Belgia – Walia. 0:0 (koniec) | Cypr – Andora 5:0 (koniec) | Holandia – Lotwa 6:0 (koniec)
Azerbejdżan – Norwegia 0:1 (koniec) | Izrael – Bośnia i Herc. 3:0 (koniec) | Czechy – Islandia 2:1 (koniec)
Turcja – Kazachstan 3:1 (koniec) | Bułgaria – Malta 1:1 (koniec) | Włochy – Chorwacja 1:1 (koniec)
Bułgaria
1:1 (1:0)
Malta
Niedziela 16.11.2014, 20:45 • Stadion Vasil Levski (Sofia) • Eliminacje Mistrzostw Europy
    Failla z pierwszą bramką dla Malty w tych eliminacjach!

I mamy kolejną sensację podczas eliminacyjnego weekendu! Malta strzeliła swoją pierwszą bramkę w tych eliminacjach i od razu zapewniła ona pierwszy punkt! Bułgarscy piłkarze są żegnani gwizdami przez nielicznych kibiców, ale nic dziwnego- oddali dzisiaj 23 strzały, mieli 12 kornerów i rzut karny, ale tylko raz zdołali pokonać bramkarza rywali! Garstka fanów z Wyspy świętuje! Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje ze spotkań kwalifikacyjnych do Euro we Francji! (22:41:32)

90+5

90+4
    Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Malty, ale strzał Toneva ostatecznie został zablokowany! Jeszcze jeden korner, ale to prawdopodobnie ostatnia szansa gospodarzy!

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje P. Fenech (Malta).

90+3
    Farrugia został zniesiony z boiska na noszach, a zastąpił go Vella.

90+2
    Popov próbował dopaść do przedłużonego do niego podania, ale Hogg był szybszy- wyszedł z bramki i udanie wypiąstkował piłkę!

90+2
    P. Fenech próbował wymusić faul, aby zyskać nieco czasu, ale sędzia pozostał niewzruszony.

90+1
    A więc jeszcze 4 minuty muszą wytrzymać maltańczycy, aby zdobyć pierwszy punkt w eliminacjach od czerwca 2013 roku!

90
    Rozpoczyna się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Gracze gości z zapartym tchem czekają na to, ile minut doliczy szwedzki sędzia.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Caruana (Malta).

86
    Minev wykonał spóźniony wślizg, za co został ukarany żółtą kartką.

85
    Kolejna wrzutka Bułgarów, ale kolejny raz skończyło się tylko na strachu obrońców i bramkarza Malty! Bardzo blisko dużej niespodzianki na stadionie w Sofii!
    Popov nie sięga piłki po dograniu Mineva!

83
    Tonev zakręcił obrońcami w "szesastce", oddał futbolówkę do Mineva, ten zagrał wzdłuż linii, ale Popov nie dosięgnął piłki wślizgiem i nie zdołał zrehabilitować się za niestrzelonego karnego!

81
    Strzał Popova został zablokowany i Bułgarzy mają jeszcze jeden rzut rożny, jednak kolejny raz nie udało im się strzelić bramki z tego stałego fragmentu!

80
    Kontuzjowany Failla opuszcza plac gry, a wchodzi za niego Bezzina. Niemniej strzelec gola i tak będzie bohaterem, jeśli jego koledzy dotrzymają do końca meczu z tym wynikiem!

78
    Failla dostaje żółty kartonik za przedłużanie przerwy w grze, choć wydaje się, ze naprawdę jest kontuzjowany.

78
    Zmiana w drużynie Malta: z boiska schodzi Schembri, na boisku pojawia się R. Fenech.
    Zmarnowany karny Popova!

76
    Kapitan Bułgarów, Popov nie trafia z jedenastu metrów!! Uderzył potężnie, ale piłka przeleciała nad poprzeczką!

75
    Muscat sfaulował rywala w polu karnym! Źle przyjął piłkę i próbując ją odzyskać kopnął rywala! Jedenastka!

74
    Gospodarze są coraz bardziej bezsilni i próbują strzałów z dystansu- tym razem uderzał Manolev, ale on także nie trafił w światło bramki.

73
    Trener gospodarzy wykorzystał już wszystkie zmiany, podczas gdy goście nadal grają tym samym składem od początku spotkania. Mając uzasadnione nadzieje na korzystny wynik nie odczuwają aż tak zmęczenia!

72
    Kolejny były gracz ekstraklasy- Aleksandar Tonev wchodzi na boisko i zmienia Ilieva.

71
    Marquinhos znów spróbował z dystansu; zbiegł do środka, minął obrońcę i miał sporo miejsca, ale przymierzył niecelnie.

69
    Failla jest bardzo aktywny po strzelonej przez siebie bramce! Zapuścił się aż pod linię końcową i wywalczył korner dla swojej drużyny!

68
    Gracz gospodarzy zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

65
    Marquinhos uderzył z dystansu, ale nie zmieścił futbolówki w świetle bramki. Coraz bardziej śpieszą się Bułgarzy!
    Słupek po strzale głową Popova!

63
    Popov nawet nie musiał wyskoczyć- dostał dośrodkowanie prosto "na nos", uderzył głową i patrzył, jak piłka po jego strzale uderza w słupek! Hogg nie miałby żadnych szans, ale dużego pecha mają Bułgarzy- najpierw poprzeczka, teraz słupek!
    Strzał z bliska Alexandrova zostaje obroniony!

61
    Hogg ratuje swój zespół przed startą gola! Aleksandrov rozegrał dwójkową akcję z Popovem w polu karnym, ten pierwszy strzelił na bramkę, ale bramkarz gości obronił nogą!

58
    Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: znany z występów w Zagłębiu Lubin Micanski wejdzie za Galabinova, a Marquinhos zastąpi Milanova.

56
    Obrońca zablokował strzał z dystansu Bułgara i będzie tylko korner dla reprezentacji tego kraju.

55
    Centra Aleksandrova odbiła się od obrońcy i zmierzała do linii końcowej, ale tam do futbolówki dopadł Hogg i nie pozwolił, aby Bułgarzy mieli rzut rożny.

52
    Stoyanov wyciągnął się jak długi, ale nie musiał interweniować- piłka po uderzeniu głową jednego z Maltańczyków przeszła obok słupka.

51
    Failla, zyskawszy pewność siebie po zdobytej bramce, odważnie zapuścił się pod pole karne rywali, wdał w drybling i po jego akcji będzie rzut rożny dla gości!
    Clayton FAILLA - 1:1

49
    Gol dla Malty!
    CLAYTON FAILLA pewnym, mocnym strzałem pokonuje Stoyanova z 11 metrów!

49
    Rzut karny dla Malty! Sprawiedliwości stało się za dość! Farrugia faulował, ale nie dostał drugiej żółtej kartki!

48
    Malta zaczęła drugą odsłonę meczu z wysokiego "c", ale szybko musiała wycofać piłkę do swojego bramkarza.

46

Zaskakująca statystyka po pierwszej połowie- oba zespoły oddały tylko po jednym celny strzale! Miejmy nadzieję, że po przerwie polepszą swoją skuteczność.

45+1

45+1
    60 sekund dłużej potrwa pierwsza połowa. Czy gospodarze podwyższą swoje skromne prowadzenie?

45
    Penetrujące podanie w uliczkę i Aleksandrov stanął przed szansą, ale uderzył prosto w nadbiegającego obrońcę! Tylko korner dla Bułgarii.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Farrugia (Malta).

43
    Malta gra coraz ostrzejszym pressingiem, pytanie jednak, na ile gościom starczy sił.

41
    Widać, że przyjezdni odważniej poczynają sobie pod koniec pierwszej połowy. Coraz częściej mają piłkę na połowie przeciwnika a, jak wykazały powtórki, należał im się także rzut karny!

40
    Maltańczycy reklamowali zagranie ręką Terzieva w jego polu karnym! Sędzia uznał jednak, że gościom nie należy się rzut karny!

39
    Po pierwszym strzale przyszedł czas na pierwszy celny strzał, z którym jednak Stoyanov nie miał żadnych problemów.

38
    I mieliśmy pierwszy strzał w wykonaniu zawodnika gości! Schembri zgrał z pierwszej piłki do wbiegającego na 16 metr Fenecha, a ten uderzył także bez przyjęcia, a piłka odbiła się od obrońcy i mamy korner dla Malty!

36
    Galabinov próbuje już strzałów nawet z ponad 30 metrów, nadal jednak nie może wstrzelić się w bramkę.

35
    Malta wyszła nieco bardziej do przodu, co poskutkowało zagęszczeniem gry w środku pola i dało maltański defensorom nieco oddechu.

33
    Kapitan reprezentacji Malty, Briffa ucierpiał w starciu z rywalem, ale nie może mieć do niego pretensji, bowiem to on był stroną atakującą.

30
    Kwadrans do końca pierwszej połowy. Bułgarzy, po szybko strzelonej bramce, raz po raz zagrażają bramce rywali, ale brakuje im, a zwłaszcza Galabinovi, szczęścia i precyzji.

29
    Maltańczycy zmusili teraz Stoyanova do opuszczenia jego pola karnego i wybicia piłki na aut, bowiem ruszyli we dwóch i wywarli presję na obrońcach.
    Galabinov strzela w poprzeczkę!

27
    Galabinov ma dzisiaj prawdziwy ciąg na bramkę! Defensor gości był źle ustawiony i piłka przeleciała nad jego głową. Skrzydłowy Bułgarii przyjął ją na klatkę i potężnie huknął z woleja, ale obił tylko poprzeczkę!
    Fani reprezentacji Malty dopatrują się spalonego przy bramce.

25
    Hogg musiał bardzo szybko wyjść z bramki, bowiem dostał o wiele za lekkie podanie od obrońcy, ale goalkeeper przyjezdnych uprzedził napastnika przeciwników!

24
    Dośrodkowanie Milanova z prawej flanki zostało zablokowane, ale Bułgarzy utrzymują inicjatywę.

22
    Muscat próbował dryblingu, ale zdołał wywalczyć wrzut z autu na połowie rywali. To już jakiś sukces dla gości.

20
    W pierwszych 20 minutach meczu, jak można się było spodziewać, Bułgarzy praktycznie zamknęli gości na ich połowie. Gracze z Bałkanów odzyskują futbolówkę zanim Maltańczycy zdążą wymienić kilka podań i raz po raz przebijają się skrzydłami. Kolejne bramki są tylko kwestią czasu, jeśli taki obraz gry się utrzyma.

18
    Briffa zdecydował się na lobowanie bramkarza z ponad 40 metrów, jednak Stoyanov nie był na tyle daleko od bramki, aby musiał się obawiać, zresztą futbolówka i tak przeszła nad poprzeczką.

17
    Aleksandrov został trafiony przez próbującego wybić futbolówkę w głąb boiska defensora z Malty. Mało brakowało, a odbita piłka wpadła by do siatki!

15
    Galabinov wyskoczył najwyżej do piłki zacentrowanej z rzutu rożnego, ale przestrzelił. Gdyby uderzał za każdym razem z odpowiednią techniką mógł mieć na koncie hat-tricka po 15 minutach gry!

14
    Aleksandrov bez żadnych problemów wszedł w pole karne zostawiając daleko w tyle obrońców, podbiegł do linii końcowej, ale zbyt mocno dośrodkował po ziemi do Popova, który raczej został trafiony futbolówką, niż oddał strzał!

12
    Bułgarzy odzyskali piłkę natychmiast po wybiciu jej przez bramkarza, a wślizg obrońcy nie zdołał powstrzymać późniejszego dośrodkowania. Tym razem Hogg miał trochę szczęścia i zagarnął odbitą piłkę.

11
    Faul Ilieva i Malata stanie przed szansą na pierwsze zagrożenie bramce rywali. Failla będzie dośrodkowywał z rzutu wolnego.

9
    Bardzo dobra centra Aleksandrova, Galabinov niezbyt dokładnie przyjął sobie futbolówkę, ale mimo to trzech stojących wokół niego obrońców nie zdołało powstrzymać Bułgara przed oddaniem strzału- tym razem uderzył jednak nad bramką!

8
    Popov zbyt agresywnie próbował odzyskać piłkę pod polem karnym rywali i sędzia przyznał gościom rzut wolny.
    Andrey GALABINOV - 1:0

6
    Gol dla Bułgarii!
    Popov świetnie dośrodkował na dalszy słupek, gdzie stał niepilnowany Aleksandrov, ten spokojnie zgrał głową do ANDREYA GALABINOVA, który na wślizgu skierował piłkę do siatki! Wychodzący z bramki Hogg nie mógł nic wskórać!
    Stadion w Sofii świeci dziś pustkami.

4
    Zbyt mocne podanie na lewe skrzydło i grę od bramki wznowi Hogg.

3
    Kapitan Bułgarii, Popov uderzył sprzed pola karnego po tym, jak obrońca zbyt krótko wybił piłkę po rzucie rożnym. Jego strzał był jednak równie mocny, co niecelny!

2
    Iliev dobrze zgasił piłkę i oddał ją na skrzydło- tu Aleksandrov nic nie zrobił sobie z asysty dwóch obrońców i dośrodkował po ziemi, ale piłka nie znalazła adresata.

1

Odegrano hymny obu krajów i piłkarze witają się ze sobą. Za chwilę zaczynamy!

Spotkanie poprowadzi trójka arbitrów ze Szwecji. M. Strömbergsson jako sędzia główny, oraz D. Gustavsson i
    J. Flink jako liniowi.

Bułgaria jest silniejsza kadrowo, ale ich wyniki nie mogą napawać optymizmem kibiców. Wygrali w obecnych eliminacjach tylko z najsłabszym w grupie Azerbejdżanem (2:1). Bułgarzy mierzyli się z Maltańczykami w eliminacjach do Mundialu w Brazylii i wtedy ograli ich 2:1 na wyjeździe i rozbili u siebie 6:0. Czy tym razem będzie podobnie? Przekonamy się w niedzielny wieczór. Start relacji o 20:45, zapraszam!

Malta wygrała swoje ostatnie spotkanie o punkty w czerwcu 2013 roku, ogrywając na wyjeździe Armenię w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Była to nie lada sensacja i nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że najlepiej wyceniany maltański piłkarz- Andre Schembri gra zaledwie w drugiej Bundeslidze, w ekipie FSV Frankfurt.

Te zespoły rywalizują w Grupie H, razem z Chorwacją, Włochami, Norwegią i Azerbejdżanem i obie reprezentacje wyprzedzają tylko Azerów, którzy podobnie jak Maltańczycy nie zdołali wywalczyć jeszcze choćby jednego punktu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że będą to mogły zrobić dopiero w bezpośrednim starciu ekip Azerbejdżanu i Malty.

W ramach eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji zmierzą się ze sobą Bułgaria i Malta. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Vasila Levskiego w Sofii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.