Hamburg – Werder 2:0 (koniec) | Stuttgart – Augsburg 0:1 (koniec)
Hamburger SV
2:0 (0:0)
Werder Brema
Niedziela 23.11.2014, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga

Za nami niedzielne spotkanie Bundesligi w Hamburgu. Po słabym meczu gospodarze ostatecznie okazali się lepsi od swoich rywali i pokonali ich 2:0. Jednym z bohaterów spotkania jest były zawodnik Lecha Poznań Artoms Rudnevs, który zdobył gola na 1:0.
    Dziękujemy Państwu za relację i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (17:32:45)

90+5

90+5
    W przedostatniej akcji żółtą kartką ukarany został jeszcze Bartels. Za moment arbiter zakończy to spotkanie!

90+4
    Świetna sytuacja Rudnevsa, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazuje się Wolf! Powinno być 3:0, bo lepiej był ustawiony chyba jeszcze Lasogga!
    WOLF - 2:0

90+3
    Gol dla Hamburga!

Po meczu! Zabójcza kontra gospodarzy! Czterech piłkarzy Hamburgera na bramkarza! Lasogga wchodzi w pole karne, podaje do Arslana, który trafia jednak w słupek, ale piłkę do własnej bramki pakuje RAPHAEL WOLF!

90+2
    Świetna sytuacja dla gospodarzy! Lasogga mógł podać do lepiej ustawionych kolegów, ale wolał sam skończy akcję, jednak uderzył minimalnie obok słupka!

90
    Felix Zwayer doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry! 240 sekund nadziei dla Werderu Brema!

89
    Wejście nakładką Clemensa Fritza w nogi zawodnika gospodarzy! Arbiter nie miał wątpliwości! Druga żółta, a w konsekwencja czerwona kartka!

89
    Dobre wejście na boisko Rudnevsa! Byłego zawodnika Lecha Poznań fauluje Makiadi i żółta kartka dla tego piłkarza!

88
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Gebre Selassie, na boisku pojawia się Selke.

87
    Dobrze w bramce Drobny! Mocno wzdłuż pola karnego zagrywał Selke, ale golkiper gospodarzy odbija futbolówkę na rzut rożny!

86
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Van Der Vaart, na boisku pojawia się Arslan.
    RUDNEVS - 1:0

84

Długi wyrzut z autu Gotza. Piłkę głową niefortunnie przedłużył Lukimya i potem futbolówkę do siatki wpakował ARTOMS RUNDEVS!

82
    Niezła piłka Felixa Kroosa w pole karne rywali, jednak tam w walce o futbolówkę faulowany był Heiko Westermann. Rzut wolny dla Hamburgera.

81
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Muller, na boisku pojawia się Gotz.

80
    Przewinienie na połowie rywali popełnił Ostrzolek. Żółta kartka dla zawodnika posiadającego polskie pochodzenie.

79
    To była okazja dla Werderu! Po centrze z rzutu wolnego główkował Garcia, ale świetnie interweniował Drobny!

78
    Zza pola karnego uderzał Fritz, ale nie był to udany strzał. Piłka leciała powoli, a przede wszystkim wyraźnie obok słupka.

77
    Około kwadrans do końca spotkania. Jeżeli któraś z ekip chce powalczyć jeszcze dzisiaj o trzy punkty musi podkręcić tempo gry.

75
    Dośrodkowanie Djourou z prawego skrzydła zostało zablokowane. Od rzutu rożnego zaczynać będzie Hamburger.

73
    Podanie na linii pola karnego otrzymał Selke, ale skutecznie interweniuje Diekmeier, który wybija futbolówkę poza boisko.

72
    Fritz zabiegł teraz drogę rozpędzonemu Rudnevsowi. Łotysz upadł na murawę. Żółta kartka dla zawodnika Werderu Brema!

70
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Petersen, na boisku pojawia się Selke.

68
    Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska główkował Rudnevs, ale był w trudnej pozycji i przestrzelił nad poprzeczką.

67
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Holtby, na boisku pojawia się Rundevs.

66
    Bardzo ładne uderzenie z rzutu wolnego Junuzovicia przy prawym słupku nad murem, jednak nie pomylił się Drobny i dobrze interweniował!

65
    Westermann faulował teraz Junuzovicia. Będzie oczywiście rzut wolny dla Werderu, ale piłkarz Hamburgera może się cieszyć, że nie zobaczył żółtej kartki!

64
    Van Der Vaart centrował z rzutu wolnego i była to niezła próba, ale ostatecznie obronną ręką wyszli piłkarzy Werderu.

63
    Walka Lasoggi z Makiadim. Faulowany był w tej sytuacji napastnik gospodarzy. Będzie niezła okazja dla Hamburgera z rzutu wolnego.

62
    Tymczasem Van Der Vaart faulował teraz jednego z zawodników rywali! Żółta kartka dla pomocnika Hamburgera.

60
    Podanie na skrzydło do Diekmeiera, który decyzją arbitra był jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zaczynać będzie Werder.

59
    Dośrodkowanie Van Der Vaarta z rzutu wolnego, ale żadnych kłopotów z wybiciem futbolówki nie miał Galvez.

58
    Mieliśmy oglądać teraz wykonanie rzutu wolnego przez Van Der Vaarta, ale arbiter musi teraz uspokajać Westermanna i Garcię.

57
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Hajrović, na boisku pojawia się Makiadi.

55
    Fritz nieźle zagrywał w pole karne gospodarzy, ale tam dobrze interweniował jeden z defensorów Hamburgera.

54
    Garcia dryblował nieopodal narożnika boiska, ale szybko doskoczyło do niego dwóch rywali, którzy wybili futbolówkę na aut.

52
    Najlepsza w tym spotkaniu na gola! Wpierw próbował Muller, potem Lasogga, ale kończy się zaledwie na rzucie rożnym dla gospodarzy!

51
    Prostopadłe podanie w kierunku Mullera, ale jednak zbyt mocne. Piłka ląduje w rękach golkipera Werderu Brema.

49
    Przewracał się na połowie rywali Bartels po starciu z Behramim, ale mowy o faulu raczej być nie mogło. Przerwa w grze.

48
    Niestety, ale nie zanosi się na to, aby druga połowa była lepszym widowiskiem niż pierwsza część gry...

46
    Zaczynamy drugą połowę! Od środka Werder Brema!

46

Za nami pierwsza połowa spotkania na Imtech Arena. Mecz stoi na niskim poziomie, żaden z zespołów nie zdobył jeszcze gola. Zapraszamy za kwadrans, może wtedy ujrzymy ciekawsze widowisko.

45

44
    Musiał teraz wykazać się Drobny. Do wybitej piłki z pola karnego gospodarzy doszedł jeden z zawodników Werderu i uderzył, ale skutecznie interweniował golkiper Hamburgera.

43
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Junuzovicia w pole karne rywali. Piłkarze Hamburgera wybijają futbolówkę na rzut rożny.

41
    Prostopadłe podanie w kierunku Mullera, ale został zablokowany przez obrońcę. Piłka wylądowała w rękach Wolfa.

39
    Uderzenia z dystansu szukał teraz Gouaida, ale nie była to udana próba. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

38
    Było groźnie! Z rzutu wolnego centrował Hajrović i potem z głowy uderzał Lukimya! Dobrze interweniował jednak Drobny!

37
    Brutalne wejście Westermanna! Były Reprezentant Niemiec ostro wszedł w nogi Hajrovicia! Żółta kartka dla zawodnika Hamburgera.

36
    Ostrzolek faulował teraz jednego z rywali niedaleko bramki Werderu. Przyjezdni będą zaczyna od rzutu wolnego.

35
    Świetne podanie na skrzydło do Diekmeiera, który próbował wycofywać piłkę, ale to zagranie rozczytali defensorzy rywali.

34
    Kolejny nudny fragment spotkania na Imtech Arenie w Hamburgu. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

32
    Mamy również pierwszą żółtą kartkę po stronie gospodarzy. Ukarany został Diekmeier.

31
    Przewracał się teraz Behrami po starciu z piłkarzem rywali, ale przewinienia nie było tak. Tak przynajmniej zdecydował arbiter.

29
    Przy przyjęciu futbolówki ręką pomagał sobie teraz Van Der Vaart. Od rzutu wolnego na połowie rywali będzie zaczynać Werder.

28
    Groźna akcja Werderu! Piłkę w pole karne dostał Junuzović i podjął słuszną decyzję o uderzeniu, ale trafił prosto w Drobny'ego.

27
    Naciskany przez obrońcę rywali był Wolf i ten pressing poskutkował. Golkiper Werderu skiksował i wybił futbolówkę na aut.

25
    Dwadzieścia pięć minut gry za nami. Po lepszym początku gry Hamburgera teraz spotkanie wyrównało się. To chyba dzięki lepszej postawie Werderu.

23
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Junuzovicia piłkę na rzut rożny wybił głową Djourou. Korner dla zespołu z Bremy.

22
    Tym razem Diekmeier fauluje Junuzovicia. Od rzutu wolnego zaczynać będzie Werder. To okazja na dośrodkowanie w szesnastkę rywali.

21
    Do rzutu wolnego poszedł Van Der Vaart i centrował w szesnastkę rywali. Tam Westermann faulował jednak piłkarza Werderu.

20
    Ewidentnie spóźniony na prawej stronie był Garcia, który zamiast w piłkę trafił w nogi Diekmeiera. Żółta kartka dla zawodnika Werderu!

19
    Nudny fragment spotkania. Wydaje się jakby gospodarze wznowili trochę tempo gry. Miejmy nadzieję, że zaraz zawodnicy zaprezentują nam ciekawe widowisko.

17
    W końcu wyszli z własnej połowie zawodnicy Werderu. W trakcie pierwszego kwadransa gra toczyła się niemal wyłącznie na ich części gry.

16
    Behrami faulował teraz jednego z rywali na własnej połowie. Od rzutu wolnego zaczynać będzie teraz Werder Brema.

14
    Dobre zagranie na skrzydło do Ostrzolka, który zagrywał w pole karne rywali już z linii końcowej. Nieźle interweniowali jednak obrońcy Werderu.

13
    Przewinienie w środkowej strefie popełnił Petersen. Od rzutu wolnego zaczynać będzie teraz zespół prowadzony przez Zinnbauera.

11
    Dobra okazja! Lasogga miał koło siebie kilku rywali i przytomnie zagrał do Gouaidy. Francuz uderzył na bramkę, ale piłkę na korner skutecznie odbił Wolf.

10
    Od pierwszych minut widać przewagę gospodarzy. Zawodnicy Werderu głównie na własnej połowie. Będą oni na pewno liczyć na kontrataki.

9
    Akcja lewą stroną Hamburgera. Z lewej strony centrował Ostrzolek i rywale wybijają futbolówkę na korner!

7
    Pierwsza okazja dla gospodarzy! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Van Der Vaarta w pole karne rywali. Tam był Westermann, który główkował w poprzeczkę, ale jak okazało się później był na pozycji spalonej!

5
    Już po pierwszych minutach meczu możemy się domyślić jak będzie wyglądało to spotkanie. Będzie dominowała głównie walka o piłkę.

3
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Van Der Vaarta, piłka ląduje w rękach golkipera Werderu, który pewnie interweniuje.

2
    Niemrawy początek spotkania. Teraz na połowie rywali faulowany był jeden z gospodarzy. Rzut wolny dla Hamburgera.

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczyna HSV Hamburg.

1

Hamburger SV: Drobný, Ostrzolek, Djourou, Westermann, Diekmeier, Behrami, Müller, Holtby, Van der Vaart, Lasogga, Mohamed Gouaida.

Rezerwowi: Alexander Brunst, Cleber, Ronny Marcos, Tolgay Arslan, Jiráček, Ashton Götz, Rudņev.

Werder Brema: Wolf, Gebre Selassie, García, Lukimya, Alejandro Gálvez, Fritz, Bartels, Hajrovic, Junuzovic, Kroos, Petersen.

Rezerwowi: Strebinger, Caldirola, Oliver Hüsing, Makiadi, Elia, Aycicek, Selke.

Sędziowie: Felix Zwayer.

Sytuacja w klasyfikacji strzeleckiej nie powinna dziwić, bowiem Hamburger SV w 12 meczach zdobył ledwie cztery bramki (!). Werder legitymuje się dorobkiem czternastu trafień.

Goście wielką nadzieję pokładają we Franco Matiasie Di Santo. 25-letni Argentyńczyk jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi – z sześcioma golami na koncie. Dokładnie taki sam dorobek mają Goetze, Meier, Muller oraz Okazaki. W HSV takich indywidualności ciężko, jak na razie się doszukiwać. Najlepszy strzelec – Pierrre-Michel Lasogga ma na koncie dwie bramki.

W ostatniej kolejce obie ekipy podzieliły zgoła inne losy. Hamburger przegrał na wyjeździe 0:2 z Wolfsburgiem. Werder zaś, przed własną publicznością 2:0 pokonał Stuttgart.

HSV zgromadziło zaledwie dziewięć punktów, a na jedenaście spotkań, tylko dwa udało się zakończyć kompletem oczek. Podobny bilans zwycięstw ma Werder Brema, ale wyprzedza swoich rywali o jeden punkt – dzięki jednemu remisowi więcej.

Mecz zapowiada się na prawdę emocjonująco z dwóch względów. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli – HSV jest siedemnaste, a Werder szesnasty. To właśnie tak niskie pozycje podrażniły ambicję obu ekip i zapewne w niedzielne popołudnie każda z nich będzie chciała potwierdzić swoją wyższość, a tym samym oderwać się nieco od strefy spadkowej.

Przed nami 12. seria spotkań w niemieckiej Bundeslidze. Hamburger SV zmierzy siły z Werderem Brema. Początek meczu o 15:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.