Newcastle – Liverpool 1:0 (koniec) | Arsenal – Burnley 3:0 (koniec) | Chelsea – Queens Park 2:1 (koniec)
Everton – Swansea 0:0 (koniec) | Hull – Southampton 0:1 (koniec) | Leicester – West Bromwich 0:1 (koniec)
Stoke – West Ham 2:2 (koniec)
Ajax Amsterdam
4:0 (1:0)
FC Dordrecht
Sobota 01.11.2014, 18:30 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Holenderska Eredivisie

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji w lajfy.com! (20:21:44)
    Bardzo dobre zawody w wykonaniu Lucasa Andersena:

Ajax Amsterdam pokonuje bardzo pewnie FC Dordrecht 4:0 po bramkach zdobytych przez Schöne (dwie), Veltmana oraz Andersena. Przewaga miejscowego zespołu szczególnie w drugiej połowie nie podlegała dyskusji. Zadanie przyjezdnym dodatkowo utrudniła czerwona kartka dla Limy w drugiej częsci meczu.

90+2

90+2
    Już raczej nic się nie wydarzy w tym spotkaniu. Ostatnia akcja zawodników miejscowego zespołu i wszystko kończy się dla nich rzutem rożnym.

90+1
    Dwie minuty dolicza do drugiej części tego meczu sędzia. Po zablokowanym strzale mamy korner dla gości.
    Była to siódma asysta Klaassena w obecnym sezonie:

89
    Ostatnie fragmenty tego pojedynku. Piłka krąży jak po sznurku między kolejnymi graczami gospodarzy, a wszystko kończy się niedokładną centrą Andersena.

88
    Koronkowa akcja gospodarzy kończy się udaną interwencją defensora przyjezdnych już we własnym polu karnym.

87
    Zupełnie nieudany przerzut piłki przez Van Rhijna do partnera po drugiej stronie boiska. Jednak bardzo szybko Ajax odzyskuje futbolówkę.

86
    Ogromną wolę walki pokazuje kolejny raz Andersen, ale w pojedynku z rywalem faulował on swojego przeciwnika i od rzutu wolnego wznowi Kurto.

85
    Sigthórsson tylko potwierdza swoją fatalną postawę w tym meczu. Źle utrzymał w kontrze linię ostatniego obrońcy i wyraźnie spalił cała akcję.

84
    Kolejny raz Polak wspaniale spisał się w bramce FC Dordrecht, uprzedzając stojącego na drugim metrze rywala! Dosłownie kilka sekund później z linii bramkowej gości wybijana piłka!

83
    Mielibyśmy pierwszorzędnej klasy samobója, ale Kurto wyciągnął się jak długi i przeniósł opuszkami palców piłkę nad poprzeczką!

83
    Kolejny rajd Andersena, ale nie zobaczył w kierunku partnerów w pole karne i podawał niecelnie. Po chwili w znakomitej sytuacji Kishna, ale fantastycznie nogami broni Kurto!

82
    Dobry pościg Veltmana za rywalem i czyściutka interwencja młodego defensora Ajaxu Amsterdam.

81
    Nie ma już ani odrobine wiary w zespole gości. Cofnęli się oni całkowicie i wyczekują jedynie kolejnych ataków miejscowego zespołu.

80
    Kolejny raz świetnie na wolne pole wyszedł Andersen, ale nie był w stanie później poradzić sobie z jednym rywalem w polu karnym Dordrechtu.
    Na dzisiejszym meczu pojawił się Edwin van der Sar:

78
    Toure zdecydował się na indywidualną akcję, ale nie miał szans na minięcie trzech rywali przed polem karnym Ajaxu.

77
    Fantastyczna akcja miejscowego zespołu! Nieprawdopodobne kółeczko z rywalem na plecach zrobił Andersen i wyłożył futbolówkę do Sigthórssona, ale jego strzał z siedmiu metrów instynktownie broni Kurto!
    ANDERSEN - 4:0

75
    Gol dla Ajaxu!
    Fatalnie mylą się we własnej strefie obronnej zawodnicy gości!!! Wykorzystuje to LUCAS ANDERSEN, który pewnym uderzeniem w sytuacji sam na sam pokonuje polskiego bramkarza przyjezdnych!!!

74
    Milik nie pojawi się dzisiaj na boisku. Ostatnią zmianą w zespole gospodarzy jest zejście El Ghazi'ego i pojawienie się Kishna.

73
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Na boisku melduje się Toure, który zmienia Liedera.

72
    Pogubił się tym razem polski golkiper i zmuszony był się ratować wybiciem piłki za linię boczną boiska.
    Wspaniałe uderzenie Lasse z rzutu wolnego:

71
    Teraz wyraźnie rozkręciła się gra gospodarzy. Publiczność się ożywiła, a zawodnicy grają bardziej widowiskowo.
    VELTMAN - 3:0

69
    JOEL VELTMAN otrzymał idealne podanie na wolne pole od Klaassena i w sytuacji sam na sam z Kurto pewnym lobem posyła piłkę do siatki gości!!!

69
    Bardzo spokojnie teraz wymieniają kolejne podania zawodnicy Ajaxu. Andersen decyduje się ostatecznie na uderzenie z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił.

68
    Najpierw mieliśmy ogromne zamieszanie pod bramką Cillessena, ale gracze gości nie oddali nawet strzału. Po chwili Andersen fatalnie zagrywał do Klaassena na wolne pole i zaprzepaścił okazję na kontrę.

67
    Będziemy mieli rzut rożny dla gości, po tym jak zawodnik tej drużyny nastrzelił swojego rywala.

66
    Zmiana w zespole FC Dordrecht. Miejsce aktywnego Meulensa zajmuje Troost-Ekong.
    SCHöNE - 2:0

65
    Wspaniałe uderzenie z rzutu wolnego LASSE SCHONE!!! Filip Kurto nawet nioe drgnął po technicznym i zarazem mocnym uderzeniu tego zawodnika z siedemnastego metra!!!

63
    Ojo fauluje rywala tuż przed linią własnej szesnatski i ogląda za to żółtą kartkę.

63
    Nadal nie możemy doczekać się Milika na boisku. Riedewald opuszcza plac gry, a pojawia się Serero.

62
    Ta sytuacja z pewnością przesądzi o losach tego meczu! Lima fauluje rozpędzonego El Ghazi'ego i zasłużenie ogląda drugie napomnienie w tym meczu!

61
    Kolejna dobra akcja gości. Coraz cześciej gubią się w defensywie zawodnicy miejscowego zespołu.
    Zbigniew Boniek w swoim stylu skomentował brak Milika na boisku:

59
    Niesamowite jak teraz fatalnie w sytuacji sam na sam zachował się Voorde! Próbował mijać Cillessena, ale ostatecznie nie udało mu się oddać nawet strzału!

58
    Andersen zagrał zbyt mocno do partnera z przodu. Gdyby lepiej podawał w tej sytuacji, to mielibyśmy kolejną okazję na bramkę dla Ajaxu.

57
    Bardzo dobrze teraz grają zawodnicy przyjezdnych i w efekcie tego mają stały fragment gry na połowie rywali.

56
    Mocne dośrodkowanie strzelca jedynej bramki w tym meczu, ale pewnie wyłapuje je Filip Kurto.
    Fantastyczny widok z korony stadionu:

54
    Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry, ale nadal jesteśmy w okolicach pola karnego Ajaxu Amsterdam.

53
    Zablokowane uderzenie z dystansu gracza gości i będziemy mieli korner dla tego zespołu.

53
    W odwrocie tym razem zawodnicy miejscowej drużyny. Od daleko wrzuconego autu wznowili grę goście, ale kończy się dla Ajaxu bez konsekwencji.

52
    Zdecydowanie zbyt wysoko zagrał teraz nogą Sigthórsson i sędzia słusznie odgwizdał przewinienie napastnika Ajaxu.

51
    Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na zespole gospodarzy. Znalazł się na linii pola karnego van Haaren i uderzył momentalnie tuż nad poprzeczką.

50
    Po nieudanym wyprowadzeniu piłki przez zawodników FC Dordrecht, grę od własnej bramki wznowi za moment Cillessen.

49
    Co za napór zespołu miejscowego! Tym razem Klaassen zdecydował się na potężne uderzenie z dystansu i pomylił się naprawdę minimalnie!

48
    Kolejna wspaniała okazja dla gospodarzy! Tym razem po zgraniu głową, Veltman chybił uderzając z trzeciego metra!

47
    To powinno być 2:0! El Ghazi wygrał pojedynek z defensorem rywali i przegrał po chwili pojedynek z świetnie interweniującym Filipem Kurto!

47
    Faulował w ofensywie zawodnik Ajaxu i od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznowią grę goście.

46
    Jedna zmiana w przerwie. Za Boilesena na placu gry melduje się Viergever.

46
    Kibice Ajaxu domagają się Arka Milika w drugiej połowie meczu:

Po pierwszej połowie tego spotkania Ajax Amsterdam prowadzi 1:0 z FC Dordrecht po bramce zdobytej przez Lasse Schöne. Zdecydowaną przewagę mają miejscowi, ale nie można zapomnieć, że w pierwszej minuciue pojedynku wyśmienitą szansę mieli goście na objęcie prowadzenia. Z pewnością czeka nas zacięta druga częśc tej rywalizacji!
    El Ghazi i Lasse Schöne są zdecydowanie bohaterami pierwszej połowy:

45+1

45+1
    Jedną minutę dolicza arbiter tego meczu do regulaminowego czasu trwania pierwszej odsłony meczu.

45
    El Ghazi nie utrzymał linii ostatniego obrońcy zespołu gości i wpadł tym samym w pułapkę ofsajdową.

44
    Starają się gospodarze już do konca pierwszej połowy utrzymać w posiadaniu piłki i zejść do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

43
    Mamy uderzenie z dystansu van Overeema, jednak było to zbyt słabe uderzenie, aby mogło zaskoczyć dobrze dysponowanego Cillessena.

42
    Klaassen faulowany w momencie, gdy chciał wyjść z kontrą, ale arbiter nie ukarał zawodnika gości napomnieniem.

41
    Grę od własnej bramki wznawia Cillessen i krótko podaje on do Moisandera, który wyprowadza futbolówkę na połowę rywali.

40
    Atak pozycyjny kreują goście, ale kolejny raz mamy dośrodkowanie do nikogo w pole karne Ajaxu.

39
    Szczęścia z dystansu próbował tym razem Van Rhijn i piłka po rykoszecie minimalnie mija słupek bramki Kurto!

38
    Meulens pognał na lewym skrzydle, ale jego dośrodkowanie z łatwością przechwycił bramkarz Ajaxu. Po chwili centra strzelca jedynej bramki kończy się rzutem rożnym.

37
    Starają się uspokoić grę zawodnicy przyjezdnego zespołu i rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

36
    Sigthórsson jest zupełnie niewidoczny w ataku, a to jest zdecydowanie powód aby przypuszczać, że Arek Milik może zameldować się w drugiej połowie tego meczu.

35
    Kolejny raz zupełnie bez pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego goście i w prosty sposób przechwytuje piłkę Cillessen.

34
    Schöne bardzo dobrze uruchomił Andersena, ale ten nie miał pomysłu na rozegranie akcji na lewej flance i ostatecznie łatwo traci futbolówkę.

33
    Moment odpoczynku mają teraz defensorzy FC Dordrecht, po tym jak udało się przenieść ciężar rozgrywania akcji na połowę rywala.

32
    Cały czas jedną stroną boiska atakują gospodarze. Tym razem El Ghazi po indywidualnej akcji wywalczył korner dla swojego zespołu.

31
    Miejscowi konstruują atak na prawej flance. Na nic się jednak zdał ich wysiłem i od wrzutu wznowią za moment goście.

30
    Ajax cały czas szuka drugiej bramki, a ich rywale nie są w stanie im odebrać futbolówki.

28
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu spowodowana kontuzją Peersmana. Jego miejsce zajmuje Pisas.

28
    Będziemy mieli za moment pierwszą zmianę w tym pojedynku. Jeden z graczy FC Dordrecht znoszony z boiska na noszach.

27
    Kolejny raz wspaniale urwał się rywalowi El Ghazi, ale powstrzymał go świetnym wyjściem z bramki Filip Kurto!

27
    Haddad zupełnie bez celu podawał tym razem do przodu. Wyraźnie pogubili się goście.

26
    Na murawie mamy pomoc medyczną, która stara się zaradzić urazowi graczowi gości. Za moment gra zostanie wznowiona.
    Akcja bramkowa:

25
    Tym razem El Ghazi nie zdołał dobrze obsłużyć wychodzącego na pozycję partnera. Po chwili jednak piłkę na jedenastym metrze idealnie ustawioną miał Klaassen, ale minimalnie chybił!
    Znakomicie rozegrał to El Ghazi:

23
    Teraz zdecydowanie bardziej muszą zaryzykować w ofensywie gracze FC Dordrecht. W pierwszych kilkudziesięciu minutach stworzyli sobie jedną znakomitą sytuację.
    SCHöNE - 1:0

21
    Wspaniała akcja graczy miejscowej drużyny!!! El Ghazi pognał z piłką do pola karnego zupełnie nieobstawiony i wyłożył piłkę jak na tacy do LASSE SCHONE!!!

21
    Na spalonym był teraz Lieder i Cillessen wznowi grę z własnej szesnastki od rzutu wolnego.

20
    FC Dordrecht konstruował akcję na prawym skrzydle, ale w odpowiednim momencie zdecydował się na przeniesienie ciężaru gry na lewą flankę.

19
    Potężny strzał Schöne z siedemnastego metra, ale okazał się on niedokładny i piłka przelatuje około metr nad bramką Kurto!

18
    Zawodnik Ajaxu znalazł się w znakomitej sytuacji i Haddad fauluje go tuż przed linią pola karnego! Dla zawodnika gości słuszna żółta kartka!

17
    Bez zarzutu we własnej strefie obronnej zawodnicy gości. Jak do tej pory nie pozwalają na zbyt wiele swoim rywalom.

16
    Kolejna żółta kartka dla gracza gości. Tym razem napomnianym piłkarzem jest Lima.

16
    Tym razem gracze z Amsterdamu spróbowali ataku prawym skrzydłem, ale kolejny raz bez efektu.
    Ajax wszystkie pojedynki z Dordrechtem wygrywał:

15
    Andersen dobrze wrócił teraz pod własne pole karne, odebrał piłkę rywalowi i dał się następnie mu sfaulować.
    W ramach ciekawostki:

13
    Długo teraz udaje się konstruować akcję zawodnikom gości, ale Veltman ostatecznie wybija piłkę po centrze z lewego skrzydła.

12
    Niepewne piąstkowanie Filipa Kurto, ale ostatecznie wyjaśniają sytuację piłkarze jego drużyny.

11
    Zakotłowało się w okolicy pola karnego FC Dordrecht, ale pogubiła się ostatecznie dwójka piłkarzy miejscowego zespołu.

10
    W dalszym ciągu zdecydowanie najlepsza sytuacja była pod bramką Cillessena, a dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gracze Ajaxu.

9
    Przyjedni głęboko schowani na własnej połowie, ale rywale póki co nie mają pomysłu na rozmontowanie ich szyków obronnych.

8
    Za uderzenie swojego rywala łokciem żółtym kartonikiem słusznie ukarany Lieder.

8
    Po dalekim wybiciu piłki przez Kurto udało się gościom utrzymać w posiadaniu futbolówki.

7
    Od rzutu wolnego wznowią grę zawodnicy Ajaxu i szansa na dokładne dośrodkowanie dla Lasse Schöne.

6
    Skutecznie teraz defensywa miejscowego zespołu poradziła sobie z długim zagraniem od rywali i po chwili gracz tego zespołu został sfaulowany.

5
    Wysoko pressingiem podeszli miejscowi i skutecznie odbierają już na połowie rywala futbolówkę zawodnikom Dordrechtu.

4
    Niedokładne zagranie w szeregach zespołu gości i od wrzutu z autu na własnej połowie boiska rozpoczną gospodarze.

3
    Bramkarz miejscowych wznawia grę krótkim zagraniem do defensora i starają się gospodarze spokojnie wyjść z własnej połowy boiska.

2
    Dalekie zagranie w kierunku Ghazi'ego, ale ten zawodnik nie miał najmniejszych szans by dobiec do futbolówki.

1
    Wspaniała okazja dla gości! Świetne wycofanie piłki ze skrzydła na jedenasty metr, a tam uderzał mocno van Overeem, ale trafił wprost w Cillessena!

1
    Goście rozpoczęli mecz od srodka boiska. Dzisiaj oni występują w zielonych strojach, a ich rywale w domowych – czerwono-białych.

1
    A w zespole gości od pierwszej minuty Filip Kurto:

Ajax Amsterdam: Cillessen – Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen – Klaassen, Riedewald, Andersen – El Ghazi, Sigthórsson, Schöne.
    Rezerwowi: Boer, Kishna, Milik, Denswil, Serero, Viergever, Zimling.

FC Dordrecht: Kurto – Fortes, Haddad, Lima, Peersman – Ojo, Van Overeem, Van Haaren – Muelens, Lieder, Ten Voorde.
    Rezerwowi: Te Loeke, Troost-Ekong, Vet, Van Deelen, Pisas, Koolwijk, Touré.

Sędziowie: E. Janssen – A. Brink, M. Strijker..
    Polak rozpocznie mecz na ławce rezerwowych:

Naszego reprezentanta zabraknie w pierwszej jedenastce:

Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 do relacji w lajfy.com!
    Arkadiusz Milik cały czas prezentuje świetną skuteczność w Pucharze Holandii:

Bardzo słaby jest to sezon w wykonaniu tego zespołu. Mają po dziesięciu kolejkach ledwie pięć punktów na koncie. W całej Eredivisie zdobyli najmniej bramek (dziewięć), a stracili ich już dwadzieścia trzy. W swoim ostatnim ligowym pojedynku ulegli 0:2 ADO Den Haag i kolejny raz nie mogli dopisać sobie punktów. Najlepszym strzelcem zespołu jest Giovanni Korte z zaledwie dwoma bramkami. Ciężko przypuszczać, by podopieczni Ernie Brandtsa byli w stanie wywieźć z Amsterdamu choćby punkt.

W ostatnich meczach zespół ten spisuje się coraz lepiej. Mimo porażki z Barceloną, w lidze nadal zajmuje miejsce tuż za liderem. Zdecydowanie do samego końca będą walczyć o mistrza. Arkadiusz Milik również powinien być dobrej myśli. Jego forma wzrasta z każdym tygodniem i mamy nadzieję, że w sobotę wyjdzie w podstawowym składzie. W ostatniej kolejce ligowej zespół z Amsterdamu pewnie pokonał Go Ahead Eagles 3:1 i jedną z bramek zdobył właśnie polski napastnik. Ogólnie w dziesięciu spotkaniach Ajax strzelił dwadzieścia bramek, tracą jednak aż dwanaście.

W ramach jedenastej kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam zmierzy się z FC Dordrecht. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są zawodnicy miejscowego zespołu. Podopieczni Franka De Boera są na drugim miejscu w tabeli, natomiast ich najbliźsi rywale dopiero na siedemnastej pozycji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.