Lens – Bordeaux 1:2 (koniec) | Bastia – Montpellier 2:0 (koniec) | Caen – Nantes 1:2 (koniec)
Évian TG – Nice 1:0 (koniec) | Toulouse – Metz 3:0 (koniec)
RC Lens
1:2 (0:2)
Girondins Bordeaux
Sobota 08.11.2014, 17:00 • Stade de la Licorne (Amiens) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji z tego spotkania zapraszając na wieczorne emocje związane z walka Szpilka – Adamek, a na relacje z tego wydarzenia zapraszam na nasz portal. (18:58:43)

Bordeaux ostateczni wygrywa w Lens, jednak gospodarze powinni pluć sobie w brode, gdyż ilość nie wykorzystanych sytuacji mogła załamać nie jednego kibica Lens, który pojawił się dzisiaj dziś na trybunach. W tygodniu trener gospodarzy powinien zabrać swoich podopiecznych na strzelnice by przetestowali swoje umiejętności strzeleckie lub do okulisty by sprawdzić wzrok swoim zawodnikom. Na plus należy zapisać gre golkipera gości, który popisał się kilkoma niezłymi interwencjami i jemu zawodnicy "Żyrondystów" zawdzięczać te trzy punkty. Gospodarze pozostają na miejscu czwartym od końca, natomiast Girondins awansuje w tym momencie na trzecią lokate przeskakując graczy Lyon.

90+5

90+4
    To powinna być bramka na 2-2! Jednak świetną interwencją popisuje się Carrasso przenosząc piłke nad poprzeczką!

90+3
    Na pozycji spalonej zawodnik przyjezdnych.

90+1
    Pierwsza minuta doliczonego czasu gry, to nieustanne wybijanie centr w pole karne przez obrońców Bordeauxu.

90
    Sędzia główny doliczył dodatkowe 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

88
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Khazri, na boisku pojawia się Traore.

87
    Raz prawą, raz lewą stroną atakują gospodarze na razie bez efektów poza nieustannym bombardowaniem centrami w pole karne.

86
    Gracze Girondins zamknięci na własnej połowie blokują dostępu do własnej bramki.

85
    W ataku pozycyjnym gracze Lens i chyba "Żyrondyści" musieli by popełnić straszną głupote, aby zremisować to spotkanie, bo miejscowi nie robią nic poza wymianą podań by uzyskać choć punkt w tym meczu.

84
    Goście dobrze bronią się przed własnym polem karnym starając się przejąć każde podanie zawodnika Lens przed ich szestanstką.

83
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Toure, na boisku pojawia się Rolan.

83
    Rzut wolny dla Bordeauxa z około 30 metrów i dośrodkowanie zostaje wybite przez obrońców Lens i próbowali wyprowadzić kontratak, który został powstrzymany na środku boiska.

82
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Chavarria, na boisku pojawia się Coulibaly.

81
    Rzut rożny dla gospodarzy i futbolówka zostaje przejęta przez defensorów gości, którzy rozpoczęli groźny kontratak swojego zespołu i akcje zakończył Diabate strzałem niecelnym w polu karnym Lens.

80
    Pozostało dziesięć minut do końca spotkania, a przewaga Lens rośnie z minuty na minute, czy zdołają doprowadzić do wyrównania?

79
    "Żyrondyści" starają się teraz jak najdłużej być w posiadaniu piłki co bardzo irytuje kibiców gospodarzy, którzy głośnymi gwizdami pokazują swoją złość.

77
    Gospodarze złapali teraz drugi oddech i starają atakować na bramke przyjezdnych oby nie zemściło się to zabójczą kontrą gości.

76
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Plasil, na boisku pojawia się Biyogo.

76
    Jednak powtórki pokazują, że golkiper "Żyrondystów" dotknął końcami palców strzał gracza Lens.

75
    Od środka rozpoczęli goście, którym w tym meczu przestało się śpieszyć i będą się starali pewnie teraz kraść każdą cenną sekunde.
    TOUZGHAR - 1:2

74
    Gol dla Lens!
    Bramkę zdobył YOANN TOUZGHAR uderza w prawy róg bramki i Carasso minimalnie spóźniony rzucił się w ten róg i nie zdołał obronić tego strzału.

73
    Planus (Bordeaux) ukarany żółtą kartką za faul w polu karnym.

73
    Nadal trwają dyskusje z arbitrem głównym, jednak decyzja pozostaje jedna "wapno".

72
    Sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy, a goście kłócą się z arbitrem głównym. Kwestią dyskusyjną pozostaje czy słuszny rzut karny, ale trzeba zaufać na słowo arbitrowi.

71
    Sertić świetnie przebił się wpierw przez jednego, a potem przez drugiego gracza Lens po czym wbiegł w pole karne gospodarzy i uderzył nieznacznie nad bramką gospodarzy!

70
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego ląduje na głowie zawodnika gości, który wybija na rzut rożny.

69
    Yambere (Bordeaux) zostaje ukarany żółtą kartką, a sędzia wyliczył mu chyba z pięć fauli, więc zasłużony żółty kartonik.

68
    Dzisiejsze spotkanie ogląda widzów.

67
    Rzut rożny i rośli gracze przyjezdnych przejmują tą centre i długa piłka do Diabate, który zgubił piłke po przebiegnięciu kilkunastu metrów.

66
    Prawym skrzydłem ruszył Valdivia, który dobiegł do linii końcowej i wrzucił w pole karne gości, lecz centra zablokowana i Lens będzie miało rzut rożny.

65
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Gbamin, na boisku pojawia się Nomenjanahary.

64
    W ataku pozycyjnym gospodarze i nadal nic poza dokładnymi podaniami nie wychodzi im w tym meczu dobrze...

63
    Pojawienie się na boisku El Jadeyaou jak na razie nie przyniosło żadnych efektów, więc chyba czas na kolejne roszady w zespole gospodarzy.

62
    Z kontrą tym razem ruszyli zawodnicy Lens, którzy stracili piłke tuż przed polem karnym Bordeauxa.

61
    W kontrataku przyjezdni, którzy atakowali zbyt małą liczbą graczy i rozegrają atak pozycyjny.

60
    El Jadeyaou zagrywa futbolówke ręką i sędzia przerywa akcje gości przyznając rzut wolny dla "Żyrondystów".

59
    Centra w pole karne Lens i futbolówka wpada prosto w dłonie Belona.

58
    W ataku pozycyjnym goście, którzy po wymienieniu parunastu podań stracili futbolówke na rzecz rywali, lecz Lens nawet nie kwapi się z wyprowadzeniem kontry.

57
    Błąd popełnia obrońca Lens i wykorzystuje, to Poundje, który przejmuje piłke przed polem karnym gospodarzy skąd decyduje się na strzał, ale widać że nie jest rasowym napastnikiem tylko zwykłym obrońcom, który zapędził się pod pole karne rywala.

56
    Centra z prawej strony boiska Gbamina w pole karne, ale zbyt głęboka i od bramki wznowi gre Carrasso.
    Kibice Lens licznie zgromadzeni na stadionie wierzą jeszcze wygraną swojego zespołu.

55
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i Sertić przypadkowo kolanem wybija piłke na rzut rożny.

54
    Khazri zostaje wypchany do narożnika pola karnego gdzie stara się wywalczyć choćby rzut rożny dla swojego zespołu, ale traci jedynie piłke na rzecz zawodnika Lens.

53
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Cyprien, na boisku pojawia się El Jadeyaoui.

52
    Świetnej okazji do zdobycia bramki znalazł się Diabate i jego strzał przenosi nad poprzeczką Belon!

51
    Centra w pole karne Bordeauxa i zrobił się nie mały kocioł w polu karnym "Żyrondystów", ale obronną ręką wyszli gracze gośći.

50
    Touré (Bordeaux) ukarany żółtą kartką za próbe wymuszenie "wapna" w polu karnym gospodarzy.

49
    Od początku drugiej połowy przycisnęli gospodarze, którzy są znacznie częściej w posiadaniu piłki, jednak jak na razie nie przynosi to pożądanych efektów.

48
    Wracamy do meczu i gospodarze oddali futbolówke gościom.

47
    Zablokowane uderzenie zawodnika Lens przez Sertića, który dostał piłką między nogam i nawet mnie to zabolało.

46
    Drugą część spotkania rozpoczęli gracze Girondins.

46

Po pierwszej połowie na prowadzeniu goście, którzy wykorzystali dwie z trzech dogodnych okazji do zdobycia bramki, jednak to gospodarze byli jako pierwsi bliżsi zdobycia prowadzenia w tym spotkaniu, lecz nie potrafili wykorzystać dwóch dogodnych okazji co jak się później okazało zemściło się. Na drugą część meczu zapraszam za około 10 minut.

45+2

45+1
    Po sporym kotle we własnym polu karnym ostatecznie piłke odzyskują obrońcy przyjezdnych wybijając futbolówke na połowe gospodarzy.

45
    Faubert fauluje swojego rywala jakieś 20 metrów od własnej bramki i będzie to chyba ostatnia dogodna sytuacja dla gospodarzy w pierwszej części meczu.

44
    Wracamy do gry i goście oddają futbolówke gospodarzom wedle zasady fair play.

43
    Cyprien (Lens) ukarany za faul żółtą kartką i jak na razie w tej statystyce prowadzą gospodarze 2-0.

43
    Chwilowa przerwa w grze, gdyż na murawie leży zawodnik Bordeauxa.

42
    W ataku pozycyjnym gracze Lens, którym w tym meczu jak na razie jedynie dobrze wychodzi wymiana podań między sobą.

41
    Od środka wznowili gracze Lens, którzy mimo optycznej przewagi w tym spotkaniu przegrywają już dwoma bramkami.
    DIABATE - 0:2

40
    Gol dla Bordeaux!
    W sytuacji sam na sam znalazł się CHEICK DIABATE, który położył na czterech literach Belona i zwodem w bok minął go trafiając do pustej bramki.

39
    Goście próbują prawą stroną boiska w końcu postanowili wycofać piłke na własną połowe i spróbować zaatakować lewą, lecz na stracili futbolówke na rzecz rywali.

38
    Na pozycji spalonej wybiegający przed obrońców Cyprien.

37
    Z lewej strony uruchomiony został gracz przyjezdnych, który zacentrował z końca boiska i z bliskiej odległości przestrzela Diabate! Sam nie może uwierzyć, że nie zdobył bramki w tak dogodnej sytuacji!

36
    W ataku pozycyjnym goście i póki co rozgrywają piłke na 30 metrze od bramki Belona bez żadnych efektów.

35
    Gracze Lens rozgrywają futbolówke na własnej połowie szukając luki, w którą można by było zagrać piłke.

34
    Zbyt ostro gra zawodnik Bordeauxu i sędzia zwraca mu uwage, bo następnym razem obejrzy żółty kartonik.

33
    Goście wykonują kontratak i defensor gospodarzy wybija piłke na wysokości własnego pola karnego i Faubert wrzuca futbolówke z autu w pole karne gospodarzy.

32
    W ostatnich minutach przycisnęli gospodarze i centra z prawej strony boiska wzdłuż piątego metra i gdyby Guillaume miał numer większy buta pewnie ujrzelibyśmy piłke w bramce a tak wypadła na aut.
    Kolejna zmarnowana okazja Lens.

31
    Doskonała okazja dla gospodarzy zagranie wzdłuż piątego metra zamyka gracz Lens, który wycofuje piłke do swojego kolegi, a ten strzela w sam środek bramki, a dobrze dysponowany Carrasso pewnie chwyta futbolówke w rękawice.

30
    Lewą stroną atakują gospodarze, jednak zawodnik Lens postanowił indywidualnie próbować rozwiązać sytuacje co zakończyło się stratą w polu karnym rywali.

29
    Goście ruszyli z kontrą, ale atakowali zbyt małą liczbą graczy i przeszli do ataku pozycyjnego wycofując piłke na własną obroną.

28
    Mimo że gospodarze mają optyczną przewage, to goście wyprowadzają jak na razie groźniejsze kontrataki i zapowiada się nam to, że to nie koniec strzelania w Lens w pierwszej połowie.

27
    Chavarria (Lens) ukarany za przerwanie dobrze zapowiadającej się kontry gości.

26
    Centra z prawej strony boiska w pole karne Girondins i futbolówka na moment utknęła w polu karnym gości i w końcu opuściła szestanstke i przy piłce gracze przyjezdnych.

25
    Od środka wznowili gracze Lens, którzy powinni pluć sobie w brode po tym jak nie wykorzystali dwóch dogodnych okazji i stracili po jednej stu procentowej okazji Bordeauxu.
    KHAZRI - 0:1

24
    Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tym razem było podobnie. Z kontratakiem ruszyli goście i prostopadłe podanie na lewą strone otrzymał WAHBI KHAZRI, który znalazł się sam na sam z Belonem i pokonał go strzałem po długim rogu.

23
    Świetna okazja dla zawodników Lens, którzy nie wykorzystują drugiej dogodnej okazji do zdobycia bramki, a rewelacyjną obroną popisuje się Carrasso.

22
    W ataku pozycyjnym gracze Bordeauxa, którzy po wymienieniu parunastu podań zgubili piłke.

21
    Walka w środkowej strefie boiska o piłke i wygrywają ją gracze gospodarzy, którzy wycofują futbolówke do własnej strefy obronnej skąd rozpoczną konstruowanie ataku pozycyjnego.

20
    Khazri przejmuje piłke na 30 metrze skąd decyduje się na strzał po długim rogu bramki Belona, ale trafia w boczne bandy.

19
    Wrzut piłki z autu przez przyjezdnych w pole karne gości i futbolówka trafia na głowe defensorów Lens.

18
    Na pozycji spalonej zawodnik gospodarzy, który ruszył zbyt wcześnie do prostopadłego podania.

17
    Długa piłka na prawą strone do Fauberta, ale piłka nie dochodzi do celu, gdyż dobrze przeciął to górne podanie gracz Lens.

16
    Prawym skrzydłem ruszył Faubert, który biegnie do narożnika pola karnego skąd zamierza dośrodkować w pole karne Lens i goście wznowią od rzutu rożnego.

15
    Posiadanie piłki po 15 minutach meczu 50%-50%, czyli wynika z tego, że mecz na razie bardzo wyrównany.
    Dogodna okazja dla Lens.

14
    Świetnie lewą stroną boiska szarżował zawodnik Lens, który wbiegł z piłką w pole karne Bordeauxu i postanowił sam pokonać golkipera gości, ale Carrasso pewnie broni jego lekkie uderzenie.

12
    Rzut wolny dla gości na około 30 metrze, lecz wrzutka w pole karne za głęboka i opuszcza boisko.

11
    Próba prostopadłego podania do Touzghara w pole karne przyjezdnych kończy się w dłoniach Carrasso, który jak na razie ma więcej pracy od bramkarza Lens.

10
    Długa piłka na lewą do Diabate, jednak obtoczony zawodnik gości traci piłke na rzecz zawodnika gospodarzy.

9
    Nieudane zagranie górnej piłki do zawodnika Lens na lewą strone boiska i od wrzutu z autu wznowią zawodnicy Bordeauxu.

8
    Próba prostopadłego podania do Guillaume między dwójkę obrońców przyjezdnych, jednak Ci nie pozwalają futbolówce by wpadła pod nogi napastnika Lens.

7
    Źle wybita piłka przez zawodnika gospodarzy i przejmuje na prawej stronie zawodnik Lens, który dośrodkowuje z końcowej linii i piłka pada łupem Carrasso.

6
    Próbują goście tym razem strzał z około 30 metrów Diabate wylądował na trybunach.

5
    Faulowany zawodnik gospodarzy na połowie rywali i wycofanie piłki do własnej strefy obronnej zamiast próby dośrodkowania w pole karne Bordeauxu.

4
    Pierwsze uderzenie na bramke z około 25 metrów wykonaniu Khaziriego, ale futbolówka wylądowała na trybunach stadionu Lens.

3
    Na środku boiska leży zawodnik gospodarzy, który dostał futbolówką w twarz i sędzia na moment przerwał mecz.

2
    Khazri dośrodkował w kierunku Diabaté, jednak z bramki dobrze wyszedł Belon, który podczas wyskoku był faulowany przez zawodnika gości.

1
    Pierwsza długa piłka pada łupem wychodzącego z bramki Carrasso.

1
    Zdjęcie z rozgrzewki piłkarzy obu ekip

RC Lens: Belon – Cavare, Landré, Kantari, Baal – Gbamin, Valdivia, Chavarría – Touzghar, Cyprien, Guillaume

Girondins Bordeaux: Carrasso – Faubert, Planus, Poundjé, Pallois – Yamberé, Seric, Plašil, Khazri – Diabaté, Touré.

Na spotkanie zapraszam już od godziny 16:30 wtedy też podam oficjalne "11" jakie wystąpią naprzeciw siebie.

Podsumowanie:

Faworytem spotkania wydają się goście, którzy prezentują w ostatnim czasie zdecydowanie lepszą forme. Gospodarze, jednak łatwo nie dadzą sobie wyrwać trzech punktów, ponieważ ich sytuacja w lidze nie wygląda różowo i zapewne będą gryźć trawe by wyrwać choćby jeden punkt z tej potyczki.