Liverpool – Chelsea 1:2 (koniec) | Burnley – Hull 1:0 (koniec) | Man Utd – Crystal Palace 1:0 (koniec)
Southampton – Leicester 2:0 (koniec) | West Ham – Aston Villa 0:0 (koniec) | Queens Park – Man City 2:2 (koniec)
Liverpool F.C.
1:2 (1:1)
Chelsea F.C.
Sobota 08.11.2014, 13:45 • Anfield, Liverpool • Angielska Premier League

Liverpool przegrywa z Chelsea 1:2! Zasłużona wygrana The Blues na szczycie Premier League! Nie mniej jednak sędzia zabrał – być może punkt gospodarzom, bowiem nie podyktował ewidentnej jedenastki dla Liverpoolu. Za uwagę dziękuje Tomek Kałka i zapraszam na kolejne relacje w Lajfy.com! (15:40:16)
    To trzecie zwycięstwo The Blues z rzedu przeciwko Liverpoolowi.

90+6

90+5
    Jeszcze Courtois ukarany kartką za celowe opóźnianie gry.

90+5
    Filipe Luis w miejsce Hazarda na ostatnie sekundy spotkania.

90+4
    Wrzutka z lewej strony boiska. Do piłki wyskakuje Fabio Borini, ale... ta ląduje wysoko nad bramką.

90+2
    Wciąż czekamy, aż będziemy mieć przerwę i na boisko będzie mógł wejść Filipe Luis. Pytanie tylko – kogo zmieni?

90
    Sędzia dorzucił pięć dodatkowych minut.

90
    No i trener – Jose Mourinho podjął decyzję o zmianie. Schodzi strzelec drugiej bramki dla The Blues, a w jego miejsce wchodzi Drogba.

89
    Diego Costa znów ucierpiał w starciu ze Słowakiem. Napastnik nieszczęśliwie upadł i ma problem ze stawem skokowym.

88
    No i już wszystko wiemy! Sędzia podjął fatalną decyzję, bowiem w polu karnym było ewidentne przewinienie Cahilla!

88
    Czy tu było zagranie piłki ręką?! Jedno jest pewne – gramy dalej! Kontrowersyjna decyzja! Czekamy na powtórki całej sytuacji! Gwizdy na Anfield!

87
    Faul Diego Costy i zasłużona kartka.

87
    Fabio Borini miał futbolówkę blisko chorągiewki. Rezerwowy The Reds obił piłkę i mamy aut.

86
    Dośrodkowanie Johnsona w obręb pola karnego, ale tam John Terry króluje i odbiera wrzutkę.

85
    Mimo niekorzystnego wyniku z pewnością należy pochwalić Sterlinga, który atakuje ze wszystkich sił i dodatkowo wraca na własną połowę, by odzyskiwać piłkę.

83
    Groźne wejście Oscara w nogi rywala. Brazylijczyk próbował wślizgiem atakować, ale sędzia uznał ten atak za zbyt groźny w skutkach.

82
    Lambert przełożył sobie piłkę na prawą nogę, ale bez przekonania uderzył na bramkę gości. I tak trafił w rywala...

81
    Kotłowało się w obrębie szesnastki gości, ale w efekcie obrona Chelsea poradziła sobie i nic nie wynikło z tej akcji.

80
    W ten sposób, coach Liverpoolu wykorzystał wszystkie zmiany, jakie miał w swoim rękawie. Czy coś one dadzą?

79
    Balotelli w końcu schodzi z boiska. Niewidoczny, mało starający się Włoch schodzi z boiska, ustępując miejsca Lambertowi.

78
    Zespół z Liverpoolu próbuje odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Nie mniej jednak, będzie o to bardzo trudno, z tak dobrze grającą defensywą The Blues.

77
    Próba strzału Stevena Gerrarda z dalszej odległości, ale kapitan The Reds został zablokowany. Po chwili gospodarze wywalczyli sobie rzut rożny.

75
    Ależ tu było groźnie! Ta akcja mogła się podobać! Allen zrobił przewagę, a po chwili podał do Hendersona, a ten bez zawahania uderzył, ale na linii strzału stanął jeden z rywali i tylko dzięki temu – nie mamy wyrównania!

74
    Mario Balotelli znów złapany na spalonym. Włoch bezradnie rozkłada ręce...

73
    John Terry nie pozwolił Boriniemu oddać strzału w polu karnym. Nieźle wygląda gra defensywy zespołu gości.

71
    Pierwsza akcja, od razu po wejściu Fabio Boriniego, ale Włoch złapany na wyraźnym spalonym.

70
    Dwie zmiany w ekipie The Reds, ale czy przyniosą one zamierzony skutek? W miejsce Coutinho – Borini, zaś Allen melduje się za Emre Cana.

69
    Arbiter przez chwilę wahał się, czy pokazać kartkę Maticiowi. W końcowym rozrachunku pomocnik Chelsea zobaczył żółtko.
    Diego COSTA - 1:2

67
    Gol dla Chelsea!
    To musiało się tak skończyć! Niefrasobliwość defensorów Liverpoolu i mamy prowadzenie The Blues! Akcja lewą stroną boiska, efektowna obrona Mignoleta, ale piłka spada pod nogi DIEGO COSTY, a ten będąc na czystej pozycji nie pomylił się!

66
    Gospodarze poza jednym strzałem na bramkę Chelsea nie pokazali zbyt wiele w drugiej połowie.

64
    Sygnał dla Rodgersa, bowiem Balotelli gra w ostatnich minutach słabo. Przed chwilą wrócił na własną połowę i blisko własnej szesnastki faulował rywala, po czym zobaczył kartkę.

62
    Ojj! To groźnie wyglądało. Gorąco zrobiło się na murawie. Ostre wejście Moreno w plecy Ivanovicia. Doktor Chelsea wkracza na boisko, by udzielić pomoc defensorowi The Blues.

61
    Dośrodkowanie Coutinho, z prawej strony, ale znów bez efektu. Co ciekawe – w polu karnym osamotniony był Mario Balotelli...
    A tak wygląda podarta koszulka Diego Costy! :)

59
    Coutinho faulem zakończył swoją próbę odebrania piłki rywalowi. Słabe pięć minut w wykonaniu obu ekip.

58
    Liverpool próbuje uspokoić grę i wymienia sporą ilość podań na własnej połowie.

57
    W natarciu Chelsea. Przed chwilą próba dośrodkowania Williana, z prawej strony okazała się zablokowana.

55
    Willian szukał karnego po starciu z Moreno, ale sędzia główny nie dał się nabrać i od bramki wznowią gospodarze.

54
    I mamy pierwszą roszadę. W zespole gości, w miejsce Ramiresa, na boisko wchodzi Willian.

53
    Doskonała akcja gospodarzy! Najlepsza okazja dla The Reds w drugiej połowie! Kapitalny strzał Sterlinga, ale Courtois świetnie odbija piłkę! Po chwili kontra The Blues i ofiarna interwencja Gerrarda, który zblokował Hazarda.

52
    Akcja Raheema Sterlinga lewą stroną boiska. Anglik próbował wystawić piłkę na 11. metr, ale tam nie było żadnego z graczy gospodarzy.

51
    Walka, walka i jeszcze raz walka! Napastnikowi Chelsea podarła się koszulka i będzie potrzebna jej wymiana.

49
    Długo trwała akcja The Blues. Początkowo piłka była w posiadaniu Hazarda i Oscara, ale po krótkiej chwili ten drugi próbował uderzać z linii pola karnego, ale uderzył daleko obok słupka.

48
    Ivanović powstrzymywał Sterlinga przy próbie wyjścia z kontratakiem. Serb trzymał Anglika za rękę, a po chwili zobaczył kartkę koloru żółtego.

47
    Nieźle wygląda Diego Costa w dzisiejszym meczu. To on wywołuje spory wiatr pod bramką rywali.

46
    Trenerzy obu zespołów nie zdecydowali się na roszady w przerwie spotkania. Grę wznowili goście.

46
    A tak Emre Can cieszył się z bramki, dającej prowadzenie.

Sędzia zaprasza obie jedenastki na zasłużoną, piętnastominutową przerwę! W pierwszej połowie zobaczyliśmy dwie bramki i mamy remis. Nieźle ogląda się to spotkanie, dużo akcji, niezłe zagrania i wciąż nie wiemy, kto zwycięży to spotkanie! Wracamy za kwadrans na Anfield Road!

45+1

45
    Sędzia postanowił doliczyć jedną, dodatkową minutę.

45
    Akcja lewą stroną boiska, odbiór piłki przez Lovrena, po chwili podanie do Sterlinga, ale sędzia liniowy zauważył, że Anglik był na ofsajdzie.

44
    Centra Fabregasa z rzutu wolnego i tym razem Lovren popisał się dobrą interwencją, za którą należy go pochwalić.

43
    Anthony Taylor nie będzie tolerował takiego typu zachowań i stanowczo ukarał Sterlinga za faul na Ramiresie.

41
    Podanie w pole karne do Diego Costy. Napastnik Chelsea próbował przełożyć sobie piłkę na prawą nogę, ale w odpowiednim momencie wmieszał się Škrtel, który wybił piłkę poza obręb boiska. Korner.

40
    Lovren musi wziąć się w garść, bowiem jego gra w defensywie pozostawia wiele do życzenia. Sporo niedokładnych i nerwowych zagrań, które mogą spowodować groźne ataki z jego strony.

39
    Gra Liverpoolu stoi na mizernym poziomie w ostatnich minutach. Fakt – wciąż atakują, ale nie z taką determinacją jak w początkowej fazie spotkania. Wtedy też w akcjach brało udział więcej piłkarzy, aniżeli w tym momencie.

38
    Diego Costa wziął na zamach Lovrena, ale jego dośrodkowanie okazało się zbyt słabe. Piłka trafiła pod nogi rywala.

36
    Od kilku minut to głównie dominacja Chelsea, ale nie przekłada się to na strzały na bramkę Mignoleta.

35
    I znów pojedynek Costy z Škrtelem. Tym razem napastnik The Blues nadużył przepisów, co zauważył sędzia główny i nakazał gospodarzom wznowić z rzutu wolnego.

33
    Burzą się kibice Liverpoolu. Znów w roli głównej Diego Costa i Škrtel. Tym razem sędzia nie przerwał gry.

32
    A teraz sędzia boczny podjął kontrowersyjną pozycję, bowiem Diego Costa był na spalonym, ale podawał piłkę gracz Liverpoolu!

31
    Gary Cahill pewnie poczuł się przed własną szesnastką i w niebezpieczny sposób zrobił kółeczko między Balotellim.

30
    Akcja Chelsea prawą stroną boiska. Należy pochwalić Lovrena za interwencję blisko własnej szesnastki. Dzięki niemu od bramki wznowi jego zespół.

29
    A teraz Diego Costa w roli głównej! Niezłe uderzenie lewą nogą, piłka po drodze odbiła się od Słowaka – Škrtela i powędrowała wysoko nad bramką. Kolejny korner dla The Blues.

27
    Zbyt mała ilość graczy The Reds uczestniczyła w tej akcji i w efekcie gospodarze nie zdziałali zbyt wiele. Od bramki goście.

25
    Liverpool naciera! Niezłe uderzenie po ziemi, z dalszej odległości w wykonaniu Coutinho, a Courtois końcówkami palców odbija futbolówkę na korner!

24
    Od kilku minut nieźle poczynają sobie podopieczni Jose Mourinho. A przed chwilą Glen Johnson faulował rywala blisko środkowej strefy boiska.

22
    Wrzawa na trybunach! Podanie na wolne pole, Diego Costa walczył o piłkę z Škrtelem, ale szybszy był Mignolet, który głową, w stylu Neuera wybił piłkę na aut. Po chwili Napastnik gości odepchnął rywala, ale skończyło się na reprymendzie od sędziego.

21
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, we własnym polu karnym był nawet Diego Costa i to on wybił futbolówkę.

21
    Uderzenie z linii pola karnego, piłka trafia w rękę Cahilla, ale sędzia nie dyktuje jedenastki! Tylko korner.

20
    Gospodarze chcą ponownie wyjść na prowadzenie! Tymczasem mamy korner i szansa na gola.

19
    Niezła akcja The Reds! Podanie do Mario Balotelliego, ale Włoch był na minimalnym spalonym.

18
    Coutinho był bliski spowodowania groźnej akcji gościom, ale po chwili odzyskał futbolówkę.

17
    Na brak emocji w początkowej fazie nie możemy narzekać! Duża ilość akcji, strzałów na obie bramki!
    CAHILL - 1:1

15
    Ależ był kocioł w polu karnym gospodarzy! Dużo przypadkowych zagrań i strzałów. Wydawało się, że Mignolet jakimś cudem wybronił uderzenia rywali, ale po próbie GARY'EGO CAHILLA okazało się, że piłka była w bramce! Wyrównanie na Anfield po piętnastu minutach!

14
    To nie koniec akcji. Oscar zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny dla swojego teamu.

13
    Dośrodkowanie Maticia z prawej strony boiska lewą nogą. Johnson był na pozycji środkowego obrońcy i głową oddalił zagrożenie.

12
    Nerwowa interwencja Gerrarda. Chwila nieuwagi i Diego Costa mógł doprowadzić do wyrównania. Na posterunku był jednak Škrtel, który zblokował uderzenie z pola karnego. Z narożnika wznowią goście.

11
    Po dobrym początku można powiedzieć, że jest to całkowicie zasłużone prowadzenie. Chelsea musi się rzucić do ataków, jeśli myśli o korzystny wynik!
    CAN - 1:0

9
    Gol dla Liverpoolu!
    I mamy prowadzenie Liverpoolu! Druga próba EMRE CANA i tym razem udana! Młody gracz The Reds huknął z dystansu, piłka odbiła się od rywala i całkowicie zmyliła bramkarza The Blues! Euforia na Anfield!

8
    Od dobrej minuty miejscowi wymieniają dużo podań na własnej połowie, wolno przemieszczając się ku bramce Courtois.

7
    Podanie do Balotelliego, ale Matić domyślił się, co zamierza zrobić Włoch. Piłka w posiadaniu The Blues.

6
    Początek spotkania łudząco przypomina to spotkanie z poprzedniego sezonu. Wtedy też Chelsea grała defensywnie i wyprowadzała groźne kontrataki.

5
    Chelsea od początku mocno przyciśnięta, goście grają głęboko w defensywie, a swoje ataki rozprowadzają zawodnicy Brendana Rodgersa.

4
    Hazard próbował podać prostopadłą piłkę Dieco Coście, ale przeciwnicy odczytali intencje zagrywającego.

3
    Niezły początek w wykonaniu gospodarzy. Jak odpowiedzą na te ataki goście?

2
    A teraz centra Gerrarda z rzutu wolnego. Piłka została wybita przed pole karne, gdzie czyhał na nią Coutinho. Strzał Brazylijczyka, ale Courtois łapie futbolówkę w koszyczek.

1
    Pierwsza próba w wykonaniu The Reds! Can przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym uderzył zza pola karnego, potężnie, ale równie niecelnie. Sędzia zauważył, że piłka otarła się o jednego z rywali i mamy rzut rożny.

1
    Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczęli gospodarze tego starcia!

1

Następnie minuta ciszy. Za chwilę początek spotkania.

Obie drużyny na murawie! Tymczasem kibice gospodarze odśpiewują hymn!

Oficjalnie przedstawione składy obu drużyn:

A tak wyglądają stroje Gerrarda i Hendersona, w których wystąpią w dzisiejszym meczu:

Liverpool F.C.: Mignolet – Alberto Moreno, Lovren, Škrtel, Johnson – Gerrard, Can – Sterling, Coutinho, Henderson – Balotelli.

Rezerwowi: Jones – Toure, Allen, Lucas, Lallana, Lambert, Borini.

Chelsea F.C.: Courtois – Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović – Fabregas, Matić – Hazard, Oscar, Ramires – Diego Costa.

Rezerwowi: Cech – Zouma, Filipe Luis, Obi Mikel, Willian, Remy, Drogba.

Główny: Anthony Taylor
    Asystenci: Stephen Child, Gary Beswick
    Techniczny: Robert Madley

Zapowiada się ciekawe spotkanie! Czy Chelsea utrzyma dobrą formę i wciąż będzie jedyną, niepokonaną drużyną w Premier League? A może The Reds odbuduje dobrą dyspozycję w tym dniu? Początek spotkania o godzinie 13:45! My jednak na relację zapraszamy zdecydowanie wcześniej, kiedy to, między innymi poznamy oficjalne składy obu ekip! Bądźcie z nami w to sobotnie popołudnie!
    Każdy kibic Premier League powinien obejrzeć film promujący to spotkanie! Naprawdę warto.

A o to Oscar i jego korki! Czy będą one szczęśliwe i czy Brazylijczyk strzeli w nich bramkę na Anfield?

Spotkanie to poprowadzi Anthony Taylor. Sędzia ten ma 36 lat. Na liniach pomagać mu będą Stephen Child oraz Gary Beswick!

Który z trenerów dobierze odpowiednią taktykę, która pozwoli zgarnąć komplet punktów?!

Tak wygląda tabela w Premier League.

Liverpool plasuje się na 7. miejscu w ligowej tabeli. The Reds mają na swoim koncie 14 punktów. Podopieczni Brendana Rodgers'a w trwającym sezonie zdołali cztery razy wygrać, dwa razy zremisować, a cztery kolejne spotkania kończyły się porażkami. Chelsea dotychczas nie zaznała goryczy porażki. The Blues mają na swoim koncie dwa remisy oraz osiem triumfów, co daje im 26 oczek. Zespół Mourinho zajmuje fotel lidera tabeli.
    A tak przedstawia się statystyka bezpośrednich meczów, biorąc pod uwagę tylko starcia z Anfield!

Z pewnością będzie to smutny powrót do przeszłości dla kapitana, Stevena Gerrarda, który popełnił błąd, po którym padła pierwsza bramka dla Chelsea.

Dzień przed meczem ćwiczyli także gracze The Reds:

Jeden z ostatnich treningów The Blues przed sobotnim pojedynkiem!

Sytuacja kadrowa w zespole gospodarzy nie wygląda najlepiej. Kontuzjowani są Daniel Sturridge, Mamadou Sakho, John Flanagan i Jose Enrique. Nieco lepiej wygląda to u rywali, bowiem wykluczony jest występ Loic Remy'ego, a niepewny jest John Obi Mikel.

"To oczywiście bardzo ważny mecz. W ubiegłym sezonie graliśmy doskonale przez 70 minut ale nie mogliśmy uzyskać pozytywnego rezultatu i w końcówce jednej i drugiej połowy traciliśmy bramkę. Musimy wyciągnąć z tego lekcję. To nowe wyzwanie, przeciwko najmocniejszej obecnie drużynie w lidze. Jesteśmy jednak przekonani, że na Anfield możemy pokonać każdego" – słowa Brendana Rodgersa.

Trener Brendan Rodgers oszczędził kilku czołowych zawodników i posadził ich na ławce rezerwowych we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Z kolei Jose Mourinho do wyjazdowego spotkania z Mariborem podszedł zupełnie poważnie i wystawił najsilniejszy możliwy skład. Efekt? "The Blues" zaledwie zremisowali z dużo niżej notowanym mistrzem Słowenii.
    Starcia pomiędzy "The Reds" a "The Blues" od zawsze elektryzują kibiców nie tylko w Anglii, ale na całym świecie. W zeszłym sezonie oba te prestiżowe pojedynki zakończyły się zwycięstwami Chelsea. Na Stamford Bridge na szybkie trafienie Skrtela odpowiedzieli Hazard i Eto'o, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 2:1. Niezwykle istotne dla układu sił w czołówce tabeli ubiegłego sezonu było z kolei spotkanie rewanżowe, w którym za sprawą bramek Demby Ba i Williana "The Blues" wygrali 2:0. Porażka Liverpoolu w tym spotkaniu sprawiła, że "The Reds" przegrali walkę o mistrzowski tytuł z Manchesterem City.

Trwa 11. kolejka angielskiej Premier League. Przed nami absolutny hit tejże kolejki. Dziś będziemy świadkami starcia dwóch potęg – Liverpoolu F.C i Chelsea F.C. Jedno jest pewne – czekają nas niemałe emocje!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.