West Ham – Man City 2:1 (koniec) | Liverpool – Hull 0:0 (koniec) | Southampton – Stoke 1:0 (koniec)
Sunderland – Arsenal 0:2 (koniec) | West Bromwich – Crystal Palace 2:2 (koniec) | Swansea – Leicester 2:0 (koniec)
Swansea City A.F.C.
2:0 (1:0)
Leicester City
Sobota 25.10.2014, 18:30 • Liberty Stadium, Swansea • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Zapraszam na dziewiątą kolejkę angielskiej ekstraklasy, w której swoje siły zmierzą Swansea City z Leicester City. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Zacznijmy od sytuacji w tabeli drużyny gospodarzy. Piłkarze Swansea City po ośmiu kolejkach zajmują ósmą pozycję. Zawodnicy "Łabędzi" w dotychczasowych spotkaniach zdołali zebrać na swoim koncie jedenaście oczek.

Piłkarze Leicester radzą sobie jak na razie o wiele gorzej od dzisiejszych rywali. Po ośmiu spotkaniach piłkarze gości zajmują miejsce niedaleko strefy spadkowej, bo tylko piętnastą pozycję.

Piłkarze Leicesteru w ośmiu spotkaniach zebrali tylko o dwa oczka mniej od dzisiejszych rywali, czyli dziewięć punktów, a nad strefą spadkową mają tylko dwa oczka przewagi. Dzisiejsi goście muszą mieć się na baczności.

Piłkarze Swansea bardzo dobrze rozpoczęli sezon, bo w trzech pierwszych meczach zdobyli komplet punktów. Jednak później wszystko się posypało. W pozostałych pięciu spotkaniach zdołali zebrać tylko dwa oczka.

Obrońcy Leicesteru najczęściej dają oddać strzały na swoją bramkę. W dotychczasowym sezonie na ich bramkę padło aż czterdzieści sześć strzałów.

Swansea: Fabianski – Rangel, Fernandez, Williams (C), Taylor – Ki, Shelvey, Sigurdsson, Routledge, Montero – Bony.

Leicester: Schmeichel – De Laet, Konchesky, Drinkwater, Morgan – Hammond, Vardy, Moore, Ulloa – Mahrez, Nugent.

Poniżej prezentujemy dla Państwa wyjściowe jedenastki obu zespołów! W drużynie Swansea City od pierwszej minuty na murawie pojawi się reprezentant Polski, Łukasz Fabiański! Niestety tylko na ławce rezerwowych Leicesteru jest Marcin Wasilewski.

Piłkarze obu zespołów własnie zameldowali się na murawie! Za chwilę początek pierwszej połowy!

1

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli gospodarze. Shelvey od razu rozegrał futbolówkę na prawą stronę, gdzie jednak szybka stracił ją Montero. Od rzutu z autu rozpoczną goście.

2
    Ostra walka w środku pola. Teraz Moore zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Mahreza, ale zawodnika Leicesteru uprzedził Fernandez.

2
    Pierwsza groźna akcja w tym spotkaniu. Bony wyczekał i zagrał na wolne pole do Montero, który z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne. Tam na futbolówkę nabiegał Routledge, który jednak minimalnie się z nią minął.

4
    Złe zagranie do Mahreza i od piątego metra grę rozpocznie Łukasz Fabiański.

5
    Shelvey wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Anglik wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

6
    Centra z narożnika boiska. W polu karnym zupełnie niepilnowany był Bony, jednak czarnoskóry napastnik fatalnie przestrzelił.

7
    Pressing piłkarzy Swansea został teraz nagrodzony brawami ich kibiców.

8
    Prawą stroną z piłką bieg Ulloa. Williams długo się nie zastanawiał i wślizgiem odebrał mu futbolówkę.

9
    Bardzo dobrze zagranie za obrońców w kierunku Bony'ego, który jednak w ostatnim momencie został uprzedzony przez Schmeichela.

10
    Teraz spokojnie futbolówkę na własnej połowie z wykorzystaniem bramkarza rozgrywają goście.

12
    Od bramki grę rozpocznie Kasper Schmeichel.

14
    Na razie tempo rozgrywania tego spotkania nas nie rozpieszcza. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

15
    Teraz na połowie rywala piłkę rozgrywali zawodnicy Swansea City. W końcu Routledge zdecydował się na centre w pole karne, ale w odpowiednim momencie zablokował go Laet.

16
    W środkowej części boiska faulowany był Shelvey, który został zaatakowany łokciem przez rywala.

17
    Laet źle wybił piłkę i ta przed polem karnym trafiła do Sigurdssona. Islandczyk zagrał wzdłuż linii pola karnego do Montero, który sprytnie przepuścił futbolówkę do Bony'ego. Napastnik "Łabędzi" oddał uderzenie, ale pewnie piłkę złapał Schmeichel.

18
    Indywidualna akcja Bony'ego. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej złamał do środka i z dwudziestego metra oddał uderzenie, ale futbolówka przeleciała obok bramki.

19
    Teraz ponownie gra przeniosła się do środka boiska.

21
    Grę teraz prowadzą zawodnicy gości. Moore złamał teraz do środka i chciał zagrać do Nugenta, ale dobrze zablokował go Rangel.

22
    Schmeichel popełnił teraz karygodny błąd! Złe wybicie futbolówki i ta spadła wprost pod nogi Sigurdssona. Isnaldczyk znalazł się sam na sam z duńskim bramkarzem, ale zbyt długo zwlekał i obrońcy gości zdołali zabrać mu piłkę.

23
    Posiadanie piłki jak na razie po stronie gospodarzy. 61% do 39%.

24
    Rzut wolny dla Swansea.

25
    Piłkarze gości mają teraz coraz większe problemy w obronie. Może na drugą połowę wejdzie popularny "Wasyl"?

26
    Ki teraz został faulowany na czterdziestym metrze.

27
    De Laet próbował teraz wcisnąć futbolówkę w pole karne gospodarzy. Jednak Rangel zdołał oddalić zagrożenie od bramki.

28
    Centra Mahreza w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać uderzenia.

29
    Montero próbował przedrzeć się prawą stroną, ale nie zdołał dośrodkować. Skrzydłowy był faulowany przez rywala.

32
    Teraz akcję skrzydłem próbował przeprowadzić Routledge, ale i jemu nic nie wyszło.

33
    Korner dla Leicester.

34
    Centra w pole karne Swansea. Na pierwszy słupek wbiegał Ulloa, który oddał uderzeniem, ale w ostatnim momencie zablokował go Fernandez.

36
    Gol dla Swansea!

WILFRED BONY!!!

Kombinacyjna akcja gospodarzy. WILFRED BONY zagrał klepkę z Sigurdssonem i wyszedł sam na sam z Schmeichelem. Mimo wślizgu obrońcy gości, tym razem napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
    BONY - 1:0

37
    To jest trzecia z rzędu bramka Bony'ego w trzecim kolejnym meczu.

38
    Teraz spokojnie futbolówkę rozgrywają gospodarze.

39
    Montero zagrał prostopadłą futbolówkę w kierunku Bony'ego, ale jego zagranie w ostatnim momencie zostało zablokowane.

40
    Dośrodkowanie z lewej strony Montero, ale szybko z tym zagraniem poradzili sobie goście.

42
    Rzut wolny dla gospodarzy.

44
    Kolejna mocna centra w pole karne gości, ale kolejny raz Drinkwater wybił futbolówkę.

45
    Minuta została doliczona do regulaminowego czasu gry.

45+1

Koniec pierwszej połowy! Po czterdziestu pięciu minutach piłkarze Swansea prowadzą z Leicesterem 1-0!

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli goście, którzy teraz spokojnie rozgrywają futbolówkę.

47
    Mahrez ruszył teraz prawą stroną, ale Rangel zrównał go z ziemią. Arbiter musiał uspokajać bocznego defensora "Łabędzi".

48
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Jednak Łukasz Fabiański uprzedził wszystkich i pewnie złapał futbolówkę.

49
    Kapitalna akcja piłkarzy Leicesteru! Dośrodkowanie w pole karne, gdzie obrońcy nie poradzili sobie z tym zagraniem. Uderzenie Nugenta, który jednak trafił tylko w poprzeczkę! Łukasz Fabiański nie musiał wyciągać futbolówki z siatki.

50
    Teraz gra przeniosła się do środka boiska, gdzie piłkę rozgrywają gospodarze.

51
    Sigurdsson zszedł do środka i zamiast podawać, oddał uderzenie. Jednak futbolówka poleciała wysoko w trybuny.

52
    Montero wygrał walkę o piłkę na prawej stronie i zagrał wzdłuż pola karnego do Bony'ego, ale napastnik Swansea został natychmiast powstrzymany.

54
    William zagrał z głębi pola prostopadłą futbolówkę w kierunku Bony'ego. Jednak zagranie obrońcy zostało przeczytane przez piłkarzy gości.

56
    Danny Drinkwater po dośrodkowaniu w pole karne oddał uderzenie w kierunku dalszego słupka, ale Łukasz Fabiański popisał się niesamowitą interwencją!

57

Sigurdsson wyczekał i zagrał na wolne pole do Montero, który zagrał futbolówkę do środka, gdzie stał WILFRED BONY. Napastnik Swansea City miał ułatwione zadanie, bo musiał tylko skierować futbolówkę do pustej bramki! Drugi gol w tym meczu reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.
    BONY - 2:0

59
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie Swansea City:
    Za Sigurðsson na murawie zameldował się Carroll.

61
    Shelvey teraz wstrzymał akcję Swansea i gospodarze spokojnie rozgrywają futbolówkę.

63
    Jonjo Shelvey ładnie zabrał się z futbolówką i oddał uderzenie na bramkę gości. Piłka jednak trafiła tylko w poprzeczkę!

65
    Na murawie leży golkiper gości.

66
    Teraz okazję mieli piłkarze Leicesteru. Mahrez zszedł do środka i oddał piekielnie mocne uderzenie. Jednak futbolówka przeleciała minimalnie obok bramki Łukasza Fabiańskiego.

67
    Mamy podwójną zmianę w drużynie Leicesteru City!
    Za zupełnie niewidocznych dziś Vardy'ego i Hammond'a, na murawie pojawili się w ich miejsce James i King.

70
    I mamy już ostatnią zmianę w drużynie gości!
    Za Drinkwatera na murawie zameldował się Cambiasso.

71
    Mahrez ponownie zszedł do środka i oddał uderzenie z dwudziestego metra, ale tym razem na linii bramkowej świetnie spisał się Łukasz Fabiański.

73
    Jak na razie w drużynie gości gra tylko Mahrez.

75
    Spokojnie teraz piłkę rozgrywają gospodarze.

77
    Z kontrą wyszli teraz gospodarzy. Bony dostał futbolówkę na prawej stronie i zagrał do Shelvey'ego, którego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia.

78
    Korner dla gospodarzy.

80
    Morgan podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny, ale defensorzy Swansea oddalili zagrożenie od własnego pola karnego.

82
    Zmiana w drużynie gospodarzy!
    Za Routledge na murawie zameldował się Nathan Dyer.

84
    I mamy również ostatnią zmianę w drużynie Swansea City!
    Za Bony'ego na murawie zameldował się Gomis.

87
    Na pozycji spalonej złapany został Nathan Dyer.

89
    Miał być rzut rożny dla gości, ale jednak arbiter zauważył faul Nugenta.

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Dośrodkowanie w pole karne Swansea. Na piątym metrze do uderzenia doszedł Mahrez, który urwał się dla Fernandeza. Na linii bramkowej świetnym refleksem popisał się Fabiański, który odbił futbolówkę przed siebie. Do niej natychmiast dopadł Cambiasso, ale z dwóch metrów trafił on w słupek!

90+3

Koniec spotkania! Piłkarze Swansea City rozpoczynają marsz w górę tabeli po dzisiejszym zwycięstwie! Cały mecz rozegrał na bramce Łukasz Fabiański, a na ławce dziewięćdziesiąt minut przesiedział Marcin Wasilewski. (21:22:26)