z pozycji wicelidera Serie A. Dziękuję za uwagę i do usłyszenia! (19:51:09)

90+2

89
    A jednak. Wypożyczony z ligi tureckiej Ucan wejdzie na boisko, a zastąpi on Nainggolana.

87
    Wygląda na to, że szkoleniowiec AS Romy nie zdecyduje się dziś na zmianę numer trzy. Zawodnicy z rozgrzewki kierują się ku ławce.

85
    Za moment przekonamy się, czy sędzia będzie miał ochotę na to, aby przedłużyć drugą cześć meczu chociażby o jedną minutę.

82
    Biraghi kończy na dziś zmagania, a zastąpi go Fraga.

80
    Wygląda na to, że goście podają już piłkę rywalowi w geście oczekiwania na ostatni gwizdek. Za moment będzie kolejna zmiana.

78
    Maicon bez pomysłu chciał zagrać w kierunku napastników, ale mamy szybkie przejęcie i już z kontrą rusza Chievo. Bez większego efektu.

75
    Nie spodziewamy się już niczego, co mogłoby dobić gości. Pozostało 15 minut, ale nikt nie kwapi się do ciekawej gry z efektem.

72
    I kolejna zmiana. Sardo opuszcza murawę po stronie Chievo, a pojawi się Cesar.

71
    Gospodarze starają się wciągnąć rywali na własną połowę, aby narazić ich następnie na kontrę, ale zarazem przedłużyć czas gry.

69
    Zmiana dla Romy. Pjanić kończy zawody, a teraz wejdzie Paredes.

67
    Paloschi starał się przejść dwójkę rywali, ale ostatecznie został sfaulowany. Za moment będziemy mieli kolejną zmianę.

65
    I kolejna zmiana, teraz dla Chievo. Meggiorini zmieni Lopeza.

63
    Nuda, nuda i jeszcze raz nuda – tak może skomentować ostatnie minuty spotkania. Nic się nie dzieje teraz na murawie, co mogłoby przynieść bramkę.

60
    Zmiana dla gospodarzy. Totti opuszcza murawę, a melduje się za niego Florenzi.

58
    Tyn razem Lopez także zostaje wezwany przez sędziego i ogląda kartonik.

57
    Niepotrzebnie teraz zachował się nie fair-play Pjanić i zostanie on ukarany kartką.

56
    Uderzenie Totti'ego z narożnika pola karnego, ale wybija to bez problemu Bardi. Będzie jedynie rzut rożny dla ekipy gospodarzy.

55
    Paloschi wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale ładuje prosto w niego. Dodatkowo wcześniej znalazł się na dość znacznym spalonym.

53
    Do piłki podchodzi Pjanić, ale uderza przy tej okazji prosto w mur. Niewiele mu zabrakło, aby ta futbolówka znalazła drogę do bramki.

51
    Nainggolan zostaje ściągnięty do ziemi całym ciałem i będzie rzut wolny na 17. metrze. Świetna okazja na podwyższenie wyniku.

49
    Próbują utworzyć coś z niczego piłkarze AS Romy, ale niewiele to przynosi. Chyba w szatni zostawili skuteczność z puierwszej części meczu.

47
    Nainggolan w pierwszej minucie po rozpoczęciu dopuszcza się faulu. Nie było to jednak zagranie na żółtą kartkę od sędziego.

46

Do przerwy AS Roma bez problemu radzi sobie z Chievo Verona i wygląda na to, że nic się w tym spotkaniu w kwestii zwycięzcy. Co przyniesie druga odsłona?

45

43
    Za moment przekonamy się, czy sędzia chociażby o minutę przedłuży pierwszą część spotkania. Wydaje się, że nie będzie to konieczne.

41
    Centra na pole karne zostaje przedłużone przez Lopeza, ale Paloschi nie miał szans na dojście do tego podania i zacznie golkiper Romy.
    Ten mecz nie ma prawa się nie podobać, gdyż mamy już 3:0.

37
    Gospodarze ponownie zamknięci na własnej połowie, ale mamy po chwili kontrę i uderzenie Tottie'go tuż obok słupka! Co za pech kapitana!

35
    Kapitalna piłka do wybiegającego na wolną pozycję Lopeza, ale De Sanctis wychodzi niemal na 35. metrów od własnej bramki, aby powstrzymać rywali.
    TOTTI - 3:0
    TOTTI - 3:0

33
    Gol dla Romy!

Do piłki podchodzi oczywiście FRANCESCO TOTTI i strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie! Bardi nie miał najmniejszych szans!

32
    Mamy rzut karny dla gospodarzy! De Rossi został powalony na ziemie przez jednego z rywali!

30
    Pół godziny gry za nami i AS Roma zdecydowanie prowadzi z Chievo nie tylko w kwestii wyniku, ale także ogólnych poczynań na boisku.

27
    Świetna akcja na jeden kontakt Ljajicia z Pjaniciem, ale ten drugi został zablokowany przy próbie strzału. Będzie kolejny korner dla Romy.
    LJAJIć - 2:0

25

Zagranie na prawą stronę boiska do ADEMA LJAJICIA, który bez problemu schodzi w pole karne, podchodzi w okolice linii końcowej boiska i z dość ostrego kąta pokonuje Bardi'ego!

23
    Nacisk piłkarzy w żółto-niebieskich strojach wzrasta z każdą minutą. Będą chcieli doprowadzić i wykorzystać każdy błąd rywali.

21
    Dwukrotnie został teraz zablokowany Paloschi, ale ostatecznie wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. To będzie dobra okazja.

19
    Chciał teraz zaskoczyć z dystansu Nainggolan swoich rywali, ale efekt tego strzału najlepiej przemilczeć i o nim szybko zapomnieć.

18
    Kolejna centra z prawej flanki i na 11. metrze Totti mija się z piłką. Gdyby nie to mielibyśmy zapewne potężny strzał w kierunku Bardi'ego.
    Walka od pierwszych minut zapowiada nam kapitalne widowisko.

15
    Maicon decyduje się na centrę z prawej strony, ale Destro zabrakło dosłownie dwóch metrów, aby dostać się do piłki i wpakować ją do siatki.

14
    Ekipa gości najwyraźniej nieco podwyższyła pressing, gdyż Roma ma problemy z wyjściem spod własnej bramki.

12
    Nainggolan szukał mocnym i dalekim podaniem Destro na 25. metrze, ale ten po chwili zostaje powalony na ziemię. Nie ma mowy o "jedenastce".

10
    Gospodarze ubrani dziś są w swoje bordowe koszulki oraz białe spodenki. Jeżeli chodzi o Chievo to ci przyodziali trykoty żółto-niebieskie.

8
    Obaj szkoleniowcy od pierwszych minut bardzo zapracowani przy linii bocznej boiska. Obaj zachowują się jednak zgodnie z zasadami.

6
    Chievo przez moment przejmuje inicjatywę, ale niewiele im to daje w kwestii sytuacji podbramkowych. Dobrze gra defensywa gospodarzy.
    DESTRO - 1:0

4

Centra Totti'ego z rzutu rożnego spada wprost na głowę MATTII DESTRO, który kapitalnie zszedł na krótszy słupek i pewnie pokonał Bardi'ego! Co za początek dla AS Romy!

3
    Dalekie zagranie w kierunku osamotnionego Destro, ale ten zostaje zatrzymany przez wracającego pomocnika Chievo. Zacznie Bardi.

2
    Ciężko powiedzieć, czy chciał centrować Ljalić, czy też uderzać, ale w każdym razie piłka mija poprzeczkę i leci na drugą stronę do Destro. Mamy stratę.

1

Zawodnicy czekają już w tunelu na to, aby szkoleniowiec wyprowadził ich na murawę. Nastąpi to oczywiście dosłownie za moment.

Znamy wyjściowe składu obu drużyn:

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Astori, Mapou, Cole – Pjanić, De Rossi, Nainggolan – Ljajić, Destro, Totti

Rezerwowi: Lobonț, Florenzi, Holebas, Gervinho, Skorupski, Paredes, Torosidis, Ucan, Somma, Verde, Emanuelson, Sanabria

Chievo: Bardi – Dainelli, Zukanović, Sardo – Radovanović, Cofie – Frey, Biraghi, Hetemaj – Paloschi, Lopez

Rezerwowi: Bizzarri, Gamberini, Lazarević, Cesar, Birsa, Schelotto, Fraga, Pellissier, Bellomo, Meggiorini, Mangani, Seculin

Witamy serdecznie w naszej relacji live, którą przeprowadzimy dla Państwa za sprawą 7. kolejki włoskiej Serie A. Chievo dołoży wszelkich starań, aby upokorzyć AS Romę.

Już teraz zapraszamy Państwa na naszą relację live z tego meczu, która poprowadzimy już w najbliższą sobotę od godziny 17:30. Jedyna taka relacja tylko na portalu Lajfy.com!

Jeżeli chodzi o Chievo, to tam atmosfera wygląda jednak dużo bardziej skomplikowanie niż u rywala. Drużyna z Werony zaliczyła bowiem tylko jedno zwycięstwo oraz remis, a następnie przegrała aż cztery mecze. Cztery punkty na tym etapie rozgrywek dały im 16. miejsce w tabeli ligowej, tuż nad strefą spadkową.

Drużyna AS Romy gra w obecnym sezonie kapitalny i niezwykle skuteczny futbol. Począwszy od dobrego startu ligi, ekipa "Wilków" dalej zaczęła sobie radzić jeszcze lepiej, gubiąc tym samym wielu rywali. W każdym razie pięć zwycięstw i porażka wystarczyły, aby zdobyć 15. punktów i zająć pozycję wicelidera.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami niezwykle ciekawego pojedynku w ramach 7. kolejki włoskiej Serie A. Chievo Verona wybiera się bowiem w podróż na Stadio Olimpico, aby sprawić niemiłą niespodziankę gospodarzowi i pokonać "Wilki".

Gole: 4. Destro, 25. Ljajić, 33. Totti (kar.)

Kartki:   57. Pjanić (ASR) – 58. Lopez (CHV)

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Astori, Mapou, Cole – Pjanić (69' Paredes), De Rossi, Nainggolan (89' Ucan) – Ljajić, Destro, Totti (60' Florenzi)

Chievo Verona: Bardi – Dainelli, Zukanović, Sardo (72' Cesar)– Radovanović, Cofie – Frey, Biraghi (82' Fraga), Hetemaj – Paloschi, Lopez (65' Meggiorini)

Sędziowie: Giampaolo Calvarese